dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    67ebenista

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    4

    Domyślnie Wymiana drewnianego stropu

    Witam, kupiłem 50 letni dom do remontu murowany z cegły. Strop nad parterem jest jednak wykonany z drewna. Niestety robak i inne szkodniki zjadły belki nośne i teraz muszę zmienić strop na nowy. Chcę zastosować belki dwuteowe Beam z Kronopolu tylko nie wiem jakie przekroje dobrać żeby się nie uginały bo nie jestem konstruktorem. Nie wiem też w jakich odległościach między sobą je zamocować? Odległość między ścianami nośnymi wynosi w świetle 435 cm a w osiach podpór 475cm. Czy ktoś umie mi podpowiedzieć które belki dwuteowe Beam z Kronopolu OSB nadają się najbardziej? Dodam, że na poddaszu w przyszłości chcę zrobić dwa pokoiki mieszkalne.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Robert

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    A czy Kronopol coś zaleca na swoich stronach? Pewnie tak.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Człowieku, dlaczego przyszłe swoje bezpieczeństwo chcesz oprzeć na jakichś przypadkowych informacjach? Zleć projekt przebudowy fachowcom! W grę wchodzi życie Twoje i Twoich dzieci. Szkoda Ci parę stówek? tak nisko się cenisz?
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    67ebenista

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    4

    Domyślnie

    No nie jestem naiwny, ale skoro Kronopol ma gotowe rozwiązania to chyba można skorzystać z ich rozwiązań. Inną sprawą jest, że tych systemów belek nośnych jest dość dużo i dla tego chciałem skorzystać z czyjejś pomocy na forum, kogoś kto się zna na tych systemach. Przecież wszystkie dane rozpiętości podałem. Dla konstruktora powinna to być kaszka z mleczkiem no chyba, że tego forum nie czytają konstruktorzy
    Proszę o konkretną podpowiedź.
    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Na stronie kronopola sa tabele do tego typu obliczen dla danej rozpietosci

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał 67ebenista
    ...Proszę o konkretną podpowiedź.
    Otrzymałeś profesjonalną radę od "retrofood", pod którą się podpisuję obiema rękoma. Na taki remont musisz mieć dokumentację, za którą musisz zapłacić. Jak nie rozumiesz profesjonalnych rad to rób jak chcesz i nie pytaj. Życzę więcej zdrowego rozsądku. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rector

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Chrzanów
    Kod pocztowy
    32-500
    Posty
    22

    Domyślnie

    Polecam zapoznać się z system często wykorzystywanym przy wymianie stropów. Przykładowo strop gęstożebrowy oparty na belkach sprężonych. Rozpiętości do 10,0 m. Łatwy i szybki montaż. System o wiele tańszy w porównaniu do konstrukcji stalowej. Wystarczy przesłać rysunki a firma przygotuje projekt wraz z wyceną bez żadnych zobowiązań:
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 30-06-2015 o 13:41 Powód: Link reklamowy niezgodny z regulaminem forum

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony