dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 185
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Tadam tadam ..oświadczam wszem i wobec ze najważniejszy mebel w domu zamontowany ,wpełni działający i wypróbowany
    Poddasze powoli się kończy ocieplać i montowac stelaże,został tylko pokój nad garazem ,bedzie można połozyc podłoge z płyt osb na drugim poddaszu i stawiać ścianki działowe..niestety szykuje sie kolejny przestuj na budowie bo trzeba nadgonic klika kominków sezon coraz bliżej a my juz powoli zaczynamy zapisywac na koniec września....i bedzie coraz mniej czasu do planowanej wprowadzki








  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Na budowie wielka nuda...wczoraj skończyliśmy układac podłoge z płyt osb na stryszku,ułozyliśmy wełne na suficie i wycieliśmy otwór na schody strychowe,pozostaje nam tylko jeszcze stelaż i folia i można wzozic płyty k-g 3m i brać sie na obkładanie skosów,z zakupów planowanych to drzwi wewnętrzne ze względu na terminy ..6 tygodni i płytki i oczywiście mexyk w głowie niewiadomo które drzwi wybrać drożne fornirowane,pełne na płycie ,czy tańsze niewidziane na zywo,oklejone folią i z plastrem miodu ale za to z szybkami zgłupieć idzie a wykończeniówka miała być taka fajna.....więc oświadczam wcale niejest i za duzy wybór jest w sklepach zeby wybrac tylko np:jedne płytki ech...jade na budowe pstryknąć fotki sufio-podłogi to wrzuce wieczorkiem

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Na budowie wielka nuda...wczoraj skończyliśmy układac podłoge z płyt osb na stryszku,ułozyliśmy wełne na suficie i wycieliśmy otwór na schody strychowe,pozostaje nam tylko jeszcze stelaż i folia i można wzozic płyty k-g 3m i brać sie na obkładanie skosów,z zakupów planowanych to drzwi wewnętrzne ze względu na terminy ..6 tygodni i płytki i oczywiście mexyk w głowie niewiadomo które drzwi wybrać drożne fornirowane,pełne na płycie ,czy tańsze niewidziane na zywo,oklejone folią i z plastrem miodu ale za to z szybkami zgłupieć idzie a wykończeniówka miała być taka fajna.....więc oświadczam wcale niejest i za duzy wybór jest w sklepach zeby wybrac tylko np:jedne płytki ech...jade na budowe pstryknąć fotki sufio-podłogi to wrzuce wieczorkiem

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Zdjęć kilka z dzisiejszej wizyty na budowie,jutro podejmę decyzje odnoście kafli na cały dół wszędzie takie same tylko bedą mieszane z takim samym kaflem w kolorze białym p.architekt ze sklepu z płytkami ma rzucic okiem jak je zmieszać zeby było dobrze..trzymajcie kciuki..... ponizej zdjęcie jednego kafla pozyczonego ze sklepu aby wypróbować na nim tak zwany test "szmaty"szkoda ze znalazł na stanie tylko grafitowy bo próby wolałabym wykonywać na białej wersji ale jak się niema co się lubi to sie lubi co się ma....
    kafel to radica negro firmy Zirconio..biała wersja to bianko...






  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Zakupilismy deski merbau i zdecydowalismy ze położymy je na "wstawke dywanową"w salonie oraz na schody zrobiliśmy dzis małą przymiarke "przycieliśmy jeden stopień"i jest super więc problem ze schodami mamy już za sobą,schody będzie robił mój małż swoją nowa zabawką piłą ukosową z pilarką z obracanym stolem .....poniżej kilka zdjęć deski i przymiarka na schodach w wersji na sucho....



    Taka różnorodność kolorów występuje w opakowaniu klasa I

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Od jutra działamy na budowie będzią się robić płyty i scianki działowe z k-g,dokupiliśmy wczoraj jeszcze deski merbau na korytarzyk na górze....zamowiłam markizy na okna dachowe sztuk 4,więc na dniach zamontujemy...tylko ze słońca brak i niebedzie jak sprawdzić...ciągle mamy dylemat jakie drzwi ze porta i ze fornirowane i ze model koncept natura to pewne pozostaje tylko wybrac miedzy pełnymi z wstawką aluminiową a drzwiami z z cienkimi szybkami......te i te są ładne, cenowo z szybkami ok. 350zł droższe.......mamy 6 par...posiadacza takich drzwi prosze o dodanie zdjęcia do komentarzy


  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    A więc tak....w kwesti drzwi raczej pozostanie pierwsza wersja czyli pełne z wstawkami aluminiowymi....te z szybkami udało mi sie zobaczyc na zywo i szczerze powiem niezauroczyły mnie swoim wyglądem ....znaczy są ładne ale czy warte swojej ceny? struktura jest ułozona poziomo i pionowo i nieza dobrze to wygląda....strasznie mi szkoda ze niebedzie szybek (....do tej pory wycena na te drzwi najkorzystniej wypadała w sklepie internetowym galeria dom,roznica miedzy najtanszym w okolicy to 600zł czyli niemało....ale bedąc w Pile w jednym ze sklepów ogladając własnie te z szybkami okazało się ze włascicielem jest znajomy mojego małża pogadalismy i miał zrobic nam dobrą cene...i ku mojemu zaskoczeniu całość wyniosła 7715 zł czyli jeszcze korzystniej niz w necie wiec na 100% bierzemy u niego,dzis jeszcze na zrobic wycene na drzwi z polskone piekne ale cena wyjsciowa 1695 zł bez oscieznicy wiec niesadze zeby nawet po takim rabacie jak na porte bedziemy skłonni dać tyle kasy na drzwi...wszystko wszystkim ale gdzies umiar i zdrowy rozsądek trzeba zachować....mysle ze jutro pojade zamowic i wpłacic zaliczke .....
    Markizy na okna przyszły ..ale zeby niebyło tak sielankowo to niepasuja....miały byc na okno 66x118 i 66x140 i pan u ktorego je zamowiłam twierdzi ze wysłał mi takie jakie chciałam ...szkoda ze nieokreslił ze mam zmierzyc całe okno a nie tylko skrzydlo okna.... napisalam wiec aby wymienił na wieksze i zobaczymy co odpisze
    Wczoraj połozył się sufit z k-g na piętrze i po pracy pojechałam na pomoc mojemu małzowi i takim sposobem udało nam się połozyć płyty na jednym skosie..wygląda to juz całkiem ładnie...mamy zamiar do konca tygodnia połozyc wszedzie płyty i brac się za montaz scianek działowych i szpachlowanie Wieczorem wrzuce kilka fotek.....
    Nasza wizualizacja płytek miałabyc na srode a nadal niema, dzwoniłam dziś do pani architekt obiecala dzis najpozniej jutro rano przesłac 2 wersje do wglądu....niemogę się doczekać

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Ponizej zdjęcia z wczorajszych i dzisiejszych poczynań...dzisiaj pomagał na budowie mój tato wiec mogłam się zabrać za czyszczenie drzwi wejsciowych z kleju który został po taśmie malarskiej ponizej efakt mojej pracy



  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Coraz poważniej zaczynam rozglądać się na sprzętem kuchennym...puki co pewna jestem tylko piekarnika
    jest to Bosch HBN 434 350 E z "wózkiem" zdjęcie ponizej

    Zmywarka napewno Bosch ,poniewaz znajomi bardzo sobie chwala jak i czytałam sporo dobrych recenzji ....tylko mam problem z wyborem modelu napewno ma byc 60 narazie wybrałam dwie SGV 57 T 23 EU i SGV 43 E 43 EU cenowo spora roznica i niewiem czy warto....


    Lodówka napewno Side by Side o takiej zawsze marzyłam i chce mieć to juz postanowione niebede szaleć z cenami i napewno niebedzie to LIEBHERR ......moja ma byc w miare cicha..ma miec kostkarke i dystrybutor wody w drzwiach no i ma dobrze mrozić...barku niemusi byc to znaczy niebedzie specjalnie brany pod uwage...bedzie to bedzie n iebedzie tez ok narazie obstawiam na Samsunga ale niewykluczam tej Deawoo


    Okap bedzie no własnie...wzór bedzie podobny tylko firmy niewybrałam jeszcze..

    Jeśli chodzi o płyte indukcyjną to moj faworyt
    to według recenzji nienajlepszy wybór mimo wysokiej ceny.....a tak mi się podobała ale chyba dam sobie spokój i poszukam czegos innego
    Debaty nad mikrofalówka trwają i niemoge się zdecydować czy w słupku nad piekarnikiem czy w szafce za zaluzją?...i tu i tu sa jakieś za i przeciw..w słupku wygląda ładnie ale mysle ze bedzie za wysoko nietyle dla nas co dla naszej córci która również często korzysta z niej...przeciw wysoka cena .....za zaluzją na plus dobry dostęp i wyciagając np podgrzaną zupe,kakao istnieje mniejsze prawdopodobieństwo poparzenie sie,niska cena urządzenia na minus zawsze to za zaluzją.....
    No nic jeszcze przedemną pewnie długie godziny szukania sprzetu..teraz modeli później najnizszej ceny ...budowa to pasmo kompromisów miedzy "na co mnie stać"a co mi sie podoba.....

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Oświadczam wszem i wobec ze montaż płyt karton-gips na sufitach i skosach zakończony w 98% pozostało przykleić na dwóch"kolankowych"i dwie małe scianki w wc,po niedzieli gipsowanie i szlifowanie czyli biały tydzień przed nami....po sufitach i skosach przyjdzie czas na scianki działowe potem znowu szpachlowanie i szlifowanie i koniec brudnych prac....
    Oczywiście projektów płytek naszego dołu jak niebyło tak niema niewiem czy wszyscy architekci tak maja ale ta nasza widać tak ma ze już kilka dni po terminie i nadal cisza ech...a taka ciekawa jestem co wymyśli
    kilka zdjęć do wglądu poniżej...


    Nasz szerokokątny potrójny wizjer...

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Wczoraj zapadła klamka w kwestii drzwi zamówilismy Porte model A9 hahaha kobieta zmienną jest ale ja już wybitnie,mój mąż ledwo nadarza..... W kolorze wenge bedą się prezentowac duzo ładniej no i dzięki szybką bedzie lepiej wyglądał korytarz na górze...troche mam wyrzuty sumienia bo znowu mąż mi ustapił i jest po mojemu.....ale skoro dał sie przekonać na wersje z szybkami to chyba jednak też zaczeły się mu podobać...
    Wieczorem mąż zawiozł mnie na budowe i ......pokazał pierwsze scianki działowe normalnie w wielkim szoku byłam jakoś tak inaczej sie zrobiło na górze porobiłam kilka fotek telefonem ale marna ich jakosc Dziś nadrobie po wizycie na budowie....

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Zdjęcia z porannej wizyty na budowie..wieczorkiem tez podjade zobaczyć efekty dzisiejszej pracy....Na czwartek jesteśmy umówieni z panem od kuchni mam nadzieje ze wreszcie się na cos zdecyduje


  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Ponizej moje dzisiejsze "wypociny"w projektowaniu kuchni mysle ze to juz ostateczna wersja jutro spotkanie z facetem ktory bedzie ja nam częściowo robił więc mam już jakis zarys.....co do kolorów to wybiorę z próbek które bedzie miał..wszelkie sugestie mile widziane.....


  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Kolory do kuchni wybrane legno ciemne fronty,blat nubian jasny uchwyty aluminium wpuszczane cokoły aluminiowe...teraz czekamy na wycene mam nadzieje ze niepadne na twarz jak ja usłysze...
    Dzis "przyszły"płytki i normalnie masakra te bianko białe maja po 3 plamki widoczne z daleka na kazdej jednej płytce,z kolei te grafitowe są bez skaz plam itp...ale no własnie znowu to ale...struktura niejest taka jaką miałam w domu do testów na brud tamta miała powierzchnie szkliwiona i gładka a ta jest szorstka wiec raczej za te płytki podziekujemy...no i mamy kolejny problem znowu musimy szukac płytek podłogowycha a już się przyzwyczaiłam do mysli o płytkach o takim własnie wyglądzie kolorze fakturze i wrr...jestem zła ponizej fotki płytek i scianki działowej miedzy sypialnią a garderobą
    Aktualna kolorystyka mebli



    Nieszczesne białe kropy na płytkach


    Skosy w ospie

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Hmmm od czego by tu zacząć? Może zaczne od początku a więc w kwesti ścianek działowych w sobote została wykonana ostatnia.....teraz trzeba ją tylko obłozyć płytami g-k ......miało to być zrobione dzisiaj ale potych cholernych ulewach(dobrze ze nie trąbach powietrznych)na scianie pokazało nam się cudo widoczne na zdjeciach szlag... wiec doszlismy do wniosku ze trzba czym predzej uszczelnić komin(wczesniej nieciekło)a na 99% on jest przyczyną mokrej sciany....i skończyć podbitke...załozyć rynny poniewaz ledwo mozna się było dostać do domu bo woda stała pozatym strasznie chlapało na elewacje i jest strasznie brudna...wiec decyzja zapadła kończymy malowac elewacje,zakładamy podbitke,rynny,uszczelniamy komin i to by było na ten rok tyle jeśli chodzi o zewnątrz...reszta musi poczekac do wiosny...tak więc dziś zostały załozone 2 rynny i podbitka na gotowo nad garażem...
    W sobote odwieźliśmy kafle...i pan ze sklepu już nas raczej nielubi.. Poniewaz odmowilismy te kafle a on twierdzi ze "ale ja juz je zamowiłem dla państwa"ja powiedziałam ze przecież nieustaliliśmy ze je bierzemy....jak dzwoniłam to mowilam ze niejestesmy jeszcze zdecydowani a on mowi ze zamawia..ja mu na to ze niezamawiamy jeszcze...i usłyszałam odpowiedz ze to nieszkodzi ze my niezamawiamy ale on je i tak ściaga....wiec wywnioskowałam ze jakakolwiek bedzie nasza decyzja to on je i tak sprowadza na sklep....a teraz jakieś dziwne aluzje wziełabym je z tak zwanym pocałowaniem ręki gdyby były w porządku i z delikatnymi przebarwieniami a niewielkim plamami tak więc raczej niepohandlujemy z tym panem ..a szkoda bo w obecnym domu mamy od nich płytki i są rewelacyjne...ale trudno szukamy dalej




    Rynny mamy firmy Gamrat
    Dziś zamawiam grzejniki purmo sztuk dwie i wkońcu podjeliśmy decyzje odnośnie pieca który bedzie nam grzał podłogówke i grzejniki i wybór po wielu za i przeciw padł na kumulator Logica cichewicza dużo pozytywnych opini znaleźliśmy w necie i na forum więc myśle ze bedzie dobrze poniżej zdjecie tego potwora jutro zamawiam iczas oczekiwania ok 2,5 tygodnia.

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Podbitka ciag dalszy..niestety dzisiaj udało się zrobic niewielką ilość mój małż się jakoś rozchorował ze o 14 lezał juz nafaszerowany (przezemnie ) tabletkami w łóźku wiec efekty prac marniutkie...popołudni poczuł się duzo lepiej i wyciagnełam go do sklepu w poszukiwaniu płytek podłogowych do salonu..niestety bezowocny był ten wypad bo oprócz paradyżowskiego "mustanga" do wiatrołapu ...i paradyżowskiego "percy"nic nie wpadło nam w "oczy" no mo ze jeszcze himalaja ale jakoś tak bez szału....a jak wpadło to kosztowało grubo ponad 100/m2 a taka kwota przy 60m2 to dla nas zdecydowanie za dużo....pani od płytek powiedziała ze w piatek bedzie nowa dostawa nowych kolekcji ..wiec zajedziemy w sobote i zobaczymy może akurat cos się nam spodoba....


  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    podbitki c.d...


  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie



  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Zdjęcia z wczoraj........dziś zrobie w całej okazałosci popołudniu bo chłopaki zabrali juz rusztowanie.....
    O 22 oswietlenie wygląda super...wiem bo ......przypomniało nam się ze niezamknelismy na klucz drzwi tylnich od garazu..była okazja aby zobaczyc oswietlona podbike w ciemnościach egipskich ..
    Wczoraj przywieźli grzejniki Purmo i kibelek dama senso z deską wolnoopadająca(a jednak) i dziś okazało sie ze jednak przywieźli nie te miały być z dolnym zasilaniem a przywieźli z bocznym...zadzwoniłam i uzgodniliśmy ze w czwartek przywiozą mi właściwe i odrazu zabiorą te wczorajsze,zbliza się małymi krokami montaż komina schiedel i szukam cegły robena kolor "chyba burgund"lub"niebiesko-brazowy"aby mozna było "wykonczyć"go w tym samym kolorze co reszta kominów...ale w hurtowni powiedzieli ze burgund to i owszem ale tej drugiej ponoc nierobia juz.. czyli musze się przejechac do nich (30km)i porownac kolor...i to chyba tyle z nowości budowlanych aha wycene na kuchnie bede miec najprawdopodobniej po niedzieli bo wyjechali na montaz do Łodzi aż..wrrr


  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie


Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony