dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 29
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 575
  1. #181

    Domyślnie

    wpadam z pytaniem
    co to za płytki na schodach przy wejściu do domu

    Meble baardzo w moim guście

    Zaczęłam 4 stronkę
    moja magnolia
    mama dw@jeczki

  2. #182

    Domyślnie

    No faktycznie,najlepiej pod ten skos dać jakieś ubrania nie często noszone
    Dzieki za odpowiedź!
    A powiedz jeszcze jak nazywają się meble w pokoju córki?Baaardzo fajne

  3. #183

    Domyślnie

    A więc odpowiadam.
    Duśka Nas schodami głowił się nasz majster. miał zrobić tak aby było potem dobrze i coś chyba kombinował z tymi schodami bo wymiary drzwi są taki jakie były w planie.
    A$IA meble to reset z brw. Taki same tylko wenge zamówiliśmy do salonu.Muszę powiedzieć, że są bardzo solidnie wykonane i naprawdę ładnie się prezentują w realu.

    malgosia0023 muszę sprawdzić w sklepie jaka jest nazwa płytek bo nie mogę znaleźć faktury ani rachunku.

    A co u nas. Otóż pan od schodów dziś zwiózł narzędzia i zaczyna robić nasze schody

    Cieszę się, bo jak będą zamontowane schody to biorę się za sprzątanie. Martwię się jednak tym, ze jutro wyjeżdża mi mąż na 1,5 tyg i przy swoim nawale obowiązków będę musiała doglądać roboty ( a niestety że nie mam wprawy )

    Oj, bym zapomniała. Mamy krzesła do salonu

    Mąż zrobił mi niespodziankę i zorganizował w niedzielę wyprawę po moje wymarzone krzesła do ikei. Kupiliśmy 6 miękkich, szalenie wygodnych krzeseł ze zdejmowanym nakryciem w kolorze piasku. Jestem przeszczęśliwa

    Na razie są one jednak zapakowane i czekają na przybycie stołu.(wspomniany wcześniej reset)

    Aha i jeszcze coś. postanowiliśmy wymienić żółtą sofkę córki na wygodniejszą do spania (ta sofa zostanie wykorzystana w naszym ówczesnym mieszkaniu). Także następny zakup przed nami.

    Muszę być jednak cierpliwa, bo meble zostaną rozłożone dopiero po powrocie męża. trzymajcie kciuki za ten mój debiut w doglądaniu na budowie

    relacja będzie na bieżąco

    pozdrawiam

  4. #184

    Domyślnie

    Kasiulinko trzymamy z całych sił - będzie dobrze !!

    Poddasze masz przeogromne ciekawe czy nam też takie wyjdzie ,bo jednak projekty trochę się różnią.

    Co do krzeseł to zazdroszczę ... męża jak ja lubię takie niespodzianki a mężczyźni nie często zaskakują. Masz skarb w domu

    Z niecierpliwością czekam na zdjęcia



    A co u nas ?
    Szukamy działki- oglądaliśmy już 3 w tym nad jedną się poważnie zastanawiamy. Tylko musimy skalkulować ile nas wyniesie podciągnięcie do niej mediów. Miejsce ma piękne. Niemniej jednak i tak wydrukowaliśmy już ogłoszenia i trzeba będzie je porozklejać po wsiach , musimy też dać ogłoszenia do lokalnych gazet
    Umówiliśmy się już ze znajomym na adaptacje projektu, papierologię itd więc tylko kupić działkę
    z domkiem się pożegnaliśmy na zawsze i tak strasznie mi smutno


    pozdrawiamy środowo
    always look on the bright side of life

    serdecznie pozdrawiamy
    Ania i Tomek

  5. #185

    Domyślnie

    Dzięki czar_ni Ja też lubię niespodzianki ale zresztą któż ich nie lubi. Mąż rzeczywiście ostatnio coraz bardziej mnie zaskakuje. Ja jednak chyba się rozbestwiam bo ostatnio mu powiedziałam że jeszcze niespodzianka z wyjazdem w jakieś urocze miejsce (czytaj; spa lub jakiś extra hotel)by się przydała


    Odnośnie waszej działki to tak właśnie pomyślałam, że wy już po transakcji i pewnie czegoś szukacie. Trzymam kciuki za szybkie znalezienie swojego wymarzonego miejsca na ziemi i myślę że już niebawem napiszesz: MAMY

    A strych rzeczywiście duży. Tam w głębi jest jeszcze pomieszczenie nad garażem i sama nie wiem co tak trzymać.

    Dziś przyszły meble do salonu, ale poleżą sobie w paczkach i poczekają na męża.

  6. #186

    Domyślnie

    Byłam dziś w naszym domku. Schody na chwilę obecną wyglądają tak.



    Pan pomimo dnia wolnego spokojnie sobie dziś pracował całość trochę jeszcze jednak potrwa. Na razie schody różnią się nieco od koloru podłogi ale mam nadzieję, że po lakierowaniu będzie dobrze.

  7. #187

    Domyślnie

    Kasiulinko pięknie się te schody prezentują , napewno po lakierowaniu zmienią barwę .Co to za drzewo ? Dąb ?

    W sobotę znaleźliśmy działeczkę - wymarzoną ALE : koszty doprowadzenia mediów mnie przerażają dziś byłam w gazowni i powiedzieli mi ,że ok 12 tys a gdzie prąd ? woda ? Dodatkowo 9 miesięcy jako termin realizacji podłączenia
    always look on the bright side of life

    serdecznie pozdrawiamy
    Ania i Tomek

  8. #188

    Domyślnie

    Jednak znalezienie dobrej działki w przystępnej cenie to wyczyn

    Pomimo tych przeciwności jestem pewna, że wkrótce się uda i budowa ruszy

    My mamy własną studnię ale niedługo chyba i tak doprowadzą nam wodę. Jeśli chodzi o prąd to czekaliśmy chyba nawet dłużej niż wynosi wasz termin. Najlepiej jednak poszukać takiej działki już z przyłączami jeśli chodzi wam o czas.

    a schody to dąb.

    trzymam kciuki

    pozdrawiam cieplutko

  9. #189

    Domyślnie

    Kasiulinko, schody na pewno będą ładne, tylko zdziwiłam się, że będą lakierowane po założeniu. Jaki to będzie lakier skoro ma zmienić kolor drewna? Myślałam, że żeby nadać drewnu inny kolor, trzeba je zabejcować. Jestem bardzo ciekawa, jak to u was wyjdzie.
    My jesteśmy na etapie zamawiania schodów i drzwi wewnętrznych i mieliśmy duży problem z wyborem koloru. Schody wybraliśmy bukowe i w końcu wyszło, że nie będą bejcowane , a naturalny kolor drewna bukowego jest dość jasny (nie sądziłam, że aż tak jasny), ale uświadomiłam to sobie dopiero po zamówieniu schodów, a mój kochany małżonek nie chce słyszeć o zmianach w zamówieniu, bo koszty, koszty, koszty. Trudno, w sumie sam kolor mi się podoba, tylko nie pasowało mi to do koloru drzwi, które sobie upatrzyłam. Zamówiliśmy więc drzwi jaśniejsze niż planowałam, choć pewnie też będą ładne.
    Zamówiliśmy też meble do kuchni i sprzęt AGD z wyjątkiem lodówki. Tyle decyzji trzeba było w tym tygodniu podjąć że aż mi się od tego w głowie kręci . Dobrze, że wzór drzwi i mebli kuchennych upatrzyłam dużo wcześniej, więc nie musiałam się nad tym zastanawiać.
    Kasiulinko, jak tylko schody będą gotowe, wklej proszę zdjęcia, bo coś mi się wydaje że kolor to będzie podobny do tych naszych. Ja też coś wkleję, gdy już coś ciekawego będzie widać.
    Pozdrawiam

  10. #190

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiulinka
    Jednak znalezienie dobrej działki w przystępnej cenie to wyczyn

    Pomimo tych przeciwności jestem pewna, że wkrótce się uda i budowa ruszy

    My mamy własną studnię ale niedługo chyba i tak doprowadzą nam wodę. Jeśli chodzi o prąd to czekaliśmy chyba nawet dłużej niż wynosi wasz termin. Najlepiej jednak poszukać takiej działki już z przyłączami jeśli chodzi wam o czas.
    Ta działka jest w bardzo przystępnej cenie bo za 30 arów w pięknej okolicy, ostatnia pod lasem wytargowaliśmy cenę 50 tysięcy , gdzie u nas tyle za 10 arów sobie krzyczą. Termin gazu nas nie przeraził tak bardzo jak termin prądu !!
    Powiedzieli nam ,że czeka się 2 lata (działka ma juz WZ i ma pozytywnie rozpatrzoną decyzję o dostanie prądu) jeśli zrobimy sami projekt to rok..
    I nie chodzi tu tylko o tą działkę takie mają praktyki w naszym enionie

    Duśka z niecierpliwością czekam na zdjęcia - może póki co jakaś internetowa wizualizacja co zamówiliście? Na jakiej firmy Agd się zdecydowaliście ?Byłam ostatnio w Media Markt i tylko jeden sklep a już głowa boli- taki wybór
    always look on the bright side of life

    serdecznie pozdrawiamy
    Ania i Tomek

  11. #191

    Domyślnie

    Czar_ni, nie wybraliśmy AGD jednej firmy, tzn, zmywarka, płyta indukcyjna i piekarnik są Whirpoola a okap chyba firmy Faber (nie jestem pewna, bo nie znam tej firmy, sprzedawca nam polecił). Specjalnie nie miałam czasu na zastanawianie sie, bo trzeba było szybko zamówić ze względu na długi czas realizacji.A ha, zlew jest Franke (kamienny). Musimy się sprężać, bo w lipcu mamy zamieszkać .
    Meble zamówiliśmy w tym samym sklepie i wszystko nam przywiozą razem i zamontują. Zamawianie oddzielnie wymagałoby oddzielnych transportów a domek stoi poza miastem, więc musimy się liczyć z kosztami za każdy transport.
    Myślałam pierwotnie o zmywarce Boscha lub Siemensa, ale ich ceny nas sprowadziły na ziemię . Co do płyty indukcyjnej i piekarnika, nie miałam typów, więc Whirpool może być. (Prawdę mówią w ogóle nie wiedziałam że zamówię płytę indukcyjną, myslałam o zwykłej ceramicznej, ale okazało się ,że indukcja pobiera o połowę mniej energii i to nas przekonało).

  12. #192

    Domyślnie

    Cytat Napisał duśka
    Prawdę mówią w ogóle nie wiedziałam że zamówię płytę indukcyjną, myslałam o zwykłej ceramicznej, ale okazało się ,że indukcja pobiera o połowę mniej energii i to nas przekonało).
    a wiesz ,że musicie mieć do niej specjalne garnki ?
    always look on the bright side of life

    serdecznie pozdrawiamy
    Ania i Tomek

  13. #193

    Domyślnie

    Wiem, takie które przyciągają magnesy. Sprawdziłam już swoje garnki, w sumie tylko 3 muszę wyrzucić i wszystkie patelnie . Myslę że jak zainwestuję ze 150 zł to będzie wszystko. I tak były stare .

  14. #194

    Domyślnie

    Duśka- ale ruszyliście do przodu. Super My sprzęt kupowaliśmy przez internet i wyszło naprawdę sporo taniej. Warto sprawdzać jednak w różnych sklepach bo w internecie nie wszystko jest tańsze i czasami można znaleźć dobrą ofertę w "zwykłym" sklepie.
    Jeśli chodzi o schody to wiadomo, że kolor pozostanie taki sam (dąb) ale odcień nieco się zmieni (mam nadzieję) Teraz to surowe drewno. zdjęcia oczywiście zamieszczę. Chcieliśmy schody dębowe bo podłoga tez jest dębowa. Myślę jednak, że się to zgra. Dziś mam jechać bo pan miał robić już barierkę na górze.

    czar_ni to chyba macie trudna decyzję przed sobą. Sama nie wiem co bym zrobiła na waszym miejscu. Działka chyba warta zastanowienia. My na początku też nie mieliśmy prądu i jechaliśmy na agregacie. (wiadowo, że jak się mieszka to może być ciężko ale cena jest naprawdę ok)

    pozdrawiam

  15. #195

    Domyślnie

    Kasiulinko tu nie chodzi o tylko tą działkę ale o każdą w naszym rejonie energetycznym (dość rozległy niestety) i wychodziło by na to ,że musi leżeć odłogiem 1,5 roku by mieć prąd po zamieszkaniu. Paranoja jakaś.
    Ale wiem gdzie uderzyć wyżej. Ciekawe co mi jego zwierzchnik powie
    always look on the bright side of life

    serdecznie pozdrawiamy
    Ania i Tomek

  16. #196

    Domyślnie

    Mamy już część barierki.




    w następnym tygodniu koniec

    i dobra wiadomość..
    jutro wraca mąż i weźmie sprawy w swoje ręce

  17. #197

    Domyślnie

    Witam wszystkich po przerwie

    Jutro schody zostaną ukończone. Od następnego tygodnia lakierowanie. W poniedziałek zakładają nam szambo.
    Schody prezentują się tak:





    Mieliśmy trochę problemów z poręczą na dole. okazało się, że schody są zbyt blisko siebie i tralki musiały wejść bardziej w głąb schodów.

    Duśka, czar_ni co u Was? Jak prace?

  18. #198

    Domyślnie


    Oto fragment salonu z oknami. Na razie nie widać właściwego koloru parapetów, bo są oklejone taśmą. W rzeczywistości są w kolorze okien, czyli złotego dębu. Widać za to widok z okna .

  19. #199

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiulinka

    czar_ni co u Was? Jak prace?
    Kasiulinko schody zapowiadają się przepięknie,czekam na efekt finalny po olejowaniu. Napisz proszę jak duże szambo będziecie mieć ?

    Co do pytania co u nas to w sumie nic nowego, mamy wielki mętlik w głowie bo nagle uświadomiłam sobie ,że jednostanowiskowy garaż nie rozwiązuje nam problemu (mamy 2 auta) a gdybyśmy go odcieli z projektu to znowu zlikwidujemy pokój na co nie możemy się zgodzić. Poza tym czekamy na papiery do notariusza i staniemy się właścicielami działeczki. Wstępnie jesteśmy umówieni z aktualnym jej właścicielem na zrobienie fundamentów, ogrodzenia i wykopania studni oraz szamba. Cieszy nas to bardzo ,bo może uda się coś zaoszczędzić.
    Dobre wiadomości mieszają się ze złymi ,bo dowiedzieliśmy się ,że na prąd będziemy czekać 2 lata ,bo takie praktyki ma Enion u nas , jeśli zrobimy projekt to może rok. To oznacza poślizg budowlany więc pewnie w tym roku fundament a wczesną wiosną 2010 dopiero reszta . Bedziemy walczyć z nimi bo to dla mnie nie do pomyślenia ,żeby czekac 2 lata na przyłącze z którym nie ma technicznego problemu!

    Duśka domek zaczyna wyglądać ślicznie
    always look on the bright side of life

    serdecznie pozdrawiamy
    Ania i Tomek

  20. #200

    Domyślnie



    A to mała inwestorka na tle kafelków w kuchni.

Strona 10 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony