dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 68
  1. #1

    Domyślnie WYSOKOSCI WYLEWEK pod gres, parkiet, wykładziny, panele itp.

    Witam,
    mam pytanie odnośnie układania deski barlineckiej i gresu, a dokładniej chodzi mi o różnice w szlichcie. Deska ma grubość 15 mm, a płytka gresu 6 mm, wiadomo że pod gresem będzie klej itp O ile wyżej musi być szlichta pod gres, żeby deska i gres były równe??

    Z góry dziekuję za odpowiedzi,
    Kaśka
    nasze mieszkanko )

  2. #2

    Domyślnie

    U nas były na jednym poziomie, z tym , żźe pod gresem jest ogrzewanie podłogowe co daje jakieś dodatkowe 2 mm, reszta to klej. Pod deskę musisz przewidzieć jeszcze jakiś podkład (tektura, mata) tak , że w sumie wychodzi 16-17mm.

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź...z niecierpliwością czekam na kolejne
    nasze mieszkanko )

  4. #4

    Domyślnie PARKIET i GRES - ROZNE POZIOMY WYLEWKI?

    Witam. W sklepach powiedziano mi ze gres na gotowo (plyty do wymiaru 50/50cm) to ok 16mm juz z klejem a parkiet egzotyczy (niezaleznie od gatunku drewna) rowniez 16mm na gotowo. Czyli nie trzeba by roznicowac poziomow wylewki !
    Jednak kiedys na forum czytalam przestroge ze trzeba pamietac o roznicy poziomow a wykonawca stanu surowego caly czas bral pod uwage grubosc parkietu 250mm.
    Jakie sa wasze doswiadczenia - robiliscie na jednym poziomie czy nie?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Asia i Józek
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    35
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dobry, polski parkiet to około 2,5 do 3 cm.
    Lepiej trzymać się poziomu parkietu i przy układaniu płytek zniwelować różnicę poziomów.
    W łazienkach i w pralni lepiej zostawić posadzkę parę mm niższą, co w połączeniu z kratką ściekową (np pod wanną) da dobre zabezpiezczenie przed ewentualnym zalaniem parkietów.
    Budowę czas zacząć !!! Poemat 3 - www.Domywstylu.pl

    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika

  6. #6

    Domyślnie

    nie, na różnych pod płytki było wyżej.

  7. #7

    Domyślnie

    Zaniżanie posadzki np. w łazience to nieporozumienie. Każda różnica jest wyczuwalna podczas chodzenia no i fatalnie to wygląda.
    Ponadto kratek ściekowych np. pod wanną już się raczej nie robi, bo to źródło nieciekawych zapachów, pleśni i grzybów.
    Myślę, że 1cm lub 1,5cm różnicy będzie dobrze (musisz wiedzieć jakie (grubość) płytki i parkiet będziesz układał).

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Ja mam parkiet egzotyczny (15 mm) i tutaj wylewki wszędzie na równym poziomie. Rozwiązanie o tyle dobre, że dość uniwersalne, bo od biedy można znaleźć również polskie parkiety o grubości 15mm (choć ekonomicznie nieopłacalne, bo zazwyczaj w tej samej cenie co np. 22mm).

  9. #9

    Domyślnie

    Dzieki za podpowiedzi. Generalnie wyglada na to ze parkiet jest wyzszy niz gres i od biedy mozna na koniec podwyzszac gres do jego poziomu.
    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Parkiet jest zazwyczaj wyzszy niz gres . Mozna podniesc gres do poziomu parkietu , ale wymaga to lepszych , czyli drozszych kleji i wiekszej starannosci plytkarza . Mozna rowniez zastosowac listwy przejsciowe , badz progi . Musza miec one rozne poziomy od spodu .

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wbrat
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    1.608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał bratanek2
    Parkiet jest zazwyczaj wyzszy niz gres . Mozna podniesc gres do poziomu parkietu , ale wymaga to lepszych , czyli drozszych kleji i wiekszej starannosci plytkarza . Mozna rowniez zastosowac listwy przejsciowe , badz progi . Musza miec one rozne poziomy od spodu .
    Naprawdę nie radzę robić takich mini progów, bo można się o to zabić.

    Przy egzotyku różnica poziomów pomiędzy gresem a parkietem jest na tyle mała, że glazurnik spokojnie się do tego dostosuje.

    Przy parkietach tradycyjnych polecam jednak podnoszenie wylewki, a nie progi. Według mnie docelowa podłoga powinna być na tym samym poziomie i tyle. No, chyba że ktoś robi specjalny schodek, np. do salonu - ale to zupełnie coś innego.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    A jaką wysokośc ma parkiet przemysłowy?
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Chyba przemysłowy ma 10mm wysokości więc wypadałoby kawałek podłogi pod płytki obniżyć
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  14. #14

    Domyślnie WYSOKOSCI WYLEWEK POD GRES I PARKIET

    Witam,
    za chwile u mnie zalewaznie wylewek.
    W zwiazku z tym mam kilka pytan:
    1) czy na rurkach ogrzewania podlogowego tez ukladac siatki zbrojeniowe??
    2) czy siatki w innych miejsciach dawac na jakims dystansie (jakim - co stosujecie)>?
    3) jezeli w polowie domu bede mial gres polerowany, a w polowie parkiet, to juz teraz musze wiedziec jakich grubosci beda oba materialy, dodac kleje i zrobic taka roznice w wylewce??

    help meee

  15. #15

    Domyślnie

    1 Nie
    2 Nie dawac
    3 Najprosciej zrobic wylewke na jednym poziomie , a pozniej w zaleznosci od tego jaki parkiet i gresy kupisz , glazurnik poziomy wyrowna . Nie trafisz teraz z roznicowaniem poziomow . Dochodzi do tego niedokladnosc wylewki . I pozniej bedzie schodek z gresu w dol .

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol
    (...)
    3 Najprosciej zrobic wylewke na jednym poziomie , a pozniej w zaleznosci od tego jaki parkiet i gresy kupisz , glazurnik poziomy wyrowna . Nie trafisz teraz z roznicowaniem poziomow . Dochodzi do tego niedokladnosc wylewki . I pozniej bedzie schodek z gresu w dol .
    O tak - zwłaszcza jak ma się do położenia kilkadziesiąt metrów parkietu / np 22mm / i kilkadziesiąt metrów ceramiki na podłodze / np 8mm płytek / .
    To bardzo dobry pomysł robić wylewki na jednym poziomie - potem na wylewkę wyrównującą albo wyrównanie klejem brakujące 14mm wydasz niepotrzebnie wcale niemałą kwotę ...

    Tak na marginesie - ja kładłem na parterze ceramikę / 8mm / i parkiet - egzotyk o grubości 15mm - podczas wykonywania wylewek zaznaczyłem w których pomieszczeniach będzie jaki materiał i ekipa zrobiła odpowiednią różnicę w poziomie ... - dodatkowe koszta wyniosły mnie 0 pln - jastrych z mixokreta zacierany mechanicznie - jakość wylewki / poziomów / - bardzo dobra .

    Po co sobie dokładać niepotrzebnej roboty i kosztów jak można od razu zrobić dobrze ...
    --
    Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    U mnie faceci od mixokreta zrobili różnicę poziomów nawet 0,5 cm - zero problemów przy robieniu podłóg. Zaplanuj wcześniej, gdzie jaka podłoga będzie, zaoszczędzisz kasę, czas i nerwy.
    Już w domku!!!

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    O tak - zwłaszcza jak ma się do położenia kilkadziesiąt metrów parkietu / np 22mm / i kilkadziesiąt metrów ceramiki na podłodze / np 8mm płytek / .
    To bardzo dobry pomysł robić wylewki na jednym poziomie - potem na wylewkę wyrównującą albo wyrównanie klejem brakujące 14mm wydasz niepotrzebnie wcale niemałą kwotę ...
    Prosze zauwazyc , ze zalozyciel watka nie wie jaki gres i drewno polozy . I tak zazwyczaj jest na tym etapie budowy . Prosze mi wiec nie sugerowac podniesienia kosztow .

  19. #19

    Domyślnie

    Vadiol, wczoraj pytalem gosci co mi robili podlogowke czy klasc zbrojenie. Powiedzial ze TAK! Najpierw przykryc wstepnym suchym betonem rurki, a potem zbrojenie i na to wylewka.
    wiec jak to jest??
    a parkiet chce 16mm (lub 15) i gres o gruboscii 8-10mm.

  20. #20

    Domyślnie Re: WYSOKOSCI WYLEWEK POD GRES I PARKIET

    Cytat Napisał scaut.00
    Witam,
    za chwile u mnie zalewaznie wylewek.
    W zwiazku z tym mam kilka pytan:
    1) czy na rurkach ogrzewania podlogowego tez ukladac siatki zbrojeniowe??
    2) czy siatki w innych miejsciach dawac na jakims dystansie (jakim - co stosujecie)>?
    3) jezeli w polowie domu bede mial gres polerowany, a w polowie parkiet, to juz teraz musze wiedziec jakich grubosci beda oba materialy, dodac kleje i zrobic taka roznice w wylewce??

    help meee
    Ad1. i Ad.2 Możesz dać siatkę zbrojeniową, napewno nie zaszkodzi, nad wylewka nad ogrzewaniem podłogowym lubi pracować, a pod parkiet wylewka musi być solidna i dokładnie wykonana (przypilnuj wykonawcy)

    Ad3. Zrób 1 cm różnicy między wylewką tzn. tam gdzie będzie parkiet ok 1 cm niżej niż tam gdzie będzie gres - parkiet czy deski mają zazwyczaj docelowo 22mm grubości. Dla wylewkarzy z mixokreta to żaden problem, a Ty późnij niczego nie będziesz musiał dolewać.

    Pozdrawiam

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony