dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 67
  1. #1

    Domyślnie Dom prefabrykowany

    Witam wszystkich,
    Jeśli ktoś ma ochotę pooglądać jak wygląda montaż domu z prefabrykatów to zapraszam do mojej galerii:
    http://picasaweb.google.pl/sebsek/Budowa
    Domek pod Krakowem, powierzchnia 190 m + garaż 40 m

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.
    Ciekawie to wygląda. Mój sąsiad prawdopodobnie ma dom z prefabrykatów ale budował trochę wcześniej i nie widziałem.
    Taniej jest tak budować? Dlaczego się zdecydowałeś na prefabrykaty?
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o ceny to jest to porównywalne domy w Unibudzie (obecnie po ujednoliceniu marki Danwoodzie) w standardowym wykończeniu w stanie deweloperskim kosztują 1900-2400 m2, a wykończone pod klucz 2300-2800.
    Dlaczego taka technika ?
    Po pierwsze nie mam czasu, ochoty ani zdrowia by się użerać z naszymi typowymi wykonawcami i budować rok czy dwa. W moim wypadku podpisaliśmy umowę z firmą na koniec października zeszłego roku. Na koniec kwietnia zaczęliśmy fundament, a 28 maja był montaż domu. Termin oddania kluczy wypada na 25 lipca i wygląda na to że będzie dotrzymany. To oznacza że budowa trwa dwa miesiące zamiast dwóch lat.
    Po drugie w ten sposób buduje się w Europie zachodniej od lat, więc jak dla mnie jest to sprawdzona technika. Co więcej gwarancja na konstrukcję domu wynosi 30 lat.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    Jestem w ciężkim szoku !!!
    DOMEK CUDNY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!
    Napisz, co tam dalej u Was się dzieje i koniecznie zamieść nowe zdjęcia !!!
    Jaki macie kolorek dachu i tego drewienka na obiciu domku???
    Jaki jest kolor okien? Okna PCV czy drewniane?

    Gratuluję zacięcia i poszerzania granic, co do zaufania takiemu budowaniu. Ja - jestem ZA!!!

    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Domek wygląda jak klasyk z północnych Czech, bardzo mi się podoba taki styl.

    Następny będzie prefabrykowany, 2 miesiące?! - toż to można na wakacje wyjechać i po powrocie trawę siać

    pozdrawiam

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    toż to można na wakacje wyjechać i po powrocie trawę siać

  7. #7

    Domyślnie

    Cieszę się, że się podoba.
    Co do dachówki to jest to ciemnoszary Euronit Ekstra. Niestety co do szalówki to nie znam producenta lakieru i orgianlnej nazwy koloru. W nomenklaturze Unibudu jest to oliwkowo-brązowy. Stolarka okienna to drewno, kolor 8017 z palety RAL.
    Nowe zdjęcia pojawiają się na bierząco wraz z postepem prac

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję !!!

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewikko

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witaj.
    Bardzo imponuje jest tempo prac nad Twoim domkiem. Mnie również kusi perspektywa szybkiej przeprowadzki do nowego domu.
    Ciekawa jestem czy fundamenty wykonywała ta sama firma co resztę?
    Czy wcześniej przed decyzją o budowie domu z prefabrykatów byłeś w takim domu? Zastanawiam się nad jego akustyką.
    Kosztorys budowy również bardzo zachęcający w porównaniu z technologią tradycyjną. Jednym słowem same plusy.
    A czy Ty widzisz na tym etapie budowy jakieś minusy?

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar betib
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    0

    Domyślnie

    super domek
    ja tez mam domek prefabrykowany tylko ze szeregowiec
    znajomi mieszkaja juz kilka lat i mowia ze jest super
    świetna izolacja, latem chlodno a zima cieplo
    male rachunki za ogrzewanie!!!!!!
    sama nie wiem jak to sie stalo ze sie zdecydowalismy na tego szeregowca........mielismy stawiac wielki dom i nagle decyzja w 2 dni ze kupujemy to ale jest ok
    czekamy na wiecej fotek

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewikko
    Witaj.
    Bardzo imponuje jest tempo prac nad Twoim domkiem. Mnie również kusi perspektywa szybkiej przeprowadzki do nowego domu.
    Ciekawa jestem czy fundamenty wykonywała ta sama firma co resztę?
    Czy wcześniej przed decyzją o budowie domu z prefabrykatów byłeś w takim domu? Zastanawiam się nad jego akustyką.
    Kosztorys budowy również bardzo zachęcający w porównaniu z technologią tradycyjną. Jednym słowem same plusy.
    A czy Ty widzisz na tym etapie budowy jakieś minusy?
    Fundamenty robiła inna firma. Lokalny wykonawca z Krakowa ale mający doświadczenie w wykonywaniu fundamentów pod "fertighaus". Był on z polecenia przedstawiciela Unibudu i pomimo tego, że jego oferta była nieco wyższa wybrałem go i patrząc z perspektywy czasu nie żałuję. Fundament był wykonany naprawdę sprawnie i bardzo dokładnie. Różnica w wysokościach na skrajnych końcach przekątnych nie przekraczała 5 mm.
    Przed podjęciem decyzji o budowie zrobiliśmy z żoną rozeznanie wśród firm oferujących typowe"domy gotowe" i w ciągu kilku dni obejrzeliśmy domy: Kampy, Bien Zenkera, Haasa, Schwabenhaus oraz oczywiście Unibudu. Po tym rozeznaniu wybraliśmy właśnie Unibud, który był naszym zdaniem najlepszym w relacji tego co oferował do ceny. Powiem tak gdybyśmy mieli nieograniczony budżet na pewno wybralibyśmy Kampę na dalszym miejscu był Bien Zenker, aż wreszcie trzecią pozycję zajął Unibud. Udało nam się zobaczyć ty domy wybudowane przed paru laty przez Unibud. Najlepszą reklamą było dla nas stwierdzenie jednego z właścicieli, że gdyby budował dom raz jeszcze znów wybudował by go z tą firmą.
    Co do akustyki to też się o to martwiłem ale po różnych testach nie widzę większej różnicy w stosunku do domu murowanego.
    Jedyny minus jaki widzę do tej pory to to, że mamy jakiś 2-3 tygodniowy poślizg w stosunku do harmonogramu.

  12. #12

    Domyślnie

    Zapraszam do galerii wreszcie dodałem po dłuższej przerwie kilka nowych zdjęć.

  13. #13

    Domyślnie

    Bardzo fajnie to wygląda.

  14. #14

    Domyślnie

    Nie wiem czemu mi dwa razy wysłało
    My niby już zrezygnowaliśmy z Unibudu bo nie chcieli nam zrobić płaskiego dachu. Męża jednak korci ta firma i zmodyfikował nasz wstępny projekt i wysłał jeszcze do wyceny propozycje z dachem jednospadowym i dwuspadowym. Zobaczymy co oni na to.

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar emwu
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Widze ze historie naszych domkow sa blixniaczo podobne.
    Pozdrawiam .

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał emwu
    Widze ze historie naszych domkow sa blixniaczo podobne.
    Pozdrawiam .
    Powiem szczerze, że informacja o kosztach twojego fundamentu i problemach z jego wykonaniem bardzo mnie podbudowała Dotychczas myślałem, że jestem jedynym przypadkiem z tak chorendalnymi kosztami i problemami posadowienia budynku.

    Pozdrawiam i będę śledził wasze poczynania.

  17. #17

    Domyślnie

    Dzisiaj po 88 dniach ZAKOŃCZYŁA się nasza budowa. Podpisaliśmy protokół odbioru i chłopaki z unibudu mogli pojechać do domu. Zostały nam tylko panele i drzwi wewnętrzne które zleciliśmy innemu wykonawcy i wreszcie można się wprowadzać. Jutro zrobię trochę zdjęć w wykończonego wnętrza i dodam do galerii tym bardziej że mamy już częściowo poskrecaną kuchnię.

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar emwu
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Witam i gratuluje!!!
    Dom wyglada rewelacyjnie. Przegladnelam kazde zdjecie z Waszej galerii bardzo uwaznie i pewnie zrobie to jeszcze kilka razy. 88 dni to czas imponujacy. Juz wiem , ze nam sie tak szybko nie uda gdyz mamy po 2 tygodnie przerwy pomiedzy etapami .
    Mam nadzieje , ze na tym nie koniec wklejania zdjec. Czekam na kolejne (wnetrza)
    I jeszcze jedno pytanie. Jaki macie metraz ???

  19. #19

    Domyślnie

    Moja koleżanka w Niemczech w ten sposób budowała dom, było to dla mnie nowum zupełne. Widzę, że i u nas też to już jest.

  20. #20

    Domyślnie

    Wreszcie udało mi się zrobić kilka zdjęć z wnętrzami. Jeszcze tylko podłogi w przyszłym tygodniu i możemy się wprowadzać.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony