dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 431 z 757
Pokaż wyniki od 8.601 do 8.620 z 15132
  1. #8601
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robosek Zobacz post
    Witam
    Mam takie pytanie odnośnie ustawień zmiękczacza głowica clack pallas 30l złoża w tej chwili mam ustawione na Automatyczne wyliczanie ilości wody miedzy regeneracją i wylicza około 2,87m3 wody do następnej regeneracji czy taka wartość jest prawidłowa mi się wydaje ze jakoś często się regeneruje może da się to jakoś lepiej ustawić
    Wszystko można ustawić, ale potrzebne są informacje o twardości

  2. #8602

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Przede wszystkim jeśli chodzi o obecność w wodzie bakteri, proponuje przechlorowanie studni. Powinno to zabić wszystkie obecne w wodzie grupy bakterii.

    Przekroczenia żelaza oraz manganu nie są relatywnie duże więc nie będzie problemów z ich usunięciem. Z kolei jeśli chodzi o zawartość jonu amonowego w wodzie podana przez Pana wartość jest w mg/l ?

    Konkretna zawartość amoniaku ma kluczowe znaczenie w doborze odpowiedniej technologi uzdatniania wody.
    Dodatkowo czy woda ma zapach(jeśli tak to czy jest nieakceptowalny) ?

    Jeśli chodzi o zmiękczanie wody nie jest ono konieczne ale zalecane. Twarda woda powoduje osadzanie się białego nalotu na naczyniach kuchennych, armaturze oraz zwiększa awaryjność urządzeń AGD.
    Dziękuję za zainteresowanie.

    Rozumiem że dezynfekcję należy wykonać za pomocą podchlorynu sodu? Studnia to odwiert - rura fi160. Zakładając ok 25 m słupa wody, mamy ok 0,5 m3 wody. Trzeba na to ok 0,35 kg podchlorynu - dobrze liczę?

    I co, wlać to po prostu w odwiert? Mieszać jakoś?

    Co do jonu amonowego to tak, jest to wynik w mg/l. Zapach wody nie jest najgorszy, nawet nie czuć amoniaku, choć gdzieś czytałem że próg wyczuwalności to ok 1,5mg/l, więc powinien być wyraźny zapach. Sprawdzę to jeszcze.

    Napewno chcę zmiękczyć wodę z przyczyn jakie Pan podał oraz z uwagi na fakt, że będzie ona również potrzebna do instalacji CO, i nie chcę zaraz mieć w niej kamienia kotłowego. Żelazo też jest irytujące, bo mimo,że woda jest w miarę przejrzysta, to po czasie zacząłem zauważać rdzawe zacieki na armatkach do zraszania trawnika.

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Zachloruj studnie. Potrzymaj tam chlor z dobę. Potem pompuj pare godzin., pół dnia idealnie. Odczekaj miesiac czasem wody używajac. Wtedy zrób powtórne badania wody.
    Zleć komuś pobranie probek, te do bakteriologii samemu bardzo łątwo zanieczyścic. Trzeba dezynfekowac, pompowac itd.
    Przed pobraniem probek jesli studnia nie jest uzywana cały czas, przepompuj pare godzin. Stojaca woda w rurze studziennej troche oszuka zawartosc zelaza zwłaszcza. Trzeba ja wypompowac, wymienic na świeżą wode z warstwy wodonosnej.

    Wtedy się okaże czy te bakterie i amoniak to zanieczyszczenie studni np z czasu wiercenia czy gdzies na bieżąco sie toto dostaje. Jesli bedzie mozliwosć zbadaj utlenialnosc.

    Wtedy zdecydujesz. Zelaza i manganu jest niewiele.
    Odzelaziacz jak powzyej usunie Ci Fe i Mn. Jesli masz duza utlenialnosc duzo zwiazkó oraganicznych (stad amoniak) to takie odzelazianie nie musi byc skuteczne.
    Masz filtry multi (ale sa regenerowane solą!!) wiec sprawdz sobie to pod kątem swojej oczyszczalni. Czy mozesz do niej sól zrzucac (pi razy oko 1kg soli na 1m3 uzdatnionej wody). Takie filtr usunie Fe, Mn, oraz amoniak.
    Studnia stoi już kilka lat, odwiert był robiony z 5 lat temu. Woda wykorzystywana była głównie na budowę oraz podlewania pobliskich upraw rolniczych, więc można powiedzieć że jest w użytku cały czas i woda wymieniła się już w niej na pewno wiele razy. Podejrzewam spaprany odwiert, słabej jakości lub brak korka odcinającego wody zaskórne od ujęcia. W okolicy są szamba, jest to teren rolniczy więc mogę zakładać, że coś tam się przedostaje. Ale oczywiście ponowie badania.

    Utlenialności nie robiłem, dziękuję za sugestię. Czy jakieś inne dodatkowe badania warto wykonać?
    .
    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Zrób to co Jastrząb pisał - chlorowanie i ponowne badania bakterii. Jak się potwierdzą to będziesz kombinował (może dezynfekcja UV, może cela chlorująca złoża...).
    Przy twoim pH amoniak jest w formie gazowej więc można się go pozbyć przez napowietrzanie, ale trzeba często wymieniać powietrze.
    Wybór filtrów masz spory, ale zacznij od potwierdzenia bakterii i utlenialności.

    Co do podanej propozycji:
    - odżelaziacz trochę duży jak na taki poziom Fe i Mn - możesz mieć problem z wypłukaniem ciężkiego złoża (brak danych o konkretnym złożu).
    - zmiękczacz na chińskiej głowicy i bez informacji o złożu.
    Co to znaczy ze trzeba często wymieniać powietrze? Rozumiem że ma to związek z rodzajem zastosowanego napowietrzając?
    Duży odżelaziacz, znaczy zbyt duży jak na zawartość żelaza?

    Jeszcze pytanie o aspirator. Aspiratory które zostały mi zaproponowane mają maksymalną wydajność 1,1m3/h. Aspirator z tego co widzę montuje się przed zbiornikiem, za pompą. Czy pompa, która pompuje ok 2,5-3 m3/h nie będzie przez to ograniczana?

    Poza tym miła Pani z jednej z firm poleciła mi wybór kombajna wszystko w jednym, tj.:
    Blue Soft - RX70/EM
    lub
    CLACK1452 EcoMix

    z naciskiem na drugą opcję.

    Czy takie rozwiązania wszytko w jednym są warte zainteresowania? Bo w sumie to chyba nawet tańsze rozwiązanie i wstępnie mi się podoba, ale gdzie tu haczyk?
    Ostatnio edytowane przez mico1 ; 18-11-2016 o 22:58

  3. #8603
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał mico1 Zobacz post
    Co to znaczy ze trzeba często wymieniać powietrze? Rozumiem że ma to związek z rodzajem zastosowanego napowietrzając?
    Chodzi o to żeby tak dobrać rozmiary napowietrzacza i zbiornika, aby poduszka powietrzna była często wymieniana. W końcu ten amoniak nie będzie się zbierał w powietrzu w nieskończoność i trzeba go wyrzucić ze zbiornika...

    Duży odżelaziacz, znaczy zbyt duży jak na zawartość żelaza?
    Tak. W tej propozycji było złoże katalityczne, czyli tylko usuwające żelazo i mangan - a akurat tych jest niewiele jak na zbiornik 13x54"

    Jeszcze pytanie o aspirator. Aspiratory które zostały mi zaproponowane mają maksymalną wydajność 1,1m3/h. Aspirator z tego co widzę montuje się przed zbiornikiem, za pompą. Czy pompa, która pompuje ok 2,5-3 m3/h nie będzie przez to ograniczana?
    Będzie, z tym że:
    1. aspirator powinien mieć obejście, przez które poleci to co ponad jego wydajność (jest to też sposób regulowania jego wydajności)
    2. na pewno napowietrzanie w takiej formie powoduje spadek ciśnienia - taka jest zasada działania zwężki venturiego.
    3. pompa ma jakiś zapas ciśnienia i praca na wyższe ciśnienie to normalne warunki

    Poza tym miła Pani z jednej z firm poleciła mi wybór kombajna wszystko w jednym, tj.:
    Blue Soft - RX70/EM
    lub
    CLACK1452 EcoMix

    z naciskiem na drugą opcję.

    Czy takie rozwiązania wszytko w jednym są warte zainteresowania? Bo w sumie to chyba nawet tańsze rozwiązanie i wstępnie mi się podoba, ale gdzie tu haczyk?
    Pierwszą opcję sobie daruj - jak coś ma w nazwie RX to oznacza chińską głowicę (kiepski pomysł)
    Druga opcja jest bardziej realna, ale będzie droga - to bardzo duża butla i dużo złoża, a więc dużo soli na regenerację. Jest to do rozważenia ale po badaniu utlenialności i bakterii.

  4. #8604

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Wszystko można ustawić, ale potrzebne są informacje o twardości
    Twardość wody 25

  5. #8605

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Pierwszą opcję sobie daruj - jak coś ma w nazwie RX to oznacza chińską głowicę (kiepski pomysł)
    Druga opcja jest bardziej realna, ale będzie droga - to bardzo duża butla i dużo złoża, a więc dużo soli na regenerację. Jest to do rozważenia ale po badaniu utlenialności i bakterii.
    W takim razie czy uważa Pan że rozwiązania ze złożami typu multi/mix są mniej ekonomiczne od kilku urządzeń z różnymi złożami?

    Inna sprawa to fakt, że CLACK1452 EcoMix ma maks przepływ do 4,2 m3 na godzinę. Moja pompa daje ok 2,5m3 na godzinę. W związku z tym nie wiem czy nie wystarczyłby mniejszy model CLACK1248 EcoMix o maks. przepływie 2,4m3/godz no i mniejsze złoże, mniej soli. Nie będzie za mały?

  6. #8606
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robosek Zobacz post
    Twardość wody 25
    Witam
    Mam takie pytanie odnośnie ustawień zmiękczacza głowica clack pallas 30l złoża w tej chwili mam ustawione na Automatyczne wyliczanie ilości wody miedzy regeneracją i wylicza około 2,87m3 wody do następnej regeneracji czy taka wartość jest prawidłowa mi się wydaje ze jakoś często się regeneruje może da się to jakoś lepiej ustawić
    Przy twardości 25 dH i 30 litrach złoża, regeneracja powinna wypadać co 3,6 m3.

  7. #8607
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał mico1 Zobacz post
    W takim razie czy uważa Pan że rozwiązania ze złożami typu multi/mix są mniej ekonomiczne od kilku urządzeń z różnymi złożami?
    To nie jest takie jednoznaczne. Wszystko zależy od konkretnego zestawu parametrów.

    Inna sprawa to fakt, że CLACK1452 EcoMix ma maks przepływ do 4,2 m3 na godzinę. Moja pompa daje ok 2,5m3 na godzinę. W związku z tym nie wiem czy nie wystarczyłby mniejszy model CLACK1248 EcoMix o maks. przepływie 2,4m3/godz no i mniejsze złoże, mniej soli. Nie będzie za mały?
    Zaczekajmy z doborem do uzyskania nowych wyników.

  8. #8608

    Domyślnie

    To raz jeszcze zapytam, czy ktoś robił u siebie dezynfekcję studni wierconej? Wszędzie tylko piszą, że to trudne, robi się w wyjątkowych sytuacjach i trzeba mieć specjalną pompę. Odwiert fi160 ok 30 m w tym ok 25 m wody.

  9. #8609

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przy twardości 25 dH i 30 litrach złoża, regeneracja powinna wypadać co 3,6 m3.
    Dzięki za odpowiedź czyli jak ręcznie ustawie 3,6 m3 i zużycie soli 3kg na regenerację to bedzie ok?
    Chcę jeszcze zamontować osmoze i wymyśliłem sobie żeby zastosować trochę niepełny zestaw osmozy tzn bez 3 wstępnych etapów oczyszczania takie RO3 da się tak zrobić
    Pozdrawiam

  10. #8610
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał mico1 Zobacz post
    To raz jeszcze zapytam, czy ktoś robił u siebie dezynfekcję studni wierconej? Wszędzie tylko piszą, że to trudne, robi się w wyjątkowych sytuacjach i trzeba mieć specjalną pompę. Odwiert fi160 ok 30 m w tym ok 25 m wody.
    Nie jest to aż tak trudne. Kilka razy było opisywane na tym forum jak to zrobić... i chyba nigdy nie było mowy o żadnej specjalnej pompie.

  11. #8611
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robosek Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź czyli jak ręcznie ustawie 3,6 m3 i zużycie soli 3kg na regenerację to bedzie ok?
    A nie lepiej to zrobić w automacie? Przy okazji sprawdzić inne ustawienia?
    Chcę jeszcze zamontować osmoze i wymyśliłem sobie żeby zastosować trochę niepełny zestaw osmozy tzn bez 3 wstępnych etapów oczyszczania takie RO3 da się tak zrobić
    Pozdrawiam
    Da się
    Chociaż nie zaszkodzi dać filtr 1 mikron przed samą membraną.

  12. #8612

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    A nie lepiej to zrobić w automacie? Przy okazji sprawdzić inne ustawienia?

    Da się
    Chociaż nie zaszkodzi dać filtr 1 mikron przed samą membraną.
    Może być w automacie tylko nie bardzo wiem co innego sprawdzić.Ustawień za wiele nie ma ustawiona mam twardość wody 25 wyliczanie na auto zużycie soli 3 kg no i etapy regeneracji standart

    A ten filtr 1 mikron jest brany pod uwagę
    Pozdr
    Ostatnio edytowane przez Robosek ; 22-11-2016 o 07:21

  13. #8613
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robosek Zobacz post
    Może być w automacie tylko nie bardzo wiem co innego sprawdzić.Ustawień za wiele nie ma ustawiona mam twardość wody 25 wyliczanie na auto zużycie soli 3 kg no i etapy regeneracji standart
    Sprawdź prywatne wiadomości - wysłałem Ci numer tel. - zadzwoń jak będziesz przy głowicy to przelecimy po wszystkich ustawieniach.

  14. #8614
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat. Na dniach podłączamy wodociąg. W grudniu chcemy wstawić PC.
    Robiąc "kotłownię" będzie wstawiana stacja uzdatniania. Głównie ze względu na twardość wody, wynosi u nas ok 20. Chciałbym zejść do 6-8 stopni.

    Propozycja znajomego, to CosmoWATER HOME 22. Co sądzicie o takiej stacji?
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  15. #8615
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Podepnę się pod temat. Na dniach podłączamy wodociąg. W grudniu chcemy wstawić PC.
    Robiąc "kotłownię" będzie wstawiana stacja uzdatniania. Głównie ze względu na twardość wody, wynosi u nas ok 20. Chciałbym zejść do 6-8 stopni.

    Propozycja znajomego, to CosmoWATER HOME 22. Co sądzicie o takiej stacji?
    Zmiękczacz jak zmiękczacz. Twardość podajesz pewnie w stopniach niemieckich więc wydaje się, że spokojnie ją zbijesz do oczekiwanych przez Ciebie wartości. Pytanie jakie zużycie będzie i czy 22 litry złoża będzie wystarczające na Twoje potrzeby.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  16. #8616
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że tak. Są trzy osoby, max 4. Łazienka i oddzielnie WC. Ogółnie wodę oszczędzamy.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  17. #8617
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Wydaje mi się, że tak. Są trzy osoby, max 4. Łazienka i oddzielnie WC. Ogółnie wodę oszczędzamy.
    Informacja prosto z ich strony: "W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo użytkowania a także prawidłowe funkcjonowanie i bieg gwarancji konieczne jest uruchomienie urządzenia przez jedną z Autoryzowanych Firm Serwisowych (AFS).
    Uruchomienie urządzenia (z wyjątkiem kosztów dojazdu Serwisanta) jest już zawarte w cenie urządzenia.
    Uwaga: Uruchomienie powinno zostać wykonane nie później niż 2 tygodnie od montażu urządzenia pod rygorem utraty gwarancji."
    Wziąłeś to pod uwagę?
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  18. #8618
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    Aż tak głęboko jeszcze nie wnikałem, ale dziękuje za info.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  19. #8619

    Domyślnie

    Witam. Chciałem oczyścić/zdezynfekować zbiornik zmiękczacza wody od wewnątrz. Czy podchloryn sodu się do tego nada, czy jakiś inny związek? Chodzi mi o związek, po którym nie byłoby potrzeby przepłukiwania zbiornika. Może nadwęglan sodu?
    Ostatnio edytowane przez akm97 ; 27-11-2016 o 13:10

  20. #8620
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aquam

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    Podepnę się pod temat. Na dniach podłączamy wodociąg. W grudniu chcemy wstawić PC.
    Robiąc "kotłownię" będzie wstawiana stacja uzdatniania. Głównie ze względu na twardość wody, wynosi u nas ok 20. Chciałbym zejść do 6-8 stopni.

    Propozycja znajomego, to CosmoWATER HOME 22. Co sądzicie o takiej stacji?
    Propozycja na twoje warunki idealna. Samo urządzenie to solidny amerykański sprzęt. Znam ten zmiękczacz bardzo dobrze. Zalety to suchy zbiornik solankowy i przeciwprądowa regeneracja.

Strona 431 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony