dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 585 z 756
Pokaż wyniki od 11.681 do 11.700 z 15114
  1. #11681
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekgol Zobacz post
    Dokladie to na badaniach mialem okreslone zapach gnilny slaby, ten parametr ze w 23 stopniach nieakceptowalny przekleil mi sie przypadkowo od poprzedniej osoby
    To jeśli chodzi o parametry fizykochemiczne mógłbyś zastosować stację wielofunkcyjną. Jest droższa, ale zastępuje dwa urządzenia, zużywa mniej wody do regeneracji (i rzadziej), ale potrzebuje soli do regeneracji i jest mniej trwała.
    Radziłbym też zrobić dezynfekcję studni i ponowić badania. Przy takiej liczbie bakterii, jak puścisz tą wodę przez złoże to one się tam zaczną mnożyć jak w inkubatorze. Ewentualnie pomyślałbym wtedy o złożu Crystal Right i celi chlorującej.

  2. #11682
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sagemini

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-224
    Posty
    90

    Domyślnie

    Witam,

    Muszę na dniach zamówić zmiękczacz. Ślędze rynek i sam juz nie wiem co wybrać. Kilkanaście postów wcześniej pisałem jakie mam parametry wody tj:
    - woda z wodociągu o twardośćci ok. 22-24dH
    - zużycie miesięczne obecnie ok. 3-4m3 ale zakładam, że może wzrosnąć do ok. 5-6m3/m-c
    - prognozowane zmiękczanie do ok. 5dH ze względu na częściowo miedzianą instalację przy kotle.

    Idąc za waszą poradą zmiękczacz z ilością do max. 20l powinien w pełni wystarczyć na moje potrzeby i w takie kompaktowe urządzenie celuje. Wymiary zewnętrzne też nie są tu bez znaczenia - im smuklejsza obudowa tym lepiej. Wysokość bez znaczenia. Polecicie coś sensownego z głowicą Clack i złożem Lewatit?. Podrzuccie proszę jakieś propozycje na priv. Budżet ok. 2,5 - 2,7 tyś za zmiękczacz z bypass'em ale za jakiś sensowniejszy sprzęt mogę dać więcej. Kupuję dla siebie więc chce mieć urządzenie trwałe i możliwie bezproblemowe w eksploatacji. Z góry dzięki za wszelkie propozycje.

  3. #11683

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Proszę o pomoc w doborze odżelaziacza, studnia 31m, wydajność pompy 40l.
    Azotany < 0,89
    Azotyny < 0,066
    Barwa < 5
    Jon amonowy < 0,13
    Liczba progowa zapachu < 1
    Mangan 173
    Mętność 14
    pH 7,3
    Przewodność elektryczna -480
    Żelazo -1220
    Twardość ogólna (sumaryczna zawartość wapnia i magnezu) -213
    Indeksnadmanganianowy/utlenialność -0,53

  4. #11684
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek74 Zobacz post
    Dzień dobry,
    Proszę o pomoc w doborze odżelaziacza, studnia 31m, wydajność pompy 40l.
    Azotany < 0,89
    Azotyny < 0,066
    Barwa < 5
    Jon amonowy < 0,13
    Liczba progowa zapachu < 1
    Mangan 173
    Mętność 14
    pH 7,3
    Przewodność elektryczna -480
    Żelazo -1220
    Twardość ogólna (sumaryczna zawartość wapnia i magnezu) -213
    Indeksnadmanganianowy/utlenialność -0,53
    Napisz coś o układzie - czy masz zbiornik hydroforowy? Jaki (z membraną czy bez)? Jakiej pojemności? Co z kanalizacją?
    Jeśli chcesz tylko odżelaziacz to musi być z lekkim złożem bo pompa nie wypłucze nic ciężkiego.
    Możesz też pomyśleć o filtrze wielofunkcyjnym, który usunie też twardość, ale wymaga soli do regeneracji.

  5. #11685

    Domyślnie

    Z powodu uszkodzenia odżelaziacza szukam nowego. W zestawie mam odżelaziacz regenerowany nadmanganianem i zmiękczacz wody, zbiornik 500l .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190707_203926.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	432495 Pompę kupiłem nową wydajność 90l.
    Dostałem propozycję 2 zestawów:
    1. https://sklep.osmoza.pl/odzelaziacz-...54-p-1843.html
    2. https://sklep.osmoza.pl/profesjonaln...54-p-1093.html
    Ostatnio edytowane przez Bartek74 ; 13-07-2019 o 12:01

  6. #11686
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek74 Zobacz post
    Z powodu uszkodzenia odżelaziacza szukam nowego. W zestawie mam odżelaziacz regenerowany nadmanganianem i zmiękczacz wody, zbiornik 500l .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190707_203926.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	432495 Pompę kupiłem nową wydajność 90l.
    Dostałem propozycję 2 zestawów:
    1. https://sklep.osmoza.pl/odzelaziacz-wody-clack-pallas-air-1054-p-1843.html
    2. https://sklep.osmoza.pl/profesjonalny-odzelaziacz-wody-regenerowany-ozonem-clack-p1354-p-1093.html
    Mając zbiornik 500 litrów aż się prosi o zrobienie napowietrzania. Ale jak nie chcesz przerabiać instalacji to możesz wybrać odżelaziacz z napowietrzaniem (czyli to co masz w pierwszym linku). Ten drugi to moim zdaniem trochę już za duży jak na taki poziom żelaza.

  7. #11687

    Domyślnie

    Jeżeli zrobię napowietrzanie nie będzie potrzebny odżelaziacz?
    Jakie rozwiązanie według Ciebie będzie optymalne?
    Jaka głowica jakie złoże?

  8. #11688
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Witam
    Jaki uzdatniacz wody ? Woda z wodociągów o parametrach jak w załączniku.
    W domu 2 osoby. Zużycie wody do 5 m3. Woda bardzo twarda.
    Z góry dziękuję.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Woda_1.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	75,1 KB
ID:	432518  
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  9. #11689
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek74 Zobacz post
    Jeżeli zrobię napowietrzanie nie będzie potrzebny odżelaziacz?
    Będzie, ale inny. Taki bez regeneracji chemią.

    Jakie rozwiązanie według Ciebie będzie optymalne?
    Jaka głowica jakie złoże?
    Głowica to standardowo - Clack. A złoża to zależy w jaką strone chcesz pójść...

  10. #11690
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys_i_aga Zobacz post
    Witam
    Jaki uzdatniacz wody ? Woda z wodociągów o parametrach jak w załączniku.
    W domu 2 osoby. Zużycie wody do 5 m3. Woda bardzo twarda.
    Z góry dziękuję.
    Woda z wodociągów potrzebuje tylko zmiękczenia - ale w wynikach nie ma twardości. Dowiedz się jaka ona jest konkretnie i wtedy będzie można coś dobrać.

  11. #11691
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys_i_aga Zobacz post
    Witam
    Jaki uzdatniacz wody ? Woda z wodociągów o parametrach jak w załączniku.
    W domu 2 osoby. Zużycie wody do 5 m3. Woda bardzo twarda.
    Z góry dziękuję.
    Witam,

    pytanie, jak twarda jest ta "bardzo twarda" woda? Brakuje tego parametru w badaniu. Być może będziesz mógł odszukać wartość twardości wody na stronie internetowej Twojego lokalnego dostawcy wody.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  12. #11692
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.066
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek74 Zobacz post
    Dzień dobry,
    Proszę o pomoc w doborze odżelaziacza, studnia 31m, wydajność pompy 40l.
    Azotany < 0,89
    Azotyny < 0,066
    Barwa < 5
    Jon amonowy < 0,13
    Liczba progowa zapachu < 1
    Mangan 173
    Mętność 14
    pH 7,3
    Przewodność elektryczna -480
    Żelazo -1220
    Twardość ogólna (sumaryczna zawartość wapnia i magnezu) -213
    Indeksnadmanganianowy/utlenialność -0,53
    Dzień dobry,

    biorąc pod uwagę Twoje wyniki badań, sugerowałbym Ci stację wielofunkcyjną składającą się z butli ze złożem oraz zasobnika na sól do regeneracji złoża. Jest to kompleksowe rozwiązanie, gdyż oprócz pozbycia się żelaza i manganu, urządzenie zmiękczy Ci również wodę.

    Pozdrawiam
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  13. #11693

    Domyślnie

    Witam, proszę o poradę co zastosować. Łącznie z hydroforem.
    - Studnia głębinowa 54m, lustro wody ok. 18m, pompa zawieszona na 30m. Wiercona, rura stalowa, ma niecały rok.
    - Pompa Stairs ST1818 1,5kW, 100 l/min, 12 bar
    - Szambo (W przyszłości ma być kanalizacja)
    - Dom: 2 łazienki, osoby: 2+1

    Analiza wody:
    pH 7,5
    Przewodność 463
    Mangan < 4
    Żelazo 193
    Twardość 256
    Mętność 0,19
    Barwa < 5
    Liczba progowa zapachu < 1
    Utlenialność 1,41
    Jon amonu < 0,05
    Azotany 25,2
    Azotyny < 0,03
    Ogólna liczba mikroorganizmów w temperaturze 22C±2C, 68±4h > 300
    Liczba enterokoków kałowych 0
    Liczba bakterii grupy coli 0
    Liczba Escherichia coli 0
    Liczba Clostridium perfringens łącznie ze sporami 0

  14. #11694
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cash115 Zobacz post
    Witam, proszę o poradę co zastosować. Łącznie z hydroforem.
    - Studnia głębinowa 54m, lustro wody ok. 18m, pompa zawieszona na 30m. Wiercona, rura stalowa, ma niecały rok.
    - Pompa Stairs ST1818 1,5kW, 100 l/min, 12 bar
    - Szambo (W przyszłości ma być kanalizacja)
    - Dom: 2 łazienki, osoby: 2+1

    Analiza wody:
    pH 7,5
    Przewodność 463
    Mangan < 4
    Żelazo 193
    Twardość 256
    Mętność 0,19
    Barwa < 5
    Liczba progowa zapachu < 1
    Utlenialność 1,41
    Jon amonu < 0,05
    Azotany 25,2
    Azotyny < 0,03
    Ogólna liczba mikroorganizmów w temperaturze 22C±2C, 68±4h > 300
    Liczba enterokoków kałowych 0
    Liczba bakterii grupy coli 0
    Liczba Escherichia coli 0
    Liczba Clostridium perfringens łącznie ze sporami 0
    Masz całkiem dobrą wodę... jedynie te mikroorganizmy są niepokojące - czy robiłeś dezynfekcję studni po jej wykonaniu?
    Z fizykochemii w zasadzie można dać filtr mechaniczny i to by wystarczyło... chyba, że chcesz jeszcze zmiękczyć wodę?
    Pompę masz bardzo mocną - zazwyczaj hydrofory są do 6 lub 10 bar, a Twoja pompa może dobić do 12... zastanów się nad jakimś dławieniem lub zaworem bezpieczeństwa. No i hydrofor powinien być raczej z tych dużych, żeby nie załączać pompy za często bo przy takiej mocy silnik możę się spalić od częstych załączeń.

  15. #11695

    Domyślnie

    Dzięki wielkie qbek17 za odpowiedź!

    Nie robiłem dezynfekcji. Czym to najlepiej zrobić? Jakimś podchlorynu sodu?
    Czyli jeden filtr mechaniczny, bez żadnych piankowych, węglowych?
    Czy konieczność jest zmiękczania tej wody?
    Co do pompy to ona nie straci ciśnienia po drodze? Od studni do domu jest jeszcze jakieś 25m minimum.
    Hydrofor 300l będzie ok? Tylko czy przeponowy czy ocynkowany? Do niego planowałem właśnie dać wyłącznik ciśnieniowy.
    Ostatnio edytowane przez Cash115 ; 17-07-2019 o 11:58

  16. #11696
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cash115 Zobacz post
    Nie robiłem dezynfekcji. Czym to najlepiej zrobić? Jakimś podchlorynu sodu?
    Tak. Podchloryn sodu (najlepiej płynny) wlewasz do studni, zaciągasz do całej instalacji, zostawiasz na noc i rano długo płuczesz. Bardziej szczegółowe opisy były już kilka razy na forum - na pewno znajdziesz.

    Czyli jeden filtr mechaniczny, bez żadnych piankowych, węglowych?
    Możesz dać ile chcesz, ale myślę, że jeden wystarczy. Piankowy to też filtr mechaniczny. Tylko nie zamontuj jakiegoś małego i zbyt dokładnego bo to ciśnienie może go rozerwać (chyba, że dasz jakiś reduktor).

    Czy konieczność jest zmiękczania tej wody?
    Nie ma konieczności. To tylko Twój wybór czy chcesz mieć wodę miękką. Ja do nowego domu bym się nie zastanawiał tylko instalował. Do Twoich potrzeb standardowy model z 25 litrami złoża wystarczy. Koszt jakieś 2500-3000 zależnie od opcji.

    Co do pompy to ona nie straci ciśnienia po drodze? Od studni do domu jest jeszcze jakieś 25m minimum.
    Straci... ale tylko trochę. Na różnicy wysokości od lustra wody do powierzchni - ok 2 bar. Na odległości w poziomie - prawie nic. Na hydroforze zazwyczaj ustawia się ciśnienia w zakresie 3-4 bar, więc jak dasz nawet do 5-6 to i tak pompa ma jeszcze 4 bar nadmiarowego ciśnienia... a to znaczy, że będzie pracować w cyklu start-stop bardzo często, co nie jest korzystne dla silnika (może się przegrzać, bo przy starcie pobierany prąd jest największy).

    Hydrofor 300l będzie ok? Tylko czy przeponowy czy ocynkowany? Do niego planowałem właśnie dać wyłącznik ciśnieniowy.
    Każdy typ ma swoje plusy i minusy... trzeba by na to spojrzeć np. pod kątem obsługi (czy wolisz co jakiś czas wymienić membranę czy raczej dopompowywać powietrza?, itp)

  17. #11697

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo, to już wszystko wiem. To jakąś stację uzdatniania muszę sobie znaleźć. Lepiej ją zamontować chyba przed nabiciem instalacji CO wodą?

    A co do podchlorynu sodu, czy jak wleję 5L będzie ok?

  18. #11698
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.092

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cash115 Zobacz post
    To jakąś stację uzdatniania muszę sobie znaleźć. Lepiej ją zamontować chyba przed nabiciem instalacji CO wodą?
    Nie zaszkodzi, ale nie jest to konieczne - CO to obieg zamknięty, więc odrobina kamienia nie wpłynie na działanie tego układu.

    A co do podchlorynu sodu, czy jak wleję 5L będzie ok?
    To zależy od kilku czynników - poczytaj wcześniejsze instrukcje. Musisz przeliczyć objętość studni i instalacji, i tak dobrać ilość podchlorynu (uwzględniając jego stężenie) aby dawka była wystarczająca... lepiej dać więcej niż za mało.

  19. #11699

    Domyślnie

    Witam ,
    bardzo proszę o weryfikację moich zamiarów kupna zmiękczacza dla 1-2 osób. Wybrałam https://aqua-soft.com.pl/uzdatnianie...yw-0-5m-h.html , zużycie 2-4 m3 , często nie ma nas w domu. Wybrać czasową czy objętościowa wersję pracy ?
    Dane wody poniżej :
    pH) - 7,74
    Chlorki mg/l 17,22
    Azotany mg/l 2,92
    Azotyny mg/l 0
    Mangan μg/l 7,33
    Żelazo μg/l 38,39
    Twardość mg/l 332
    Jon amonu mg/l 0,03
    Mętność NTU 0,22 z
    Przewodność elektryczna μS/cm 679
    Dziękuję

  20. #11700

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    To i ja poproszę o analizę wody, oraz informację jakie filtry dobrze by było zainstalować.
    Studnia głębinowa, woda z 17 metrów, pompa grundfos 3-55, oraz zbiornik przeponowy 100l. Domek letniskowy użytkowany przez 3 osoby weekendowo.

    Analiza wody:
    pH 7,66
    Mangan 125
    Żelazo 180
    Mętność 5,56
    Barwa 5
    Jon amonu < 0,06
    Azotany 16,6
    Azotyny 0,3
    Liczba bakterii grupy coli 2
    Liczba Escherichia coli 0
    Liczba Enterokoków 0

Strona 585 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony