dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 555 z 756
Pokaż wyniki od 11.081 do 11.100 z 15114
  1. #11081
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Super_Mario

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Stara Wieś
    Kod pocztowy
    05-830
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam.

    Proszę o dobór złoża.

    Obecnie od dwóch lat mam zamontowany (prze firmę x)hydrofor przeponowy 300l i filtr 10x54 na złożu Economix A+C z głowicą BNT165.
    Pompa głębinowa to grundfos SQ3-55 o wydajności max 75 l/min (ujęcie wody 15m pod powierzchnią + 15m rury fi40)

    Parametry wody przed filtracja:
    Amoniak: 0,0
    Żelazo: 0,42
    Mangan: 0,2
    pH: 7,2
    Twardość ogólna mg CaCo3/l - 267

    Już od dawna nie sprawdzałem parametrów wody, ale generalnie od początku woda tworzy lekkie rdzawe zacieki na białej ceramice. Dodatkowo
    okresowo śmierdzi (tylko woda ciepła - zapach szamba) chyba to siarkowodór.

    Postanowiłem zabrać się za upgrade i zakupiłem już:

    - aspirator 1" do wpięcia przed hydrofor
    - hydrofor ocynkowany 300l
    - dysza rozbryzgowa do hydroforu montowana u góry
    - butla 13x54 z głowicą Clack WS1 mająca stanowić pierwszy stopień filtracji (odżelaziacz)
    - posiadaną butle 10x54 z Economizem A+C wepnę za odżelaziaczem jako zmiękczacz
    - filtr mechaniczny Cintropur NW32
    - lampa UV TMA 20 do wpięcia przed kolumną węglowa
    - butla 10x54 z głowicą manualna - kolumna węglowa.

    Generalnie zastanawiam się jakim złożem odżelaziającym zasypać pierwszy stopień filtracji czyli butle 13x54.
    Wstępnie chciałem dać Pyrolox, ale jest ciężki i nie wiem czy moja pompa da rade go przepłukać. W sumie Pyrolox spełnia założenia bo usuwa żelazo, mangan i siarkowodór w przedziale pH 6,5 - 9.
    Birm z tego co czytam to nie usuwa siarkowodoru i do odmanganiania minimalne pH to 8, więc za bardzo nie usunie manganu. Zaleta wiadomo, lekkie złoże łatwe do płukania.
    Crystal Right - jest podobny do Economix (może lepszy), kosztuje sporo i trzeba go przemywać solanką a tego chce uniknąć bo już Economix jest tym regenerowany.

    Więc pytanie jakie złoże najlepiej się sprawdzi?
    Ostatnio edytowane przez Super_Mario ; 09-11-2018 o 09:20

  2. #11082
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał Super_Mario Zobacz post
    Witam.

    Proszę o dobór złoża.

    Obecnie od dwóch lat mam zamontowany (prze firmę x)hydrofor przeponowy 300l i filtr 10x54 na złożu Economix A+C z głowicą BNT165.
    Pompa głębinowa to grundfos SQ3-55 o wydajności max 75 l/min (ujęcie wody 15m pod powierzchnią + 15m rury fi40)

    Parametry wody przed filtracja:
    Amoniak: 0,0
    Żelazo: 0,42
    Mangan: 0,2
    pH: 7,2
    Twardość ogólna mg CaCo3/l - 267

    Już od dawna nie sprawdzałem parametrów wody, ale generalnie od początku woda tworzy lekkie rdzawe zacieki na białej ceramice. Dodatkowo
    okresowo śmierdzi (tylko woda ciepła - zapach szamba) chyba to siarkowodór.

    Postanowiłem zabrać się za upgrade i zakupiłem już:

    - aspirator 1" do wpięcia przed hydrofor
    - hydrofor ocynkowany 300l
    - dysza rozbryzgowa do hydroforu montowana u góry
    - butla 13x54 z głowicą Clack WS1 mająca stanowić pierwszy stopień filtracji (odżelaziacz)
    - posiadaną butle 10x54 z Economizem A+C wepnę za odżelaziaczem jako zmiękczacz
    - filtr mechaniczny Cintropur NW32
    - lampa UV TMA 20 do wpięcia przed kolumną węglowa
    - butla 10x54 z głowicą manualna - kolumna węglowa.

    Generalnie zastanawiam się jakim złożem odżelaziającym zasypać pierwszy stopień filtracji czyli butle 13x54.
    Wstępnie chciałem dać Pyrolox, ale jest ciężki i nie wiem czy moja pompa da rade go przepłukać. W sumie Pyrolox spełnia założenia bo usuwa żelazo, mangan i siarkowodór w przedziale pH 6,5 - 9.
    Birm z tego co czytam to nie usuwa siarkowodoru i do odmanganiania minimalne pH to 8, więc za bardzo nie usunie manganu. Zaleta wiadomo, lekkie złoże łatwe do płukania.
    Crystal Right - jest podobny do Economix (może lepszy), kosztuje sporo i trzeba go przemywać solanką a tego chce uniknąć bo już Economix jest tym regenerowany.

    Więc pytanie jakie złoże najlepiej się sprawdzi?
    Jak już chcesz taką armatę do tego niewielkiego przekroczenia żelaza to powinno wystarczyć lekkie złoże. Myślę, że BIRM powinien wystarczyć przy takim przewymiarowaniu ale jeśli masz ten zapach to może lepiej pójść w jakiś Katalox Light? Na ciężkie złoże nie wystarczy Ci pompy.
    Zastanów się też czy na pewno jest sens stawiać kolumnę z węglem jeśli nie masz chloru w wodzie...

  3. #11083

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Tak jak piszesz - dużo zależy od podejścia danej firmy - część z nich wymaga płatnych przeglądów do utrzymania gwarancji, a inne tego nie wymagają. Część podaje koszty ryczałtowo, a inne liczą od kilometra czy godziny. Zakres przeglądów też bywa różny... czasami ktoś tylko spojrzy czy działa i kasuje za to pieniądze, a czasami głowica jest dokładnie rozbierana i czyszczona... Zmiennych jest cała masa. Jeśli chodzi o częstotliwość to też zależy od jakości wody. Spotkałem się ze zmiękczaczami gdzie woda surowa jest tak czysta, że od 5 lat nie było przeglądu a wszystko wygląda jak nowe. Z drugiej strony widziałem odżelaziacze, zawalone mułem i osadami już po 5-6 miesiącach od czyszczenia.
    A jak to jest ze zbiornikiem solanki czy naprawdę co roku trzeba go czyścić/dezynfekować? Przecież to mega robota, żeby tą sól wybrać/wyłowić jak tam w ogóle zanurkować? I filtr tam jest tak? No ale jeżeli solanka spływa to znaczy chyba, że jest oki?

  4. #11084
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał xiz Zobacz post
    A jak to jest ze zbiornikiem solanki czy naprawdę co roku trzeba go czyścić/dezynfekować? Przecież to mega robota, żeby tą sól wybrać/wyłowić jak tam w ogóle zanurkować? I filtr tam jest tak? No ale jeżeli solanka spływa to znaczy chyba, że jest oki?
    Nigdzie nie ma jasnych wytycznych co "musi" a co "może" być wykonane w czasie przeglądu - są jedynie zalecenia i sugestie. Oczywiście decyzję o czyszczeniu solanki możesz podjąć sam - jeśli wszystko działa i nie jest jeszcze brudna to nie musisz jej czyścić. A jeśli chcesz ją wyczyścić to po prostu nie dosypuj soli - po iluśtam regeneracjach sól zniknie i czyszczenie będzie dużo prostsze.

  5. #11085
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Foruś

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.

    Noszę się z zamiarem instalacji zmiękczacza, polecono mi tanie urządzenie NIKE-XL (~1300 pln aktualnie w promocji u lokalnego dystrybutora). Proszę o opinię czy spełni swoja funkcję w domku jednorodzinnym, 4 osobowa rodzina, zużycie ok 13m3 miesięcznie, woda wodociągowa średniotwarda, czy trzeba szukać czegoś bardziej markowego.

    Będę wdzięczny za podpowiedź.

  6. #11086
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał Foruś Zobacz post
    Witam.

    Noszę się z zamiarem instalacji zmiękczacza, polecono mi tanie urządzenie NIKE-XL (~1300 pln aktualnie w promocji u lokalnego dystrybutora). Proszę o opinię czy spełni swoja funkcję w domku jednorodzinnym, 4 osobowa rodzina, zużycie ok 13m3 miesięcznie, woda wodociągowa średniotwarda, czy trzeba szukać czegoś bardziej markowego.

    Będę wdzięczny za podpowiedź.
    Już po cenie można się domyślać jakości tego sprzętu... ale nawet szukając głębiej za dużo się nie znajdzie... to słaba chińska głowica RX, złoże "noname"...
    Ja bym się na to nie zdecydował. Masz dość wysokie zużycie, więc możesz potrzebować większego modelu - ale najlepiej jakbyś się dowiedział jaką masz twardość (konkretnie). Jeśli to woda wodociągowa to informację dostaniesz w wodociągach.

  7. #11087
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MichT

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Super_Mario Zobacz post
    Witam.

    Proszę o dobór złoża.

    Obecnie od dwóch lat mam zamontowany (prze firmę x)hydrofor przeponowy 300l i filtr 10x54 na złożu Economix A+C z głowicą BNT165.
    Pompa głębinowa to grundfos SQ3-55 o wydajności max 75 l/min (ujęcie wody 15m pod powierzchnią + 15m rury fi40)

    Parametry wody przed filtracja:
    Amoniak: 0,0
    Żelazo: 0,42
    Mangan: 0,2
    pH: 7,2
    Twardość ogólna mg CaCo3/l - 267

    Już od dawna nie sprawdzałem parametrów wody, ale generalnie od początku woda tworzy lekkie rdzawe zacieki na białej ceramice. Dodatkowo
    okresowo śmierdzi (tylko woda ciepła - zapach szamba) chyba to siarkowodór.

    Postanowiłem zabrać się za upgrade i zakupiłem już:

    - aspirator 1" do wpięcia przed hydrofor
    - hydrofor ocynkowany 300l
    - dysza rozbryzgowa do hydroforu montowana u góry
    - butla 13x54 z głowicą Clack WS1 mająca stanowić pierwszy stopień filtracji (odżelaziacz)
    - posiadaną butle 10x54 z Economizem A+C wepnę za odżelaziaczem jako zmiękczacz
    - filtr mechaniczny Cintropur NW32
    - lampa UV TMA 20 do wpięcia przed kolumną węglowa
    - butla 10x54 z głowicą manualna - kolumna węglowa.

    Generalnie zastanawiam się jakim złożem odżelaziającym zasypać pierwszy stopień filtracji czyli butle 13x54.
    Wstępnie chciałem dać Pyrolox, ale jest ciężki i nie wiem czy moja pompa da rade go przepłukać. W sumie Pyrolox spełnia założenia bo usuwa żelazo, mangan i siarkowodór w przedziale pH 6,5 - 9.
    Birm z tego co czytam to nie usuwa siarkowodoru i do odmanganiania minimalne pH to 8, więc za bardzo nie usunie manganu. Zaleta wiadomo, lekkie złoże łatwe do płukania.
    Crystal Right - jest podobny do Economix (może lepszy), kosztuje sporo i trzeba go przemywać solanką a tego chce uniknąć bo już Economix jest tym regenerowany.

    Więc pytanie jakie złoże najlepiej się sprawdzi?
    Sądzę, że powinieneś sprawdzić czy to urządzenie z Ecomixem działa poprawnie, bo domyślamy się, że tam masz 36 litrów złoża lub około i przy dobrych nastawach i poprawnej pracy uzdatniacza - on spokojnie powinien dać sobie radę z wskazanymi przekroczeniami. Oprócz tego dałbym porządny filtr wstępny, o ile takiego nie masz. Lampa UV się przyda jeśli masz w analizie bakterie.

    Co do czyszczenia zasobnika na sól, to sądzę, że nie musisz robić tego co roku, bo w środowisku solnym bakterie się raczej nie namnożą, chyba, że w zbiorniku tworzą Ci się osady i "bałagan" z powodu zanieczyszczonej wody, którą dolewa urządzenie. Ale tak jak już ktoś napisał - poczekaj z dosypywaniem soli i jak będzie jej mało - z łatwością karcherem czy szczotkę przemyjesz zbiornik.

    Może warto wezwać serwis do uzdatniacza, jeśli masz wątpliwości czy działa. Przykry zapach ciepłej wody może być spowodowany bakteriami lub degeneracją anody magnezowej (o ile ją posiadasz). Warto sprawdzić.

    Pozdrawiam!

  8. #11088
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MichT

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Foruś Zobacz post
    Witam.

    Noszę się z zamiarem instalacji zmiękczacza, polecono mi tanie urządzenie NIKE-XL (~1300 pln aktualnie w promocji u lokalnego dystrybutora). Proszę o opinię czy spełni swoja funkcję w domku jednorodzinnym, 4 osobowa rodzina, zużycie ok 13m3 miesięcznie, woda wodociągowa średniotwarda, czy trzeba szukać czegoś bardziej markowego.

    Będę wdzięczny za podpowiedź.
    Witaj

    Wygląda na mocno budżetowe urządzenie ze złożem niewiadomego pochodzenia, a więc pewnie najtańszym azjatyckim. Głowica sterująca RX to moim zdaniem bardzo zawodny sterownik, odradzam, zepsuł mi wiele krwi. O zawieszaniu się pływaków w takich urządzeniach czy zacieraniu dysków ceramicznych możnaby napisać książkę. Myślę, że w podobnej ceni kupisz coś lepszego, z wyszczególnionymi komponentami, na sprawdzonym złożu. Na rynku są inne niedrogie głowice, które działają znacznie lepiej niż RX.

    Myślę, że 25-litrowy zmiękczacz będzie optymalny dla rodziny 4-osobowej. Nawet przy wysokiej twardości będzie pracował dość spokojnie, a jeśli twardość będzie w granicach 15-20 dH, to będzie miał przyszłościowy zapas wydajności. Pozdrawiam

  9. #11089
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zeta123

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-226
    Posty
    16

    Domyślnie

    to jeszcze pytanie
    w ulotce wygrzebałem że stacje BWT posiadaja złoże BWT Trinity - słyszał ktos o takim złożu ?
    może gdzies jakieś testy ? /parametry ?

  10. #11090
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Foruś Zobacz post
    Witam.

    Noszę się z zamiarem instalacji zmiękczacza, polecono mi tanie urządzenie NIKE-XL (~1300 pln aktualnie w promocji u lokalnego dystrybutora). Proszę o opinię czy spełni swoja funkcję w domku jednorodzinnym, 4 osobowa rodzina, zużycie ok 13m3 miesięcznie, woda wodociągowa średniotwarda, czy trzeba szukać czegoś bardziej markowego.

    Będę wdzięczny za podpowiedź.
    Spełnić pewnie spełni swoją funkcję, pytanie jak długo będzie to działać i nie sprawiać problemów.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  11. #11091
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MichT

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-100
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zeta123 Zobacz post
    to jeszcze pytanie
    w ulotce wygrzebałem że stacje BWT posiadaja złoże BWT Trinity - słyszał ktos o takim złożu ?
    może gdzies jakieś testy ? /parametry ?
    Wow, nie słyszałem, ale brzmi jak czysty marketing

  12. #11092
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zeta123

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-226
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichT Zobacz post
    Wow, nie słyszałem, ale brzmi jak czysty marketing
    ok z wyjasnień dystrybutora złoże w stacji AQUA Trinity to AquaMulti:
    w stacji EcoWater znajdzie się EcoMix A

    Która wiec stacja lepiej spęłni moje potrzeby ?
    Wyniki wody publikowałem kilkanaście postów wcześniej

  13. #11093
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zeta123 Zobacz post
    ok z wyjasnień dystrybutora złoże w stacji AQUA Trinity to AquaMulti:
    w stacji EcoWater znajdzie się EcoMix A

    Która wiec stacja lepiej spęłni moje potrzeby ?
    Wyniki wody publikowałem kilkanaście postów wcześniej
    Już Ci pisałem, że moim zdaniem AquaMulti będzie lepszy do Twojej wody.

  14. #11094

    Domyślnie

    Witam,
    poczytałem trochę i zastanawiam się jaka pojemność będzie odpowiednia dla moich potrzeb. Twardość wody wg. Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji to 14 stopnie niemieckie dGH (251mgCaCO3/dm3). Zużycie wody około 10m3 miesięcznie. Czy złoże 20l będzie wystarczające ? Czy lepiej 25 a może 30l? Polecacie jakieś konkretne urządzenia?

    Z góry dziękuje za pomoc!

  15. #11095
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał koaw Zobacz post
    Witam,
    poczytałem trochę i zastanawiam się jaka pojemność będzie odpowiednia dla moich potrzeb. Twardość wody wg. Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji to 14 stopnie niemieckie dGH (251mgCaCO3/dm3). Zużycie wody około 10m3 miesięcznie. Czy złoże 20l będzie wystarczające ? Czy lepiej 25 a może 30l? Polecacie jakieś konkretne urządzenia?

    Z góry dziękuje za pomoc!
    20 litrów wystarczy, chyba że przewidujesz spory wzrost zużycia... to wtedy max 25 litrów.
    Konkretnie to polecam urządzenia z dobrą głowicą i dobrym złożem

  16. #11096
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zeta123

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-226
    Posty
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Już Ci pisałem, że moim zdaniem AquaMulti będzie lepszy do Twojej wody.
    to jeszcze takie pytanie
    Dziś korespondowałem jeszcze z ludzmi z BWT i ich propozycja była jeszcze inna
    oddzielny zmiękczacz i oddzielny odzelaziacz koszt sumaryczny około 8 tys co już jest nieakceptowalne kwotowo - poza tym mam za mało miejsca w kotłowni na 2 urzadzenia dodatkowo przepływ na urzadzeniach 0,7 m3/h co wydaje mi sie mało a maxymalny 1,1 m3/h
    a motywowali tym ze przy mojej twardości 8,15 dH po oczyszczeniu wyjdzie woda o twardości poniżej 2 dH a zalecana jest 3,3dH
    przypomne że mam w wodzie
    - żelazo 0,874 mg/l
    - mangan 0,128 mg/l

    czy to mozliwe ze woda wyjdzie aż tak miękka ??
    Ostatnio edytowane przez Zeta123 ; 15-11-2018 o 17:09

  17. #11097
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zeta123 Zobacz post
    to jeszcze takie pytanie
    Dziś korespondowałem jeszcze z ludzmi z BWT i ich propozycja była jeszcze inna
    oddzielny zmiękczacz i oddzielny odzelaziacz koszt sumaryczny około 8 tys co już jest nieakceptowalne kwotowo - poza tym mam za mało miejsca w kotłowni na 2 urzadzenia dodatkowo przepływ na urzadzeniach 0,7 m3/h co wydaje mi sie mało a maxymalny 1,1 m3/h
    a motywowali tym ze przy mojej twardości 8,15 dH po oczyszczeniu wyjdzie woda o twardości poniżej 2 dH a zalecana jest 3,3dH
    przypomne że mam w wodzie
    - żelazo 0,874 mg/l
    - mangan 0,128 mg/l

    czy to mozliwe ze woda wyjdzie aż tak miękka ??
    To że woda będzie miękka to pewne. Wszystkie złoża wielofunkcyjne zmiękczają do zera i robią to w pierwszej kolejności (przed usuwaniem żelaza i manganu).
    Przepływ na poziomie 1,1 m3/h to w zupełności wystarczająca wartość na domowe warunki... to 3 równolegle pracujące krany.
    Na takie niskie wartości żelaza i manganu raczej nie ma sensu stawiać osobnego odżelaziacza - no chyba, że faktycznie nie chcesz tej twardości ruszać - ale wtedy to ci zmiękczacz nie jest potrzebny...

  18. #11098
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zeta123

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-226
    Posty
    16

    Domyślnie

    dobra juz sobie poczytałem w necie i juz wiem

    ostatecznie biore multifunkcyjną stacje

    ale zapytam na wszelki wypadek
    czy istnieje jakiś sposób/sposoby sprawdzone zeby podnieść nieco twardość wody za stacja mutifunkcyjną ?
    oczywiście poza mieszaniem wody z nieoczyszczoną czego wolałbym uniknąc ?

    interesuje mnie rozwiązanie do 1 kranu w kuchni
    Ostatnio edytowane przez Zeta123 ; 17-11-2018 o 16:06

  19. #11099
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zeta123 Zobacz post
    dobra juz sobie poczytałem w necie i juz wiem

    ostatecznie biore multifunkcyjną stacje

    ale zapytam na wszelki wypadek
    czy istnieje jakiś sposób/sposoby sprawdzone zeby podnieść nieco twardość wody za stacja mutifunkcyjną ?
    oczywiście poza mieszaniem wody z nieoczyszczoną czego wolałbym uniknąc ?

    interesuje mnie rozwiązanie do 1 kranu w kuchni
    Możliwości są - kwestia jaki rozmiar będzie praktyczny...
    Można dać przepływowy filtr narurowy (lub większy zbiornik) do tego jednego kranu i wsypywać tam złoże do podnoszenia twardości (dolomit).
    Ale regulacja tej twardości będzie problematyczna bo im większy przepływ tym mniejsza twardość (i odwrotnie).

  20. #11100
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zeta123

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-226
    Posty
    16

    Domyślnie

    dobra tylko podstawowe pytanie które mi sie nasuwa

    czy warto mineralizowac wode do gotowania potraw i herbaty ?!,

    czy całe to mineralizowanie nie wytrąci się w postaci osadu na garnku i czajniku i zysk będzie ZEROWY !

    Czytam w necie artykuły ale wnioski są albo sponsorowane albo niejednoznaczne?

    czy jest sens mineralizować wodę jeśli wykorzystanie jej w celach spożywczych na surowo jest znikome tzn ponizej szklanki dziennie

Strona 555 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony