dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

Głosujących
323. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • beton komórkowy

    101 31,27%
  • bale drewniane

    3 0,93%
  • koształtki styropianowe wypełnione betonem

    16 4,95%
  • pustaki ceramiczne

    107 33,13%
  • bloczki silikatowe

    87 26,93%
  • szkielet drewniany

    8 2,48%
  • inny wybór

    9 2,79%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 48 z 58
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 1142
  1. #941
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    A słyszałem o przeciągu z gniazdek lub spod parapetu? Cudowny ten porotherm zwłaszcza do uzyskania rozsądnej szczelności budynku.

    Dla mnie energooszczędność i porotherm to przeciwieństwa.
    Głupoty piszesz - każdą technologię można spartaczyć na etapie wykonania.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  2. #942
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    W poro na cienka spoine, masz wszystkie przegrody od gory pozaklejane ? Niewykonalne
    W Dryfixie tez na pianke też ?
    Nie kleiłem na cienko.uznałem że mostki w śćianie konstrukcyjnej są mało istotne. Właśnie chodziło o dokładniejsze zaklejenie dziur porothermu

    39m2 to ponad 1/3 twojego domu. Jeśłi teraz potrzebujesz 1,5kW to 40m2 potrzebuje 0,5kW w najlepszej opcji wychodzi mi 24h
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #943

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Porotherm to jest tak przegroda, co to w praktyce nie powinna żadnym obliczeniom izolacyjnym podlegać - jeden wielki przeciąg ...
    Ciekawa teza...

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    A słyszałem o przeciągu z gniazdek lub spod parapetu? Cudowny ten porotherm zwłaszcza do uzyskania rozsądnej szczelności budynku...Dla mnie energooszczędność i porotherm to przeciwieństwa.
    No i mamy merytoryczny argument... Bez komentarza


    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Argumenty są właściwe, gdyż wiele osób najpierw myśli, że sporo zaoszczędzi paląc w kominku, a potem okazuje się, iż ta "oszczędność" nigdy nie nastąpi - po zamieszkaniu większość osób traci zapał do obsługowego brudzącego pieca w salonie...?
    Nie mierz wszystkich swoja miara... nie każdy jest len tak jak Ty Oszczędności z palenia kominka są i to dość wymierne - o czym pisałem już wcześniej...

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    ...Tego roku robię eksperyment - pale częściej niż potrzebuje aby porównać zużycie gazu... z ciekawości (tak dla jasności nie ze sknerstwa ) i 1szy wynik 10/10/16-10/11/16 - 117m3, 10/10/17-11/11/17 - 61m3...
    Ostatnio edytowane przez m&m0123 ; 13-11-2017 o 15:00

  4. #944
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.642
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Nie kleiłem na cienko.uznałem że mostki w śćianie konstrukcyjnej są mało istotne. Właśnie chodziło o dokładniejsze zaklejenie dziur porothermu

    39m2 to ponad 1/3 twojego domu. Jeśłi teraz potrzebujesz 1,5kW to 40m2 potrzebuje 0,5kW w najlepszej opcji wychodzi mi 24h
    No tak, bo starty i zyski ciepla rozkladaja sie w domu proporcjonalnie
    W kuchnk, to ja mam ekspes do kawy z grzalka 1500W, dziala godzine dziennie rano i po poludniu rozgrzewajac kolbe.
    Czyli z godzine, dwie strat nadgoni
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 13-11-2017 o 15:32
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #945

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Głupoty piszesz - każdą technologię można spartaczyć na etapie wykonania.
    To zrób przeciąg w YTONGu, albo w thermomurze...
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  6. #946

    Domyślnie

    Cytat Napisał m&m0123 Zobacz post
    Ciekawa teza...



    No i mamy merytoryczny argument... Bez komentarza




    Nie mierz wszystkich swoja miara... nie każdy jest len tak jak Ty Oszczędności z palenia kominka są i to dość wymierne - o czym pisałem już wcześniej...
    Merytorycznie CI wskazuje, jak się ma teoria do praktyki. Na cóż mi materiał, który utrudnia wykonanie szczelnej przegrody skoro mam inne, lżejsze, łatwiejsze w obróbce i 2-krotnie szybciej wykonalne technologie?

    Oszczędności z palenia w kominku są, nigdy nie pisałem, że ich nie ma. Tylko trzeba palić w miarę często, a po wprowadzeniu się do domu wielu niestety z każdym dniem traci zapał do bycia "kotłowym".

    I nie jest to moje odosobnione stanowisko. Na 5-6 osób znajomych, którzy się pobudowali zaraz po mnie, wszyscy skończyli tak samo, najpierw "must have" widok ognia, klimat i te sprawy a po 2,3 latach większości kominek w domu zaczyna przeszkadzać.

    Poza tym sam kominek bez DGP nie dogrzeje mi ani łazienki ani sypialni, oszczędność używania drewna jako paliwa do dogrzewania 20-30% domu jest bardzo dyskusyjna w takim jak mój dom lub podobnym.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  7. #947
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Proponuje czytać ze zrozumieniem lub uważniej śledzić wątek.
    Powiedz proszę jak inaczej można odpowiedzieć na pytanie NS dopominającego się okreslenia ile jest warstw w ścianie dwuwarstwowej?
    Minimum. 6;
    1. ściana konstrukcyjne, 2. klej, 3. ocieplenie, 4. klej, 5. siatka, 6. tynk.

    PS. Kończyliscie te same szkoły?
    Poczytaj czasami co piszesz i to jeszcze jako moderator.18 cm ściany dwuwarstwowej z silikatu jak się ma do ceramiki -porothermu z 2006 roku z 35 cm na pokładzie.Moja zawsze i wszędzie może być jednowarstwowa ale z silikatu takiej opcji być nie może.Kuźwa dwa razy taki mur i ty mówisz o izolacji?????.Kuźwa jakbyś powiedział o termosie to jeszcze bym to zdzierżył.Napalę w KZPŁW i mam ciepło do końca tygodni.Kuźwa tak to trudno zrozumieć.Przyjedź do mnie z "prawnuczkami " to se popalimy w salono - kotłowni.

  8. #948
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Poza tym sam kominek bez DGP nie dogrzeje mi ani łazienki ani sypialni, oszczędność używania drewna jako paliwa do dogrzewania 20-30% domu jest bardzo dyskusyjna w takim jak mój dom lub podobnym..
    Jeśli są jakieś kary za krzewienie głupoty , to powinieneś dostać ja z marszu.Ile głupot tyle ciepła.Szok.

  9. #949
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.642
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Poczytaj czasami co piszesz i to jeszcze jako moderator.18 cm ściany dwuwarstwowej z silikatu jak się ma do ceramiki -porothermu z 2006 roku z 35 cm na pokładzie.Moja zawsze i wszędzie może być jednowarstwowa ale z silikatu takiej opcji być nie może.Kuźwa dwa razy taki mur i ty mówisz o izolacji?????.Kuźwa jakbyś powiedział o termosie to jeszcze bym to zdzierżył.Napalę w KZPŁW i mam ciepło do końca tygodni.Kuźwa tak to trudno zrozumieć.Przyjedź do mnie z "prawnuczkami " to se popalimy w salono - kotłowni.
    Sciany z porothermu o grubosci 35cm nie mozna postawic, jako jednowartstwowej - nie spelnia aktualnych warunkow technicznych - za słabo izoluje termicznie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #950
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Sciany z porothermu o grubosci 35cm nie mozna postawic, jako jednowartstwowej - nie spelnia aktualnych warunkow technicznych - za słabo izoluje termicznie.
    Jeśli pozwolisz ,cały czas czekam na opis twej ściany ......x warstwowej w topiku o kominkach.Dawaj ..............oszukamy moda ,że niemerytoryczni jesteśmy.Tą dużą głupotę musiałem w kominkach powiększyć.Tak dla potomnych.

  11. #951
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.642
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Glupote
    O czym Ty piszesz, dyletancie...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #952
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.623

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Poczytaj czasami co piszesz i to jeszcze jako moderator.18 cm ściany dwuwarstwowej z silikatu jak się ma do ceramiki -porothermu z 2006 roku z 35 cm na pokładzie......
    Jeszcze raz ze stopki @fotohobby większymi literami

    silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach,

    Jak jest różnica pomiędzy 20 cm XPS, a 35 cm porothermu polecam do zgłębienia osobiście, chociaż .... to tak, niemożliwe do zrealizowania. Nie licz na mnie, [moderowano]

    W dalszym ciągu nie rozumiem co ma fakt moderowania przeze mnie FM z głupotami wypisywanymi przez innych

  13. #953

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Merytorycznie CI wskazuje, jak się ma teoria do praktyki. Na cóż mi materiał, który utrudnia wykonanie szczelnej przegrody skoro mam inne, lżejsze, łatwiejsze w obróbce i 2-krotnie szybciej wykonalne technologie?

    Oszczędności z palenia w kominku są, nigdy nie pisałem, że ich nie ma. Tylko trzeba palić w miarę często, a po wprowadzeniu się do domu wielu niestety z każdym dniem traci zapał do bycia "kotłowym".

    I nie jest to moje odosobnione stanowisko. Na 5-6 osób znajomych, którzy się pobudowali zaraz po mnie, wszyscy skończyli tak samo, najpierw "must have" widok ognia, klimat i te sprawy a po 2,3 latach większości kominek w domu zaczyna przeszkadzać.

    Poza tym sam kominek bez DGP nie dogrzeje mi ani łazienki ani sypialni, oszczędność używania drewna jako paliwa do dogrzewania 20-30% domu jest bardzo dyskusyjna w takim jak mój dom lub podobnym.
    Bo kominek jest jak media markt - nie dla idiotów A merytorycznie to Ty teoretyzujesz... Jak to pfotohobby napisl - Ty masz swoje zdanie a ja doświadczenia... i powiem Ci, ze powielasz mit. Moj dom jest z ceramiki, z lukarna, wykuszem... baaa nawet klamki w oknach mam... a zapotrzebowanie ok 55kwh/m2...

  14. #954
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Jeszcze raz ze stopki @fotohobby większymi literami

    silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach,

    Jak jest różnica pomiędzy 20 cm XPS, a 35 cm porothermu polecam do zgłębienia osobiście, chociaż .... to tak, niemożliwe do zrealizowania. Nie licz na mnie, [moderowano]

    W dalszym ciągu nie rozumiem co ma fakt moderowania przeze mnie FM z głupotami wypisywanymi przez innych
    Jak oni dali ci władze w moderowaniu.Ślepi byli.Pomijam to ponieważ nie jest to istotą sprawy ,którą tu poruszamy.Nie rozumiesz grubości ścian. Tyle i aż tyle byś jako poważny moderator 65 letni to zrozumiał..Popraw mnie jak wiek pomyliłem.

  15. #955
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    To zrób przeciąg w YTONGu, albo w thermomurze...
    Wystarczy mi, że nie mam w porothermie. A "spartaczenie" o którym pisałem dla Ciebie = tylko przeciąg? Dla mnie nie, i dlatego nie uważam, że
    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    A słyszałem o przeciągu z gniazdek lub spod parapetu? Cudowny ten porotherm zwłaszcza do uzyskania rozsądnej szczelności budynku.
    Dla mnie energooszczędność i porotherm to przeciwieństwa.
    - ale to nie temat na ten wątek.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  16. #956
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.623

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ......Przyjedź do mnie z "prawnuczkami " to se popalimy w salono - kotłowni.
    Dziękuję za zaproszenie.
    Nie skorzystam sam, z wnuczkami, pra i praprawnuczkami pomny obietnic obicia mordy, wyłączenia internetu, straszenia kumplami i synalkiem /+ zdjęcie napakowanego/, prokuratorem, pozwami, adwokatem, policją i to wszystko po udowodnieniu twoich głupot wypisywanych na FM, włącznie z wodą cieknącą po ścianie do góry.
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Jak oni dali ci władze w moderowaniu.Ślepi byli.Pomijam to ponieważ nie jest to istotą sprawy ,którą tu poruszamy.Nie rozumiesz grubości ścian. Tyle i aż tyle byś jako poważny moderator 65 letni to zrozumiał..Popraw mnie jak wiek pomyliłem.
    W dalszym ciągu nie widzę związku. Staram się natomiast zrozumieć frustrację, że nie tobie zaproponowano. Napisz do Redakcji by naprawili błąd. Z pewnością dzięki szerokiej wiedzy, starannemu wykształceniu, perfekcyjnej umiejętności wyrażania myśli i językowi polskiemu lepiej się będziesz nadawał do tej roli. Do dzieła.
    Jeśli fakt mojej funkcji na FM nie jest istota sprawy to po co go podnosiłeś. Widzę brak logiki.
    Co by w pełni zaspokoić ciekawość to dobiegam do setki. Mając już pewne doświadczenia życiowe uwierz mi, że nie raz spotkałem zadufanych pyszałków co pozjadali wszystkie rozumy, z rozumem włącznie. Nie jesteś szczególnym wyjątkiem.



    Teraz możesz zgłosić do moderacji. Zastanowię się co z tym zrobić.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 13-11-2017 o 18:29 Powód: Teraz możesz ...

  17. #957
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.642
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Jak oni dali ci władze w moderowaniu.Ślepi byli.Pomijam to ponieważ nie jest to istotą sprawy ,którą tu poruszamy.Nie rozumiesz grubości ścian.
    Ja Cię poprawię.
    Przyjmij do wiadomości, że w obecnych czasach NIE DA SIĘ oddać do użytkowania domu ze ścianą jednowarstwową z Porothermu 35cm.
    Taka ściana na zbyt niski współczynnik przenikania ciepła U
    Ty się, chłopie, ze swoją wiedzą zatrzymałeś dekadę temu i teraz przynosisz wstyd temu Forum.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #958
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nankatsu

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-222
    Posty
    30

    Domyślnie

    A w ogóle jest 35 cm Porotherm? Jest 30 albo 44... Tego pierwszego faktycznie nikt nie zatwierdzi jako ściana 1W, ale 44 już tak.

  19. #959
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mandelbrot
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    48-210
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    A słyszałem o przeciągu z gniazdek lub spod parapetu? Cudowny ten porotherm zwłaszcza do uzyskania rozsądnej szczelności budynku.

    Dla mnie energooszczędność i porotherm to przeciwieństwa.
    Nie tylko słyszałem, ale mam to. Krótko po tym jak pojawiły się mrozy zauważyłem, że w garażu spod wyłącznika dzwonkowego otwierającego bramę ścieka woda. Po jakimś czasie widzę, że żona w łazience na tej samej ścianie czyści klawisze od wyłącznika, bo jakoś mocno zakurzone. Okazało się, że wywiew w łazience zaciągał powietrze z garażu przez te włączniki i gniazdka. Co ciekawe włączniki w garażu i łazience nie są bezpośrednio za sobą-dzieli je ok. 3 metrów. Na ścianie od garażu jest 10cm styropianu. Porotherm nie jest zły, ale trzeba pianować puszki i dokładnie kleić parapety

  20. #960

    Domyślnie

    beton komórkowy jest spoko, sam korzystałem przy budowie swojego domu, ogólnie polecam ten rodzaj betonu

Strona 48 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony