dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 215 z 756
Pokaż wyniki od 4.281 do 4.300 z 15101
  1. #4281
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marczak
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaWoS Zobacz post
    (...). I tu właśnie nie wiem jak zalożyć filtry. Zastanawiam sie nad odwrócona osmozą w kuchni ale czy na instalację można puścić taka wodę czy to nie zaszkodzi użytkownikom podczas kompania lub mycia zębów.(...)
    Ciężko Ci będzie założyć osmozę na cały dom - pewnie, są rozwiązania przemysłowe, ale wątpię, żeby to się finansowo opłacało. Z domowych najlepszą osmozą na polskim rynku jest Puricom Binature.

    Może warto zastanowić się nad stacjami filtracyjnymi? Zwróć się do profesjonalnej firmy, która rozplanuje Ci instalację. Nie wiem jakie masz dokładnie parametry wody, ale zazwyczaj montuje się filtr wstępny (mechaniczny) i potem stacje (w zależności od zapotrzebowania) węglowe, odżelaziacze czy odmanganiacze.

    Filtr RO nie ma prawa szkodzić do mycia zębów czy kąpania Membrana oczyszcza wodę gruntownie, redukując jej skład chemiczny do minimum.

    Jak chcesz wiedzieć coś jeszcze - pisz śmiało

  2. #4282
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marczak Zobacz post
    ... Z domowych najlepszą osmozą na polskim rynku jest ...
    Wszystkie są tak samo dobre Wszystkie mają membrany o prawie identycznych parametrach (różnice w wydajności GPD nie mają tu znaczenia bo masz zbiorniki magazynowe lub też zawsze możesz połączyć kilka membran równolegle). Ilość filtrów wstępnych też nie ma większego znaczenia - filtr mechaniczny i węglowy to minimum, które jest wszędzie, a pozostałe wynalazki to już czysty marketing. Nie wszystkie za to kosztują ~4 kPLN!!

    Cytat Napisał Marczak Zobacz post
    Może warto zastanowić się nad stacjami filtracyjnymi? Zwróć się do profesjonalnej firmy, która rozplanuje Ci instalację. Nie wiem jakie masz dokładnie parametry wody, ale zazwyczaj montuje się filtr wstępny (mechaniczny) i potem stacje (w zależności od zapotrzebowania) węglowe, odżelaziacze czy odmanganiacze.
    Może warto przeczytać temat zanim się na niego odpowie... PaWoS podawał parametry wody i niestety w tym przypadku nic (poza uniwersalnym filtrem mechanicznym) z tego co wymieniłeś nie ma zastosowania.

    Cytat Napisał Marczak Zobacz post
    Membrana oczyszcza wodę gruntownie, redukując jej skład chemiczny do minimum.
    Jak chcesz wiedzieć coś jeszcze - pisz śmiało
    Ja bym chciał wiedzieć co to znaczy "redukować skład chemiczny do minimum" i "oczyszczać wodę gruntownie"

    Może się czepiam, ale mam alergię na takie posty w stylu "nie znam się to się wypowiem (zareklamuję)"...

  3. #4283
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marczak
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    116

    Domyślnie

    Wszystkie są tak samo dobre Wszystkie mają membrany o prawie identycznych parametrach (różnice w wydajności GPD nie mają tu znaczenia bo masz zbiorniki magazynowe lub też zawsze możesz połączyć kilka membran równolegle).
    Co za bełkot. Jak możesz pisać, że jakaś zwykła standardowa osmoza (typu RO5) jest tak samo dobra jak profesjonalne osmozy kuchenne zrobione z dużo lepszych materiałów? Pisze o Binature, bo sam skusiłem się na taką osmozę. Przede wszystkim miałem wcześniej dwie inne obudowane filtry i prędzej czy później pojawiały się różne problemy:
    1) zapchane membrany
    2) niedrożności
    3) ciśnienie z wylewki tragiczne

    Fakt, nie jest tania, bo to nowość na polskim rynku, ale nic na to nie poradzę. Wcześniej miałem ge merlina, który CIĄGLE był serwisowany.

    Ilość filtrów wstępnych też nie ma większego znaczenia - filtr mechaniczny i węglowy to minimum, które jest wszędzie, a pozostałe wynalazki to już czysty marketing. Nie wszystkie za to kosztują ~4 kPLN!!


    Może warto przeczytać temat zanim się na niego odpowie... PaWoS podawał parametry wody i niestety w tym przypadku nic (poza uniwersalnym filtrem mechanicznym) z tego co wymieniłeś nie ma zastosowania.
    Tutaj racja, przepraszam za mój błąd.

    Ja bym chciał wiedzieć co to znaczy "redukować skład chemiczny do minimum" i "oczyszczać wodę gruntownie"
    Drogi kolego, jak zapewne wiesz w wodzie z kranu mogą znajdować się takie związki jak fosforany, azotany, żelazo, amoniak, azotany czy wapń i chlor. Ich redukcja polega na...heh... zmniejszeniu ilości (?) Chyba dość prosto się wyraziłem.

    Pozdrawiam

  4. #4284
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marczak Zobacz post
    Co za bełkot. Jak możesz pisać, że jakaś zwykła standardowa osmoza (typu RO5) jest tak samo dobra jak profesjonalne osmozy kuchenne zrobione z dużo lepszych materiałów?
    Mogę tak pisać bo zdaję sobie sprawę jak działa taki filtr. Byłem u kilku producentów tych urządzeń, byłem w fabryce produkującej membrany RO, widziałem jak się je robi i jak działają, przerobiłem temat od strony teoretycznej i praktycznej - nie tylko tych malutkich podzlewowych.

    Na pewno jak coś kosztuje taką kasę to powinno być wykonane z najlepszych materiałów. Ale to nadal nie zmienia faktu, że nie różni się niczym w działaniu od urządzeń kosztujących ułamek tej ceny. Nie mówię o najtańszych systemach made in china, ale o porządnych osmozach za <1 kPLN.

    Pisze o Binature, bo sam skusiłem się na taką osmozę. Przede wszystkim miałem wcześniej dwie inne obudowane filtry i prędzej czy później pojawiały się różne problemy:
    1) zapchane membrany
    2) niedrożności
    3) ciśnienie z wylewki tragiczne
    Bardzo mi przykro, że miałeś takie doświadczenia z innymi filtrami. Ja mam za to odwrotne doświadczenie - jak policzyć rodzinę i znajomych, u których są zamontowane RO to będzie ok 7 szt. I w żadnej nigdy nie było problemów a żadna z nich nie kosztowała więcej niż 0,7 kPLN. Może po prostu masz pecha?
    Fakt, nie jest tania, bo to nowość na polskim rynku, ale nic na to nie poradzę. Wcześniej miałem ge merlina, który CIĄGLE był serwisowany.
    Jaka nowość? Co w niej nowego? Nie ma tam nic czego nie może być w każdej innej osmozie. I proszę nie mów, że ma "komputer" do sterowania, bo to nie ma wpływu na sposób filtracji.

    Taka anegdotka: na jednych z zagranicznych targów o tematyce wodnej wystawiał się producent membran (Dow) ze swoimi modułami i na sąsiednim stoisku jakaś chińska firma krzak z modułami skręcanymi także z membran Dow'a. Najlepsze było to, że Chińczycy twierdzili, że ich membrany mają lepsze parametry niż te oryginalne na stoisku obok

    Drogi kolego, jak zapewne wiesz w wodzie z kranu mogą znajdować się takie związki jak fosforany, azotany, żelazo, amoniak, azotany czy wapń i chlor. Ich redukcja polega na...heh... zmniejszeniu ilości (?) Chyba dość prosto się wyraziłem.
    Bardzo prosto się wyraziłeś Teraz zaczynam rozumieć dlaczego twoje wcześniejsze filtry się nie sprawdzały... wapń, żelazo, chlor... to wszystko zabija membranę.
    Nadal jednak chciałbym poznać to "minimum składu chemicznego"

  5. #4285
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marczak Zobacz post
    3) ciśnienie z wylewki tragiczne
    ...Wcześniej miałem ge merlina, który CIĄGLE był serwisowany.
    Jak porównujesz Merlina (swoją drogą kolejny "cudowny" wynalazek) do zwykłej osmozy ze zbiornikiem to się nie dziw, że ciśnienie było słabe. Tym bardziej, że membrany w nim się zapychały jak puszczałeś na niego twardą wodę.

  6. #4286

    Domyślnie

    Oferta firmy która się zajmuje montażem

    1.
    Filtr mechaniczny wst.pny Cintropur NW 32
    (Belgia)

    2.
    Usuwanie azotynow OPTIM 25/A
    dwuelementowy (sterowanie automatyczne
    obj.to.ciowe . GE OSMONICS USA)
    .ywica ] 35 litrow, anionit

    3.
    Filtr sorpcyjny Aqua BIG 20h (W.ochy) z
    w.g.owym wk.adem z .upin kokosowych

    4.
    Sterylizator Sterilight S5Q]P (Canada)
    przep.yw 1,4 m3/h, napi.cie 230/50 V/Hz,

    Propozycja założenia tego sprzętu przed instalacją. Zajmuję się sprzedażą materiałów budowlanych i podchodzę zawsze z rezerwą do propozycji i ofert. Proszę o opinie.

    http://img542.imageshack.us/img542/2759/filtry.png
    Ostatnio edytowane przez PaWoS ; 13-03-2013 o 16:35

  7. #4287
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaWoS Zobacz post
    Oferta firmy która się zajmuje montażem

    1.
    Filtr mechaniczny wst.pny Cintropur NW 32
    (Belgia)

    2.
    Usuwanie azotynow OPTIM 25/A
    dwuelementowy (sterowanie automatyczne
    obj.to.ciowe . GE OSMONICS USA)
    .ywica ] 35 litrow, anionit

    3.
    Filtr sorpcyjny Aqua BIG 20h (W.ochy) z
    w.g.owym wk.adem z .upin kokosowych

    4.
    Sterylizator Sterilight S5Q]P (Canada)
    przep.yw 1,4 m3/h, napi.cie 230/50 V/Hz,

    Propozycja założenia tego sprzętu przed instalacją. Zajmuję się sprzedażą materiałów budowlanych i podchodzę zawsze z rezerwą do propozycji i ofert. Proszę o opinie.
    1. Cintropur - OK
    2. Z opisu wynika jaka jest głowica i ilość jonitu (która nie zgadza się z ilością podaną - 35 litrów). Najważniejsze pytanie - jaki jonit i zbiornik (wielkość)?
    3. Filtr węglowy OK - sprawdź tylko czy będziesz mógł kupić do niego wkłady gdzieś poza tą firmą.
    4. Lampa - OK, z tym że części do niej będą droższe (i nie wiem jak z dostępnością) niż do TMA. Poza tym model na trochę niski przepływ.

    Ja bym dał inną kolejność przy montażu: anionit jest dosyć delikatny i jeśli będziesz odkażał studnię to musisz go odciąć lub dać filtr węglowy przed nim.
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 13-03-2013 o 16:44

  8. #4288

    Domyślnie

    Wszystkie opinie wezmę pod uwagę choć niestety muszę się kierować też moja kieszenią. Zadałem kolejne pytania co do kosztów firmie i podam szczegóły jutro. Za tydzień postaram się dać aktualne badanie wody.

    edit:

    odpowiedź co kosztów użytkowania.

    :
    1. Filtr wstępny mechaniczny Cintropur NW32: wymiana worków co 6 m-cy. Cena opakowanie (5 szt. W 1 opakowaniu; 100 mikron) – 64 zł. netto

    2. Usuwanie azotynów OPTIM 25/A : Obsługa polega na dosypywaniu soli
    tabletkowanej. Ilość regeneracji w miesiącu około 4. (według faktycznego poboru wody)
    Ilość soli na 1 regeneracje: około 3.2 kg. Miesięczne zapotrzebowanie soli: 12.8 kg. 1 worek soli – 25 kg.
    Miesięczne zapotrzebowanie soli – około 0.5 worka. 1 worek soli – 30 zł. netto.
    Miesięczny koszt eksploatacji – około 15 zł. netto. Roczny koszt eksploatacji około 180 zł. netto.

    3. Filtr sorpcyjny: Wymiana wkładów 1 raz na 6-9 m-cy. Cena wkładu 89 zł./netto

    4. Lampa UV: Wymiana żarnika 1 raz na 365 dni. Cena: 82 USD/netto
    Ostatnio edytowane przez PaWoS ; 13-03-2013 o 17:16

  9. #4289

    Domyślnie

    Po jaką cholerę wciskają Ci Cintropur NW32? Wystarczy NW25 (ma przyłącza 1").
    Wkład węglowy powinno się wymieniać nie rzadziej niż co 6 miesięcy!
    Kupując lampę UV rodzimej produkcji (TMA, bardzo dobrze wykonane), wymiana żarnika będzie Cię kosztować 82 zł brutto (razem z dostawą do domu). Nie wspominając, że sama lampa jest pewnie tańsza.
    PS. Martwi mnie to szambo w pobliżu. Azotyny, azotany, bakterie...Wszystko to świadczy, że masz g***o w studni. Azotyny-świerze łajno, azotany-stare łajno. No i te paciorki...
    Ostatnio edytowane przez free_shop ; 13-03-2013 o 19:06

  10. #4290

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    Po jaką cholerę wciskają Ci Cintropur NW32? Wystarczy NW25 (ma przyłącza 1").
    Wkład węglowy powinno się wymieniać nie rzadziej niż co 6 miesięcy!
    Kupując lampę UV rodzimej produkcji (TMA, bardzo dobrze wykonane), wymiana żarnika będzie Cię kosztować 82 zł brutto (razem z dostawą do domu). Nie wspominając, że sama lampa jest pewnie tańsza.
    PS. Martwi mnie to szambo w pobliżu. Azotyny, azotany, bakterie...Wszystko to świadczy, że masz g***o w studni. Azotyny-świerze łajno, azotany-stare łajno. No i te paciorki...
    I tu problem, najbliższe szambo 150 mb, kanalizacja jest 300 mb, Łudzę się że bakterie zostały przywiezione na wiertnicy i w zbiornikach z wodą do płukania - woda do tych zbiorników często jest czerpana z rowów melioracyjnych lub stawów więc łatwo o zakażenie. Mimo tego ze ja zadbałem o wodę z oczyszczalni to potem skojarzyłem że fachowcy korzystali ze swojej. Kolejny sposób zakażenia studni to proces wiercenia podczas którego przechodzi się przez wody podskórne które dostają sie do studni aż do momentu wsadzenia filtrów i rur oraz obsypania żwirem oraz założenia korka z iłu. I tu jestem pewien tego etapu czyli wody podskórne są odcięte. Spędziłem 2 dni przy wiertnicy obserwując każdy etap wiercenia i wiem o każdej warstwie piachu, żwiru lub iłu. Istnieje możliwość taka jeszcze że w pobliżu jest studnia do której ktoś puszcza ścieki i za pomocą tej studni szambo dostaje się do wód głębinowych.
    Warto mi inwestować w oczyszczanie bo na wodę z wodociągów musiałbym poświęcić około 30 000 zl nie wspominając że jeden z sąsiadów nie przepuści przez swoją działkę.
    Musze to ogarnąć i myślę że mi w tym pomożecie.

  11. #4291
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaWoS Zobacz post
    2. Usuwanie azotynów OPTIM 25/A : Obsługa polega na dosypywaniu soli
    tabletkowanej. Ilość regeneracji w miesiącu około 4. (według faktycznego poboru wody)
    Ilość soli na 1 regeneracje: około 3.2 kg. Miesięczne zapotrzebowanie soli: 12.8 kg. 1 worek soli – 25 kg.
    Miesięczne zapotrzebowanie soli – około 0.5 worka. 1 worek soli – 30 zł. netto.
    Miesięczny koszt eksploatacji – około 15 zł. netto. Roczny koszt eksploatacji około 180 zł. netto.
    Wszystko pięknie policzyli... tylko nadal nie wiadomo co to za jonit ani ile go jest ani w jakim zbiorniku. Coś mi się wydaje, że to zużycie policzyli jak dla zwykłego zmiękczacza...
    Z tego co zdążyłem się doszukać, przy usuwaniu azotanów lepsze wyniki uzyskuje się przy regeneracji przeciwprądowej. Trzeba także uważać na żelazo, które dość szybko blokuje anionit.

  12. #4292
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaWoS Zobacz post

    4. Lampa UV: Wymiana żarnika 1 raz na 365 dni. Cena: 82 USD/netto
    Zapytaj o typ zarnika UV. Do wspominanego przez Qbek'a TMA V20 wchodzi standardowy zarnik chyba philipsa, ktory mozna ponizej 100PLN kupic jak sie poszuka. To jakby nie patrzec 3 razy taniej.

    marcin

  13. #4293

    Cytat Napisał PaWoS Zobacz post
    Oferta firmy która się zajmuje montażem

    1.
    Filtr mechaniczny wst.pny Cintropur NW 32
    (Belgia)

    2.
    Usuwanie azotynow OPTIM 25/A
    dwuelementowy (sterowanie automatyczne
    obj.to.ciowe . GE OSMONICS USA)
    .ywica ] 35 litrow, anionit

    3.
    Filtr sorpcyjny Aqua BIG 20h (W.ochy) z
    w.g.owym wk.adem z .upin kokosowych

    .

    http://img542.imageshack.us/img542/2759/filtry.png
    Propozycję lampy UV juz mamy . Proszę o opcjonalne urządzenia zamiast powyższych.

  14. #4294

    Domyślnie

    Witam

    Potrzebuję zmiękczyć wodę, rozglądałem się trochę i jestem w szoku , stacje uzdatniania wody do których wrzuca się kostki soli kosztują około 2-3 tyś. Niestety na razie mnie nie stać na taki wydatek. Zależy mi głównie na zmiękczeniu wody do mycia bo to co teraz leci z kranów i pryszniców strasznie wysusza skórę. Wpadłem na pomysł żeby zamontować przed baniakiem ciepłej wody filtr z wkładem C100e. Zużycie ciepłej wody to praktycznie 3 prysznice dziennie i kilka litrów w umywalkach do mycia zębów. Producent pisze tak w ulotce :
    - robocza zdolność jonowymienna dla wody o średniej twardości od 700 do 1000 litrów (w zależności od twardości wody) wydajność do 7 l/min optymalna temperatura pracy od 20 o C do 30 o C
    Podejrzewam że musiałbym przynajmniej raz na 2 tygodnie wymienić taki filtr tzn. zregenerować. I jeszcze kwestia temp. pracy, przed baniakiem woda w zimie ma tak ze 4 stopnie to może być za mało żeby ten filtr pracował prawidłowo ? jeśli tak to może założyć go na cyrkulacji ? baniak z ciepłą wodą ma 400L i temperaturę około 44-46 stopni.

    Jak myślicie czy to dobry pomysł? jeśli nie to może macie jakieś propozycje ?
    Ostatnio edytowane przez k***a*z ; 19-03-2013 o 07:34
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  15. #4295
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał k***a*z Zobacz post
    Witam

    Potrzebuję zmiękczyć wodę, rozglądałem się trochę i jestem w szoku , stacje uzdatniania wody do których wrzuca się kostki soli kosztują około 2-3 tyś. Niestety na razie mnie nie stać na taki wydatek. Zależy mi głównie na zmiękczeniu wody do mycia bo to co teraz leci z kranów i pryszniców strasznie wysusza skórę. Wpadłem na pomysł żeby zamontować przed baniakiem ciepłej wody filtr z wkładem C100e. Zużycie ciepłej wody to praktycznie 3 prysznice dziennie i kilka litrów w umywalkach do mycia zębów. Producent pisze tak w ulotce :
    - robocza zdolność jonowymienna dla wody o średniej twardości od 700 do 1000 litrów (w zależności od twardości wody) wydajność do 7 l/min optymalna temperatura pracy od 20 o C do 30 o C
    Podejrzewam że musiałbym przynajmniej raz na 2 tygodnie wymienić taki filtr tzn. zregenerować. I jeszcze kwestia temp. pracy, przed baniakiem woda w zimie ma tak ze 4 stopnie to może być za mało żeby ten filtr pracował prawidłowo ? jeśli tak to może założyć go na cyrkulacji ? baniak z ciepłą wodą ma 400L i temperaturę około 44-46 stopni.

    Jak myślicie czy to dobry pomysł? jeśli nie to może macie jakieś propozycje ?
    Jeśli masz wodę twardą to zapomnij o setkach litrów wydajności z takiego wkładu. Przy twardości ok 20 stopni niemieckich z takiego wkładu dostaniesz może 150-200 litrów wody zmiękczonej.
    Druga sprawa to wydajność - 7 l/min to trochę za mało nawet na umywalkę i mycie zębów... no może na mycie zębów starczy, ale na prysznic to już słabo.
    Temperatura ok 45 st. C. jonitowi nie zaszkodzi (przynajmniej nie takiemu do zmiękczania). Musisz tylko uważać na maksymalną temperaturę plastików (czyli korpusu i obudowy filtra).
    Tak czy inaczej - taki wkład na instalację większą niż jeden kran to raczej słaby pomysł. Jeśli nie masz 2-3 tys na porządny zmiękczacz to najmniejsze modele (droższe w utrzymaniu) i z tańszych (czyt.chińskich) komponentów da się kupić za ok 1,3 kPLN.

  16. #4296

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli masz wodę twardą to zapomnij o setkach litrów wydajności z takiego wkładu. Przy twardości ok 20 stopni niemieckich z takiego wkładu dostaniesz może 150-200 litrów wody zmiękczonej.
    Druga sprawa to wydajność - 7 l/min to trochę za mało nawet na umywalkę i mycie zębów... no może na mycie zębów starczy, ale na prysznic to już słabo.
    Temperatura ok 45 st. C. jonitowi nie zaszkodzi (przynajmniej nie takiemu do zmiękczania). Musisz tylko uważać na maksymalną temperaturę plastików (czyli korpusu i obudowy filtra).
    Tak czy inaczej - taki wkład na instalację większą niż jeden kran to raczej słaby pomysł. Jeśli nie masz 2-3 tys na porządny zmiękczacz to najmniejsze modele (droższe w utrzymaniu) i z tańszych (czyt.chińskich) komponentów da się kupić za ok 1,3 kPLN.
    Dzięki za odpowiedz, te tanie chińskie widziałem ale jakoś nie mam zaufania (może się mylę) . Zanim się zdecyduję na jakieś rozwiązanie to zrobię badanie twardości wody (woda z wodociągu miejskiego). Tak jak pisałem wcześniej zależy mi tylko na zmiękczonej wodzie do mycia , widziałem jeszcze filtry prysznicowe ale w opisach jest że usuwa chlor ale czy zmiękczają wodę ? Wcześniej mieszkałem w bloku gdzie instalacja wodna była z przed 40 lat robiona na rurach stalowych, teraz w domu mam instalację na miedzi czy miedź ma jakiś wpływ na to że po kompieli jestem "suchy" i wszystko mnie swędzi ? (nie mam żadnych chorób skóry)
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  17. #4297
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    small7

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    271

    Domyślnie

    Kolego jakbyśmy myśleli, że to dobry pomysł to nikt by nie wydawał własnie tych 2 tyś na zakup zmiękczacza. W typowym zmiękczaczu mieści się co najmniej 25 l żywicy jonowymiennej(choć widziałem i zmiękczacze mini z 10l). W tym wkładzie zmiękczającym o ile dobrze pamiętam wchodzi 1l. Zdolność jonowymienna tego wkłądu dość mocno przesadzona.

  18. #4298
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał k***a*z Zobacz post
    Dzięki za odpowiedz, te tanie chińskie widziałem ale jakoś nie mam zaufania (może się mylę) . Zanim się zdecyduję na jakieś rozwiązanie to zrobię badanie twardości wody (woda z wodociągu miejskiego). Tak jak pisałem wcześniej zależy mi tylko na zmiękczonej wodzie do mycia , widziałem jeszcze filtry prysznicowe ale w opisach jest że usuwa chlor ale czy zmiękczają wodę ? Wcześniej mieszkałem w bloku gdzie instalacja wodna była z przed 40 lat robiona na rurach stalowych, teraz w domu mam instalację na miedzi czy miedź ma jakiś wpływ na to że po kompieli jestem "suchy" i wszystko mnie swędzi ? (nie mam żadnych chorób skóry)
    Jesli masz instalacje z miedzi, nie powinienes zmiekczac wody do 0, bo ona bedzie agresywna dla miedzi. Oczywiscie nic sie za rok czy dwa nie zdarzy, ale za 10 czy 15 juz byc moze tak.
    W takim przypadku stosuje sie zmiekczacze z mieszaniem wody zmiekczonej i surowej. "Krecac galka" otrzymasz twardosc > 0 ale tez na tyle nieduza ze nie klopotliwa dla skory i instalacji.

    Przy czym ten wklad prawie na pewno nie zmiekczy Ci wody do 0, wbrew zapewnieniom producenta. Za maly. I tak jak Qbek napisal, duzo mniej wody z niego uzyskasz niz by z instrukcji wynikalo. Po 3 miesiacach znienawidzisz reczne moczenie wkladu w soli co pare dni. A jak nie bedziesz wkladow moczyl/regenerowal recznie tylko wymienial to po roku stwierdzisz ze owe 2-3 na stacje to wcale tanio

    marcin

    P.S.
    Patrze na dom ze stopki i sie zastanawiam jakim cudem na zmiekczacz nie zostalo?

  19. #4299

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    P.S.
    Patrze na dom ze stopki i sie zastanawiam jakim cudem na zmiekczacz nie zostalo?
    To proste, jak były pieniądze to o zmiękczaczu nie myślałem, teraz mam jeszcze kilka ważniejszych rzeczy do skończenia więc zmiękczacz musi zaczekać no i jeszcze raty co miesiąc w PLN nie pozwalają zbyt wiele zaoszczędzić

    Ogólnie dzięki za pomoc, dzięki wam wiem już w jakim kierunku podążać .
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  20. #4300
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcos

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Od prawie miesiąca mieszkamy i woda po uzdatnieniu była bardzo w porządku, żelazo/mangan w normie. Woda miękka że aż mydło ciężko zmyć Badania ze studni są następujące:

    Mangan 0.298 mgMn/l
    Zelazo 1.71 mgFe/l
    Twardosc 132 mgCaCO3/l
    Barwa 59

    Uzdatniany CR100. Dziś po regeneracji woda wyraźnie żółta, sprawdziłem na szybko żelazo i prawie 2.0....
    W tej chwili ustawienia na głowicy mam następujące:
    Backwash 8min
    Brine 60min
    Rinse 4 min
    Fill 4.3 min
    Pojemność jonowymienna 1.5
    Twardość wody surowej ustawiłem na 300 (chyba można nawet mniej).

    Przy takich ustawieniach regeneracja po 5 metrach.

    Co za tym zrobić, poradźcie......

    Marek
    Z142 czyli dziennik budowy marcosów, płyta fundamentowa, ściany silikat 24, pełne deskowanie, dachówka betonowa, elektryka, hydraulika, wylewki, tynki, elewacja, taras nad garażem, poddasze

Strona 215 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony