dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54
  1. #1

    Domyślnie klej zamiast wylewki

    Witam,

    Mam problem z moimi "fachowcami". Wcześniej zchrzanili wylewkę samopoz., którą
    trzeba było skuć.Chodzi o typowe wyrównanie poziomów gresu i podłogi
    drewnianej.
    Wcześniej sam chciałem zastosować klej grubowarstwowy i nie bawić się w
    wylewki. Po skuciu wylewki Panowie wrócili do pomysłu kleju ale nie kupili
    zaprawy grubowarstwowej a Knaufa Flex, czyli cienkowarstwową zaprawę
    klejową, zapewniając mnie, że będzie ok, najpierw położą 1 warstwę, ok 5mm i
    po kilku dniach przykleją do już wstępnie podniesionego poziomu gres,
    dokładj,ąc kolejne 5-6mm kleju.
    Czy to ma sens? Czy znowu skończy się klapą ?

    Pozdrawiam,
    darek

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    klej grubowarstwowy + zatopic siatke z włókna szklanego
    jezeli będą kładli w 2 warstwach zagruntować pomiędzy operacjami

    a tak na marginesie - w takich przypadkach stosuje sie parkiet 16 mm
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  3. #3

    Domyślnie

    I to jest najlepsze wyjście z sytuacji.ale na serio siatka i klej do przyjecia

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    klej grubowarstwowy + zatopic siatke z włókna szklanego
    jezeli będą kładli w 2 warstwach zagruntować pomiędzy operacjami
    Czyli nawet 2 warstwy kładzione niezależnie Knaufa Flex to nie to i trzeba tak czy siak zaminic go na zaprawę do grubych warstw.

    Cytat Napisał Rezi
    a tak na marginesie - w takich przypadkach stosuje sie parkiet 16 mm
    Źle nazwałem podłogę - chodzi o deskę 3w Kahrsa 15mm + zielona płyta 5mm. Gres 9mm, zostaje więc ok 11 mm kleju w 2 warstwach.

    Dzieki,
    darek

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    rozumiem ze podłoga pływająca i inaczej nie widzę sensu podkładu pliśniowego

    użyłbym masy Ceresit 78 - szapachlówka w zakresie 3-25 mm
    ok 45 zł worek + zatopić to siatkę z włókna szklanego
    na to klej CT16 lub inny o grubowarstwowy klej do płytek

    kleje ceńkowarstwowe przy grubszych warstwach będą miąły duży przykurcz i moze dochodzić do rozwarstwiania
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    rozumim ze podłoga pływająca i inaczej nie widzę sensy podkładu pliśnioweg
    Tak, podłogi nie kleiłem, stąd zielona płyta.

    Dziękuję za pomoc.

    darek

  7. #7

    Domyślnie

    http://www.cekol.pl/article/3210_CEKOL_ZW-04.htm
    Trochę tańsze rozwiązanie od tego które podał Rezi. Teraz worek 25kg w Castoramie kosztuje 15 zł

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    użyłbym masy Ceresit 78 - szapachlówka w zakresie 3-25 mm
    ok 45 zł worek + zatopić to siatkę z włókna szklanego
    na to klej CT16 lub inny o grubowarstwowy klej do płytek
    A jaka role ma pelnic siatka z wlokna ?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Między innymi przejmować część naprężeń i trzymać przez to posadzkę w całości zapobiegać pęknięciom.....
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  10. #10

    Domyślnie

    Przy 11mm kleju , powinna to byc siatka metalowa . Ta z wlokna stosuje sie , gdy podloze jest niestabilne , np. OSB .

  11. #11

    Domyślnie

    W ubiegłym roku wyrównywałem podłogę Cekolem ZW-04, nie dawałem żadnej siatki. Ostatnio zdjąłem kawałek podłogi z ciekawośći, tam gdzie była najcieńsza warstwa i nic nie popękało i się nie pokruszyło.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał AWIk
    W ubiegłym roku wyrównywałem podłogę Cekolem ZW-04, nie dawałem żadnej siatki. Ostatnio zdjąłem kawałek podłogi z ciekawośći, tam gdzie była najcieńsza warstwa i nic nie popękało i się nie pokruszyło.

    Dlaczego musiałeś zdjąć kawałek podłogi? Co się stało? Czy naprawdę lubisz sobie robić "robotę"? Jezeli było wszysto o'key to poco?
    __________________________________________________
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  13. #13

    Domyślnie

    Chciałem sprawdzić, czy dobrze zrobiłem że nie dałem siatki tak jak tu piszecie.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Cytat Napisał AWIk
    Chciałem sprawdzić, czy dobrze zrobiłem że nie dałem siatki tak jak tu piszecie.
    Siatka kosztuje grosze i zawsze ją lepiej dać niż nie dać ...w 20 przypadkach nic sie nie stanie a w 21 walnie i co???
    Zresztą jakby tu miała miejsce mowa o profesjonalnych masach i profesjonalnych gruntach szczepnych to co innego tutaj raczej jest temat "po domowemu"
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghost34
    Cytat Napisał AWIk
    Chciałem sprawdzić, czy dobrze zrobiłem że nie dałem siatki tak jak tu piszecie.
    Siatka kosztuje grosze i zawsze ją lepiej dać niż nie dać ...w 20 przypadkach nic sie nie stanie a w 21 walnie i co???
    Zresztą jakby tu miała miejsce mowa o profesjonalnych masach i profesjonalnych gruntach szczepnych to co innego tutaj raczej jest temat "po domowemu"
    Ściągnięte z języka. Tak samo uważam. Nie stosuję siatek. Uważam na proporcje wody i masy. Kupuję masy od 70,00.- w zwyż. Wytrzymałość na nacisk 3,5Mp. A to przenosi się na 1,5N/mm przy zrywaniu. I jest w porządku.
    Często mi się zdarza, że to co inni wylali należy sfrezować. Nie czytają, nie potrafią. Wody używają ile się da aby się samo rozlało.
    ______________________________________
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    heh mam to samo albo przelane wylewki albo nie takie jak trzeba jeden gość pod parkiet wełaśnie na siatce wyrównał klejem do płytek atlasa tez fajnie powiedziałem mu ze trzeba zerwać wszystko i ze worek masy kosztuje 76zł a grunt 36zł litr i położył panele hehe a wystarczyło przed zrobieniem zapytać...ostatnio i tak sie mocno poprawiło jest firma z Turka która robi naprawdę bardzo profesjonalne wylewki z włóknem itp czasem boje sie po nich nadlac zeby nie popsuć ..w orzeszu też jest podobna firma..zaczyna sie dobrze dziać w tej dziedzinie nie jest to jeszcze powszechne ale małymi kroczkami ...
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rezi
    klej grubowarstwowy + zatopic siatke z włókna szklanego
    jezeli będą kładli w 2 warstwach zagruntować pomiędzy operacjami

    a tak na marginesie - w takich przypadkach stosuje sie parkiet 16 mm
    A czy tym sposobem można zniwelować nierówności wylewki (do 1,5cm) na schrzanionej przez pseudofachowców wylewce z ogrzewaniem podłogowym?
    "Dom w Magnoliach"

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    A jaka masz grubość wylewki nad mata -płytą grzewczą...jest mocna czy rysuje sie wyciera???rozgrzewałeś już wylewke??i wreszcie jakiego typu jest cementowa??Z włóknami bez...cos więcej..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał pjotr
    Cytat Napisał Rezi
    klej grubowarstwowy + zatopic siatke z włókna szklanego
    jezeli będą kładli w 2 warstwach zagruntować pomiędzy operacjami

    a tak na marginesie - w takich przypadkach stosuje sie parkiet 16 mm
    A czy tym sposobem można zniwelować nierówności wylewki (do 1,5cm) na schrzanionej przez pseudofachowców wylewce z ogrzewaniem podłogowym?
    Jakiego typu ogrzewanie wodne czy elektryczne? Jaki typ zabudowy jezeli jest to ogrzewanie podłogowe wodne.? A;B;C? Prawdopodobnie A?
    Jeżeli elektryczne to na jakiej głębokości została ułożona mata grzewcza. Jaką chcesz ułożuć posadzkę.? Drewno, laminat, kamień, kafle czy wykładzinę lub może ozdobną żywicę np. Pandomo?
    Napewno żeby położyć warstwę wyrównującą do 1,5cm musisz mieć podkład suchy maksymalnie 1,5% zawartości wody w podkładzie!!! W innym przypadku podczas grzania zniszczysz wylewkę wyrównującą ze względu na różnice skurczu między podkładem a wylewką!
    Poza tym ważne co pisze Ghost34! Stan podkładu!?
    Jezeli wykonali podkład z tak wielkimi nierównościami to mogę przypuszczać, że na całej grubości może być wadliwy!?
    Zanim podejmiesz jakieś kroki odpowiedz na pytania.
    ________________________________________________
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

  20. #20

    Domyślnie

    Już jestem i odpowiadam:

    Jakiego typu ogrzewanie wodne czy elektryczne?
    - wodne

    Jaki typ zabudowy jezeli jest to ogrzewanie podłogowe wodne.? A;B;C? Prawdopodobnie A?
    Nie bardzo wiem o co w tym A, B, C chodzi ale może wyjdzie to w kolejnych odp.

    Jeżeli elektryczne to na jakiej głębokości została ułożona mata grzewcza. Jaką chcesz ułożuć posadzkę.? Drewno, laminat, kamień, kafle czy wykładzinę lub może ozdobną żywicę np. Pandomo?
    - na jastrychu cementowym ma być jakiś gres (czyli ceramika)

    Napewno żeby położyć warstwę wyrównującą do 1,5cm musisz mieć podkład suchy maksymalnie 1,5% zawartości wody w podkładzie!!! W innym przypadku podczas grzania zniszczysz wylewkę wyrównującą ze względu na różnice skurczu między podkładem a wylewką!
    - wylewka ma 4 tyg od wylania, jej grubość wynosi około 6-7cm, nie była jeszcze grzana i nie bardzo będzie w najbliższym czasie bo nie mam jeszcze pieca ani gazu.

    Poza tym ważne co pisze Ghost34! Stan podkładu!?
    - podkład zacierany był zacieraczką ale w jadalni i kuchni (czyli tam gdzie jest za nisko) nie jest gładki tylko tak jakby chropowaty, są takie grudki (jakby ciasto kruche)

    Jezeli wykonali podkład z tak wielkimi nierównościami to mogę przypuszczać, że na całej grubości może być wadliwy!?
    - w pokojach został wykoany całkiem nieźle, natomiast zejścia do korytarza i właśnie kuchnia z jadalnią oraz holl są zaniżone wzgledem pokoi o 1 do 1,5cm

    Poradźcie coś Koledzy
    "Dom w Magnoliach"

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony