dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 124
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał luiza łomianki
    Odsyłam pana do lektury.

    Język polski. Czytanie tekstu ze zrozumieniem Analiza i interpretacja tekstu Modele dopowiedzi - krok po kroku
    Poziom podstawowy i rozszerzony
    Stankowska Urszula


    Tutaj zdobędzie pan brakujące umiejętności... a może wystarczy przeczytać uważniej posty o których piszemy.
    Pozdrawiam Luiza
    Coś mi tu brzydko pachnie,ledwo się zarejestruje i nie znając forum wchodzi do tego działu i już pyskuje - czyżby podwójne konto ?
    A może ma się coś na sumieniu ?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał luiza łomianki
    Odsyłam pana do lektury.
    konkrety Luiza , dawaj konkrety...

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mckwadrat
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    70
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Luc - użyj mocy ! Niestety jest tak, że tu może napisać każdy i wszystko. Jest też tak, że tu można wyrazić opinie na temat wykonawców, z którymi się miało nieprzyjemność pracować (przyjemność opisuje się w wątku "solidni...". Moja opinia o kakaowym jest zła, (zresztą jak się okazało później nie tylko moja) i podzieliłem się nią z forumowiczami - i tyle. Nota bene, na forum SOLIDNI, nie ma żadnej opinii o kakaowym ...
    "Nie dyskutuj z głupcem - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luc Skywalker
    A dla forumowiczki Izat , proponuje zapoznanie sie z haslami w wyszukiwarce :
    contractor i subcontractor .
    a Ty mądralo zapoznaj się z hasłem "umowa o dzieło"
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał mckwadrat
    Luc - użyj mocy !
    To uzyje .
    Sednem Twojego problemu , jest Kakaowy . Czy plytki polozone przez jego podwykonawce leza krzywo ? Zaloze sie ze nie , bo dogadales sie z tym samym podwykonawca na dokonczenie prac , z pominieciem Kakaowego . Chodzi wiec Tobie o to , ze Twoim zdaniem Kakaowy skasuje Twoje ciezko zarobione pieniadze "za nic" .

    A co do Twojej wiarygodnosci , to wystarczy przewinac ten watek do gory , by zobaczyc , ze oczerniasz innego wykonawce w sprawie tych nieszczesnych plytek , a on zadnej u Ciebie nie polozyl .

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar mckwadrat
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    70
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    z tym rozumieniem czytanej treści luiza miała całkowitą rację. 3maj się
    "Nie dyskutuj z głupcem - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    a Ty mądralo zapoznaj się z hasłem "umowa o dzieło"
    A czy moge teraz , w ramach rewanzu uzyc przymiotnika w stosunku do Ciebie ?

    Przyklad .
    Jedziesz do serwisu Subaru . Tego kolo Okecia , bo blisko . Zlecasz im wymiane oleju w silniku . Wlasnym oczom nie wierzysz , widzac wlasciciela tego interesu , jak dlubiac zapalka w zebach , zabiera Twoje , ciezko zarobione pieniazki . Czy przyszloby Ci wtedy do glowy dogadywac sie z mechanikiem na wymiane tego oleju na boku ? A Mckwadratowi przyszlo .

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał mckwadrat
    z tym rozumieniem czytanej treści luiza miała całkowitą rację. 3maj się
    Cytat Napisał mckwadrat
    Długo się zastanawiałem, czy skomentować moich "fachowców", ale w końcu muszę dać upust mojemu niezadowoleniu - nie polecam - a wręcz odradzam - ekipy p. Sławka Krakowskiego z okolic Nasielska (Gąsocina) - początek bardzo pozytywny, i jakoś do przodu szło - tylko potem okazało się, że szło nie do końca po prostej i nie do końca wg planu. Odradzam zwłaszcza roboty wymagające odrobiny precyzji - tynki, glazury, gipsy - NIE BĘDZIECIE ZADOWOLENI !!!
    I co tu rozumiec ? Zadnej plytki u Ciebie nie polozyl , a Ty nie polecasz .

  9. #29

    Domyślnie

    Luk czy Ty naprawdę nie rozumiesz co czytasz? Ja nie byłem zadnym podwykonawcą. Nie dogadywałem sie za plecami p.Kakowego. To p. Kakaowy w rozmowie ze mną oddał mi SAM tą prace, proponując przy tym warunki niekorzystne dla mnie. Odmówiłem. I był koniec tematu p. mckwadrat. Po czym dostałem propozycje dokonczenia prac u p. mckwadrat własnie od niego gdyż p. Kakaowy nie wyrażał chęci dokończenia dzieła którego się podjął. Nie było konfliktu o żadne płytki pomiędzy p. Kakaowym a p. mckwadrat. Ten konflikt powstał pomiędzy mną a p. kakaowym.

    Więc może jeszcze raz !!!
    Zanim cokolwiek ktoś napisze, niech DOKŁADNIE CZYTA WWSZYSTKIE POSTY DOTYCZĄCE TEGO WĄTKU
    Jacek

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek-glazurnik
    Więc może jeszcze raz !!!
    Zanim cokolwiek ktoś napisze, niech DOKŁADNIE CZYTA WWSZYSTKIE POSTY DOTYCZĄCE TEGO WĄTKU
    ....a osobom zmieszanym w ta sytuacje , zyczymy nie platania sie w wypowiedziach :

    Cytat Napisał kakaowy
    Cytat Napisał jacek-glazurnik
    Nie dogadywałem sie podczas naszej współpracy z inwestorem, nie należe do tego typu ludzi.
    W takim razie przepraszam, myslalem ze bylo inaczej.
    Na początku tego tygodnia P. Marcin zapytał się mnie czy mogę dokończyć prace które rozpoczełem bo z Wami sie nie może dogadać.
    To ciekawe. P. Marcin zerwal z nami umowe na kilka godzin przed spotkaniem z czlowiekiem, ktory by mu dokonczyl ta prace.
    Drogi Jacku-glazurniku . To ze Ty zapewnisz nas , ze "taki" nie jestes ,ze nie dogadasz sie za plecami swego szefa , ze nie ukradniesz zlecenia , to dopiero polowa sukcesu . Druga polowa , to ocena zdarzen na podstawie wypowiedzi wszystkich osob .

    Doskonale rozumiem Ciebie . Tzn. Twoj tok myslenia . Tobie , podobnie jak Mckwadratowi , przyswieca ten sam cel : zeby plytki lezaly rowno i zarazem nie dac sie oskubac kapitaliscie Kakaowemu . O ile wiec Mckwadrat dziala z , wedlug sadu , niskich pobudek , to Tobie chodzi o walke klas . Jak na razie , krwiopijca przegrywa .

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    lubię jak na forum spotkają się wszystkie strony konfliktu. Tak ładna masakra z tego wychodzi. A i postronni mogą też oberwać
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  12. #32

    Domyślnie

    Luc napisał:

    Doskonale rozumiem Ciebie . Tzn. Twoj tok myslenia . Tobie , podobnie jak Mckwadratowi , przyswieca ten sam cel : zeby plytki lezaly rowno i zarazem nie dac sie oskubac kapitaliscie Kakaowemu . O ile wiec Mckwadrat dziala z , wedlug sadu , niskich pobudek , to Tobie chodzi o walke klas . Jak na razie , krwiopijca przegrywa
    Odnoszę wrażenie że jednak nie rozumiesz. Jaką walkę klas ? Nie uważam żeby Kakaowy chciał mnie w jakikolwiek sposób chciał oskubać. poprostu nie dogadalismy sie na pewnym etapie pracy to wszystko.
    I nie zamierzam w jakikolwiek sposób uwłaczyć Kakaowemu.
    Inwestor nie wiem czy nie mógł, czy chciał się z nim dogadać. Nie rozmawiałem z nim na ten temat.
    Zaproponował mi dokończenie prac które rozpoczełem. Rozmowa była prowadzona już po zakończeniu mojej współpracy z p. Kakaowym. I nie była powodem mojego odejścia z firmy.

    Na tym kończy się moje jakiekolwiek wyjaśnianie tego wątku, postu i innych wypowiedzi.

    Pozdrawiam wszystkich życząc udanych inwestycji
    Jacek

  13. #33

    Domyślnie

    Jacek-glazurnik

    Sytuacje jaka tu mamy , zostala opsana wielokrotnie i przez wielu klasykow . Macchiavelli , Karol Marks , Milton Friedman , Tatarkiewicz i wielu innych przedstawili motywy , sposoby dojscia , efekty . Chocbys wiec zaklinal sie na pioropusz Winnetou , to wszystko juz bylo . Zrozum , to przejrzysta sytuacja .

  14. #34

    Domyślnie

    Luc,
    kup sobie wóz i konia albo przeprowadź się ponownie do Ameryki
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    wypunktuje grzechy główne:
    1. P. Kakaowy - przyjął zlecenie pomimo że jego glazurnicy byli zajęci - chciwość.
    2. Pan Mckwadrat jak się zorientował że P. Jacek glazurnik nie jest własnością P. Kakaowego to się zajeżył - przeca mogłem sam go znaleźć i nie płacić P. Kakaowemu. Pewnie wypatał P. Jacka ile P. Kakaowy mu płaci i jego stan przygnebienia pogłębił się znacznie - chciwość
    3. P. Jacek Glazurnik - pogadał z P. Mckwadratowym ile to on płaci p. Kakaowemu za robótkę Zastowił sie ile on dostanie od P. Kakaowego. wykonał proste działanie matematyczne. I jemu też stan przygnębienia się pogłębił. - chciwość

    Ale Panowie! To jest naturalne odczucie i nie powinniście się go wstydzić. Ja bedąc na Waszym (każdego z osobna) miejscu też bym miał takie mysli.

    Jednak najgorzej chyba wyszedł na tym Pan Kakaowy - nie dość że stracił robotę (w zasadzie ktoś mu ją pod.....ił) to jescze obsmarowali go na forum.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat
    Luc,
    kup sobie wóz i konia albo przeprowadź się ponownie do Ameryki
    Skoro Izat obraza i pisze nie w temacie , to i ja pozwole sobie na dygresje .

    Izat . A co z problematycznym napedem Twojej bramy? Mam nadzieje , ze wywinelas sie prorokowi .

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luc Skywalker
    Cytat Napisał izat
    Luc,
    kup sobie wóz i konia albo przeprowadź się ponownie do Ameryki
    Skoro Izat obraza i pisze nie w temacie , to i ja pozwole sobie na dygresje .

    Izat . A co z problematycznym napedem Twojej bramy? Mam nadzieje , ze wywinelas sie prorokowi .
    piszę jak najbardziej w temacie, tylko chyba nie skumałeś

    jako donosiciel powinieneś dokładnie wiedzieć co się dzieje w sprawie ukradzionych napędów, które montowała firma BIARKEM
    widać po raz kolejny, że jesteś adwokatem diabła
    klikam z więzienia, bo mu się nie wywinęłam
    jesteś ukontentowany??
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  18. #38

    Domyślnie

    Donosiciel ? Kto Cie uczyl manier ?

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luc Skywalker
    Kto Cie uczyl manier ?
    Szybko uczę się od interlokutora i przejmuję jego maniery
    Mam też dobrą pamięć
    Zadowala Cię taka odpowiedź??, która zauważ nie jest pytaniem na pytanie
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek-glazurnik
    Luk czy Ty naprawdę nie rozumiesz co czytasz? Ja nie byłem zadnym podwykonawcą. Nie dogadywałem sie za plecami p.Kakowego. To p. Kakaowy w rozmowie ze mną oddał mi SAM tą prace, proponując przy tym warunki niekorzystne dla mnie. Odmówiłem.
    To prawda, natomiast to czy te warunki były dla Ciebie korzystne czy nie - to tylko Twoja subiektywna opinia do której masz prawo. Nie czepiam się tego.
    Cytat Napisał jacek-glazurnik
    gdyż p. Kakaowy nie wyrażał chęci dokończenia dzieła którego się podjął
    Natomiast to jest kompletną bzdurą.

    Jako, że odmówiłeś, to ja dalej czułem się związany umową z mckwadrat i szukałem kogoś na zastępstwo. Pan Marcin dał mi dwa tygodnie na znalezienie mu nowego - sprawdzonego - glazurnika, co mocno starałem się zrobić i za moimi dobrymi chęciami szły konkretne działania. Jednak w połowie tego czasu p. Marcin widocznie popadł w refleksję i uznał, że nie warto płacić mi i dogada się bezpośrednio z Tobą. Jeżeli to co pisałeś do tej pory jest prawdziwym obrazem sytuacji, to z mojego punktu widzenia to p. Marcin zachował się wobec mnie nie w porządku. Tyle w temacie.

    Proponuję zakończenie tego tematu, bo chyba powiedzieliśmy już wystarczająco dużo. Kto mądry, to przeczyta te posty i wyciągnie odpowiednie dla siebie wnioski.
    best regards

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony