dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 66
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał sharoon
    Jestem w trakcie badań (najbliższy poniedziałek) w Warszawie. Cena zabójcza - 1800-2000 PLN za całość . Nefer chwaliła pracownię, więc odżałuję ten kosmiczny szmal, ale zbiera mi się na płacz.
    No to rzeczywiście nieźle Ci krzyknęli. Ale ja robiłam rok temu... I 1 tydzień czekałam na raport...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  2. #22

    Domyślnie

    Ja też chwale (bo chyba wiem o jaką firmę chodzi)
    było 10dni czekania i 1400zł na to poszło

  3. #23

    Domyślnie

    Dobrze, że chwalicie firmę - jak nie staną na wysokości zadania, będzie kogo pociągnąć do odpowiedzialności
    Nie ma praktyczniejszej rzeczy, niż dobra teoria.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    A to na pewno - są bardzo fajni i ich raport z badania jest na odpowiednim poziomie. Warto chyba zapłacić
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #25

    Domyślnie

    Jak bedzie po wszystkim, podzielę się wrażeniami . Mam nadzieję, że pozytywnymi
    Nie ma praktyczniejszej rzeczy, niż dobra teoria.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuzia240
    "W przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, należy wystąpić z wnioskiem o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu pod budownictwo mieszkaniowe następuje na wniosek zainteresowanego i jest bezpłatne. Trzeba wiedzieć, że może o nią wystąpić zarówno właściciel, jak i inne osoby, które nie mają tytułu prawnego do działki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby urząd wydał ją kilku niezależnym osobom jednocześnie. Wynika to z tego, że sama decyzja nie nadaje praw do terenu i nie narusza prawa własności ani uprawnień osób trzecich.
    Jeżeli postaramy się o nią przed zakupem gruntu, to odniesiemy podwójną korzyść. Po pierwsze zdobędziemy pewność, co i w jaki sposób będzie można zbudować na wybranej działce, a po drugie zdobędziemy już na wstępie dokument niezbędny do uzyskania pozwolenia na budowę przez co skrócimy późniejsze formalności.
    Na ogół gotowe wzory wniosków są dostępne w urzędzie gminy. Ale uwaga - obeca konstrukcja prawa sprawia, że wydanie decyzji nie zawsze będzie możliwe, tzn. do jej wydania musi być spełniony szereg warunków wyszczególnionych w Art. 61.1 Ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. z 2003 r. Nr. 80, poz. 717). Wystarczy na przykład, że dany teren nie będzie miał dostępu do drogi publicznej, lub że żadna z działek sąsiednich nie jest zabudowana w sposób, który pozwala określić wymagania dotyczące nowej zabudowy, a decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu nie otrzymamy. Podobnie, jeśli wniosek o ustalenie warunków zabudowy dotyczy obszaru, w odniesieniu do którego istnieje obowiązek sporządzenia planu miejscowego, to postępowanie administracyjne w sprawie ustalenia warunków zabudowy zostanie zawieszone do czasu uchwalenia planu.
    Jeśli interesująca nas działka znajduje się na terenie dla którego nie uchwalono planu miejscowego, a wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu będzie niemożliwe, to najlepiej wstrzymać się z jej zakupem".

    Właśnie, jeśli wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu będzie niemożliwe wstrzymamy się z zakupem. Mam nadzieję że tak nie będzie.

    W sumie około 3 tyg trzeba też poświęcić na badania geo. Szkoda, że nie 7-10 dni. Dzięki za odpowiedź.
    A dowiadywaliście się ile średnio u Was w gminie czeka się na WZ? Bo to może trwać bardzo długo....

  7. #27

    Domyślnie

    PODOBNO DO MC, ALE CZAS POKAżE

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie Re: geotechnika

    Cytat Napisał OloBolo
    Cena za badania geotechniczne jest bardzo różna. Z tego co wiem to są emerytowani geolodzy, któryz dorabiają sobie do emerytury i wezmą z 500zł za całość.
    Ale są też firmy z dużym zapleczem technicznym i raczej nie będą się fatygować na działkę dla 2 odwiertów za mniej niż 1500.
    Dokładnie tak.
    Badanie - to drogie - zawierało :

    3 odwierty 4,0 - 4,1 metra (łącznie 12,2 mb wierceń)
    1 sondowanie sondą dynamiczną na głebokość 3,1 m
    badania makroskopowe przewiercanych gruntów
    pobranie próbki wody (badanie agresywność na beton)
    pomiary sytuacyjno wysokościowe.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    W 2008r. płaciłam za 4 odwierty 6 metrowe - 750zł. Robiła to normalna firma zajmująca się tego typu sprawami (nikt prywatny).

  10. #30

    Domyślnie

    w lecie 2008r płaciłam za dwa odwierty z piękną ekspertyzą geotechniczną 800zł z fakturą Vat do ręki.okolice Lubina na dolnym śląsku.pewnie byłoby taniej gdyby była konkurencja ale znalazłam po długich poszukiwaniach tylko jadną pracownię w okolicy.
    jest nas dwoje i Cichy C95.
    budujemy dom 2-osobowy

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Borova

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witajcie.
    Cena zależy od ilości otworów i ich głebokosci. Generalnie ceny podawane są za mb otworu. Sprawa zazwyczaj wyglada tak, ze cena spada wraz z iloscia odwiercanych metrow.
    Dla opinii geotechnicznej potrzeba wykonać przynajmniej 3 otwory by mozna bylo wykoanac jakas interpretacje....jednak im wiecej otworow tym lepsze rozpoznanie. Najczesciej robi sie otwory w narozach budynku... i ewentualnie na przecieciu przekatnych.
    Głebokośc i ilosc otowrow badawczych zalezy od konstrukcji planowanej inwestycji...
    Pozniej w zaleznosci od rodzaju gruntu wykonuje sie lub modyfikuje projekt posadowienia dobierajac rozwiazania techniczne do napotkanych warunkow....

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Bobiki dwa
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    71
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Badanie geotechniczne na fakturę kosztowało 730 zł. Zrobiono 3 odwierty w okolicach planowanych fundamentów, każdy po ponad 3m. Po paru dniach miałam gotowe wyniki, opis i wnioski w 4 egzemplarzach. Do tego fachowe porady i wskazówki dotyczące fundamentów
    Jestem zadowolona, tym bardziej że ekipa jest elastyczna i można się z nimi dogadać.

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Stachman

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Cała prawda o badaniach geotechnicznych/geologicznych

    hej
    czytam sobie co piszecie o badaniach geotechnicznych/geologicznych/gruntu i takie mam podsumowanie:
    1. mniej niż 3 otwory na działkę jest nieporozumieniem- chyba, że ktoś uciekał z matematyki= jak wyznaczyc płaszczyznę za pomocą tylko 2 pkt=chodzi o wykreślenie zw. wody i kierunku spływu wód podziemnych=bardzo ważne
    2. głebokośc otworów większa niż 3 m ppt jest lekkim naciąganiem w przypadku domku parterowego bez podpiwniczenia. Są wyjątki od reguły w przypadku wystąpienia jakiś gruntów nienośnych=trzeba je wtedy przewiercić i zobaczyć jakie grunty są pod nienośnymi.
    3. Warto zlecic dodatkowy otwór w miejscu planowanej oczyszczalni=może ją na wstępie niestety wykluczyć w przypadku wystąpienia gruntów nieprzepuszczalnych. Podobnie jest z planowaną studnią.
    4. Cena za 1mb wynosi około 100-120 zł netto i jestem bardzo zdziwiony, że ktoś wziął extra za sondowanie dynamiczne=powinno by w cenie opracowania. Warto zbadać wodę na agresywność w stosunku do betonu i żelbetu=koszt około 100 zł.
    5. Geolog nadzorujący powinien brac próby gruntu i oddac je laboratorium (ważne)
    5. W koszt opracowania wliczony powinna byc niwelacja geodezyjna.
    6. Ilośc egzemplarzy = min.3 plus wersja cyfrowa.
    7. Wiercenia ręczne są bardziej dokładne od mechanicznych.

    reasumując= nie oszczędzajcie na tych badaniach, nie wierzcie fachowcom (niestety architektom również), którzy gasząc papierosa mówię=eee taki sam grunt jak wszędzie.
    Bo można później pójść z torbami=osuszanie, wzmacnianie gruntu itp

    jak macie pytanie to piszcie

  14. #34

    Domyślnie

    poszukuję rysunków - schematów rodzajów fundamentów stosowanych w zależności od własciwości gruntu - ma ktoś coś takiego??

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    esjotbe

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobiki dwa
    Badanie geotechniczne na fakturę kosztowało 730 zł. Zrobiono 3 odwierty w okolicach planowanych fundamentów, każdy po ponad 3m. Po paru dniach miałam gotowe wyniki, opis i wnioski w 4 egzemplarzach. Do tego fachowe porady i wskazówki dotyczące fundamentów
    Jestem zadowolona, tym bardziej że ekipa jest elastyczna i można się z nimi dogadać.
    Mogłabyś podać namiary na tę firmę? może być na priva, choć myślę, że inni też by chętnie skorzystali. Oddawali próbki do labu? Niwelacja otworów w ramach badania?

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał sharoon
    Jestem w trakcie badań (najbliższy poniedziałek) w Warszawie. Cena zabójcza - 1800-2000 PLN za całość . Nefer chwaliła pracownię, więc odżałuję ten kosmiczny szmal, ale zbiera mi się na płacz.
    To ponad dwa razy tyle ile się zwykle za takie badania płaci. Co za tą o tyle wyższą cenę dostaniesz więcej, że mimo to się na to decydujesz?

    W tym roku płaciłem za badania geo (3 odwierty + analiza i pisemne opracowanie w kilku egzemplarzach) 700zł, moge polecić i dla chętnych służę namiarami.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    esjotbe

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Jarku, to ja poproszę namiary na prv na te badania geotechniczne.
    Co wchodziło w pakiet badań prócz odwiertów? Ile liczą sobie za poj. odwiert?
    pozdrawiam

  18. #38

    Domyślnie

    Witam.

    Ja mam pytanie nieco z innej beczki:

    Kiedy najlepiej robic takie badanie?
    Rozumiem, ze dla nosnosci gruntu pora roku raczej nie ma znaczenia, ale nie wiem na jakiej podstawie geolodzy sa w stanie okreslic do jakiej wysokosci pod poziomem terenu moze okresowo podchodzic woda?

    Czy nie jest tak, ze wiarygodniejsze wyniki dla tego podchodzenia wody uzyska sie robiac badania wiosna (po roztopach)?

    Pytam, bo nie wiem, moze jakis geolog, albo ktos znajacy sie na rzeczy sie wypowie.

    Dzieki,
    Janusz.

  19. #39

    Domyślnie

    lipiec to miesiąc największych opadów w Polsce

    U mnie robili przed zimą, a później kolejne (- do czegoś innego, były potrzebne) coś koło kwietnia wyszło prawie identycznie jeśli chodzi o występowanie wód gruntowych.

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar orvis
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Wiercenia miałem w zeszłym tygodniu, w sumie 5 wierceń na 6m, 4 na 1m plus odwiert na rzecz POŚ i do tego projekt wierceń pod kolektory pionowe dla pompy ciepła, wszystko w sumie 2,5 tys. W ostatniej chwili konstruktor jeszcze dorzucił test wody, czy nie jest "agresywna" dla betonu, ale tutaj koszt jest dla mnie zagadka Za dwa tygodnie jak odbiore dokumentacje, mogę zdać raport czy wszystko "zagrało".
    Dziennik budowy
    Komentarze

    Los jest ślepy ale trafia bez "pudła"...

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony