dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1

    Domyślnie czerwona szafka pod umywalkę

    Poszukuję czerwonej, prostej, wiszącej i do tego lakierowanej szafki pod umywalkę. Widziałam taką w marcowym numerze "Tak mieszkam" ale była to wizualizacja nie "prawdziwe" wnętrze i nie napisali co to za szafka. W necie nie znalazłam tego zdjęcia z gazety więc nie mam jak wkleić.
    Może ktoś z was zetknął się z taką szafką? Bardzo by mi taka pasowała do małej łazienki. Rozważam zamówienie takiej szafki u stolarza ale wolałabym gotową. Pomożecie?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Ja też zastanawiam się nad czerwoną szafką (konkretnie czerwonym frontem). Ponieważ szafki gotowe, spelniające moje wymagania, są koszmarnie drogie, a robione przez stolarza tylko trochę tańsze, kupiłam na próbę szafkę kuchenną w IKEA i musze powiedzieć, że za taką cenę (145 PLN) wygląda super.
    W dolnej łazience wisi biała i wygląda tak (jeszcze bez uchwytu)





    W górnej będą albo takie same szafeczki, albo właśnie czerwone, przy czym czerwony jest tylko front



    Myślę, ze domówię też do nich cienki blacik u stolarza i będzie jeszcze ładniej.

    Wiem, że to nie super szafki z salonów łazienkowych, ale w rzeczywistości naprawdę ładnie wyglądają, a cena o niebo niższa...
    Aha, tylko szafeczkę trzeba odwrotnie skręcić, bo standard jest taki, ze śruby sa na wierzchu, a my dalismy je do srodka...

  3. #3

    Domyślnie

    Te szafeczki wyglądają całkiem przyzwoicie! A czy ten czerwony front jest lakierowany? I jaki wymiar ma szafka? Jaka umywalka do niej pasuje? Myślałam o takiej prostej, prostokątnej umywalce do tej szafki, ale musiałaby moim zdaniem idealnie pasować wymiarem jeśli chodzi o szerokość żeby dobrze wyglądałą

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Musisz sobie zobaczyć na stronie IKEA. Ta moja, to jest akurat zwykła szafka nad okap i jest tylko w dwóch rozmiarach. Szerokośc 60cm, a wysokość 35 i chyba 57... Ale są jeszcze inne... Tylko wiadomo, że ceny już też są inne
    Moja umywalka to 60, więc na szerokość jest akurat. Fakt, że mogłoby być dodatkowo trochę blatu z boku, żeby coś odstawic, ale za tę cenę ne narzekam Poza tym tak sobie myślę, że mogłoby to nienajlepiej wyglądać, a teraz jest ok.
    Zobacz sobie tutaj http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/ca...kitchen/11471/ są pokazane wszystkie szafki. Moja to ta http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S29810127. Front Abstract (jest w kolorze białym i czerwonym). Obudowa szafki jest matowa, natomiast front jest na wysoki połysk, brzegi ma lekko zaokrąglone.

    Ja teraz jeszcze kombinuję, jak zabudowac pralkę i kocioł. Myslę o drzwiczkach 2x40cm do samego sufitu... Zobaczymy, co z tego ostatecznie wyjdzie.
    Daj znać, jak szafeczkę kupisz. Moze zobaczę fotkę, zanim sama zdecyduję się na kolor Zwlekam i zwlekam z kupnem szafek do łazienki na piętrze, bo nie wiem, czy białe, czy czerwone...

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Tak sobie jeszcze pomyslałam, że umywalkę 50 (taką jak pokazałaś na zdjeciu) można by zamontować niesymetrycznie na takiej szafeczce. Umywalkę równo z lewym lub prawym brzegiem i wtedy obok zostanie jeszcze 10cm blatu...
    Albo równo na srodku, tylko wtedy chyba rzeczywiście najlepiej poszukać o takiej samej szerokości jak szafka...

  6. #6

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję ci za szybką odpowiedź. Ja też się jeszczem waham pomiędzy zakupem szafki a postawieniem takiego murka z blacikiem i na to umywalka. Jeżeli zdecyduję się na szafkę to napewno czerwoną bo płytki do małej łazienki, którą mam na myśli, mam - jasno szare z czerwonym dekorem - paseczkiem biegnącym dokoła łazienki, więc myślę, że taka czerwona szafka wyglądałaby przy tych płytkach bardzo fajnie. Łazienka jest malutka - tylko kibelek, kabina 80-tka no i umywalka. Skłaniam się ku szafce, bo po pierwsze zajmowałaby chyba jednak mniej miejsca niż ten "stoliczek" o którym myślę, poza tym rozwiązuje się sprawa chowania różnych pierdółek. Muszę przejechać się koniecznie do Katowic i obejrzeć te szafeczki w realu. Jak zakupię to dam znać. Jeżeli do tej pory wątek umrze śmiercią naturalną to podeślę na priva jakąś fotkę. Łazienkę chcemy robić po świętach więc już najwyższy czas podjąć jakąś decyzję.
    Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    Umywalka 60-tka taka jak ta na zdjęciu też jest i taka chyba rzeczywiście byłaby lepsza. Wtedy brzegi powinny się zlicować i będzie elegnacko

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Nie masz czasem Minimala z Tubądzina? Ja mam w górnej łazience właśnie te plytki i cały czas się waham... Niby czerwona szafeczka by pasowała, ale mam firankę z czerwona lamówką, czerwony śmietniczek i ręczniki. Nie chcę, zeby było tego za dużo... pomyślałam, ze moze białe szafeczki i na przykład czerwony dywanik przy umywalkach... Tak to u mnie wygląda...
















  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Ja też myślałam już o blacie z plytek, o półpostumencie, ale ostatecznie praktyczność wzieła górę. Nie lubię tych wystawek z kosmetyków, jakie mam w tej chwili w łazience... na dole wszytsko ładnie pochowane (poza proszkami, bo pralka jeszcze na wierzchu), a na górze koszyczki i mnóstwo tubek, butelek... Mam nadzieję, ze szybko podejmę decyzję. Akurat w przyszlym tygodniu mam możliwośc kupienia szafek więc zobaczymy

  10. #10

    Domyślnie

    Mamy dokładnie te same płytki! Będą tylko trochę inaczej ułożone - podłoga z tego ciemniejszego odcienia, potem aż do szlaczka ścienne w tym samym kolorze co podłoga, a nad szlaczkiem te jaśniutkie. Uważam, że ta czerwona szafka będzie świetnym akcentem przy tych płytkach, wyeksponuje dodatkowo ten dyskretny paseczek.

  11. #11

    Domyślnie

    Aha, napisz jeszcze proszę co z otworem na syfon, czy sami wycinaliście? I czy umywalkę jakoś mocowaliście do szafki czy poprostu na niej stoi?

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Otwor na syfon mąż po prostu wyfrezował. Zajęło mu to 2 minuty. Nie przykręcaliśmy też "pleców" do szafki, zeby nie bawić się w wycinanie otworów na wężyki, więc jak otwieram szafkę, to w środku mam płytki

    Umywalka jest mocowana tylko do ściany. Podobnie będzie w górnej łazience.
    Szafka zamocowana jest maksymalnie wysoko tak, zeby blat dotykał dna umywalki. powstałą szczelinę zasilikonowaliśmy. Oczywiście, tak jak wspominałam, można dać blacik. U nas w dolnej łazience póki co jest bez blatu i też jest ok

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumeim to ułozenie płytek... Podłogowa w Minimalu jest tylko jedna, w tym srednim kolorze. piszesz, ze podłoga ma być w tym ciemniejszym odcieniu. Mam rozumieć, ze dajecie płytke ścienną na podłogę? Czy masz na myśli właśnie ten posredni kolor?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna-maria3
    Nie bardzo rozumeim to ułozenie płytek... Podłogowa w Minimalu jest tylko jedna, w tym srednim kolorze. piszesz, ze podłoga ma być w tym ciemniejszym odcieniu. Mam rozumieć, ze dajecie płytke ścienną na podłogę? Czy masz na myśli właśnie ten posredni kolor?
    Może źle się wyraziłam, te płytki pod paskiem będą w tym średnim kolorze a nad paskiem - w najjaśniejszym Na podłodze oczywiście płytki podłogowe Rozumiem więc, że najpierw zamontowana była umywalka a po tem pod nią wmontowana szafka, tak? Nie wiem kurcze, czy u nas tak się da, bo ta "moja" umywalka jest typowo nablatowa i nie wiem, czy ją wogole można przymocować do ściany?...

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Tak... Myślę, że z zamocowaniem umywalki na szafce tez nie będzie problemu. Najpierw powiesisz szafkę, a później postawisz na niej umywalkę. U nas po prostu nie było takiej potrzeby, bo umywalki wieszaliśmy wcześniej. Zresztą, widac to na zdjeciach gornej łazienki Umywalki wiszą, a szafeczek niet

  16. #16

    Domyślnie

    Napisz mi jeszcze proszę, jaką głębokość mają te twoje szafki bo coś mie nie wchodzi ten drugi link

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    37 cm
    Musisz wejsc na stronie na zakładkę kuchnie, później kuchnie do zabudowy i na dole będzie cała seria Faktum/rationell. W poszczególnych zakłądkach sa opisane wszystkie szafki, fronty itd...

  18. #18

    Domyślnie

    Ta druga umywalka którą miałam na myśli ma 58 cm szerokości ale głębokość to 38 cm, zastanawiam się czy to będzie duży problem? Może nie? Może nawet lepiej, że front szafki będzie ciut cofnięty względem frontu umywalki?
    To ta umywalka:

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Zmierzyłam szafkę. Obudowa ma głebokość 37,5.
    Tak sobie myślę, ze ta głębokość, to nie problem, bo o tych kilka milimetrów mozesz szafkę od ściany odsunąć i szpary zasilikonować. nie wiem tylko, czy przy tak masywnej umywalce, ktora zajmie całą powierzchnię szafki, nie powinnaś pomysleć o tej wyższej szafce.
    Zrobiłam na szybko rysunki w PRO100. ZObacz, jak wyglada z taką szafką, jak ja mam i z tą o wysokości 57 cm. Według mnie lepiej z tą wyższą. Ta mała szafka troszkę się przy takiej umywalce gubi...





    Chociaż wiadomo, ze to tylko rysunek. W rzeczywistosci moze wyglądać dobrze. na szczęście decyzja nie należy do mnie

  20. #20

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za te rysunki! Świetne są! Tylko jeszcze większego klina mi zabiłaś Obie wersje mi się podobają i pewnie będę miała spory kłopot żeby się zdecydować. Na tym zdjęciu, które widziałam w gazecei proporcje szafka-umywalka były podobne do tych z pierwszego rysunku, ale ta wyższa szafka też wygląda fajnie, no i więcej miejsca w środku.
    Poraz kolejny stwierdzam, że najszczęśliwsza byłabym budując w PRL-u Bierzesz co jest na stanie i cieszysz się, że wogóle coś kupiłaś, a dzisiaj? Rozpusta Do głowy dostaję pomału przy tej wykończeniówce!
    A tak na marginesie ten program PRO100 można skądś gratis ściągnąć czy to wersja płatna? A jeżeli trzeba kupić to za ile?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony