dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 57
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1129
  1. #61

    Domyślnie

    Majka,
    Spróbuję coś doradzić, ale muszę sprawdzić to, co jest na rynku (może coś nowego). Dziś wszystko zamknięte - może w poniedziałek.
    Jaka piękna katastrofa ...

  2. #62

    Domyślnie

    Chodzi mi właśnie o łącze radiowe, przepraszam za nieścisłość pytania.

  3. #63

    Domyślnie

    Majka - mam pewne pomysły co do drukarek, ale chciałem je porządnie opisać, a to za dużo, jak na forum. Może napisz do mnie i podaj adres e-mail, jeśli masz.
    W skrócie mam trzy propozycje:
    1. HP LaserJet 1000w - nowa drukarka, najtańsza ale nieco droższa w eksploatacji. Drukarka: ok. 800zł, wkład (toner+bęben) 315zł - na 2500 stron. Szybkość 10 str/min
    2. OKI Okipage 8w Lite - prosta, powinna być trwała, 8 str/min.
    Nieco tańsza w eksploatacji. Drukarka: ok. 960zł, toner 100zł (na 1500 str.), bęben 480zł (na 15000 str.)
    3. Panasonic KX-P7100 - najszybsza - 14str/min, jedyna drukarka w tej cenie z dwustronnym wydrukiem! Bez potrzeby ręcznego przekładania kartki. Tania w eksploatacji: toner 300zł (na 4000 str.), bęben 550zł (na 20000 stron). Koszty porównywalne z OKI. Sama drukarka kosztuje ok 1000 zł.
    Nie wiem, jak z niezawodnością, ale chyba podobna. W końcu są to porządne firmy.
    Jeśli chodzi o skanery - zobacz może to. co było pisane dla Ponurego63.
    Jaka piękna katastrofa ...

  4. #64

    Domyślnie

    Majka

    Z wlasnego doswiadczenia polecam Ci HP 1005w

  5. #65

    Domyślnie

    Joskul, najlepiej będzie połączyć te komputery (o ile będzie ich kilka - gratuluję) w sieć domową. Zacząć i tak musisz od dostawców inetrnetu, potem wyszukać na swoim terenie firmy, które Ci taką podłączkę zrobią najlepiej (pamiętaj, że główne koszty to opłacanie abonamentu przez lata, a najważniejsza jest - obok przepustowości - szybka reakcja serwisu w wypadku roblemów; w tym wszystkim różnice w cenie instalacji nie są tak istotne). Wypytać sąsiadów, jeśli parę osób bedzie chciało wejść w tę zabawę, to może warto zafundować sobie serwer (ale o tym pod adresem podanym przez Henok'a ). Zaplanować połączenia w ramach domu (najlepiej wiedzieć mniej więcej, gdzie będą stały komputery), przewidzieć miejsce na dachu, odłączać na czas burzy [!!!]...
    __________________________________________________ ____________
    Kiedyś rozpętałem taki wątek >>> internet

  6. #66

    Domyślnie

    Właśnie interesuje mnie fragment "zaplanować połączenia w domu", o resztę będę się martwić później. Nasz stan posiadania to jeden komputer stacjonarny, który będzie miał stałe miejsce w domu, i laptop, którego chcę używać niezależnie z dwóch innych miejsc. Rozumiem, co mam zrobić później, ale nie wiem, czego mam chcieć od elektryka, który sam też średnio poinformowany komputerowo.

  7. #67

    Domyślnie

    Właśnie dlatego zacznij od dostawców i firm - postęp w tej dziedzinie idzie w tempie geometrycznym, i może okazać się, że nie jest przesadą "rzucić się" np. na światłowody... nie wiem... gdy będziesz wiedzieć, co musisz mieć do instalacji, łatwiej będzie Ci planować rozmieszczenie kabli... jaki będzie rodzaj podłączeń do łącza, czy oba komputery będą pracować razem, jak mają dzielić dostęp - to musi Ci powiedzieć fachowiec. Ja zawsze wolę mieć coś "zbyt dobrego" na chwilę bieżącą, żeby mi dłużej służyło...
    Zresztą - informatycy, poradźcie Joskulowi...

  8. #68

    Domyślnie

    Dzięki, Ponury. Zapieram się tak przednimi łapami przy tych ścianach, bo chcę koniecznie uniknąć późniejszego kucia lub prowadzenia jakichś kabelków po wierzchu, ale pewnie masz rację,że trzeba też spróbować od drugiego końca. Co do strony podanej przez Heno K: byłam tam, ale niestety rozumiem tylko poszczególne słowa, np dom, na ,w, pod,przez.

  9. #69
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Ja już zaplanowałem. W każdym pokoju gniazdko do podłącznia komuptera, TV i telefonu. Na dole centralka z routerem (co prawda nie na światłowodach) i crosownica do TV (chyba tak to się nazywa).

    Ponury
    Gdzie można znaleźć coś o kartach do kompów współpracujących ze światłowodami?

    Zdrówka
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  10. #70

    Domyślnie

    To nie takie straszne, systemy prowadzenia są chyba zbliżone. U mnie nie kuto ścian, wykorzystano rurki plastikowe [średnicy ok. 2 cm], które pierwotnie miały służyć do zdalnego odczytu wodomierzy [zrezygnowano z powodu cięcia kosztów inwestycji, ale juz były wmurowane]. Monter po prostu zaczepił drut na kablu wielożyłowym i przeprowadził (jak gumę agrafką ) kabel do mieszkania - konkretnie do miejsc z licznikami; potem już tylko parę dziurek w ścianach , ukrycie pod listwą dylatacyjną i podłączka do komputera....

    Poczytaj....
    dostawcy internetu
    usługi internetowe
    jeszcze raz
    i jeszcze raz
    do znudzenia...
    stary artykuł
    przegląd możliwości
    słownik
    spamik ?

    Uffff... Panie, a kto to będzie czytał ???

  11. #71

    Domyślnie

    Nurni, nie wiem...
    wpisz w Google.pl słowa kluczowe i szperaj...

  12. #72

    Domyślnie

    Dziękuję pięknie, wracam za miesiąc

  13. #73

    Domyślnie

    Joskul, ale są jeszcze inne ładne rzeczy na tym świecie...
    Oczki Cię rozbolą...


    Acha, najlepsze na zmęczony wzrok jest spojrzenie w dal lub na coś zielonego....

  14. #74
    Guest

    Domyślnie

    A jednak mnie podkusiło, żeby jeszcze raz spojrzeć na pocztę. Ale nie ma zielonego, dookoła ciemno, idę spać. Ajutro nowe wyzwania!

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał nurni
    Gdzie można znaleźć coś o kartach do kompów współpracujących ze światłowodami?
    Nurni, to wyszło tak, jakbym ja te światłowody miał... niestety, nie udało się namówić na taką inwestycję opiekuna sieci i jednocześnie naszego Admina, mimo moich delikatnych nalegań... mamy zwykłe skrętki miedziane, zakończone wtyczką do karty sieciowej...
    a napalilem się po przeczytaniu postów Geda w wątku wymienionym wyżej [tym co go rozpętałem]...


    Cytat Napisał Joskul
    Co do strony podanej przez Heno K: byłam tam, ale niestety rozumiem tylko poszczególne słowa, np dom, na ,w, pod,przez.

    widzę Joskul, że to zupełnie tak samo jak ja rozumiem np. ekonometrię ....

  16. #76
    Guest

    Domyślnie

    Poszukałem, poczytałem i się załamałem - i cenowo i merytorycznie.
    Problemy ze spawaniem światłowodu oraz ceny są zdecydowanie nie dla mnie. Jednak zostanę przy normalnej "100-ce" ze switchami i będzie dobrze.
    A zdrugiej strony co z tego jak w domu będę miał światłowody w nadprzewodnictwie sterowane z Marsa jak za płotem "duuupa" i spadek szybkości do 50 kbs.

    Pozdrawiam

  17. #77

    Domyślnie

    No właśnie, tak jakby Porschakiem ktoś jeździł przepisowe 50 km/godz. .... aż mnie ciary przeszły...

  18. #78
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    To trochę wyżej to ja (Jarząbek).
    Taaak tym Porschakiem 50 km/h - serce pęka
    zwłaszcza, że turbina włącza się dopiero ok. 2500 obr/min.
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Mam problem z zapchanym dyskiem C. Nic ostatnio nie instalowalam, zadnych nowych zdjęć itp. A nagle komp. się zbuntowal i oznajmił, że mam zrobić więcej miejsca. Co za cholera??? I co wyrzucić? I gdzie szukać tego "dziada" co mi sie rozpycha?

  20. #80

Strona 4 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony