dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 126
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 2506
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    michaldruk, obejrzałem twój projekt i szkoda że nie ma w nim łazienki nad kotłownią. Mógłbyś zupełnie zrezygnować z cyrkulacji. Do kuchni jej i tak nie rób, moim zdaniem nie ma sensu. Oczywiście jeśli będzie zmywarka.
    Dlaczego łazienka nad kotłownią (tak bedzie u mnie, druga na parterze obok kotłowni) nie wymaga cyrkulacji?
    Czy ktoś ma Ecopower lub Ecopal (lub jakąś inna PC) w POlsce centralnej (łódź, kutno, płock, łowicz). Szukam "bliskich" uzytkowników.

  2. #242

    Domyślnie

    Cytat Napisał wibart Zobacz post
    Dlaczego łazienka nad kotłownią (tak bedzie u mnie, druga na parterze obok kotłowni) nie wymaga cyrkulacji?
    Bo odległość jaką ma do pokonania ciepła woda jest bardzo mała, a co za tym idzie i bez cyrkulacji ciepła woda bardzo szybko dotrze do kranu

  3. #243
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Dokładnie. Cyrkulacja jest fajna ale za to strasznie energochłonna. Dzisiaj bym jej nie robił a rurki poprowadził jak najkrótszą drogą.

    Od 1.04 do 1.06 zużycie na CWU 37kWh I i 172kWh II taryfa. Koszt 73zł. Trzy osoby + cyrkulacja przez 2h dziennie.
    Dwie noce pracowała też na CO.

  4. #244
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał wibart Zobacz post
    Czy ktoś ma Ecopower lub Ecopal (lub jakąś inna PC) w POlsce centralnej (łódź, kutno, płock, łowicz). Szukam "bliskich" uzytkowników.
    Zapytaj też w wątku : http://forum.muratordom.pl/showthrea...-Ecopol-System .

  5. #245

    Red face

    witam
    u mnie zgodnie z umową pojawił się pan Jarek a zaraz po nim panowie Łukasz i Krzysztof.
    słowem podłogówka zrobiona w niecałe trzy dni ( plus kawałek ściennego i dwa grzejniki )
    i aby nie przesadzić z wazeliną ,powiem tylko że jak na razie wysunęli się na prowadzenie
    pod względem mojego zadowolenia z wykonawców

  6. #246

    Domyślnie

    Cytat Napisał wibart Zobacz post
    Dlaczego łazienka nad kotłownią (tak bedzie u mnie, druga na parterze obok kotłowni) nie wymaga cyrkulacji?
    Czy ktoś ma Ecopower lub Ecopal (lub jakąś inna PC) w POlsce centralnej (łódź, kutno, płock, łowicz). Szukam "bliskich" uzytkowników.
    za plus minus miesiąc zapraszam do Nadarzyna

  7. #247

    Domyślnie

    Cytat Napisał michaldruk Zobacz post
    za plus minus miesiąc zapraszam do Nadarzyna
    Jak się tylko nadarzy okazja, to nie omieszkam się wprosić

  8. #248
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał wibart Zobacz post
    (lub jakąś inna PC) w POlsce centralnej (łódź, kutno, płock, łowicz). Szukam "bliskich" uzytkowników.
    Możesz zajechać do mnie, pokażę Ci co najmniej kilka pomp
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  9. #249

    Domyślnie

    Zainstalowanych? PC?

  10. #250

    Domyślnie

    Cytat Napisał michaldruk Zobacz post
    za plus minus miesiąc zapraszam do Nadarzyna
    Dzieki Będę sie przypominał za jakiś czas

  11. #251
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał wibart Zobacz post
    Zainstalowanych? PC?
    A chcesz pooglądać świeżo wyprodukowane? Czy jak?
    Niektóre w ciekawych konfiguracjach.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  12. #252
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bartosz-w
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Śląskie- JURA
    Posty
    281

    Domyślnie

    W czwartek/piątek mam montaż tej pompki. Odwierty i podłogówkę, zrobiłem we własnym zakresie, pompa i zasobnik po stronie PCC. Opiszę co i jak.

  13. #253

    Domyślnie

    Witam.

    Niedawno ruszyła u mnie budowa( w Rybniku ) i zaczynam myśleć o PC działka dość spora około 1600m2 tylko wygląda na to że to piach wiec nie wiem czy robić DZ poziome czy jednak pionowe może coś doradzicie i oczywiście jaka moc pompy ( myślę o jakiejś pompie polskiej ) dom około 250m2 poddasze użytkowe , brak piwnicy , fundament ocieplony ~10cm , ściany 12-15 wełna mineralna , na poddaszu myślę że około 30 cm wełny , co do okien jeszcze do końca nie wiem i oczywiście podłogówka wszędzie .

    bartosz-w jeśli można to ile płaciłeś za odwierty , jak ktoś ma to proszę o namiary.

  14. #254
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał epso Zobacz post
    Witam.

    Niedawno ruszyła u mnie budowa( w Rybniku ) i zaczynam myśleć o PC działka dość spora około 1600m2 tylko wygląda na to że to piach wiec nie wiem czy robić DZ poziome czy jednak pionowe może coś doradzicie i oczywiście jaka moc pompy ( myślę o jakiejś pompie polskiej ) dom około 250m2 poddasze użytkowe , brak piwnicy , fundament ocieplony ~10cm , ściany 12-15 wełna mineralna , na poddaszu myślę że około 30 cm wełny , co do okien jeszcze do końca nie wiem i oczywiście podłogówka wszędzie .

    bartosz-w jeśli można to ile płaciłeś za odwierty , jak ktoś ma to proszę o namiary.
    Jeżeli chcesz ogrzać 250 m2 i to domu nie jakoś super ocieplonego, potrzebna będzie pompa o mocy około 15 kW. Jedynie strzelam, bo jaka moc wyjdzie - trzeba oszacować według obliczeń zapotrzebowania na ciepło całego budynku. A do takiej mocy pompy potrzeba już sporego dolnego źródła, a jeśli masz piach, może się okazać, że DZ będzie trzeba rozłożyć na 1000 albo więcej m2. To już sporo działeczki. Pomyśl o odwiertach, ale porównaj sobie koszty, bo tanio nie będzie. Może się okazać, że potrzeba 300 metrów, więc około 25 tys.zł za wiercenie. Inne rozwiązanie to pompa powietrze-woda. Jak zaakceptujesz o około 25-40 % większe rachunki za ogrzewanie w porównaniu do pompy gruntowej, zaoszczędzisz dużo kasy na odwiertach, czy DZ poziomym.

  15. #255

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydzadam Zobacz post
    Jeżeli chcesz ogrzać 250 m2 i to domu nie jakoś super ocieplonego, potrzebna będzie pompa o mocy około 15 kW. Jedynie strzelam, bo jaka moc wyjdzie - trzeba oszacować według obliczeń zapotrzebowania na ciepło całego budynku. A do takiej mocy pompy potrzeba już sporego dolnego źródła, a jeśli masz piach, może się okazać, że DZ będzie trzeba rozłożyć na 1000 albo więcej m2. To już sporo działeczki. Pomyśl o odwiertach, ale porównaj sobie koszty, bo tanio nie będzie. Może się okazać, że potrzeba 300 metrów, więc około 25 tys.zł za wiercenie. Inne rozwiązanie to pompa powietrze-woda. Jak zaakceptujesz o około 25-40 % większe rachunki za ogrzewanie w porównaniu do pompy gruntowej, zaoszczędzisz dużo kasy na odwiertach, czy DZ poziomym.
    Ja myślę że taniej wyjdzie dobrze docieplić ten dom niż pakować tak dużą pompę, a co za tym idzie aż tyle metrów odwiertów.
    Epso zamiast tej wełny gr 12-15 cm daj styropian 20 cm grafit i będzie na pewno "cieplejsza" ściana. A koszt będzie pewnie podobny. Podobnie okna, za pakiet 3 szyby dopłacisz od 1 do 2 tys zależy ile masz okien. Pozwoli to na dobór mniejszej pompy, zmniejszy się też długość odwiertów. Oszczędność z tego tytułu może wynieść od 10 do 20 tys, inwestycyjnie oczywiście, a później mniejsze rachunki za ogrzewanie więc zastanów się.
    Ostatnio edytowane przez photos ; 07-06-2011 o 12:30

  16. #256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał epso Zobacz post
    Witam.

    Niedawno ruszyła u mnie budowa( w Rybniku ) i zaczynam myśleć o PC działka dość spora około 1600m2 tylko wygląda na to że to piach wiec nie wiem czy robić DZ poziome czy jednak pionowe może coś doradzicie i oczywiście jaka moc pompy ( myślę o jakiejś pompie polskiej ) dom około 250m2 poddasze użytkowe , brak piwnicy , fundament ocieplony ~10cm , ściany 12-15 wełna mineralna , na poddaszu myślę że około 30 cm wełny , co do okien jeszcze do końca nie wiem i oczywiście podłogówka wszędzie .
    Weź szpadel i wykop dół 1,5m. Zostaw taki wykop i kontroluj co jakiś czas co się w nim dzieje. Masz jeszcze dużo czasu odnośnie decyzji jaki kolektor. Inaczej tego nie sprawdzisz.
    Napisz jaką będziesz miał wentylację i dlaczego wełna na ściany.
    Napisz w jakim regionie mieszkasz i podaj link do projektu.

  17. #257

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    Ja myślę że taniej wyjdzie dobrze docieplić ten dom niż pakować tak dużą pompę... zamiast tej wełny gr 12-15 cm daj styropian 20 cm
    Też popieram lepsze ocieplenie, także strychu, min 15cm pod podłogą, zwłaszcza, że teraz możesz to bez problemów zaprojektować. Dom nie jest mały, więc jak źle ocieplisz, to będziesz klął przez wiele lat, a tego nie da się później poprawić. Co do gruntu, to jak będziesz kopał fundamenty, to się dowiesz co masz pod spodem i czy woda jest płytko. Wtedy się zastanowisz jaki zrobić kolektor. Na razie nie ma się co martwić na zapas.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  18. #258

    Domyślnie

    Dzięki Wam za odpowiedzi i chyba trochę mnie przestraszyliście z tym ociepleniem bo myślałem że 12-15 cm wełny (Rockwool Frontrock max) nadmienię że ściany będą z Porothermu 30 jest zupełnie wystarczające ale widocznie będę musiał dać więcej .Wentylacja będzie grawitacyjna ale na wszelki wypadek wrzucę wszystko pod rekuperator chociaż nie chciałbym tego robić bo nie jestem zwolennikiem reku.( widziałem syf w systemie po latach , to tylko moje prywatne odczucie bez urazy ) no ale jeżeli rachunki będą zbyt wysokie to nie będzie wyjścia. Dom tak naprawdę ma około 210 m2 tylko myślę nad wykorzystaniem powierzchni nad garażem około 40m2 szkoda żeby się marnowało. Otrzymałem jedna ofertę na PC i moc proponowana to 13,8 kW a DZ 270m odwiertu lub około 800m kolektora poziomego.

    Co proponujecie w takim razie na ocieplenie ścian i jakie ocieplenie na poddaszu?

  19. #259
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bartosz-w
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Śląskie- JURA
    Posty
    281

    Domyślnie

    Za 120 metrów odwiertów (2 pętle po 60 metrów) plus doprowadzenie do kotłowni, zapłaciłem w sumie 8200 zł. Do tego dochodzi koszt zalania i jakiś rozdzielacz. Dolne źródło zamknę poniżej 10000 zł, tyle samo bym zapłacił za 450 metrów poziomego, a tak to chociaż trochę działki ocalało i wydaje mi się pewniejsze. Nie chciałem się martwić czy w moim piachu woda gruntowa opadła poniżej rury dolnego źródła czy nie.

  20. #260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Nad garażem mam super graciarnie i rekuperator A przecież mam tylko 133m2 domu

Strona 13 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony