dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    baba na budowie

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    427
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie Bateria

    Stoje przed dylematem wyboru baterii do łazienki i kuchni. Oglądalam grohe. Sprzedawcy i moja ekipa bardzo zachwala. Oglądałam też na necie armaturę kraków. Piszą, że mają głowice ceramiczne i wykonane są z mosiądzu. Armatura oczywiście ma zdecydowanie przyjazne ceny.
    Czy armatura ma taką samą jakość jak grohe? Jakie są wasze doświadczenia?
    rany, ale pracy nas czeka
    komentarze
    dziennik

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    painless

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    120

    Domyślnie Grohe vs. Hansgrohe vs. Kludi vs. Kfa

    Cytat Napisał baba na budowie Zobacz post
    Stoje przed dylematem wyboru baterii do łazienki i kuchni. Oglądalam grohe. Sprzedawcy i moja ekipa bardzo zachwala. Oglądałam też na necie armaturę kraków. Piszą, że mają głowice ceramiczne i wykonane są z mosiądzu. Armatura oczywiście ma zdecydowanie przyjazne ceny.
    Czy armatura ma taką samą jakość jak grohe? Jakie są wasze doświadczenia?
    Witam,
    odświeżam wątek. Poproszę o opinie i sugestie odnośnie producentów Grohe, Hansgrohe, Kludi i KFA. Który z nich jest najbardziej godny zaufania?
    Czy warto dopłacać do trzech pierwszych firm czy polski producent jest równie solidny?
    Proszę o podpowiedzi.
    Pozdrawiam.

  3. #23

    Domyślnie

    Mam baterie KFA serii ametyst, w jednej (łazienkowej) zaczął zbyt lekko chodzić uchwyt.
    Zgłosiłem reklamację, bez żadnych problemów po jednym dniu przyjechał serwis wymienił głowice i działa jak nowe. Jestem miło zaskoczony.

  4. #24

    Domyślnie

    Odgrzewam wątek...

    Co sądzicie o armaturze REA? Podobno chińczyk ale może ktoś się skusił
    i chciałby się podzielić wrażeniami

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    A mnie interesują opinie o firmie Tres.
    Zastanawiam się nad serią Flat lub Class.

  6. #26

    Domyślnie

    Brat pracujący w firmie z łazienkami chwalił bardzo Oras. My mamy od niego Kludi, bardzo ładnie się trzyma już 3 lata, tylko np do słuchawki natryskowej ma plastikowy uchwyt który pęka i już 2 razy wymieniałam (tzw. suwak ślizgowy) - trzeba oglądac po prostu, dobrze że częsci są do kupienia. Przy umywalce jest Roca i muszę przyznać że wygląda i sprawuje się doskonale. KFA niestety nie polecam: I szwagier i moi rodzice już wymieniali (ktoś cos pisał o 7 latach? Chyba pasuje to do tej wersji). O innych producentach nie mogę nic powiedzieć.

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    A ja się zdecydowałam jednak na niskobudżetową wersję - Kuchinox.
    To model Laveo Raila.





    Niestety, chińska produkcja, ale tak mi się spodobały, że musiałam je chapnąć

  8. #28

    Domyślnie

    My zamówiliśmy baterię z termostatem z grohe. W sumie to mieliśmy duży remont , w łazience hydraulika była robiona praktycznie od zera, no i pokusiliśmy się na zmiękczacz do wody. W sumie to początkowo nie rozważaliśmy opcji takiej baterii, ale akurat przy oglądaniu zmiękczacza w hydropie, zauważyliśmy że jest też sporo baterii i jakoś przypadła nam do gustu taka. W sumie to wygodna sprawa bo nie zdarzają się już sytuacje że odkręcona woda aż parzy Podejrzewam, że gdybyśmy mieli wybierać ponownie to zostalibyśmy przy tej samej baterii.
    Nigdy nie mów nigdy.

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mth27

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-137
    Posty
    2

    Domyślnie Grohe pionierem

    Z marketowych baterii zdecydowanie polecam Grohe. Jakość Hansgrohe też jest wysoka, lecz nie ma się co oszukiwać, pionierami w produkcji baterii jest właśnie Grohe. Obie firmy niemieckie, ba wywodzą się od wspólnego założyciela, Hansa Grohe, który jeszcze przed pierwszą wojną światową produkował obudowy do zegarów z metali. Hans senior, kiedyś tam wpadł na pomysł produkcji armatury i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Jego syn Hans Grohe Junior przejął biznes, lecz w między czasie drugi syn Fridrich kupił 20 letnią fabrykę armatury i zaczął produkować baterie niezaleznie w oparciu o już zbudowane doświadczenie firmy którą kupił. Przez lata obie firmy synów współpracowały, ich zasadą było nie tworzenie miedzy sobą konkurencji, Hans dostarczał natryski i w tym się specjalizował, natomiast Grohe produkowało baterie i głowice do nich (w Hemer). Stąd tez dziś obecne różnice technologiczne pomiędzy Grohe a Hansgrohe. Baterie z głowicami ceramicznymi tak twardymi, że ceramika po 15 latach działa niezawodnie, zastosowanie smaru silikonowego z domieszką teflonu sprawia że baterie Grohe zdecydowanie łatwiej się obsługuje, ta płynność ruchu hebla baterii (tej dźwigni) przez firmę przewidywana jest testami na 20 lat (dla 4-osobowej rodziny). Baterie termostatyczne z technologią Cool Touch, gdzie zimna woda opływa korpus baterii a ciepła wpływa do wnętrza korpusu, przez co powierzchnia baterii zawsze zachowuję temperaturę maksymalnie jeden stopień wyższą niż ta ustawiona na głowicy. No i design, Baterie Hansgrohe w cenie Grohe mają bardzo klasyczne kształty, natomiast Grohe już można pochwalić za design, który łączy zarówno nowoczesne płaskie i klasyczne obłe kształty. No i gwarancja, na wszystko 5 lat, nie ma wyjątku, a Hansiak już tylko na niektóre węże daje 5 lat, np tanie węże mariflex mają już tylko 2 lata gwarancji.

  10. #30

    Domyślnie

    Ja również zdecydowałam się na baterie HansGrohe- "swój człowiek" w Leroy Merlin doradził, że ze wszystkich tam dostępnych te są najlepsze. Cena nie najniższa jak na marketowe baterie, ale też nie jakaś wygórowana. Za baterie prysznicową z deszczownicą zapłaciłam 1150 zł (przecena z 1599 zł), bateria wannowa z uchwytem ok. 500 zł i bateria umywalkowa ok. 350 zł.

  11. #31

    Domyślnie

    W łazience mam hansgrohe, a w kuchni grohe, póki co nic nie dzieje się, a mamy na prawdę fatalną wodę. Teściowie mają oras, już od kilku lat i też b. dobrze sprawują się, znajomi polecali również kludi, którzy od kilku lat mąją baterie tej firmy. W pracy bateria kuchenna frankie wytrzymała 10 lat, aż kamień ją rozprężył. W poprzednim M mieliśmy KFA i nic dobrego nie mogę napisać, gdyż baterie tej firmy nie nadają się do twardej wody. Sitko po kilku miesiącach było poszatkowane.

  12. #32

    Domyślnie

    A my właśnie czekamy na serwis baterii hansgrohe talis e2 umywalkowej- nagle rączka zaczęła ciężko chodzić. Nawet 1,5 roku nie ma Z Kludi mamy logo neo (pod prysznicem) i strasznie plamy od wody widać na armaturze, nie mogę tego wyczyścić, a mamy zmiękczoną wodę...
    Ostatnio edytowane przez Gremlinka ; 26-02-2015 o 08:27
    Domek 124 m2 PU, ściany 15 cm 0,031, dach 25 cm 0,035, podłoga 14 cm 0,032, okna 3 szyby, wentylacja grawitacyjna, pompa pw trójfazowa 11 kW, dwa kominy, jeden z kozą. http://forum.muratordom.pl/showthrea...mek-Gremlinów

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Gremlinka a kiedy ostatnio badałaś twardość wody?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  14. #34
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    asia71

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-398
    Posty
    1
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Armatura kraków zakopianska i armatoora nisko!!!!!!
    Przestrzegamy potencjalnych nabywców grzejnikow aluminiowych tych frim!!! W praktikerze i leroy merlin.
    Nowy grzejnik przecieka. Serwis, ktory deklaruje pomoc w 48 godzin od zgłoszenia w ogole nie odpowiada!!! Po kolejnym telefonie chamski serwisant zwracajacy się per "ty" w rozmowie telefonicznej!!!! Z czyms takim nie mielismy jeszcze do czynienia!!!! Gość, który na uwagę, żę zaczął sie sezon grzewczy i musimy przeciez jakos ogrzewać mieszkanie, uzywa zwrotu "nie przeginaj pan" do klienta!!!!!! Nie kupujcie tych grzejników!!!!!!!!!!!! Pieniadze w bloto!!!!

  15. #35

    Domyślnie

    W łazience od 3 lat użytkuję GROHE (umywalka i zestaw prysznicowy z deszczownicą)zero przecieków ,kapaniai zachodzenia kamieniem.W kuchni po 10 latach padła DEANTE (bezproblemowa) i ze względów oszczędnościowych załozyłam KFA.Dobrze,że remontowałam kuchnioę to była okazja wymienić-po roku,może 1,5 i tak nadawała się do wymiany(przecieki)

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    też mam KFA i nie mam uwag.

  17. #37

    Domyślnie

    Ja zamontowawalm KFA i Grohe niecale 7 lat temu. KFA w lazience, Grohe w kuchni. Po tym czasie jak teraz szukam baterii do domu KFA nie biorę wogóle pod uwage !! Obydwie baterie wannowa i umywalkowa są juz popsute, wypadly sitka, zniszczyl je kamien (mimo ze czyszczone tak samo jak Grohe i woda tez taka sama plus filtry dobre). Jedyne ze jakbym znalazla na czas paragon to KFA mialo 5 lat gwarancji (usterki chyba po okolo 4 latach nastapily)

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał CasaD Zobacz post
    Ja zamontowawalm KFA i Grohe niecale 7 lat temu. KFA w lazience, Grohe w kuchni. Po tym czasie jak teraz szukam baterii do domu KFA nie biorę wogóle pod uwage !! Obydwie baterie wannowa i umywalkowa są juz popsute, wypadly sitka, zniszczyl je kamien (mimo ze czyszczone tak samo jak Grohe i woda tez taka sama plus filtry dobre). Jedyne ze jakbym znalazla na czas paragon to KFA mialo 5 lat gwarancji (usterki chyba po okolo 4 latach nastapily)
    To że niszczą się sitka w bateriach to jest wina bardzo twardej wody . Co to znaczy dobre filtry ? Proszę zamontować w budynku filtry uzdatniające/zmiękczające wodę w całej instalacji porządnej marki to zniknie problem , lub częściej wymieniać perlatory . Ot i cała filozofia .

    KFA montuje w swoich bateriach jedne z lepszych na rynku perlatory czyli sitka . A na odlewy mosiężne daje dożywotnią gwarancję . Głowice do baterii KFA ma jedne z lepszych na rynku . Do tego trzeba dodać sprawny serwis oraz dostępność części zamiennych .

    Mam w swoim domu armaturę Grohe i KFA od 10 lat i nie widzę różnic w użytkowaniu . Widzę natomiast różnicę w cenie zakupu . Ostatnio wyeksploatowała mi się słuchawka prysznicowa Grohe . Kupiłem nową i szybko ją oddałem do sklepu ponieważ była tandetnie wykonana . Słuchawka składała się z dwóch elementów które były niedbale połączone i nieszczelne . Słuchawka prysznicowa moim zdaniem powinna być monolitem . W kuchni mam baterię z głowicą kulową Franke która pracuje bezawaryjnie 16 lat . Wodę mam twardą . Jeszcze jedna sprawa . Wiele osób na tym forum narzeka na nieszczelności . W swojej instalacji wodnej mam zainstalowany zawór redukujący ciśnienie wody do 3,5 Bara . Zbyt wysokie ciśnienie wody w instalacji jest przyczyną szybkiego niszczenia się armatury . Mam na myśli wytrzymałość głowic i uszczelek . Dodatkowa zaleta reduktora ciśnienia to dużo mniejsze zużycie wody a co za tym idzie rachunki .

  19. #39

    Domyślnie

    Ja nie polecam baterii KFA ! Mam akurat 1 sztukę pod prysznic termo . Mieszkam niecałe 2 lata i serwis już był raz jesienią 2015. Wymienili jakąś głowicę za ok 200 zł,ale w ramach gwarancji nie zapłaciłam.
    Za baterię zapłaciłam wtedy ok 400 zł. Fakt , że mamy problem z kamieniem ale żadna inna tak nie reaguje!
    Dalej coś się dzieje , bo woda jest lekko za chłodna pomimo ustawionej temp. Gwarancji już nie mam raczej...
    Ostatnio edytowane przez aniqa1982 ; 28-04-2016 o 10:04

  20. #40

    Domyślnie

    Ja prawie 10 lat mam baterie KFA w zlewie i wannie i wszystko jest w porządku.
    Raz na rok czyszczę tylko sitko i jest w porządku.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony