dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 489 z 756
Pokaż wyniki od 9.761 do 9.780 z 15108
  1. #9761
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał luccass Zobacz post
    Szukam i szukam czegoś takiego w podanym budżecie i nie mogę znaleźć. Czy poza serwisem aukcyjnym na 'A' jest jakieś miejsce w sieci, które powinienem odwiedzić? A może takie oferty nie są w zasięgu szarego Kowalskiego, tylko zarezerwowane dla kumpli z branży? Albo marna głowica, albo złoże no-name...
    Nie wiem jaki konkretnie model miał na myśli Louis... ale mi się udało znaleźć zestaw na Clacku i z żywicą Lewatit za 2100... netto

  2. #9762

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie wiem jaki konkretnie model miał na myśli Louis... ale mi się udało znaleźć zestaw na Clacku i z żywicą Lewatit za 2100... netto
    Ty w tym 'siedzisz', więc już na starcie masz przewagę w szukajce ;] Podeślij mi proszę linka - tutaj lub na prv, nie ma znaczenia.

  3. #9763

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem laikiem jeżeli chodzi o zmiękczacze wody. Nie wiem od czego zacza i co jest wazne przy zakupie.
    Woda z wodociagu miejskiego. Wg informacji na stronie wodociagów twardość wody w mojej okolicy ok 15 stopni Niemieckich. Zuzycie około 5-7 m3 miesieczne. Posiadam szambo i chciałbym sie dowiedziec jaki kupic aby przy regeneracji nie zuzywało sie za dużo wody.

  4. #9764
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał janumich Zobacz post
    Witam,
    Jestem laikiem jeżeli chodzi o zmiękczacze wody. Nie wiem od czego zacza i co jest wazne przy zakupie.
    Woda z wodociagu miejskiego. Wg informacji na stronie wodociagów twardość wody w mojej okolicy ok 15 stopni Niemieckich. Zuzycie około 5-7 m3 miesieczne. Posiadam szambo i chciałbym sie dowiedziec jaki kupic aby przy regeneracji nie zuzywało sie za dużo wody.
    Twardość jest niska, zużycie też... więc i zmiękczacz powinien być niewielki. W zupełności wystarczy Ci taki z 15-18 litrami złoża.
    Jeśli chcesz mieć coś dobrego to zwróć uwagę na głowicę i złoże.
    Przy tak niskiej pojemności regeneracja przeciwprądowa będzie niezauważalna więc nie radziłbym dopłacać za tą opcję.

  5. #9765

    Domyślnie

    Jaka głowica i złoże jest OK? Nie chciałbym kupic jakieś chińszczyzny. Czy możecie polecić zmiekczacze które sami używacie? Model marka?

  6. #9766

    Domyślnie

    Mija rok użytkowania mojego zmiękczacza więc czas na przegląd. Możecie powiedzieć jaki średnio jest koszt takiej usługi?
    Ostatnio edytowane przez xiz ; 24-09-2017 o 23:10

  7. #9767

    Domyślnie

    Cytat Napisał janumich Zobacz post
    Witam,
    Jestem laikiem jeżeli chodzi o zmiękczacze wody. Nie wiem od czego zacza i co jest wazne przy zakupie.
    Woda z wodociagu miejskiego. Wg informacji na stronie wodociagów twardość wody w mojej okolicy ok 15 stopni Niemieckich. Zuzycie około 5-7 m3 miesieczne. Posiadam szambo i chciałbym sie dowiedziec jaki kupic aby przy regeneracji nie zuzywało sie za dużo wody.
    Witam

    jeśli zdecydujesz się na urządzenie o wielkości 15 litrów to:

    - regeneracja co około 2,9 m3 - w twoim przypadku moim zdaniem wystarczy w zupełności, będziesz mieć około 2 - 3 regeneracji w miesiącu.

    Pozdrawiam

  8. #9768

    Domyślnie

    Cytat Napisał janumich Zobacz post
    Jaka głowica i złoże jest OK? Nie chciałbym kupic jakieś chińszczyzny. Czy możecie polecić zmiekczacze które sami używacie? Model marka?
    Głowica to LOGIX, FLECK, CLACK - są to głowice jedne z najlepszych na rynku. Złoże może być Purolite, Indion lub Lewatit.
    Jeśli chodzi o typ urządzenia, to są to systemy składane więc nie znajdziesz indexu konkretnego modelu.

    pozdrawiam

  9. #9769

    Domyślnie

    Cytat Napisał xiz Zobacz post
    Mija rok użytkowania mojego zmiękczacza więc czas na przegląd. Możecie powiedzieć jaki średnio jest koszt takiej usługi?
    A co chcesz przeglądać w tym systemie. Możesz to zrobić we własnym zakresie. Jedyną rzeczą którą ewentualnie powinieneś zrobić to (jeśli tego wymaga), przeczyszczenie inżektora bo zawory BACKWASH lub REFIL nie powinny być zabrudzone, na wszelki wypadek też możesz je przeczyścić.

    Pozdrawiam

  10. #9770
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Złoże może być Purolite, Indion lub Lewatit.
    Błagam - nie wymieniaj w jednym zdaniu Indiona i Lewatitu... Przecież Indion to najgorsze gó...no.

  11. #9771
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał xiz Zobacz post
    Mija rok użytkowania mojego zmiękczacza więc czas na przegląd. Możecie powiedzieć jaki średnio jest koszt takiej usługi?
    Zazwyczaj to koszty ok 120-150 PLN, ale są też firmy które sobie liczą jeszcze za dojazd.

  12. #9772

    Domyślnie

    Z tego co mam napisane w instrukcji powinienem wyczyścić:
    - zbiornik solanki
    - filtr na końcu rury poboru solanki
    - otwory w tubie solankowej zbiornika soli
    - platformę soli
    - sitko inżektora i inżektor

  13. #9773
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jarak

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    kartuzy
    Kod pocztowy
    83-300
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam
    Mam za i przed licznikiem instalacje 1 1/2cala, czy w takim wypadku mogę za licznikiem zamontować filtr wody (głównie mechaniczny, mamy problem z piaskiem w wodzie) z wejściem i wyjściem 1/2 lub 3/4 cala?

  14. #9774
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarak Zobacz post
    Witam
    Mam za i przed licznikiem instalacje 1 1/2cala, czy w takim wypadku mogę za licznikiem zamontować filtr wody (głównie mechaniczny, mamy problem z piaskiem w wodzie) z wejściem i wyjściem 1/2 lub 3/4 cala?
    Za licznikiem możesz zrobić co chcesz. Tylko po co masz robić aż tak duże przewężenie? Nie możesz kupić filtra z gwintem 1"?

  15. #9775

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarak Zobacz post
    Witam
    Mam za i przed licznikiem instalacje 1 1/2cala, czy w takim wypadku mogę za licznikiem zamontować filtr wody (głównie mechaniczny, mamy problem z piaskiem w wodzie) z wejściem i wyjściem 1/2 lub 3/4 cala?
    Jeśli masz średnicę 1 1/2" to albo zastosuj korpus BB 6/4" (1 1/2"), albo korpus z przyłączem 1".

    Pozdrawiam

  16. #9776

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Witam

    jeśli zdecydujesz się na urządzenie o wielkości 15 litrów to:

    - regeneracja co około 2,9 m3 - w twoim przypadku moim zdaniem wystarczy w zupełności, będziesz mieć około 2 - 3 regeneracji w miesiącu.

    Pozdrawiam
    Jak wygląda serwis takich urządzeń? Czy jest obowiązkowy przez cały okres gwarancji? Czy montaz musi być wykonany przez serwis czy można to zrobić we własnym zakresie? Ile dają gwarancji na takie urządzenia?

  17. #9777
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Falmingo 30 praktycznie nigdzie nie dostępny to może taki w zamian http://bluewater24.pl/oszczedny-zmie...it-p-1079.html
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

  18. #9778
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał janumich Zobacz post
    Jak wygląda serwis takich urządzeń? Czy jest obowiązkowy przez cały okres gwarancji? Czy montaz musi być wykonany przez serwis czy można to zrobić we własnym zakresie? Ile dają gwarancji na takie urządzenia?
    Wszystko zależy od konkretnej firmy... Jedni wymagają płatnego montażu i corocznych przeglądów, a inni nie wymagają niczego. Ale w każdym przypadku bardzo ciężko jest wyegzekwować gwarancję (poza ewidentnymi przypadkami, że coś cieknie...) bo zawsze jest kwestia "niewłaściwego montażu lub użytkowania, zmiany parametrów wody, złego ciśnienia, itp, itd...
    Okresy gwarancji są od roku do dziesięciu lat, ale zazwyczaj tylko na wybrane elementy (np na zbiornik). To co się najczęściej psuje to głowica (praktycznie jedyna ruchoma część całego zmiękczacza) i na nią są najkrótsze gwarancje (chociaż producenci często dają je dosyć długie, np. Clack daje 5 lat).

  19. #9779
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic81 Zobacz post
    Falmingo 30 praktycznie nigdzie nie dostępny to może taki w zamian...
    Nie wygląda źle...
    Flamingo jest cały czas dostępny - tylko kwestia "chęci" sklepów do jego promowania

  20. #9780
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mic81
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    972

    Domyślnie

    Zadzwoniłem do sklepu po Flamingo to mi pan wręcz wciskał Eco Water - co tam ze dwa razy droższy.
    Projekt Z287L o pow. 146 m2 (w tym garaż i pom techn 28 m2) -parterowy z poddaszem nieużyt na stropie ok. 25 cm pur. Ściany nośne izodom2000. Ściany wew. silka 12. Podłoga - płyta fundamentowa 20cm XPS 300 [kPa] Dach- dwuspadowy. GWC WM + recu. podłogowka glikolowa, CWU - boiler max 300 L.
    Dziennik budowy z komentarzami http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post6251811

Strona 489 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony