dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 126
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2506
  1. #21
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ipietak

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    8

    Domyślnie

    No i zapomniałem dodać:

    CWU: na rynku nie ma zbiorników z wężownicą o takiej wydajności żeby podgrzewać przez nią CWU - ja wybrałem zbiornik typu mamka: 120l CWU zanurzona w 260l wody kotłowej - jest super. Na tyle duża że nie brakuje ciepłej wody dla 3 osobowej rodziny, na tyle mały że wszystko spuścimy codziennie i nie ma problemu z legionellą. Do tego u dołu jest wężownica pod solary.

    BUFOR: przy wylewce podłogówki (w którą weszło u mnie 2,5 wywrotki piachu i kupa cementu czyli około 40 ton) nie ma sensu dawać 500 czy nawet 1000l zbiornika - pojemność cieplna wody będzie ułamkiem pojemności cieplnej wylewki

    SOLAR: jako pomoc w regeneracji dolnego źródła TAK ale tylko gdy masz kiepski grunt. Jam glinę z kamieniami i 300m rury na 10kW pompy - pod koniec maja grunt miał 13 stopni na gł. 1,8 czyli się zregenerował - solara kupiłem rok temu i zamontowałem w czerwcu - teraz bym tego nie robił bo jego koszt mi się nigdy nie zwróci przy tanim cieple z pompy i II taryfy
    Pozdrawiam
    Igor

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał TypeR
    no to ja chyba będę tym pierwszym z Ecopol-System. Jestem po dolnym źródle.
    Jestem jednym z pierwszych użytkowników pompy ciepła Firmy Ecopol-System.
    Więcej na ten temat napisałem w moim Dzienniku budowy: http://forum.muratordom.pl/post3783357.htm#3783357

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Właśnie jestem po pierwszej mroźnej zimie z pompą Ecopower 8kw i powiem tylko że spisała się naprawdę dobrze. Jedna uwaga dla kupujących, wydajcie troszkę grosza i kupcie z tzw. miękkim startem. Ja chciałem nieco zaoszczędzić i teraz żałuję bo słychać w salonie gdy się włącza i wyłącza. Ale może jeszcze się da coś z tym zrobić.

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Na takie zjawiska oprócz braku soft-startu ma wpływ także konstrukcja mechaniczna samej pompy ciepła.
    ...A soft-start zawsze można sobie dokupić i zainstalować, to nie problem.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Na takie zjawiska oprócz braku soft-startu ma wpływ także konstrukcja mechaniczna samej pompy ciepła.
    ...A soft-start zawsze można sobie dokupić i zainstalować, to nie problem.
    Dzięki wihajster. A orientujesz się ile taki bajer może w przybliżeniu kosztować, bo kryzys finansowy również niestety odczułem jak to przy końcu budowy bywa.

  6. #26

    Domyślnie

    Z tego co widzę na stronie producenta to soft-start kosztuje 700zł i jest dostępny jako opcja.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Jeśli poszukasz to spokojnie znajdziesz kilka stówek taniej. Albo się przyzwyczaisz, co jest bardzo prawdopodobne
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Jeśli poszukasz to spokojnie znajdziesz kilka stówek taniej. Albo się przyzwyczaisz, co jest bardzo prawdopodobne
    Masz rację. Z czasem trochę mniej zaczyna mnie to wkurzać.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o grzanie CWU to w lipcu pompa zużyła 60kWh dla trzyosobowej rodziny Jest świetnie. Teraz czekam na drugą zimę bo według wszelkich informacji powinno być jeszcze o około 20% lepiej. Ciekawe czy uda mi się zejść poniżej 1000zł za grzanie.

  10. #30

    Domyślnie

    Bardzo ciekawe, zobaczymy po tej zimie czy opinie się nie zmienią, a na pewno dojdą nowe.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    No dobra, pompa przełączona na tryb "auto". Teraz niech sama myśli czy grzać czy nie. Wskazanie licznika 2550kWh. Ruszamy!

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Bad
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ja też przymierzam się do pompy tej firmy. Może ktoś jeszcze napisze o swoich doświadczeniach?
    Dom parterowy 109,3 m2 + garaż 18,7 m2 w bryle budynku. Ściany silikat 24 cm + 20 cm styropian 0,039. Strop ocieplony wełną 2x10 cm 0,039. Wentylacja grawitacyjna. Pompa Buderus WPS6 K, kolektor poziomy 450 m.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    No i minęło pierwsze 10 dni pracy pompy w trybie "Auto". Pompa zżarła 91kWh z czego około 60 na CO. Dni są jak na razie ciepłe i słoneczne ale za to noce już z przygruntowymi przymrozkami. Czekam na mrozy.

  14. #34

    Domyślnie

    Liwko, czytam Twoje wpisy na roznych watkach o PC i PRZEZ CIEBIE mam coraz wieksza ochote na zastosowanie jej jako alternatywe dla gazu/pradu. Strasznie zachwalasz ten sposob ogrzewania. Masz od tego prowizje? ))) Jesli nie to czas aby sie upomniec
    Na ktoryms z watkow pisales ile zaplacieles za wsztystko, z tego co pamietam za odwierty - 10 tys. Jak mo mozliwe, ze tak mało? Masz moze wykonawce godnego polecenia? Ile macie metrow kolektorow? Podlogowke robiles sam czy firma? Jaki masz rozstaw rurek?
    Bede jeszcze liczyc czy ta pompa bedzie mi sie oplacac. W gre wchodzi oczywiscie tylko tania polska pompa. Podlogowke zrobilibysmy sami. Kolektory ze wzgl na wielkosc dzialki musialyby byc pionowe. Ocieplenie planowalam bardzo grube(do pradu) ale byc moze przy pompie wystarczyloby 20 cm? Po zlikwidowaniu kominka cenowo koszt systemu grzewczego stalby sie akceptowalny (chyba...) Sorry za lawinę pytań

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Witam
    Kurcze z ta prowizją to muszę pomyśleć, tylko nie chce mi się do nich jechać- za daleko No ale mamy przecież XXI wiek i od czego są inne media
    A tak poza tym nie chwalę tylko tej pompy którą posiadam, twierdzę, że ogólnie pompy są genialne tylko ich ceny są czasami z innej planety i z tym próbuję walczyć. Czy mi się to udaje? Mam nadzieje że wielu (tak jak ty) zrozumie co to jest takiego ta pompa ciepła, że jest to dość prosta konstrukcja i że kosztuje podobnie co inne źródła ogrzewania. Nie warto przepłacać na produkcie który jest zbudowany z tych samych elementów 20tyś tylko dla naklejki.
    Ale do rzeczy.
    Odwiertów mam 120m. 83,33zł za metr. Czy to mało czy dużo? Myślę że cena znośna (ale z tymi cenami to też mogli by trochę zejść)
    Wykonawcę to mogę ci z czystym sumieniem polecić przedstawiciela firmy PPC na Wielkopolskę. Można się trochę potargować
    Podłogówkę robił mi kolega hydraulik. Rozstaw co 15cm a w łazienkach co 10.
    Przy pompie spokojnie wystarczy 20cm ocieplenia, ja mam 14
    Jak masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało.
    Pzdr

  16. #36

    Domyślnie

    Ja jestem zdania, że najlepszym rozwiązaniem jest zaangażowanie jednego wykonawcy, który wykona dolne źródło i górne. To najbezpieczniejsza forma zarówno dla mnie jak i klienta. Zresztą większość klientów idzie właśnie w tym kierunku.

    Jacek Walewski
    tel. 601096066

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Panie Jacku, a proszę nam pochwalić się tu waszym cennikiem. Ile za DZ pionowe, ile za poziome, ile za poszczególne podzespoły kotłowni, ile za GZ.
    Dlaczego niektóre firmy nie mają nic do ukrycia i pokazują na swoich stronach ceny poszczególnych elementów a inne nie?
    Ja wiem że 95% przyszłych inwestorów jest głupich jeśli chodzi o pompy ciepła i słyszy tylko nazwy firm, ale bądźcie chociaż szczerzy ile co kosztuje!

  18. #38

    Domyślnie

    Ja, gdy przygotowuję wycenę dla klienta, przesyłam w niej tabelkę w Excelu z wyszczególnionymi elementami oraz robocizną. U mnie klient wie ile płaci za poszczególne elementy inwestycji. Wiem, że dużo firm wysyła najogólniejsze oferty lub próbuje wykorzystywać ludzką niewiedzę. Żeby daleko nie szukać - parę dni temu rozmawiałem z klientem, któremu instalator próbował wmówić, że przy podłogówce w całym domu konieczny jest montaż zasobnika c.o., co jest oczywistą bzdurą.

    Jacek Walewski
    Doradca Klienta
    tel. 601096066
    Prometeus S.C. Jacek Walewski, Roman Rakoczy
    ul. Cieszyńska 367/309
    43-300 Bielsko-Biała

  19. #39

    Domyślnie

    Dziękuję liwko za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie - czy Twoja pompa wydaje jakis halas? Moja stałaby przez scianę z salonem. Duzo miejsca zajmuje pompa i zasobnik? ? Do lazienki chyba nie trzeba niczego wstawiac?

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ale prosimy tu bez reklam. Ostatnio nawet chyba zostały usunięte przez moderatora.
    Ale dlaczego tylko klient? Czyżbyście nie byli tak bardzo cenowo konkurencyjni?
    Ja tutaj na forum robię wszystko żeby ludzie nie wywalali bez sensu swoich pieniędzy na produkty prawie identyczne i wiem że te wasze pompy są dużo droższe ale nic wielkiego za tym nie idzie. Zróbcie coś! Kupcie wiertnię i wierćcie gratis albo GZ za darmo, nie wiem ale zróbcie coś z tymi cenami bo zależy mi i za pewne innym na czystym powietrzu na naszych osiedlach. W ogóle zauważyłem że strasznie wysokie są ceny robocizny a przecież przy standardowym domu to trwa tylko 1-2 dni. Dlaczego żądacie sobie tak dużo za roboczogodzinę? Klient płaci podwójnie bo zarabiacie raz na pompie, raz na DZ i każecie sobie jeszcze płacić tak dużo za montaż. Niestety zdaję sobie sprawę że mój post i prośba nic w temacie nie zmieni ale musiałem to napisać bo nie lubię być wyginanym i bezinteresownie będę tu na forum nadal pomagał ludziom aby i oni nie zostali wygięci.
    Pozdrawiam

Strona 2 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony