dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcos

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie Z142 Dziennik budowy marcosów czyli wesołe budowanie

    Ta-dam! Stało sie! "Nadejszła wiekopomna chwiła" -dokumenty do pozwolenia na budowę dziś złożone w Starostwie.

    No, ale nic się nie dzieje z niczego więc odrobina retrospekcji.... Najważniejsze to wybór projektu.... i tutaj mogę smiało wypisac dlugą listę takich czy innych. Coś nie pasowało w jednym, drugi byl troszkę za mały itd. Faworyci zmieniali się, w końcu stanęło na Z142. Szukalismy w miarę prostego w budowie (o my naiwni..) i żeby miał wszystko co zalożyliśmy. Teraz rozumiem dlaczego gotowych projektów jest tak dużo.

    Działka - jest, czeka, zielsko szleje, perz rządzi... agronoma trzeba nam żeby coś z tym zrobić. Jak kupowaliśmy to było ściernisko (naprawde). Zalety to droga dojazdowa, można dojechać suchą nogą oraz media: skrzynki prądowa i gazowa. O my szczęściarze.....

    Kilka anegdod z życia petenta, który do urzędu się wybiera i czegoś chce....

    Gaz - "Po co panu wniosek na warunki przyłączenia skoro jest skrzynka" Pani wpatruje się w mapę projektową. Odpowiadam - "A skąd starostwo będzie wiedzieć że tam jest ta skrzynka jak nie od was." Nie moge im napisać przecież oświadczenia że "Jest skrzynka gazowa, kolor standardowy brązowy taki jak się zazwyczaj stosuje do malowania takich skrzynek, jak sie wchodzi to po lewą rekę" "No tak - powiedziala miła pani i ucięła rozmowę.

    Wypis z planu miejscowego - sa dwie opłaty, jak więcej stron to wyzsza. Składam wniosek i proponuję żeby od razu wyższa na ochotnika bo co będzie jak zapłace teraz mniej a trzeba więcej? Głupi ja dałem sie namówic na niższą wpłatę. Po 2 tyg. dzwonię z zapytaniem co tam slychać z wypisem a pani przyjemnym głosem odpowiada: "Jest gotowy, tylko trzeba doplacić..... bo wiecej stron niż zwykle..." Wydałem z siebie bliżej nieokreslony jęk i mówię: "NIE przyjadę tylko po to żeby doplacać, szkoda czasu, paliwo mnie więcej wyniesie. Szukajcie innego sposobu" Odp: "No widzi pan, można spróbowac zrobic przelew i przesłac (majlem) potwierdzenie to wyślemy poleconym" Udało się. Plan wktótce stracił ważność i trzeba nowy. Uzbrojony w doświadczenie głosno mówię że płacę najwyższą opłatę żeby nie wiem co. Aha - w tym roku wzrosly znacznie opłaty ale w punkcie obsługi mówia, ze to.... pomyłka i płaci się po staremu Ha trochę grosza w kieszeni

    Projekt gotowiec - do przeróbki, przezbrojony bunkier, najlepiej do zrobienia od nowa konstrukcje wykonawczą. Nie wiem musze się zastanowić.

    Technologia wykonania: płyta fundamentowa (nie martwie się że myszy zeżra styropian, kupię sobie kota łownego). Ściany z silki, poszycie sztywne i dachówka w kolorze grafitowym, rekuperator. Mam mieszane odczucia o gruntowym wymienniku czytając wątki tych co już użytkują. Idelane warunki do wodnego1.....

    Ekipa do SSO namierzona i dogadana, całą wykończeniówke będzie robić inna zaprzyjaźniona ekipa w liczbie 5 osób więc troszkę łatwiej do zarządzania

    Natchnienie i źródło wiedzy praktycznej - wątki chyba juz kultowe Piczmana, Coulignona, adama_mk - z podziękowaniami.
    Ostatnio edytowane przez marcos ; 02-08-2011 o 10:58

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcos

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Wydarzyło się sporo przez ostatnich …kilka tygodni, ehh czas szybko leci. Mamy już pozwolenie, będzie prawomocne na początku września  Raz musiałem jechać do starostwa żeby dodatkowy podpis złożyć, poza tym procedura przebiegła całkiem sprawnie.

    Na dzień dzisiejszy mam już dogadane/zamówione:
    • ekipa SSO
    • Kierownik budowy
    • styropian i stal na płytę (projekt płyty już jest)
    • studnia do wykręcenia na początku miesiąca
    • RB-tka zainstalowana, czekam na licznik

    Działka była strasznie zarośnięta, dodatkowo w 2 lata brzozy samosiejki strasznie się rozpanoszyły. Zrobiliśmy szybkie karczowanie w sobotę jednocześnie walcząc z komarami, gezzzzz.

    Ja sukcesywnie wykaszam działke od frontu na gotowo, przynajmniej na powierzchni gdzie będzie korytowanie. Marudnie to idzie bo trawa (perz) strasznie gęsta. Jest już miejsca na garaż.
    Jak ruszymy to będą relacje zdjęciowe.
    Z142 czyli dziennik budowy marcosów, płyta fundamentowa, ściany silikat 24, pełne deskowanie, dachówka betonowa, elektryka, hydraulika, wylewki, tynki, elewacja, taras nad garażem, poddasze

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcos

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Wink

    W piątek po 7-mej rano przyszła pierwsza dostawa naszym domowym dostawczakiem. Całe 0.3 m3 drewna - z nudów zbuduję WC albo coś innego

    Poza tym garaż zamówiony, miejsca wytyczone. Bloczki posmarowane lepikiem na zimno. Fajna zabawa z paćkaniem bloczków - taka ciatlolina dla dorosłych. Nawet całkiem dobrze się zmywa.

    Rury 25mm niebieskie do wody w cenie od 1.86 w górę, chyba wezmę najtańszą.

    Elementy stalowe cięte-giętę na płytę prawie zamówione. Siatka będzie od innego dostawcy bo ci pierwsi nie mają.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0563.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	24,6 KB
ID:	73277   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0565.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	25,6 KB
ID:	73278  
    Z142 czyli dziennik budowy marcosów, płyta fundamentowa, ściany silikat 24, pełne deskowanie, dachówka betonowa, elektryka, hydraulika, wylewki, tynki, elewacja, taras nad garażem, poddasze

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcos

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Oto fotorelacja z ostatnich dwóch miesięcy.....
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00087.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	65,8 KB
ID:	87415   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00111.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	59,7 KB
ID:	87416   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00225.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	31,4 KB
ID:	87417   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00318.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	52,8 KB
ID:	87418   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00423.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	40,9 KB
ID:	87419  

    Z142 czyli dziennik budowy marcosów, płyta fundamentowa, ściany silikat 24, pełne deskowanie, dachówka betonowa, elektryka, hydraulika, wylewki, tynki, elewacja, taras nad garażem, poddasze

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    jakiś mocno okrojony ten Twój dziennik - a fotorelacja w telegraficznym skrócie hehe

    Konrad

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar DEZET
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Dygowo
    Posty
    2.953
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Witam. Żeby to się tak szybko budowało jak opisałeś- szast prast i gotowe Powodzenia.
    JAK IRYS POWSTAWAŁ

    Dom za 200k? - TAK, ale praca WŁASNA jest najważniejsza! Amen.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcos

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Szast prast i opędzone w 2 miesiące - kolejnych kilka zdjęć
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00446.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	23,1 KB
ID:	91131   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00479.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	28,0 KB
ID:	91132   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00489.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	27,7 KB
ID:	91133   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00512.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	41,9 KB
ID:	91134   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00552.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	45,0 KB
ID:	91135  

    Z142 czyli dziennik budowy marcosów, płyta fundamentowa, ściany silikat 24, pełne deskowanie, dachówka betonowa, elektryka, hydraulika, wylewki, tynki, elewacja, taras nad garażem, poddasze

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcos

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    I kilka następnych
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00642.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	35,0 KB
ID:	91136   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00631.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	35,3 KB
ID:	91137  
    Z142 czyli dziennik budowy marcosów, płyta fundamentowa, ściany silikat 24, pełne deskowanie, dachówka betonowa, elektryka, hydraulika, wylewki, tynki, elewacja, taras nad garażem, poddasze

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    a co/gdzie to jest z ta folia czarna i rurami ??

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Pewnie taras nad garażem. Też bym chciała taki expresowy dziennik.
    Pozdrawiam!

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcos

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Ta folia to miało być tymczasowe zabezpieczenie tarasu na zimę. W attyce są przepusty na docelowe odprowadzanie wody.

    UWAGA - folia nie zdała egaminu. Pomimo grubości 0.3 i atestu zrobiły się dziury. Nie wiem czy to przez wiatr, który potrafił nieźle targać czy były przetarcia na zgięciach. Pod folią była gruba geotkanina żeby nie przecierała się podczas chodzenia....

    W środę położyliśmy mapelastic. Trzeba było tak zrobić miesiąc temu bo jak zdjąłem folię to jak powodzian zebrałem z 10 wiader wody. Strop przemocziny na wylot do tego mokre ściany......

    Wczoraj większość powierzchni wstępnie związała. Mapelastic po stwadnieniu jest ciemno szary, przy nakładaniu jasno szary. Miejscami woda się wchłaniała (niska temperatura spowalnia wiązanie). Ale tam gdzie związało woda zatrzymuje się, są kałuże

    Widać wyraźnie na zdjęciu kolory jasny i ciemny

    Pozdrawiam wszystkich Noworocznie!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4317_1.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	29,2 KB
ID:	92392  
    Z142 czyli dziennik budowy marcosów, płyta fundamentowa, ściany silikat 24, pełne deskowanie, dachówka betonowa, elektryka, hydraulika, wylewki, tynki, elewacja, taras nad garażem, poddasze

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcos

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Zastanawiałem się całą wiosnę co zrobić z tarasem. Padło na mambrane epdm. Taka sama jak przy oczkach wodnych, jest też stosowana jak bariera na stacjach benzynowych czy wysypiskach ma niby 30 lat gwarancji.... Jest bardzo elastyczna i bardzo odkształcalna. Tak więc na podłoże zabezpieczonej hydroizolacją poszedł xps a na to epdm. Wszystko przykryte włókniną a na to pójdzie żwir płukany jako balast bo wszytko bez kleju. Mambrana bez nacięć, po prostu wyłożona na attykę. W ten sposób mam oczko wodne na tarasie hehehe. Wszystko wykonane własnoręcznie w wolnych chwilach. Po kilku tygodniach testów basenowych, udrożniłem przepusty (czytaj rury-kolana pcv umieszczone w wartwie xps). Chodząc po tarasie widać sitka odpływowe jak w ....zwyłkym zlewie. Takie rozwiązanie przepustów kosztowało mnie raptem 20zł .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01358.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	17,4 KB
ID:	138571   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01356.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	21,3 KB
ID:	138572   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC01352.JPG
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	138573  
    Z142 czyli dziennik budowy marcosów, płyta fundamentowa, ściany silikat 24, pełne deskowanie, dachówka betonowa, elektryka, hydraulika, wylewki, tynki, elewacja, taras nad garażem, poddasze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony