dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 584 z 756
Pokaż wyniki od 11.661 do 11.680 z 15105
  1. #11661
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał rav15 Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź.

    Podaje pełne zestawienie wyników

    1. Utlenialność z KMnO4 - 0,74 mg/l ( wartość parametryczna 5)
    2. Twardość ogólna 140 mg/l ( wartość parametryczna 500)
    3. Amoniak 0,19mg/l ( wartość parametryczna 0,5)
    4. Azotyny mniej niż 0,006mg/l (wartość parametryczna 0,5)
    5. Azotany mniej niż 0,5mg/l (wartość parametryczna 50)
    6. Chlorki 68 mg/l ( wartość parametryczna 250)
    7. Żelazo 736 mikrogramów/l ( wartość parametryczna 200)
    8. Mangan 203 mikrogramy/l ( wartość parametryczna 200)
    9. Mętność 2,3
    10 Barwa 15
    11 Zapach w temp 23 nieakceptowalny
    12 pH 7,7

    Zapach siarkowodoru wyczuwalny ale po chwili znika. Zrobiłem test. Nalałem wody do szklanki i sprawdziłem po jakim czasie się ulotni. Po 5 sekundach już nie był wyczuwalny. Zapach chciałbym zlikwidować, nie wiem czy hydrofor przeponowy to jedyne rozwiązanie.

    Studnia wiercona na głębokość 23m, rura fi 100mm, zwierciadło wody ustabilizowało się na gł. 3m. Jaka wydajność nie wiem.
    Instalacja przewidziana docelowo dla 6 osób, chociaż na początku mieszkać będą 4 osoby ( 2 dorosłych + 2 małych dzieci).

    Chciałbym, aby system uzdatniania maksymalnie usunął żelazo, mangan i zapach siarkowodoru. Nie chciałbym zmiękczać wody do picia.
    Może warto zastanowić się nad zmiękczeniem wody, która nie będzie przeznaczona do spożycia ( mniej zacieków, mniej detergentów). Mam osobną rurę doprowadzającą zimną wodę do kuchni, więc można to rozdzielić, ale czy warto? To Pytanie do Was.
    Proszę o informację, jaki system byłby najbardziej odpowiedni.
    Ja bym w takim przypadku poszedł w mały odżelaziacz z napowietrzaniem. Dałbym złoże katalityczne (np. Pyrolox, G1, Defeman, itp) - tylko do tego trzeba dobrać pompę oraz uwzględnić ścieki (spora ilość w krótkim czasie, bez chemii więc można puścić do drenażu czy studni chłonnej).
    I teraz napowietrzanie może być zrobione na hydroforze lub od razu na odżelaziaczu. Pytanie do Ciebie czy masz jakieś preferencje? Może np. nie masz miejsca na duży hydrofor? A może wolisz tradycyjne rozwiązanie?
    Zmiękczanie można sobie darować bo twardość i tak jest niewielka. Z tego samego powodu chyba nie ma sensu (finansowego) ciągnąć osobnej nitki do wody pitnej i instalować zmiękczacz na resztę domu. Co innego jeśli masz taki kaprys i chcesz mieć wodę miękką...

    Jak widzisz sporo zależy od Twojej decyzji w co chcesz zainwestować Woda nie jest taka zła więc i rozwiązań masz kilka...

  2. #11662
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rav15

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Solec Zdrój
    Kod pocztowy
    28-131
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dziękuję za informacje.
    Jeżeli chodzi o ścieki to mam szambo i rura odprowadzająca wodę z instalacji uzdatniania jest podłączona do niego. Pytanie ile będzie tych ścieków, bo nie chciałbym ogromnych ilości.
    Mam sporo miejsca w kotłowni gdzie będzie przyłącze wody, także z hydroforem problemu by nie było. Pytanie w jaki sposób lepiej napowietrzać. Czy napowietrzenie na odżelaziaczu będzie wystarczające. Nie mam konkretnych preferencji co do instalacji chce tylko osiągnąć parametry jak wcześniej napisałem. Wiem, że instalacja z hydroforem bezprzeponowym będzie kłopotliwa z uwagi na konieczność pompowania powietrza.
    Drugą nitkę do kuchni już mam.
    Ostatnio edytowane przez rav15 ; 29-06-2019 o 09:50

  3. #11663
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał rav15 Zobacz post
    Jeżeli chodzi o ścieki to mam szambo i rura odprowadzająca wodę z instalacji uzdatniania jest podłączona do niego. Pytanie ile będzie tych ścieków, bo nie chciałbym ogromnych ilości.
    Niestety przy odżelaziaczach ilość ścieków jest pokaźna... całkiem niewielki filtr może być płukany co 3-4 dni i za każdym razem zużywać ok 500-700 litrów wody (zależnie od wielkości zbiornika i rodzaju złoża). Miesięcznie to już są ilości przeliczalne na całe cysterny...

    Mam sporo miejsca w kotłowni gdzie będzie przyłącze wody, także z hydroforem problemu by nie było. Pytanie w jaki sposób lepiej napowietrzać.
    Nie da się napowietrzać lepiej czy gorzej. Można dostarczać więcej lub mniej powietrza. Można wymieszać powietrze z wodą mocniej lub słabiej...
    Oba sposoby mają swoje plusy i minusy. Oba będą skuteczne.
    Czy napowietrzenie na odżelaziaczu będzie wystarczające.
    Do Twoich parametrów - tak.

    Wiem, że instalacja z hydroforem bezprzeponowym będzie kłopotliwa z uwagi na konieczność pompowania powietrza.
    Nie ma takiej konieczności. Po to instaluje się zwężkę napowietrzającą żeby ona automatycznie "dopompowywała" powietrza za każdym załączeniem pompy. Zazwyczaj w takiej konfiguracji problemem jest nadmiar powietrza i dlatego potrzebny jest też zawór odpowietrzający - wtedy układ pracuje w pewnej równowadze i jest praktycznie bezobsługowy (w sensie pompowania czy upuszczania powietrza).

    Drugą nitkę do kuchni już mam.
    Więc możesz spokojnie postawić zmiękczacz...

    Alternatywnie możesz zastosować to napowietrzanie (w celu odpędzenia siarkowodoru) i za nim dać filtr ze złożem wielofunkcyjnym. Nie będzie to idealne rozwiązanie (bo utlenione żelazo będzie oblepiać złoże), ale w tym przypadku ma kilka plusów: mniej ścieków, od razu zmiękcza wodę...

  4. #11664
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Większość zmiękczaczy będzie działało podobnie. Najważniejsze elementy wpływające na długą i bezawaryjną pracę to głowica i złoże. Głowice Erie są w porządku (chociaż nie jestem ich fanem). Co do złoża to pytanie jakie jest w tym konkretnym modelu...
    @Kaizen:
    Wiesz może jakie masz złoże w swoim Erie Sentencia Volumo 20l???

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli chcesz mieć inną propozycję to ja bym proponował zmiękczacz z głowicą Clack i złożem Lewatit S1567... cenowo wyjdzie nieco drożej (stawiam, że około 10% różnicy).
    Jak masz jakąś konkretną ofertę, to wrzuć proszę na PW. Rozważę...
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  5. #11665
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał abes99 Zobacz post
    @Kaizen:
    Wiesz może jakie masz złoże w swoim Erie Sentencia Volumo 20l???
    Wg sprzedawcy Lewatit. Ale żadnych dowodów na to nie mam.
    Jedynym "dokumentem" jaki znalazłem na temat tego zmiękczacza jest ta ulotka

  6. #11666
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał rav15 Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź.

    Podaje pełne zestawienie wyników

    1. Utlenialność z KMnO4 - 0,74 mg/l ( wartość parametryczna 5)
    2. Twardość ogólna 140 mg/l ( wartość parametryczna 500)
    3. Amoniak 0,19mg/l ( wartość parametryczna 0,5)
    4. Azotyny mniej niż 0,006mg/l (wartość parametryczna 0,5)
    5. Azotany mniej niż 0,5mg/l (wartość parametryczna 50)
    6. Chlorki 68 mg/l ( wartość parametryczna 250)
    7. Żelazo 736 mikrogramów/l ( wartość parametryczna 200)
    8. Mangan 203 mikrogramy/l ( wartość parametryczna 200)
    9. Mętność 2,3
    10 Barwa 15
    11 Zapach w temp 23 nieakceptowalny
    12 pH 7,7

    Zapach siarkowodoru wyczuwalny ale po chwili znika. Zrobiłem test. Nalałem wody do szklanki i sprawdziłem po jakim czasie się ulotni. Po 5 sekundach już nie był wyczuwalny. Zapach chciałbym zlikwidować, nie wiem czy hydrofor przeponowy to jedyne rozwiązanie.

    Studnia wiercona na głębokość 23m, rura fi 100mm, zwierciadło wody ustabilizowało się na gł. 3m. Jaka wydajność nie wiem.
    Instalacja przewidziana docelowo dla 6 osób, chociaż na początku mieszkać będą 4 osoby ( 2 dorosłych + 2 małych dzieci).

    Chciałbym, aby system uzdatniania maksymalnie usunął żelazo, mangan i zapach siarkowodoru. Nie chciałbym zmiękczać wody do picia.
    Może warto zastanowić się nad zmiękczeniem wody, która nie będzie przeznaczona do spożycia ( mniej zacieków, mniej detergentów). Mam osobną rurę doprowadzającą zimną wodę do kuchni, więc można to rozdzielić, ale czy warto? To Pytanie do Was.
    Proszę o informację, jaki system byłby najbardziej odpowiedni.
    Biorąc pod uwagę Twoje wyniki analizy fizykochemicznej wody, można zastosować dwa warianty rozwiązania problemu - albo klasycznie stacja dwustopniowa składająca się z odżelaziaczo-odmanganiacza oraz zmiękczacza, albo stacja wielofunkcyjna. Patrząc na wymianę zdań wydaję mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie stacji składającej się z:
    1. napowietrzacza,
    2. hydroforu bezprzeponowego 300 l,
    3. filtra mechanicznego,
    4. stacji wielofunkcyjnej.

    Po kolei: napowietrzenie wody i efektywne wymieszanie powietrza w hydroforze bezprzeponowym spowoduje pozbycie się nieprzyjemnego zapachu siarkowodoru z wody. Wytrącane cząstki manganu i żelaza będą zatrzymywane na filtrze, a stacja wielofunkcyjna usunie z wody żelazo, mangan, a także zmiękczy wodę. Do tego nie musisz się martwić o kłopoty związane z popłuczynami związanymi z regeneracją złoża, gdyż odbywać się będzie ona średnio co 1,5 tygodnia (w zależności od zużycia wody), a ilość wody na regenerację to ok. 500 l.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  7. #11667
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rav15

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Solec Zdrój
    Kod pocztowy
    28-131
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dziękuję Panowie za informacje.

    Skłaniam się ku instalacji ze zbiornikiem hydroforowym 300 l bezprzeponowym firmy WIMEST lub GRUDZIĄDZ.
    Pytanie, jakie wybrać złoże do usuwania manganu i żelaza.
    Na rynku jest kilka jak wspomniał qbek17 jest PYROLOX, DEFEMAN, KLARSANIT, KATALOX LIGHT
    Mam kilka wariantów złóż:
    1. dolomit, kwarc, zeolit i ruda manganu
    2. KLARSANIT + DEFEMAN
    3. KATALOX LIGHT (oxyline plus 56) - czytałem, że są liczne problemy z tym złożem

    Prośba o informację co wybrać, może jakieś inne. Czy typ złoża mam wpływ na szybkość regeneracji, a przy tym na ograniczenie ilości ścieków?
    Jaka jest trwałość złóż i skuteczność usuwania?
    Czy złoże ma wpływ na zmianę pH wody? Mam 7,7
    Czy zmieni się jej twardość jeżeli tak to o ile, przypomnę teraz mam 140.
    Mam do wyboru głowice

    1. CLACK WS1
    2. RXF67B
    3. KKRX67 - znalazłem nienajlepsze opinie o niej
    Którą wybrać do moich warunków, a może zastosować inną.

  8. #11668
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał rav15 Zobacz post
    Dziękuję Panowie za informacje.

    Skłaniam się ku instalacji ze zbiornikiem hydroforowym 300 l bezprzeponowym firmy WIMEST lub GRUDZIĄDZ.
    Pytanie, jakie wybrać złoże do usuwania manganu i żelaza.
    Na rynku jest kilka jak wspomniał qbek17 jest PYROLOX, DEFEMAN, KLARSANIT, KATALOX LIGHT
    Mam kilka wariantów złóż:
    1. dolomit, kwarc, zeolit i ruda manganu
    2. KLARSANIT + DEFEMAN
    3. KATALOX LIGHT (oxyline plus 56) - czytałem, że są liczne problemy z tym złożem

    Prośba o informację co wybrać, może jakieś inne. Czy typ złoża mam wpływ na szybkość regeneracji, a przy tym na ograniczenie ilości ścieków?
    Jaka jest trwałość złóż i skuteczność usuwania?
    Czy złoże ma wpływ na zmianę pH wody? Mam 7,7
    Czy zmieni się jej twardość jeżeli tak to o ile, przypomnę teraz mam 140.
    Mam do wyboru głowice

    1. CLACK WS1
    2. RXF67B
    3. KKRX67 - znalazłem nienajlepsze opinie o niej
    Którą wybrać do moich warunków, a może zastosować inną.
    Złoże ma bardzo niewielki wpływ na pH wody - trochę może je zwiększyć, w celu bardziej efektywnego usuwania żelaza i manganu. Twardość wody nie ulegnie zmianie. Zwróć uwagę na ofertę marki Ecoperla - Sanitower. Zapraszam do bezpośredniego kontaktu w celu zapoznania się z ofertą.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  9. #11669
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał rav15 Zobacz post
    Skłaniam się ku instalacji ze zbiornikiem hydroforowym 300 l bezprzeponowym firmy WIMEST lub GRUDZIĄDZ.
    Pytanie, jakie wybrać złoże do usuwania manganu i żelaza.
    Na rynku jest kilka jak wspomniał qbek17 jest PYROLOX, DEFEMAN, KLARSANIT, KATALOX LIGHT
    Mam kilka wariantów złóż:
    1. dolomit, kwarc, zeolit i ruda manganu
    2. KLARSANIT + DEFEMAN
    3. KATALOX LIGHT (oxyline plus 56) - czytałem, że są liczne problemy z tym złożem
    To wszystko złoża stosowane w odżelazianiu, ale jednak każde trochę inne:
    Dolomit to naturalna skała, która się rozpuszcza i podnosi twardość.
    Kwarc to po prostu piasek który działa jak filtr mechaniczny i zatrzymuje wytrącone żelazo. Z czasem może się pokryć osadami i działać jak katalizator.
    Rudy manganu (Pyrolox, G1, Defeman, itp) to naturalne skały zawierające dwutlenek manganu, który działa jako katalizator utleniania żelaza i manganu.
    Katalox Light to zeolit pokryty warstwą dwutlenku manganu - w założeniu działa jak ruda manganu, ale jest to sztuczne złoże. Przez to lżejsze (mniejsze wymagania co do płukania), ale też mniej trwałe (warstwa może się zetrzeć).

    Czy typ złoża mam wpływ na szybkość regeneracji, a przy tym na ograniczenie ilości ścieków?
    Ma wpływ. Im cięższe złoże tym mocniejszy strumień wymagany do regeneracji. Czyli więcej ścieków. Czas trwania regeneracji będzie podobny.

    Jaka jest trwałość złóż i skuteczność usuwania?
    Trwałość zależy od typu. Te naturalne są praktycznie niezniszczalne... po 20 latach można trochę dosypać bo się wycierają ziarna, ale poza tym się nie zużywają.
    Te sztuczne mają żywotność ok 7-10 lat, ale sporo zależy od warunków pracy.

    Czy złoże ma wpływ na zmianę pH wody? Mam 7,7
    Niektóre złoża podnoszą trochę pH, ale większość tego nie robi.

    Czy zmieni się jej twardość jeżeli tak to o ile, przypomnę teraz mam 140.
    Jeśli w mieszance będzie dolomit to może on podnieść trochę twardość.
    Ale z mieszankami jest taki problem, że część składników zużywa się wcześniej niż inne i w efekcie złoże w czasie zmienia swoje działanie.

    Mam do wyboru głowice
    1. CLACK WS1
    2. RXF67B
    3. KKRX67 - znalazłem nienajlepsze opinie o niej
    Którą wybrać do moich warunków, a może zastosować inną.
    2 i 3 to chyba to samo...
    Zdecydowanie z tych najlepsza będzie 1 czyli Clack. To solidna i niezawodna konstrukcja.

  10. #11670
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rav15

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Solec Zdrój
    Kod pocztowy
    28-131
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dziękuję za wyjaśnienie. Biorąc pod uwagę to, że popłuczyny będą wpuszczane do szamba, to ilość ścieków ma znaczenie. Zostałem poinformowany przez dostawcę urządzeń OXYLINE 56, że złoże KATALOX LIGHT płucze się co ok. 4 dni ( decyduje pomiar ciśnienia przed stacją i za stacją - płukanie przy spadku o 0,5 bara) i generowane są ścieki ok. 300 l. Inni oferenci podawali 500, 800 nawet do 1m3. Czyli w ujęciu rocznym różnica ceny za wywóz ścieków biorąc pod uwagę dane złoże może wynieść nawet 2000zł. Może więc warto kupić stację ze złożem lżejszym i co jakiś czas je wymienić jak się zużyje, niż długowieczne,ale zużywające dużo wody na regenerację. Pytanie co konkretnie wybrać. Czy KATALOX LIGHT będzie OK? A może inne złoże. Prośba o poradę.

  11. #11671
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał rav15 Zobacz post
    Dziękuję za wyjaśnienie. Biorąc pod uwagę to, że popłuczyny będą wpuszczane do szamba, to ilość ścieków ma znaczenie. Zostałem poinformowany przez dostawcę urządzeń OXYLINE 56, że złoże KATALOX LIGHT płucze się co ok. 4 dni ( decyduje pomiar ciśnienia przed stacją i za stacją - płukanie przy spadku o 0,5 bara) i generowane są ścieki ok. 300 l. Inni oferenci podawali 500, 800 nawet do 1m3. Czyli w ujęciu rocznym różnica ceny za wywóz ścieków biorąc pod uwagę dane złoże może wynieść nawet 2000zł. Może więc warto kupić stację ze złożem lżejszym i co jakiś czas je wymienić jak się zużyje, niż długowieczne,ale zużywające dużo wody na regenerację. Pytanie co konkretnie wybrać. Czy KATALOX LIGHT będzie OK? A może inne złoże. Prośba o poradę.
    Moim zdaniem tak duży filtr (13x54") nie wypłucze się prawidłowo zużywając 300 litrów wody. Nawet biorąc pod uwagę dane z karty katalogowej (przepływ do płukania 2,5 m3/h) to płukanie przez 15 min zużyje ponad 600 litrów. A te 2,5 m3/h to i tak raczej przepływ za niski - ja bym celował w 3,5 m3/h.
    Do tego to złoże wymaga bezwzględnie długiego płukania (przynajmniej przez godzinę) przy uruchomieniu - to daje kolejne kilka m3 wody.
    Samo złoże nie jest złe - ale wymaga dobrego płukania.

  12. #11672
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    miqolaj

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-868
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam.
    Poszukuję porządnego odkamieniacza/zmiękczacza wody do budowanego domu.
    2 łazienki, aktualnie 4 osoby ale penie będzie nas więcej.
    Woda z wodociągów - twarda.
    zależy nam na bezawaryjnym użytkowaniu i w miarę możliwości jak najmniej absorbującego przy obsłudze.
    W domu będzie piec gazowy kondensacyjny buderus, ogrzewanie podłogowe.
    Proszę o pomoc w wyborze dobrego urządzenia - internet to sama reklama bez rzetelnych informacji....;(

  13. #11673

    Domyślnie

    Witam ,
    Ujęcie ze studni na głębokości 22 m .
    Hydrofor 150 litrów przeponowy.

    Wyniki badań :

    1. Utlenialność z KMnO4 - 2,68 mg/l ( wartość parametryczna 5)
    2. Twardość ogólna 164 mg/l ( wartość parametryczna 500)
    3. Amoniak 0,32 mg/l ( wartość parametryczna 0,5)
    4. Azotyny mniej niż 0,003 mg/l (wartość parametryczna 0,5)
    5. Azotany mniej niż 0,45 mg/l (wartość parametryczna 50)
    6. Chlorki 68 mg/l ( wartość parametryczna 250)
    7. Żelazo 1167 mikrogramów/l ( wartość parametryczna 200)
    8. Mangan 229 mikrogramy/l ( wartość parametryczna 200)
    9. Mętność 0,21
    10 Barwa <5
    11 Zapach w temp 23 nieakceptowalny
    12 pH 7,6
    Mikroorganizmy >300

    Chciałbym pozbyć się żelaza, manganu oraz dodatkowo zmiękczyć wode.
    Czy ktoś z forumowiczów zajmuje się sprzedażą oraz montażem takich uzdatniaczy okolice Warszawy?

  14. #11674
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał miqolaj Zobacz post
    Witam.
    Poszukuję porządnego odkamieniacza/zmiękczacza wody do budowanego domu.
    2 łazienki, aktualnie 4 osoby ale penie będzie nas więcej.
    Woda z wodociągów - twarda.
    zależy nam na bezawaryjnym użytkowaniu i w miarę możliwości jak najmniej absorbującego przy obsłudze.
    W domu będzie piec gazowy kondensacyjny buderus, ogrzewanie podłogowe.
    Proszę o pomoc w wyborze dobrego urządzenia - internet to sama reklama bez rzetelnych informacji....;(
    Jeśli oczekujesz rzetelnej informacji to musisz zacząć od konkretnych danych: jaka jest twardość wody (zazwyczaj można sprawdzić w wodociągach lub zmierzyć), jakie zużycie wody ma taki zmiękczacz obsłużyć - czy to ma być 10 m3 miesięcznie czy może np. 20 m3 (4 lub więcej osób to bardzo ogólna informacja...)?

  15. #11675
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekgol Zobacz post
    Witam ,
    Ujęcie ze studni na głębokości 22 m .
    Hydrofor 150 litrów przeponowy.

    Wyniki badań :

    1. Utlenialność z KMnO4 - 2,68 mg/l ( wartość parametryczna 5)
    2. Twardość ogólna 164 mg/l ( wartość parametryczna 500)
    3. Amoniak 0,32 mg/l ( wartość parametryczna 0,5)
    4. Azotyny mniej niż 0,003 mg/l (wartość parametryczna 0,5)
    5. Azotany mniej niż 0,45 mg/l (wartość parametryczna 50)
    6. Chlorki 68 mg/l ( wartość parametryczna 250)
    7. Żelazo 1167 mikrogramów/l ( wartość parametryczna 200)
    8. Mangan 229 mikrogramy/l ( wartość parametryczna 200)
    9. Mętność 0,21
    10 Barwa <5
    11 Zapach w temp 23 nieakceptowalny
    12 pH 7,6
    Mikroorganizmy >300

    Chciałbym pozbyć się żelaza, manganu oraz dodatkowo zmiękczyć wode.
    Czy ktoś z forumowiczów zajmuje się sprzedażą oraz montażem takich uzdatniaczy okolice Warszawy?
    Jaką masz pompę? Czy masz bardziej dokładny wynik bakteriologi (poza ogólną liczbą)?

  16. #11676

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	badania_wody.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	432163

    pompa SDM Premium firmy IBO DAMBAT

    4 osoby w domu
    Ostatnio edytowane przez darekgol ; 05-07-2019 o 12:16

  17. #11677
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekgol Zobacz post
    pompa SDM Premium firmy IBO DAMBAT
    To ogólna nazwa producenta/marki - jaki jest konkretnie model? Od tego zależy wydajność, a od niej zależy jaki filtr możesz zastosować.

    4 osoby w domu
    Gdzie idą ścieki? Jakie jest miesięczne zużycie wody?

    Czy robiona była dezynfekcja studni? Czy to w ogóle nowa studnia czy już używana od dawna?

  18. #11678

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    To ogólna nazwa producenta/marki - jaki jest konkretnie model? Od tego zależy wydajność, a od niej zależy jaki filtr możesz zastosować.


    Gdzie idą ścieki? Jakie jest miesięczne zużycie wody?

    Czy robiona była dezynfekcja studni? Czy to w ogóle nowa studnia czy już używana od dawna?
    SDM Premium wydajność 105 l / m z wirnikiem - polimer wzmacniany - ogólnie pompa ze średniej lub niskiej półki za 700 zł,
    ogólnie żyła wodna nie ma za specjalnej wydajności przy podłączeniu pompy bezpośrednio bez hydroforu ciśnienie po ok 2 min mi spadało jakby brakowało wody. przy użyciu hydroforu jest ok


    ścieki idą do kanalizacji , ale jak teraz czytam sobie ile litrów jest zużywane na płukanie filtrów to zastanawiam się czy to było dobre rozwiązanie - może lepiej podłączyć to do deszcówki?

    dezynfekcja studni nie byłą robiona , studnia ma około 2 lata była używana jedynie do celów budowlanych, brak wodociągów , aktualnie budowa się już skonczyła a woda będzie używana w domu

  19. #11679
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekgol Zobacz post
    Witam ,
    Ujęcie ze studni na głębokości 22 m .
    Hydrofor 150 litrów przeponowy.

    Wyniki badań :

    1. Utlenialność z KMnO4 - 2,68 mg/l ( wartość parametryczna 5)
    2. Twardość ogólna 164 mg/l ( wartość parametryczna 500)
    3. Amoniak 0,32 mg/l ( wartość parametryczna 0,5)
    4. Azotyny mniej niż 0,003 mg/l (wartość parametryczna 0,5)
    5. Azotany mniej niż 0,45 mg/l (wartość parametryczna 50)
    6. Chlorki 68 mg/l ( wartość parametryczna 250)
    7. Żelazo 1167 mikrogramów/l ( wartość parametryczna 200)
    8. Mangan 229 mikrogramy/l ( wartość parametryczna 200)
    9. Mętność 0,21
    10 Barwa <5
    11 Zapach w temp 23 nieakceptowalny
    12 pH 7,6
    Mikroorganizmy >300

    Chciałbym pozbyć się żelaza, manganu oraz dodatkowo zmiękczyć wode.
    Czy ktoś z forumowiczów zajmuje się sprzedażą oraz montażem takich uzdatniaczy okolice Warszawy?
    Gdyby nie fakt, że zapach wody jest nieakceptowalny, to mógłbyś zastosować stację wielofunkcyjną, która kompleksowo pozbywa się zawartych w wodzie żelaza, manganu, jak również zmiękcza wodę. W Twoim przypadku trzeba zastosować klasycznie napowietrzanie wody z hydroforem bezprzeponowym oraz stację odżelaziająco-odmanganiającą. Napowietrzanie skutecznie usunie nieprzyjemny zapach wody. Jeśli chcesz dodatkowo zmiękczyć wodę, to na drugim stopniu wstaw zmiękczacz wody. Podaj informacje nt. posiadanej pompy lub prześlij jej model do weryfikacji.

    Zajmujemy się kompleksowo tematem uzdatnia, prowadzimy również serwisy i montaże.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  20. #11680

    Domyślnie

    Dokladie to na badaniach mialem okreslone zapach gnilny slaby, ten parametr ze w 23 stopniach nieakceptowalny przekleil mi sie przypadkowo od poprzedniej osoby

Strona 584 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony