dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 134 z 134
  1. #121

    Domyślnie

    Po co kupowałeś drogi model z bajerami typu czujnik wody? Najprostsze jest najlepsze.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Napisał andk
    Marki urządzeń trwałych i niezawodnych przez kilka, kilkanaście lat NIE ISTNIEJĄ!
    Żaden z biznesmenów (bez odchyłek psycho ) nie jest samobójcą. Firma aby istnieć musi sprzedawać, sprzedawać, sprzedawać. I trzeba tak produkować, aby rynek nigdy się nie nasycił. Czyli sprzęt ma być niezawodny tylko w okresie gwarancji - później naprawa ma być nieopłacalna, lepiej kupić nowy. Rynek musi się kręcić a serwis tylko generuje niepotrzebne koszty. Jak kapitalizm to kapitalizm... Kto nie wierzy nich poszuka aktualnej reklamy sprzętu jakiejś marki, gdzie byłaby podkreślana niezawodność , ba - gdzie byłoby cokolwiek wspomniane na ten temat
    Moje doświadczenia w tym temacie mówią co innego- zaczynając od najstarszych rzeczy: suszarka do włosów Braun-10 lat(niestety ostatnio coś się zacina), depilator Philips-9 lat, mikser Bosh-9 lat, wieża Philips-8 lat, żelazko Braun-7 lat, wszystko chodzi bez zarzutu, co prawda to tylko drobnica bo większe gabaryty dopiero kupujemy do nowego domku, ale ja wychodzę z założenia że co tanie to drogie i na razie się sprawdza

  3. #123

    Domyślnie

    Tylko, że ja odnoszę wrażenie, że właśnie w ciągu tych 7-9 lat sytaucja się bardzo zmieniła.

  4. #124

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Co do telewizora - Samsung 14cali 19 letni jedna drobna naprawa, kolory super. POLECAM.
    Telewizor Unimor Siesta - już na śmietniku , ale ekran słabiutki , kolory rozmyte i przekłamane.
    Obecnie TV Panasonic, wsio OK.
    Pralka Whirpool 6ty zmysł - od kilku lat codziennie prawie pierze - polecam.
    Lodówka Zanussi 14 letnia bezawaryjna.
    Mercedes 124 91 rok jeździ i się nie psuje , a VW Golf II 91 rok wypada znacznie gorzej, też jeździ, ale to i owo jest do zrobienia
    Telefon LG GT500 dotykowy - polecam tylko dla młodzieży, bo obsługa mało wygodna, ale posiada sporo bajerów, ekran porysowany.
    Hah i tyle, jestem w pracy i nie pamiętam marek innego sprzętu.
    ...niech się mury pną do góry...

  5. #125
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    a ja mam już 10 lat krajalnice Alaskę i proszę ją by się w końcu zepsuła , bo już cała pożółkła no i wiecie nie pasuje mi do nowej kuchni

  6. #126
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    napraw_mnie

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-699
    Posty
    1

    Domyślnie Serwis Technikan.pl przygotował zestawienie najczęściej zgłaszanych awarii

    W zaprezentowanych danych zostały uwzględnione wszystkie pogwarancyjne naprawy zgłaszane w serwisie Technikan.pl w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 roku.

    Które marki pralek były zgłaszane najczęściej do naprawy?

    Najczęściej zgłaszaną do naprawy marką pralek była marka Whirlpool (16,40%). Drugie miejsce zajęła marka Bosch (11,62%), a trzecie Amica (10,03%).

    Które marki lodówek były zgłaszane najczęściej do naprawy?

    Z danych zgromadzonych przez serwis Technikan.pl wynika, że najczęściej zgłaszaną do naprawy marką lodówek była marka Amica (12,56%), zaraz za nią z minimalną różnicą Whirlpool (12.53%). Trzecie, kolejne miejsce zajęła marka Polar (12,35%).

    Które marki zmywarek były zgłaszane najczęściej do naprawy?

    W czołówce najczęściej zgłaszanych napraw wśród zmywarek znalazła się marka Bosch (23,03%), Whirlpool (17,45%) i Electrolux (12,19%).


    Pełno źródło z wykresami znajdziecie tutaj
    Ostatnio edytowane przez napraw_mnie ; 05-02-2016 o 12:08 Powód: niedokończony wpis

  7. #127

    Domyślnie

    Zastanawiają mnie takie zestawienia bo w większości najbardziej awaryjne marki to też te, które najwięcej produktów sprzedają więc czy to wiarygodne nie wiem.

  8. #128
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Kuchenka mikrofalowa z grillem LG, pracuje w domu od 13 lat. Na tamte czasy pełen wypas, mnóstwo funkcji. Dwa lata temu upaliła się wtyczka od zasilania, wymieniłam we własnym zakresie. Ma ciągle świetny wygląd i została wyprodukowana w Anglii.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  9. #129

    Domyślnie

    Sprzęt Amica jest stosunkowo tani, może to przekłada się na jego awaryjność? W każdym razie - kiedy wzywałam speców z serwisu do mojej lodówki - pan mnie uświadomił, że "teraz to lodówki góra 5 lat chodzą, a potem zaczynają się psuć".

  10. #130

    Domyślnie

    Nie dziwcie się, że produkty psują się po okresie gwarancyjnym. Celowe postarzanie roduktów powstało już po wojnie w USA i było konieczne, bo okazało się, że przy gospodarce wolnorynkowej produkowanie wyrobów o żywotności kilku lub kilkunastu lat prowadziła do zastojów gospodarczych, które to z kolei odbijały się nie tylko na przedsiębiorcach, ale i na konsumentach. Faktycznie jednak niektóre firmy przesadzają. U mnie na górze listy jest MPM.

  11. #131
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fretka12

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Czesławowo
    Kod pocztowy
    99-320
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał małaMI Zobacz post
    takich sprzętów już nie ma.
    sprzęty obecnie robione są by pochodziły jakieś max 7 lat i wymiana. Gwarancja jest dawana na tyle, na ile producent jest pewny, że sprzęt się nie zepsuje

    Na dłużej to ponoć Miele jest pomyślane, ale też i cena za ten sprzęt taka, że wyjdzie na jedno z wymianą innej amiki czy czegoś w tym stylu co kilka lat.

    Wbrew pozorom jest to bardzo dobre rozwiązanie dla konsumenta, że nowe rzeczy chodzą parę lat i się psują. W tym czasie działy badawcze producentów opracowują nowe rozwiązania i zastosowują je do urządzeń. Po prostu urządzenia stale nowocześnieją. A w gospodarce rynkowej sprzedaż naędza PKB. W konsekwencji konsument zyskuje. Co innego było w PRL-u, w gospodarce niedoborów. Wtedy jak coś się nie psuło to była ogromna zaleta, bo nie można łatwo kupić nowego. Sama miałam kiedyś radziecką lodówkę o nazwie pisanej cyrylicą, co chodziła ze 30 lat. No i co z tego? Nie psuła się i tyle. Ale żarła prądu mnóstwo i co miesiąc trzeba było rozmrażać. A teraz mamy lodówki energooszczędne i z systemem NO FROST.

  12. #132
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar anna.kwiat
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    13

    Domyślnie

    u mnie w domu zmorą był odkurzacz piorący electrolux, kupiony chyba 15 lat temu. psuł się co chwilę, średnio prał dywany, kosztował około 1500zł, wtedy to była kupa kasy. niezbyt często go używaliśmy, kilka lat temu kupiliśmy najzwyklejszy, tani odkurzacz i działa do dzisiaj, nie pamiętam niestety jaka to firma.
    REKLAMA NA FM JEST PŁATNA

  13. #133
    Banned
    szymon.kilewski

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-109
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja mam lodówkę Whirlpool i jestem zadowolony. Z Whirlpoola mam też piekarnik i indukcję, zmywarkę mam Bosha. Wszystkie sprzęty działają bez najmniejszego zarzutu i nie wymieniłbym ich na inne.

  14. #134

    Domyślnie

    Lodówka Candy oraz pralka tej firmy, działają 4 lata i nic. Laptop Acer, 7 lat i nic się nie dzieje.

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony