dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 210 z 756
Pokaż wyniki od 4.181 do 4.200 z 15118
  1. #4181

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarianMarian Zobacz post
    Witam, dzieki za odpowiedz, odpowiem w odwrotnej kolejnosci :
    1. badania robilem u znajomej i nie musial placic, dlatego wybralem opcje "wszystko" .
    2. Poczytalem troche tego watku, nadal czytam, wiem juz jakiej firmy sprzet kupic.
    3. Wydajnosc i zapotrzebowanie - pompa Bellardi, na powierzchni ma wydajnosc okolo 50-60l/min (zmierze jeszcze, zeby sie upewnic przed zakupem filtra jak to ma znaczenie). Zapotrzebowanie to mysle ok 9m3/miesiecznie (2 lazienki ktore moga byc na raz uzywane, pralka, zmywarka ).

    Wydaje mi sie, ze zdecyduje sie na greensand, zastanawia mnie tylko, czy popluczyny ten filtr moze wypompowac "do gory"? Instalacje mam w piwnicy a najblizsza rura kanalizacyjna znajduje sie na wysokosci sufitu. Nie wiem czy mozna sie bezposrednio do niej wpiac, czy tez zastosowac jeszcze po drodze pompe ogrodowa, ktora pomoze.
    Troche niedoszacowalem miesiecznego poboru wody. Zamiast 9m3 powinno byc 15m3.

  2. #4182
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarianMarian Zobacz post
    Witam, dzieki za odpowiedz, odpowiem w odwrotnej kolejnosci :
    1. badania robilem u znajomej i nie musial placic, dlatego wybralem opcje "wszystko" .
    2. Poczytalem troche tego watku, nadal czytam, wiem juz jakiej firmy sprzet kupic.
    3. Wydajnosc i zapotrzebowanie - pompa Bellardi, na powierzchni ma wydajnosc okolo 50-60l/min (zmierze jeszcze, zeby sie upewnic przed zakupem filtra jak to ma znaczenie). Zapotrzebowanie to mysle ok 9m3/miesiecznie (2 lazienki ktore moga byc na raz uzywane, pralka, zmywarka ).

    Wydaje mi sie, ze zdecyduje sie na greensand, zastanawia mnie tylko, czy popluczyny ten filtr moze wypompowac "do gory"? Instalacje mam w piwnicy a najblizsza rura kanalizacyjna znajduje sie na wysokosci sufitu. Nie wiem czy mozna sie bezposrednio do niej wpiac, czy tez zastosowac jeszcze po drodze pompe ogrodowa, ktora pomoze.
    Nie musisz mierzyc wydajnosci, wystarczy jak spojrzysz na wykres wydajnosci, ktory producent powinien udostepnic i odcytasz wydajnosc przy takim cisnisniu do jakiego bedziesz pompowal zbiornik hydroforowy. Jesli na powierchni pompa ma 60l/m, to pod paroma atm. niech ma polowe, czyli jakies 1,8m3/h. Bez szalu. Greensand w 10 czy nawet 13" calowym zbiorniku wypluczesz, ciezszego pyroloxu prawie na pewno nie.

    Zapotrzebowanie miesieczne jest malo istotne. Wazeniejsze chwilowy pobor wody. Ale stawiam ze 10" filtr wystarczy, nie masz za duzo tego zelaza.

    Popluczyny z filtra w czasie plukania ledwo co wyplywaja. Jesli filtr bedzie stal ponizej poziomu kanalizacji, to bedziesz musial zastosowac pompe do brudnej wody. Zwroc tylko uwage na ta pompe do sciekow, bo musi miec wydajnosc nie mniejsza niz ilosc wody ktora wyplynie z filtra podczas plukania.

    marcin

  3. #4183

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    Teraz sobie coś przypominam o wentylku i pompowaniu, może muszę dopompować powietrze?
    Najpierw sprawdź powietrze. Wentylek możesz sprawdzić na ślinę, jeżeli jest walnięty, to kupujesz sam środek i wymieniasz (bebechy dostaniesz na każdej stacji benzynowej). Jeżeli membrana Ci poszła, to zbiornika nie dopompujesz.

  4. #4184

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Czy te azotany są szkodliwe tylko w przypadku spożycia a nie np. kąpieli? Jeśli tak to jak pozbyć się ich tylko do celów spożywczych?
    Nie zabiją Cię. Norma dla wody do picia wynosi 50 mg/l. Podczas kąpieli nawet ich nie zauważysz.

  5. #4185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Popluczyny z filtra w czasie plukania ledwo co wyplywaja. Jesli filtr bedzie stal ponizej poziomu kanalizacji, to bedziesz musial zastosowac pompe do brudnej wody. Zwroc tylko uwage na ta pompe do sciekow, bo musi miec wydajnosc nie mniejsza niz ilosc wody ktora wyplynie z filtra podczas plukania.

    marcin
    Producenci filtrów dopuszczają wyrzucanie ścieków popłucznych na wys. 1,5 -2 m. Ale należałoby zwiększyć czasy niektórych etapów regeneracji, albo np. dać nr. większą gumkę na wypływie ścieków.
    Ostatnio edytowane przez free_shop ; 29-12-2012 o 11:55

  6. #4186
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    Producenci filtrów dopuszczają wyrzucanie ścieków popłucznych na wys. 1,5 -2 m. Ale należałoby zwiększyć czasy niektórych etapów regeneracji, albo np. dać nr. większą gumkę na wypływie ścieków.
    Myślę, że na pewno większa gumka (restryktor) i do tego przyda się większe ciśnienie, którego kolega nie ma za wiele w zapasie...

  7. #4187
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Mnie nie ale mam młode więc dlatego zastanawiam się jak najprościej ją nieco uzdatnić do spożycia, czy np. zwykłe przegotowanie wystarczy?
    Jeśli tylko do picia to najprościej chyba podzlewową osmozą...

  8. #4188
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Na razie mam taką prostą osmozę:
    Kiepska wydajność i dosyć drogie utrzymanie tj. ok. 80zł/m3 (koszt wymiennego filtra) więc po przeprowadzce może coś większego podzlewowego zastosuję.
    Z tego filmu nie wynika nawet, że to jest osmoza... tylko zwykły filtr węglowy

  9. #4189

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    masz za mala poduszke powietrzna.
    powietrze moglo uciec przez uszkodzony wentyl, warto go sprawdzic a powietrze dopompowac.. Mogl sie takze sam worek zuzyc, peknac, i powietrze uciec w ten sposob ze rozpuscilo w wodzie. wtedy worek do wymiany.

    Najpierw dopompuj i sprawdz po np miesiacu. Jesli powietrze zeszlo, to sprawdz wentyl, potem worek.
    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    Najpierw sprawdź powietrze. Wentylek możesz sprawdzić na ślinę, jeżeli jest walnięty, to kupujesz sam środek i wymieniasz (bebechy dostaniesz na każdej stacji benzynowej). Jeżeli membrana Ci poszła, to zbiornika nie dopompujesz.
    Dzięki panowie, tak też właśnie zrobiłem. Wyłączyłem pompę, odkręciłem kran i pompowałem (niestety pompką nożną, trochę to trwało) aż woda przestała lecieć. Wtedy dopompowałem do wymaganego 1,5 bara. Worek raczej nie jest uszkodzony, bo zbiornik trzymał jakiś czas ciśnienie, ale czekałem tylko kilka minut, więc jakaś mikro dziurka może być. Raczej podejrzewam wentyl, ale z tego co piszą w instrukcji, to uciekanie powietrza jest normalną sprawą. Zbiornik mam dwa lata i go w cale w tym okresie nie pompowałem ani nie sprawdzałem ciśnienia. Wg instrukcji powinno się co pół roku sprawdzać i dopompowywać. Teraz już będę to ciśnienie monitorował co miesiąc lub dwa. Jeśli ucieka, to wymienię wentyl.
    Jeszcze raz dzięki.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  10. #4190

    Domyślnie

    To wygląda na filtr ceramiczny (cenowo też by pasowało). Jeżeli chcesz usunąć tylko azotany, mozesz wykonać jakąś instalację z osobnym kranem. Załóż filtr narurowy z wkładem usuwającym azotany. Tu masz przykład:
    https://sklep.dafisystems.pl/61,wk-a...-azotanow.html
    Jeżeli taki wkład ma do 1000 l (nie wiem jakie były założenia producenta), to myślę, że wytrzyma przez pół roku (koszt inwestycji 120 zł). Następne poł roku ok. 1zł. I tak przez kilka lat.

  11. #4191

    Domyślnie

    120 zł to inwestycja początkowa (obudowa + wkład). Jeżeli chcesz kupować nowy wkład, to będzie Cię kosztowało następne 80 zł. Jezeli przeczytasz dokładnie opis na stronie, to znajdziesz, że można taki wkład wypłukać w roztworze soli i go zregenerować.
    1/3 torebki soli na 3 litry wody i wkład masz jak nówkę sztukę. SIedzę dzisiaj przy kompie na forum, bo mam wysoką gorączkę, ale takie pytania mogą mnie całkiem zabić.

  12. #4192

    Domyślnie

    Azotanów nie zobaczysz w wodzie. Jeżeli chcesz mieć pewność, to kup sobie tester na azotany (np. JBL w slepie z rybkami, dosyć dobre testery). Możesz sam badać ilość azotanów w wodzie. Będziesz wiedział, kiedy wymienić wkład w Bricie, RO, jak zalecał qbek17 (niezły pomysł). Możesz też badać zmiany w wodzie surowej. Te testery może nie są tanie, ale wydajne.
    Ostatnio edytowane przez free_shop ; 30-12-2012 o 20:05

  13. #4193
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Paweł D.
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    128
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    WITAM

    Czy możecie doradzić firmę/osobę która może mi wykonać rozsądnie , stację uzdatniania, wraz z doborem pompy? Teraz jest SSO studnia wykonana około 16 m, woda podobno mocno zażelaziona , tereny łąkowe. Lokalizacja Warszawa - Białołęka. Nie mam jeszcze badania wody. Jeśli ktoś może doradzić gdzie mogę takie badania dokonać również będę wdzięczny. Z góry dziękuję. Paweł

  14. #4194
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomekgips

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Błażowa
    Kod pocztowy
    36-030
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł D. Zobacz post
    WITAM

    Czy możecie doradzić firmę/osobę która może mi wykonać rozsądnie , stację uzdatniania, wraz z doborem pompy? Teraz jest SSO studnia wykonana około 16 m, woda podobno mocno zażelaziona , tereny łąkowe. Lokalizacja Warszawa - Białołęka. Nie mam jeszcze badania wody. Jeśli ktoś może doradzić gdzie mogę takie badania dokonać również będę wdzięczny. Z góry dziękuję. Paweł
    Witaj podstawa to badanie wody ( badania wykonuje Sanepid i pewno jeszcze kilkanaście firm w okolicach lub samej Warszawie ) , jak będziesz miał wyniki wyślij zapytania do okolicznych firm one dobiorą wszystkie urządzenia i je wycenią . Pozdrawiam Tomasz

  15. #4195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Nie musisz mierzyc wydajnosci, wystarczy jak spojrzysz na wykres wydajnosci, ktory producent powinien udostepnic i odcytasz wydajnosc przy takim cisnisniu do jakiego bedziesz pompowal zbiornik hydroforowy. Jesli na powierchni pompa ma 60l/m, to pod paroma atm. niech ma polowe, czyli jakies 1,8m3/h. Bez szalu. Greensand w 10 czy nawet 13" calowym zbiorniku wypluczesz, ciezszego pyroloxu prawie na pewno nie.

    Zapotrzebowanie miesieczne jest malo istotne. Wazeniejsze chwilowy pobor wody. Ale stawiam ze 10" filtr wystarczy, nie masz za duzo tego zelaza.

    Popluczyny z filtra w czasie plukania ledwo co wyplywaja. Jesli filtr bedzie stal ponizej poziomu kanalizacji, to bedziesz musial zastosowac pompe do brudnej wody. Zwroc tylko uwage na ta pompe do sciekow, bo musi miec wydajnosc nie mniejsza niz ilosc wody ktora wyplynie z filtra podczas plukania.

    marcin
    Ok, popluczyny wspomoge pompa brudnej wody. Hydrofor pracuje w zakresie 2-3bar. Wydajnosc pompy (odczytalem z wykresu dodajac 20m i 30m) bedzie sie wahac w granicach 1.5 - 2.1m^3/h. Patrzac na parametry filtrow, to greensand 12'' to maks co uda sie wyplukac. Tu wlasnie mam jeszcze pytania :
    czy mozecie polecic jakis sklep, gdzie kupie taki filtr? Czy lepiej kupic filtr juz zlozony, czy samemu go zlozyc i nasypac zloze? Skad pobrac dokladne instrukcje z rzetelnymi danymi, (wydajnosci, ile filtr wyrzuca z siebie popluczyn, jak czesto powinien byc plukany itp.).

    Z gory dzieki.

  16. #4196

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarianMarian Zobacz post
    Ok, popluczyny wspomoge pompa brudnej wody. Hydrofor pracuje w zakresie 2-3bar. Wydajnosc pompy (odczytalem z wykresu dodajac 20m i 30m) bedzie sie wahac w granicach 1.5 - 2.1m^3/h. Patrzac na parametry filtrow, to greensand 12'' to maks co uda sie wyplukac. Tu wlasnie mam jeszcze pytania :
    czy mozecie polecic jakis sklep, gdzie kupie taki filtr? Czy lepiej kupic filtr juz zlozony, czy samemu go zlozyc i nasypac zloze? Skad pobrac dokladne instrukcje z rzetelnymi danymi, (wydajnosci, ile filtr wyrzuca z siebie popluczyn, jak czesto powinien byc plukany itp.).

    Z gory dzieki.
    Jeżeli chcesz kupić gotowca, to pamiętaj, że Greensand 12" waży ponad 100 kg. Lepiej zasypać samemu (ale trzeba wiedzieć jak to się robi). Najlepiej znaleźć firmę w bobliżu, która przywiezie Ci elementy, złoży filtr i go uruchomi.
    Dokładne instrukcje najlepiej pobierać ze strony producenta, choć znajdziesz manuale na innych stronach. Oczywiście będziesz musiał to wszystko przeliczać z gpm'ów, lbs'ów i innnych square foot'ów.
    Ostatnio edytowane przez free_shop ; 03-01-2013 o 22:41

  17. #4197
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarianMarian Zobacz post
    Skad pobrac dokladne instrukcje z rzetelnymi danymi, (wydajnosci, ile filtr wyrzuca z siebie popluczyn, jak czesto powinien byc plukany itp.)
    Te parametry zależą nie tylko od typu złoża, ale też od ustawień konkretnego urządzenia, czyli każda firma może to sobie ustawić i skonfigurować inaczej.

  18. #4198

    Domyślnie

    Ok, to moze zapytam inaczej. Czy mozecie polecic jakies firmy z okolic Gdańska? A moze ktos z tu z forum prowadzi taka firme?

  19. #4199

    Domyślnie

    Witam
    Czytam to forum od jakiegoś czasu i może znajdę tu osobę, która mi pomorze dobrać urządzenia do uzdatniania mojej wody.
    Posiadam studnię głębinową (głęboka), w niej pompa głębinowa 0,75kW, 3 fazy i zbiornik hydroforowy przeponowy 80l, oraz oczyszczalnie przydomową biologiczną.
    Oto wyniki:

    Bakterie - 0 (brak również bakteri coli co mnie cieszy)
    Mętność 7 - (dopuszczalne 1)
    Ph 7,6 - (dopuszczalne 6,5-9,5)
    Azotany <1 - (dopuszczalne 50)
    Żelazo ogólne >1000 - (dopuszczalne 200)
    Mangan 110 - (dopuszczalne 50)
    Chlorki 11 (dopuszczalne 250)
    twardość - nie wiem ale pewnie twarda woda bo zostawia bardzo ślady na armaturze.
    Dodam że woda trochę brzydko pachnie, zalatuje jakby mułem.
    Najbardziej wiadomo chciałbym się pozbyć tego żelaza i manganu i nie chciałbym używać jakichś super agresywnych środków ze względu na oczyszczalnia biologiczna.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Mr_Mabram ; 24-01-2013 o 20:28
    Własnymi ręcami ale... to nie wszystko
    http://imageshack.us/g/685/img5476u.jpg/

    Dom 230m2, ściany beton komórkowy + 15cm styropian, podłoga na gruncie +20cm styropian, dach wełna mineralna na całości +35cm, okna zwykłe 2 szyby - 5 komór, gaz GZ 50, podłogówka na całości, rekuperator "własnymi ręcami", kominek rekreacyjnie.

  20. #4200
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar skowronp
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-923
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cześć,

    Potrzebuję pomocy w doborze zmiękczacza wody. Przebiłem się przez cały wątek jednak zdolność przyswajania spadła po nastej stronie

    Wodociąg pod warszawski
    Amoniak: <0,10
    Chlor <0,02
    Mętność 0,43
    PH 7,1
    Twardość 439 ...

    Zmiękczacz do kotłowni domku jednorodzinnego. Miesięczne zużycie około 10-12m3. Zależy mi na przepustowości bo mam prysznic 20l/min i dużą wannę ze sporą wylewką.

    Przeglądając ofertę na Clacku wydaje mi się że właściwy byłby Fleming c30? Może coś innego lub ktoś podpowie gdzie zamówić elementy i samemu złożyć by wyszło mniej niż 3k?

    dzięki

Strona 210 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony