dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 55 z 55
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    tesz zrobiłem taki kominek wentylacyjny w łazience, niestety nie działało , musiałem zamontowac wentylator wywiewny z żaluzją automatyczną, bo inaczej wiało do środka tak że nie dało rady w zimie wytrzymać w łazience. przynajmniej u mnie to kompletnie nie działało, a kominiaż mówił, że to nie ma prawa działać...

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał joannaj75
    może napisze ktoś kto zawodowo się trudni wentylacją i zna dokładnie te dane co do otworów kanałów wentylacji i co jest priorytetem, to czy jest odpowiedni przepływ strumienia powietrza zużytego i nawiew świeżego , czy to jakim elementem budowlanym to powietrze wychodzi ??????
    jak zwykle są 2 prawdy ;D

    przy wentylacji mechanicznej mozna precyzyjnie regulowac ilośc powietrza wentylator/kratki - to i mozna precyzyjnie dobrac kanały i całośc

    przy wentylacji grawitacyjnej mozemy policzyc w pewnych warunkach strumień powietrza dla założonych różnic gęstości, ale w ciągu roku nie mamy nad tym kontroli ...

    Na dodatek istnieje biblia budowlanica tzn Warunki Techniczne ... i w odniesieniu do tej pozycji to mozna sobie psioczyć, narzekac na różne nielogiczne zapisy. Mozemy powiedzieć, że nie o to autorom chodziło ... ale tak stoi w prawie napisane i koniec, a warunki techniczne podaja minimialny przekroj kanału wentylacji grawitacyjnej ... co do tego kanału to jest to domyslam sie na dodatek całkiem dobrze udokumentowany techniczne dla czego to jest minimum ....
    Jak sie komus zapisy w Warunkach technicznych nie podobają to prosze wraz z projektem budowlanym składać wniosek o odstępstwo ... uzasadnic, podepszec czym sie da i moze pan minister udzieli odstepstwo...

    pozdrawiam
    Piotrek

  3. #43

    Domyślnie

    Przyłączam się do tematu, bo też mam ten problem i własnie wertując internet w poszukiwaniu kominków do wentylacji znalazłam Waszą dyskusję. Ja chyba zastosuję coś takiego:
    http://semifinland.pl/go/_info/?id=19
    lub to:
    http://www.mikulska-klinkier.pl/skle...hwki_p711.html

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Isanna
    Przyłączam się do tematu, bo też mam ten problem i własnie wertując internet w poszukiwaniu kominków do wentylacji znalazłam Waszą dyskusję. Ja chyba zastosuję coś takiego:
    http://semifinland.pl/go/_info/?id=19
    lub to:
    http://www.mikulska-klinkier.pl/skle...hwki_p711.html
    Jestem bardzo ciekawy czy zamontowałaś sobie coś oferowanego w tych linkach i jak to się sprawuje? Ta fińska firma (kominki wentylacyjne Vilpe) wydaje się dość droga. A ten drugi link nic nie wyświetla - co to był za produkt?

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    witam
    przyłączę się do dyskusji bo także poszukuję kominków wentylacyjnych do dachówki Ruppceramiki Granat 13. w jednym ze sklepów sprzedawca owszem znalazł mi koninek wentylacyjny tylko cena mnie trochę zaszokowała bo jeden komplety kominek kosztuje około 450złotych, a ja mam 5 takich kominków na swoim dachu. Dlatego szukam może jakiegoś zamiennika i byc może coś poradzicie w tej sprawie
    pozdrawiam
    jacek

  6. #46

    Domyślnie

    co do ceny to tego sie trza spodziewać, 400-450zł
    a jeśli chodzi o zmieniki to raczej mało prawdopodobne, każdy producent ma takie kominki pod swoją dachówkę, jeszcze nie widziałem żeby był jakiś zamiennik do wszystkich typów dachówek

    a tek dalej idąc , to przekleństwo taka wentylacja , wiem bo przeszedłem
    kominki te mają to do siebie że zimą na ich powierzchni wewnątrz rury , może i kominka , nie wiem bo nie sprawdziłem ,skrapla sie para wodna , tj. powietrze ciepłe które ucieka z domu pod wpływem różnicy temperatur skrapla sie w tym przewodzie wentylacyjnym i nam kapie z kratki
    u siebie miałem ten problem w łazience , udało mi sie ten kanał ocieplić i narazie nic nie kapie , ale jakbym miał drugi raz robić takie gówno to stawiam komin

  7. #47

    Domyślnie

    czy ktoś znalazł jakieś inne rozwiązanie aby nie stawiać komina?

  8. #48
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222 Zobacz post
    a tek dalej idąc , to przekleństwo taka wentylacja , wiem bo przeszedłem
    kominki te mają to do siebie że zimą na ich powierzchni wewnątrz rury , może i kominka , nie wiem bo nie sprawdziłem ,skrapla sie para wodna , tj. powietrze ciepłe które ucieka z domu pod wpływem różnicy temperatur skrapla sie w tym przewodzie wentylacyjnym i nam kapie z kratki
    Bo gdy "fundujemy" sobie kominek czy rurę do wentylacji konwekcyjnej (grawitacyjnej) z materiału nienasiąkliwego, to na dole trzeba zainstalować syfon z odskraplaczem.

  9. #49
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał sewerynslowi Zobacz post
    czy ktoś znalazł jakieś inne rozwiązanie aby nie stawiać komina?
    możesz zamontować system wentylacji mechanicznej w całym budynku.

    Niestety ale wentylacja grawitacyjna potrzebuje prawdziwych murowanych kominów o odpowiedniej wysokości.

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Takie kominki nadają się do odpowietrzenia kanalizacji a nie do wentylacji!

  11. #51

    Domyślnie

    Polska Tradycja - Kreatywność - z umorem maniaka kombinować jak by tu nie robić tego co się należy. Produkować, sprzedawać i wmawiać że nie było jeszcze reklamacji. Jakoś nie wiem dlaczego systemy nie można dostosować do obowiązujących wymogów, lepiej przecież wymóg zmienić - dopasować go do tego, co jest jak jest, bo tak jest, a nie wiadomo jak będzie / ZIRYTOWANY.

  12. #52
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Jakoś nie wiem dlaczego systemy nie można dostosować do obowiązujących wymogów, lepiej przecież wymóg zmienić
    Nie byłoby postępu! Wymogi są wtórne do myśli technicznej. A tak na marginesie, swoją drogą to bardzo nieładnie, że taka wentylacja grawitacyjna, nie chce się słuchać wymogów, może to ich twórca jest stuknięty z jednej strony podawać konkretny strumień mający płynąć w sposób ciągły a z drugiej dopuszczać wentylację grawitacyjną ( słusznie przez JTD zwaną konwekcyjną.

  13. #53

    Domyślnie

    Wymiar kratki nawiewnej nie jest strumieniem, a tylko umożliwieniem przepływu strumieniowi i jest to sensowny wymiar - myśl techniczna producentów kółeczek w drzwiach do łazienki chyba nie nadąża zwłaszcza gdy wciskają klientowi że takie drzwi maja "certyfikat".

  14. #54
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Czortek

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    21

    Domyślnie

    Odswieżam wątek.

    Mamy 4 kominy - dwa spalinowe (jeden do kotłowni, jeden do kominka) i dwa tylko wentylacyjne (jeden podwójny a jeden poczwórny).

    Już dwóch potencjalnych wykonawców zaproponowało nam zamianę tych kominów wentylacyjnych na kominki wentylacyjne do dachówki.

    U Nas wentylacja będzie wentylacją grawitacyjną. Jeden komin odnosi się do kuchni, a drugi poczwórny do 2 WC bez okna, łazienki z oknem i garderoby.


    Czy taki kominek wentylacyjny da radę poprawnie wentylować te newralgiczne pomieszczenia? Czy po prostu kominki łatwiej wprawić, niż wybudować kominy wentylacyjne i jeszcze prawidłowo je obrobić?

  15. #55
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czortek Zobacz post
    Czy taki kominek wentylacyjny da radę poprawnie wentylować te newralgiczne pomieszczenia? Czy po prostu kominki łatwiej wprawić, niż wybudować kominy wentylacyjne i jeszcze prawidłowo je obrobić?
    Nie daj się nabrać na taką "wentylację"! Takie kominki w dachówce mogą służyć co najwyżej do odpowietrzania kanalizacji!

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony