dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Odkurzacz centralny

Głosujących
349. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    267 76,50%
  • nie

    82 23,50%
Strona 72 z 121
Pokaż wyniki od 1.421 do 1.440 z 2408
  1. #1421

    Domyślnie Centralny odkurzacz

    Witam,
    czy ktoś może mi powiedzieć ile będzie kosztował średniej klasy centralny odkurzacz do domku jednorodzinnego w składzie jednostka centralna (w garażu), dwa gniazda (parter,poddasze) i jedna szufelka.Ma to być w okolicy Koszalina.
    Pozdrawiam
    BUDOWANIE

  2. #1422

    Domyślnie

    właśnie
    czy poza BEAM-em - jakieś inne marki polecacie ???
    naprawde położenie instalacji jest takie tanie i proste ?
    a co potem z gwarancją ? nie ma problemów ze nie montowane sposobami domowymi ?
    wybudować syna, posadzić dom, spłodzić drzewo .....
    czy jakoś tak .............

  3. #1423
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Mam odkurzacz z możliwością prania. Robię to może raz w roku. Nie wiem jak wygląda opróżnianie odkurzacza wodnego, ale ten mój po takim praniu wymaga oczyszczenia, czyli 10 minut babrania się w brudnej wodzie.

    Składnikiem kurzu oprócz roztoczy jest także starty lakier z (parkietu/paneli), guma z linoleum i naszych kapci i masę innych syntetyków które razem z kurzem wdychamy i połykamy.
    Sprawa jest oczywista że najlepszym rozwiązaniem jest częste pozbywanie się tego świństwa. Im metoda skuteczniejsza tym lepsza. Odkurzacz centralny robi to najlepiej.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  4. #1424
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał salatar
    właśnie
    czy poza BEAM-em - jakieś inne marki polecacie ???
    naprawde położenie instalacji jest takie tanie i proste ?
    a co potem z gwarancją ? nie ma problemów ze nie montowane sposobami domowymi ?
    Zrezygnowałem ze sprzedaży Beama, smarta, Dysana itp. i polecam Vacuflo. Jeśli chcesz wiedziec dlaczego to prześlij mi na priv swój email lub zadzwoń.

    Należy wiedzieć że 90% jednostek na naszym rynku wykorzystuje silniki firmy Ametek, więc sa tak samo bezawaryjne. Różnica tkwi w rodzaju filtracji.

    Systemy montowane domowym sposobem maja 2 wady.
    1. zajmie ci to sporo czasu
    2. Nie masz możliwości sprawdzenia szczelności.

  5. #1425
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Piach z tarasu nie powoduje szybszego zużycia odkurzacza, jednak w przypadku jednostek z filtrem mechanicznym zassanie wilgoci może powodować spadek mocy ssącej (kurz na filtrze + wilgoć = błoto). Do tarasu proponowałbym dmuchawę ogrodową, jesienią zamieciesz tez liście.

    Jeśli teraz masz wykończeniówke to odradzam sprzątanie pyłów budowlanych, nawet przy użyciu separatora.

  6. #1426
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Perłóweczka
    a u nas w sypialniach bedą wykładziny i trzeba sie zabezpieczyc w sprytny odkurzacz
    Proponuję zestaw Vacuflo magnum + torboszczotka.

  7. #1427

    Domyślnie

    ..a ja ''pochwale sie'' ,spalilem niewlasciwym zalozeniem filtra mojego Beam-a..
    naprawa 350 pln,plus koszty przesylki....
    nieszczelne zaloezenie obejmy z workiem-filtrem od dolu tuby,doprowadzilo do zasysania smieci do turbiny,efekt-spalil sie wirnik na moich oczach....3 miesiace prawie bez odkurzacza-to moja wina,gdyz nie chcialo mi sie jechac 30 km ,by odwiezc odk. do dilera,a stamtad odeslac do importera-Szczecina...
    juz jest podobno,1.5 tyg. od zawiezienia juz jest naprawiony i gotowy....oczywiscie-reklamacja nie uznana...rozumiem,moj blad....

  8. #1428
    OtoKero
    Guest
    OtoKero

    Domyślnie

    Jeśli idzie o kwestie filtracji to zgoda. Jednak wymienione dwa punkty z góry zakładają, że samodzielny montaż instalacji to skomplikowana sprawa co jest oczywiście bzdurą. To bardzo prosta sprawa. Wystarczy poczytać instrukcje montażu.
    Drugi punkt mówi o tym, że każdy samouk sklei instalację pozostawiając nieszczelności - niby dlaczego? Fachowiec stosuje sztuczki magiczne?
    Fakt wakuometru z pewnością nie kupi. Znam wiele instalacji wykonywanych przez inwestora samodzielnie i nie napotkałem żadnej nieszczelnej. Napotkałem natomiast niejedną wykonaną tzw. "gratisowo" przez instalatorów wod-kan i c.o., która była nieszczelna. żadnej z takich nie starałem się poprawić. Część pozostała na marnym podciśnieniu a część nie funkcjonuje wcale.

    Zatem twierdzę, że inwestor przy moich podpowiedziach wykona instalację bez żadnego problemu i to starannie.

  9. #1429
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Drugi punkt mówi o tym, że każdy samouk sklei instalację pozostawiając nieszczelności - niby dlaczego? Fachowiec stosuje sztuczki magiczne?

    A gdzie tak jest napisane?

    Jeśli idzie o kwestie filtracji to zgoda. Jednak wymienione dwa punkty z góry zakładają, że samodzielny montaż instalacji to skomplikowana sprawa co jest oczywiście bzdurą.
    Inwestorowi w tym przypadku brakuje doświadczenia, więc nadal twierdze że zajmie to sporo czasu. Nigdzie nie twierdziłem że to niewykonalne.

    Tak samo jest z murowaniem .....niby proste....

    Proszę czytać ze zrozumieniem i oszczędzać słowa. mam tu na myśłi słowo bzdura które jest niekulturalne i obraźliwe.

  10. #1430
    OtoKero
    Guest
    OtoKero

    Domyślnie

    "Proszę czytać ze zrozumieniem"
    Powyższe zdanie jest pouczaniem wprost i nie sądzę aby takowe należało do kanonów kultury. Zatem powoływanie się na kulturę samemu nie pozostając kulturalnym trąci myszką.
    Mimo wszystko dobrego dnia życzę.

  11. #1431
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Prosze czytać ze zrozumieniem.

    Proszę - prośba - słowo jak najbardziej kulturalne
    Czytać - jw.
    za zrozumieniem - sugestia

    Ogólnie w całym zdani niema słowa obraźliwego. To zwykłe stwierdzenie faktu. poprawiał Pan nieprawidłowości których nie niema.

    Resztę przemilczę.

    Miłego dnia i mam nadzieje że to już koniec tej dyskusji i, a pozostałe że będą bardzie merytoryczne.

    P.S.
    Nie wiem jak Pan , ale ja mam zamiar pomagać forumowiczom, tak jak i mnie pomogli. Jednocześnie staram się czytać wypowiedzi ze zrozumieniem i reagować bez emocji. (bzdura)

  12. #1432
    OtoKero
    Guest
    OtoKero

    Domyślnie

    Człowieku daj sobie luz. Jesteś albo zadufany albo sam nie rozumiesz tego co piszesz.
    "Prosić" kogoś o czytanie ze zrozumieniem to nic innego jak stwierdzenie, że ów nie rozumie co czyta. Ja nie proszę - ja proponuję dać sobie luz.

  13. #1433

    Domyślnie

    No dzieci drogie pani was wyprosi zaraz z klasy.
    Uważacie , że pomagacie chyba nie. Dyskusja jest czy zakładać a nie czy samemu czy przez instalatora.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  14. #1434

    Domyślnie

    no to dobra
    powili mi bedą robić dach - trzeba myśleć o instalacjach

    wieć co wybrac i gdzie kupić
    coś doradzicie
    wybudować syna, posadzić dom, spłodzić drzewo .....
    czy jakoś tak .............

  15. #1435

    Domyślnie

    hej, rok temu hydraulicy ułożyli mi instalacje pod centralny odkurzacz
    w zeszłym tygodniu inna firma przyjechała, założyła gniazda 2 szufelki no i jednostkę centralną BEAM
    jestem póki co w okresie prób
    wiem jednak że to świetna sprawa, jako że mamy 2 poziomy planujemy w najbliższym czasie zakupić jeszcze jeden wąż na 7 metrów dodatkowo separator do czyszczenia kominka

    ps. widząc jak hydraulik układał instalację do odkurzacza to powiem, że to łatwa sprawa, warunek jest by na spokojnie pomyśleć gdzie co i jak, aby trasa rur była jak najkrótsza, by gniazd nie było za dużo i te szczelności, ale u mnie ok

    pozdrawiam

  16. #1436

    Domyślnie

    Odkurzacz centralny to świetna sprawa. Zalet chyba nie muszę wyliczać, a wad - nie ma

  17. #1437

    Domyślnie

    to prawda , nie jest to trudne , trzeba kierowac się tylko zdrowym rozsądkiem i do minimum ograniczyc długosc magistrali .
    Im dłuższa rura tym słabsze ssanie

  18. #1438

    Domyślnie

    Cytat Napisał piokrza
    Odkurzacz centralny to świetna sprawa. Zalet chyba nie muszę wyliczać, a wad - nie ma
    AMEN

  19. #1439

    Domyślnie

    Jeśli dom nowo budowany to tylko z centralnym odkurzaczem !!! i nie tylko dla tego ze lata się tylko z rurka zamiast całym silnikiem na kołach ale i kurzu w pomieszczeniach nie podnosi a przy tym ciśnienia ze dopiero co sprzątane a tu znów pył na meblach !
    Tylko jedyny ale to dobra i uczciwa ekipa która nam dobierze i wykona instalację :/ a taki niewiele - sam wiem bo na różnych magików nożna trafić

    pozdrawiam i dobrych wyborów życzę

  20. #1440

    Domyślnie

    ja również jestem na tak. Początkowo nieco nieufnie podchodziłem do tej instalacji uznając ją za zbędny bajer, ale po przeanalizowaniu "ryzyka inwestycyjnego" stwierdziłem że centr. odkurzacz jest jak najbardziej pożyteczny.
    Koszty nie są już tak wysokie, a do tego wygoda użytkowania, brak "wydechu" - kurzu w odkurzanym pomieszczeniu mnie przekonały.

Strona 72 z 121

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony