dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 440 z 757
Pokaż wyniki od 8.781 do 8.800 z 15136
  1. #8781
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Drodzy Państwo, tą hurtową ilością zgłoszeń daliście dziś zajęcie dla kilku moderatorów...
    Muszę przyznać, że tempo działania administratorów i moderatorów jest solidne. Kilka godzin bez dostępu do forum i ominęła mnie cała "wojenka" (jak wnioskuję z tych kilku postów, które się ostały).

  2. #8782
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boru

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Brzezia Łąka / Wrocław
    Posty
    561

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To zależy od głębokości studni, średnicy rury, poziomu wody... generalnie chodzi o objętość wody w studni i instalacji.
    Głębokość studni to ~14m
    woda pojawiła się na ~9m
    lustro wody było na ~6m (piszę było po teraz to nie wiem zcy dalej tak jest)
    średnica rury z tego co pamiętam to fi125mm

    orientacyjnie więc ile tego podchlorynu kupic?


    Okazuje się, że wrocławski Sanepid bierze z badanie wody 400pln natomiast za pobranie wody ~40pln (dojazd z Wroclawia do mojej wioski to okolo 20km) Umówiłem się na nastpny czwartek więc muszę już ten podchloryn kupić.
    Ostatnio edytowane przez boru ; 15-02-2017 o 19:50

  3. #8783

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Louis Muniek sam jest przedstawicielem firmy zajmującej się sprzedażą filtrów, wiec te jego zgłoszenia są prywatną wojenką handlową.
    W zasadzie on sam też zasługuje na bana, kiedy proponuje jakieś produkty.
    Przecież nie powiedziałem że nie jestem. Tak samo jak Marczak lub użytkownik Chemik 67 - ale to Ci kolego nie przeszkadza. Ich konta zostały zablokowane ponieważ mieli więcej niż jeden nick przypadający na dany podmiot. Z tego co wiem nie wolno reklamować i podawać linków do sklepów, kolega qbek17 wyjaśnił to bardzo klarownie. Wczoraj się o tym dowiedziałem, dziękuje za informację. Zamierzam pomagać administratorowi czyścić forum z nieuczciwych wpisów.

    Pozdrawiam

  4. #8784
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Z tego co wiem nie wolno reklamować i podawać linków do sklepów, kolega qbek17 wyjaśnił to bardzo klarownie.
    Chyba chodziło o finlandię

  5. #8785

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Chyba chodziło o finlandię
    No tak . Przepraszam.

    Pozdrawiam Serdecznie

  6. #8786
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał boru Zobacz post
    Głębokość studni to ~14m
    woda pojawiła się na ~9m
    lustro wody było na ~6m (piszę było po teraz to nie wiem zcy dalej tak jest)
    średnica rury z tego co pamiętam to fi125mm

    orientacyjnie więc ile tego podchlorynu kupic?
    W studni masz ok 125 litrów wody. W instalacji może być drugie tyle... chyba, że masz zbiornik np 300 litrów - wtedy więcej.
    Podchloryn może mieć różne stężenia...
    Stężenie chloru powinno wynosić ok 0,5 g Cl2/m3.
    Dla 250 litrów wody w instalacji i podchlorynu o stężeniu ok 25% potrzebujesz pół litra podchlorynu. Ale biorąc pod uwagę kilka zmiennych i to że będziesz pompował tę wodę... weź litr, albo półtora.
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 16-02-2017 o 08:27

  7. #8787

    Domyślnie

    Dzień dobry! Jestem nowa na tym forum...
    Moje pytanie dotyczy stacji uzdatniania wody. Jestem laikiem w tym temacie.
    Kupiliśmy stary dom do remontu i powoli go obrabiamy. Woda w tym domu jest tragiczna - kawy się tam nie napiję. Z uwagi na ogromne koszty - nowe instalacje (w tym C.O. z piecem), armatura, sprzęt typu pralka i zmywarka, myślę nad zakupem stacji uzdatniania wody. Po pierwsze chcę ochronić wszystkie nowo zakupione sprzęty, a po drugie nie chcę kupować butelkowanej wody.
    Woda kiedyś podobno była ze studni, ale studnia wyschła. Kilka lat temu doprowadzono wodę z wodociągu. Póki co na posesji jest szambo. W przyszłości pomyślimy o przydomowej oczyszczalni, ale na pewno nie w tym roku, w przyszłym pewnie też nie.
    Jest nas 2 dorosłe osoby, czasami dużo gości (4-6 osób dodatkowo, ale na krótko). w domu będą 2 łazienki. Na dole z prysznicem, na górze z wanną (w przyszłości, mam nadzieję niedalekiej).
    Nie chciałabym wydać pieniędzy bezsensownie. Nie wiem czego szukać i na co zwracać uwagę. Pomóżcie nowicjuszce.

  8. #8788

    Domyślnie

    Cytat Napisał villemo5 Zobacz post
    Dzień dobry! Jestem nowa na tym forum...
    Moje pytanie dotyczy stacji uzdatniania wody. Jestem laikiem w tym temacie.
    Kupiliśmy stary dom do remontu i powoli go obrabiamy. Woda w tym domu jest tragiczna - kawy się tam nie napiję. Z uwagi na ogromne koszty - nowe instalacje (w tym C.O. z piecem), armatura, sprzęt typu pralka i zmywarka, myślę nad zakupem stacji uzdatniania wody. Po pierwsze chcę ochronić wszystkie nowo zakupione sprzęty, a po drugie nie chcę kupować butelkowanej wody.
    Woda kiedyś podobno była ze studni, ale studnia wyschła. Kilka lat temu doprowadzono wodę z wodociągu. Póki co na posesji jest szambo. W przyszłości pomyślimy o przydomowej oczyszczalni, ale na pewno nie w tym roku, w przyszłym pewnie też nie.
    Jest nas 2 dorosłe osoby, czasami dużo gości (4-6 osób dodatkowo, ale na krótko). w domu będą 2 łazienki. Na dole z prysznicem, na górze z wanną (w przyszłości, mam nadzieję niedalekiej).
    Nie chciałabym wydać pieniędzy bezsensownie. Nie wiem czego szukać i na co zwracać uwagę. Pomóżcie nowicjuszce.
    Cześć!

    Jeśli chodzi o wodę z wodociągów to raczej nie powinno z nią być problemów. Taka woda powinna spełniać normy określone w rozporządzeniu ministra zdrowia.
    Jeśli boisz się o sprzęt AGD, to bez badań wody ciężko doradzić. Biorąc pod uwagę że to wodociągi, ja skupił bym się tylko na redukcji ewentualnie twardości wody. Na rynku znajdziesz dużo urządzeń (kompaktowe zmiękczacze wody), które działają w sposób automatyczny i ich koszty eksploatacji nie są wielkie. Jeśli dodatkowo w wodzie występują związki żelaz i manganu pomyśl o drugiej kolumnie odżelaziającej lub urządzeniu wielofunkcyjnym.

    Jeśli chodzi o poprawę walorów smakowych wody, to polecam kuchenny system Odwróconej Osmozy lub tradycyjny system filtrujący oparty na wkładach węglowych.

    Przygotowując się do zakupów zwróć uwagę na kilka szczegółów:

    1. Zawsze poproś od sprzedającego komplet dokumentów:

    Dokumenty o jakie powinny zostać Ci przekazane do weryfikacji to :
    - świadectwo pochodzenia produktu (sprawdzisz faktycznie czy urządzenie jest CHIŃSKIE czy faktycznie jest wyprodukowane w EUROPIE)
    - deklaracja zgodności (każdy producent lub dystrybutor powinien mieć taki dokument)
    - atest PZH (wymagany do tego aby urządzenie było przeznaczone do wody pitnej).
    - gwarancja producenta (nie daj się nabrać na gwarancję ustawową lub rękojmie - zawsze żądaj takiego dokumentu - to twoje pieniądze i twoje ryzyko jakie ponosisz z zakupem produktu).

    Dodatkowo upewnij się przed zakupem na jakie wsparcie (np. montaż, serwis pogwarancyjny) możesz liczyć ze strony sprzedającego. Jest to otyle istotne że duża cześć dystrybutorów np. sklepy internetowe nie są w stanie takich rzeczy robić.

    Jeśli mogłem Ci pomóc bardzo się cieszę, jeśli masz jeszcze jakieś pytania daj znać.

    Pozdrawiam

  9. #8789
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    ...Z tego co wiem nie wolno reklamować i podawać linków do sklepów, kolega qbek17 wyjaśnił to bardzo klarownie. Wczoraj się o tym dowiedziałem, dziękuje za informację. Zamierzam pomagać administratorowi czyścić forum z nieuczciwych wpisów.

    Pozdrawiam
    To nie jest tak, że linki są kategorycznie zabronione.Pomocne porady, wraz z konkretnymi wskazaniami są esencją wymiany doświadczeń przez użytkowników, ale już te same linki podawana przez sprzedawców mogą być potraktowane inaczej, szczególnie gdy ich celem jest "naganianie" sobie klientów.
    Branżowi użytkownicy na ogół się znają i wiedzą kto po co i do kogo linkuje i to może pomóc w oczyszczaniu forum. Ale też proszę nie traktować tego tak, że jakiekolwiek wskazanie nazwy towaru jest zabronione. Oczywiście przypadki reklam bezczelnych czy też nieuczciwe udawanie własnych klientów są bezwzględnie usuwane.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #8790

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    To nie jest tak, że linki są kategorycznie zabronione.Pomocne porady, wraz z konkretnymi wskazaniami są esencją wymiany doświadczeń przez użytkowników, ale już te same linki podawana przez sprzedawców mogą być potraktowane inaczej, szczególnie gdy ich celem jest "naganianie" sobie klientów.
    Branżowi użytkownicy na ogół się znają i wiedzą kto po co i do kogo linkuje i to może pomóc w oczyszczaniu forum. Ale też proszę nie traktować tego tak, że jakiekolwiek wskazanie nazwy towaru jest zabronione. Oczywiście przypadki reklam bezczelnych czy też nieuczciwe udawanie własnych klientów są bezwzględnie usuwane.
    Tak wiem , ale dziękuje jeszcze raz za przypomnienie.
    Dokonałem jednego wpisu i reklamy produktów, przez co konkurencja zgłosiła mnie do administracji i wpis usunięto. Pech że przejrzałem ich wpisy i było tam mnóstwo reklam odwołujących się do jednej firmy (taka moralność Kalego i hipokryzja). Nie w porządku jest też to że inni użytkownicy forum stoją po jednej stronie, wydając komentarze zupełnie nie adekwatne do całej sytuacji.

    Pozdrawiam Serdecznie i jeszcze raz dziękuję za informację
    Do usłyszenia na forum

  11. #8791

    Domyślnie

    Dziękuję.
    Czyli powinnam zacząć od telefonu do wodociągów? I oni muszą mi dać... CO właściwie??

    Czy ja dobrze kombinuję, że właściwie to potrzebuję 2 urządzeń? Jednego do zmiękczania wody, a drugiego do uzdatniania pitnej??
    Czego konkretie mam szukać?

  12. #8792
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał villemo5 Zobacz post
    Dziękuję.
    Czyli powinnam zacząć od telefonu do wodociągów? I oni muszą mi dać... CO właściwie??

    Czy ja dobrze kombinuję, że właściwie to potrzebuję 2 urządzeń? Jednego do zmiękczania wody, a drugiego do uzdatniania pitnej??
    Czego konkretie mam szukać?
    Zacznij od telefonu do wodociągów i poproś o aktualne wyniki badań jakościowych wody, którą Ci dostarczają. Koniecznie zwróć uwagę aby była tam twardość (i nie daj się zbyć stwierdzeniom typu "średnio twarda" - ma być konkretna liczba i jednostka).
    To co ci podadzą to wartości jakie oni mają u siebie. Do twojego kranu mogą być jeszcze kilometry rur, więc woda w kranie może się nieco różnić od tej z badań, ale będzie to już jakieś wskazanie.
    Na razie tylko prawdopodobnie będziesz potrzebować zmiękczacza. On zmiękczy wodę na wejściu do budynku. To ochroni urządzenia AGD przed osadami z kamienia, ale nie koniecznie spowoduje, że woda zacznie Ci smakować.
    Jeśli nadal będziesz chciała poprawić smak wody to masz dodatkowe możliwości: filtry z węglem aktywowanym lub odwróconą osmozę. Te rozwiązania montujesz przy jednym kranie (np. w kuchni) i wtedy masz tam wodę "lepszą" niż w pozostałych kranach.

  13. #8793
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.067
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał villemo5 Zobacz post
    Dzień dobry! Jestem nowa na tym forum...
    Moje pytanie dotyczy stacji uzdatniania wody. Jestem laikiem w tym temacie.
    Kupiliśmy stary dom do remontu i powoli go obrabiamy. Woda w tym domu jest tragiczna - kawy się tam nie napiję. Z uwagi na ogromne koszty - nowe instalacje (w tym C.O. z piecem), armatura, sprzęt typu pralka i zmywarka, myślę nad zakupem stacji uzdatniania wody. Po pierwsze chcę ochronić wszystkie nowo zakupione sprzęty, a po drugie nie chcę kupować butelkowanej wody.
    Woda kiedyś podobno była ze studni, ale studnia wyschła. Kilka lat temu doprowadzono wodę z wodociągu. Póki co na posesji jest szambo. W przyszłości pomyślimy o przydomowej oczyszczalni, ale na pewno nie w tym roku, w przyszłym pewnie też nie.
    Jest nas 2 dorosłe osoby, czasami dużo gości (4-6 osób dodatkowo, ale na krótko). w domu będą 2 łazienki. Na dole z prysznicem, na górze z wanną (w przyszłości, mam nadzieję niedalekiej).
    Nie chciałabym wydać pieniędzy bezsensownie. Nie wiem czego szukać i na co zwracać uwagę. Pomóżcie nowicjuszce.
    Jeżeli jest to wodociąg woda nie powinna być najgorsza, myślę że wystarczy filtracja mechaniczna i poprawa smaku na węglu aktywnym. W zależności od budżetu i miejsca można zrobić to na filtrach narurowych lub na większych stacjach filtrujących.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  14. #8794

    Domyślnie

    Cytat Napisał villemo5 Zobacz post
    Dziękuję.
    Czyli powinnam zacząć od telefonu do wodociągów? I oni muszą mi dać... CO właściwie??

    Czy ja dobrze kombinuję, że właściwie to potrzebuję 2 urządzeń? Jednego do zmiękczania wody, a drugiego do uzdatniania pitnej??
    Czego konkretie mam szukać?
    Witam
    Albo zadzwoń do wodociągów, niestety oni podadzą Ci tylko parametry wody jaka wychodzi od nich. Woda dopływając do Ciebie może się wtórnie zabrudzić (stary skorodowany wodociąg, itp.). Jeśli chcesz być w 100% pewna oddaj próbkę wody do badania do sanepidu lub innej stacji która posiada odpowiednią akredytację.

    Prześlij otrzymane wyniki badań a dobierzemy odpowiednie urządzenie.

    Pozdrawiam serdecznie

  15. #8795

    Domyślnie

    O jakości wody w tym domu być może zaświadczyć taki drobny fakt...
    Mój mąż robi tam remont, więc korzysta tam też z kąpieli. Dom mamy 4 miesiące, a dziś kupił już drugą słuchawkę prysznicową. Fakt - nie kupujemy jakichś cudów, ale 2 miesiące na słuchawkę? Przy kąpieli raz dziennie jedna osoba przez 6 dni w tygodniu??
    Czy wodociągi MUSZĄ mi dać te dane, czy to ich dobra wola? Jutro chcę tam zadzwonić.

  16. #8796

    Domyślnie

    Cytat Napisał villemo5 Zobacz post
    O jakości wody w tym domu być może zaświadczyć taki drobny fakt...
    Mój mąż robi tam remont, więc korzysta tam też z kąpieli. Dom mamy 4 miesiące, a dziś kupił już drugą słuchawkę prysznicową. Fakt - nie kupujemy jakichś cudów, ale 2 miesiące na słuchawkę? Przy kąpieli raz dziennie jedna osoba przez 6 dni w tygodniu??
    Czy wodociągi MUSZĄ mi dać te dane, czy to ich dobra wola? Jutro chcę tam zadzwonić.
    Nie! Raczej nie powinni robić żadnych problemów. To są dane ogólnie dostępne. Jak już uzyskasz wyniki opublikuj je na forum a podpowiemy jaka technologię zastosować.

    Pozdrawiam

  17. #8797

    Domyślnie

    Użytkuje następujący zestaw od 3 lat:
    Głowica Clack WS1 CI, zbiornik ciśnieniowy 10x54, złoże Crystal Right CR200 - 42,5 l od Mineral Right, zbiornik na sól 100 l Clacka, oraz filtr narurowy do wstępnej filtracji w którym stosuje wkłady FCPP20. Cykle płukania ustawione są co 3,5 metra zużytej wody. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że w czajniku odkłada się więcej kamienia, i następuje to coraz częściej. Z czego to może wynikać? Czy takie złoże się zużywa i trzeba je wymienić na nowe po kilku latach?

    parametry wody przed założenie filtra w załączonym zdjęciu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	badanie_wody2.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	21,5 KB
ID:	381707
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	badanie_wody.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	26,4 KB
ID:	381706
    Ostatnio edytowane przez torecan ; 16-02-2017 o 21:19

  18. #8798

    Domyślnie

    Cytat Napisał torecan Zobacz post
    Użytkuje następujący zestaw od 3 lat:
    Głowica Clack WS1 CI, zbiornik ciśnieniowy 10x54, złoże Crystal Right CR200 - 42,5 l od Mineral Right, zbiornik na sól 100 l Clacka, oraz filtr narurowy do wstępnej filtracji w którym stosuje wkłady FCPP20. Cykle płukania ustawione są co 3,5 metra zużytej wody. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że w czajniku odkłada się więcej kamienia, i następuje to coraz częściej. Z czego to może wynikać? Czy takie złoże się zużywa i trzeba je wymienić na nowe po kilku latach?

    parametry wody przed założenie filtra w załączonym zdjęciu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	badanie_wody2.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	21,5 KB
ID:	381707
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	badanie_wody.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	26,4 KB
ID:	381706
    |

    Cześć
    Może to być problem ze złożem. Poszukaj na rynku są preparaty do regeneracji złoża.
    Może to być również problem z zapchanym iniectorem. Jest to element odpowiedzialny za zasysanie i dozowanie regeneranta, jeśli się przytkał, wówczas złoże może być "niedopłukane".
    Zmiękczacz działa w taki sposób że w danym interwale czasowym potrzebuje poprać daną porcję solanki, pobierze jej proporcjonalnie mniej bo będzie przytkany, możesz mieć problemy ze złożem.

    Moja rada, najpierw wyczyść inżektor, przeprowadź ręczny tryb regeneracji i zobacz czy problem ustąpił.
    Pamiętaj również odpowiedniej ilości soli w zbiorniku - powinno być jej około 3/4 zbiornika.

    Aha i sprawdź koniecznie w zbiorniku czy nie miało u ciebie zjawisko zbrylenia się soli. Jeśli doszło do zbrylenia, to wówczas woda która zasysana jest przez zmiękczacz może nie mieć odpowiedniego stężenia soli. Sól możesz delikatnie rozkruszyć używając np. kija od szczotki

    Cześć mam nadzieję że pomogłem
    Ostatnio edytowane przez Louis_muniek ; 16-02-2017 o 21:47

  19. #8799

    Domyślnie Jaki sprzęt?

    Witam,
    Studnia głębinowa, ok 18m. Pompa Grudziądz zasilana "siłą". Zbiornik z przeponą ok. 150l.
    Woda czasem - nie zawsze - śmierdzi jajami. Poniżej wyniki badań:

    PH- 7,0
    Przewodność elektryczna właściwa μS/cm 1260
    Twardość ogólna CaCO3 - 518 mg/l
    Mangan – 70 ug/l
    Żelazo – 740 ug/l
    Jon amonowy - 0,480 mg/l
    Bakterie grupy coli - 0

    Miesięczne zużycie wody 20-25 m3.
    Ścieki odprowadzane do kanalizacji.
    Myślałem o zastosowaniu Aquahome 30-N, ale nie wiem czy ma to jakiś sens przy tak twardej wodzie. No i to żelazo. Co Panowie radzicie zastosować dla takiej wody?

  20. #8800

    Domyślnie

    Cytat Napisał Witya Zobacz post
    Witam,
    Studnia głębinowa, ok 18m. Pompa Grudziądz zasilana "siłą". Zbiornik z przeponą ok. 150l.
    Woda czasem - nie zawsze - śmierdzi jajami. Poniżej wyniki badań:

    PH- 7,0
    Przewodność elektryczna właściwa μS/cm 1260
    Twardość ogólna CaCO3 - 518 mg/l
    Mangan – 70 ug/l
    Żelazo – 740 ug/l
    Jon amonowy - 0,480 mg/l
    Bakterie grupy coli - 0

    Miesięczne zużycie wody 20-25 m3.
    Ścieki odprowadzane do kanalizacji.
    Myślałem o zastosowaniu Aquahome 30-N, ale nie wiem czy ma to jakiś sens przy tak twardej wodzie. No i to żelazo. Co Panowie radzicie zastosować dla takiej wody?
    Witam
    Proponowany przez Ciebie system dokona tylko korekty twardości wody. Z badań wynika że masz również podwyższone inne parametry.
    Charakterystyczny zapach "zgniłego jajka" to nic innego jak siarkowodór - trujący gaz, który powstaje na skutek gnicia białek zwierzęcych i roślinnych.

    W twoim przypadku masz opcję

    1. Zmiekczacz + druga kolumna np. odżelaziająca (złoże katalityczne usunie również mangan i siarkowodór)
    lub
    2. Za niewiele większe pieniążki zakupić system wielofunkcyjny oparty na złożu ECOMIX, który będzie redukował twardość, żelazo, mangan, jon amonowy oraz związki organiczne.

    Jak już znajdziesz urządzenie, pamiętaj aby poprosić sprzedawcę o:
    1. Dokumenty takie jak: atest PZH, deklarację zgodności
    2. Gwarancję ale tą producenta nie ta ustawowa czy rękojmia.
    3. zapytaj również o serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

    Mam nadzieję że informacje były pomocne.

    Bardzo serdecznie pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Louis_muniek ; 17-02-2017 o 07:24

Strona 440 z 757

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony