dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 18
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 344
  1. #241

    Domyślnie

    Aniu - oto świeże zdjęcie kuchni. Pewnie jeszcze poczujesz farbę

    Na zdjęciu oczywiście znajdziesz same mury. Na meble muszę zaczekać do przeprowadzki - wstawię tam jasną Nikę z BRW (fron Nida Klon, blaty - jasna płyta ale niestety nie z kamienia )

  2. #242

    Domyślnie

    maju dzięki za fotkę kuchni. Czy mi się wydaje czy nie masz małego okna w kuchni? Patrząc na twoje zdjęcie zaczynam się zastanawiać czy nie zlikwidować u siebie tego okna, wtedy kuchnia byłaby bardziej ustawna. Jak planujesz ustawić meble? Czy płytki też masz w salonie?

  3. #243

    Domyślnie

    maju-km czemu kuchnia jest taka mała? około 280cm *360cm
    Zmniejszona została,w moim planie ma 320cm*430cm
    Przeoczyłem coś


    Proszę o poradę
    Zastanawiam sie jak/czym wykonac krótka sciane w salonie .Co sadzicie o wykonaniu techniką zamieszczona na zdjeciu, podoba wam sie?



  4. #244

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ania_* Zobacz post
    maju dzięki za fotkę kuchni. Czy mi się wydaje czy nie masz małego okna w kuchni? Patrząc na twoje zdjęcie zaczynam się zastanawiać czy nie zlikwidować u siebie tego okna, wtedy kuchnia byłaby bardziej ustawna. Jak planujesz ustawić meble? Czy płytki też masz w salonie?
    Mam 2 okna w kuchni 1.5*1.5 .Kuchnia jest ustawna.






    Układ kuchni zblizony do:
    Ostatnio edytowane przez P:)apolinek ; 22-04-2011 o 11:53

  5. #245

    Domyślnie

    Papolinek twoja kuchnia jest większa ponieważ ty budujesz dom - Posadów a ja buduję Sybille 2. Układ jest taki sam tylko wymiary pomieszczeń inne. Moja kuchnia ma 10,9m i będzie wyglądać tak jak u maji-km, dlatego zastanawiam się nad zlikwidowaniem jednego okna.
    Jeżeli chodzi o wykonanie ściany w twoim salonie to podoba mi się kolor i struktura (zdjęcie środkowe). To jest chyba jakiegoś rodzaju tynk ozdobny?

  6. #246

    Domyślnie

    Ogrzewaniwe
    Dla zainteresowanych schemat instalacji grzewczej wykonanej u mnie.
    Układ działa częściowo na grawitacji.(grzejniki science)
    Brak korozji zimnych temperatur w piecu(zbyt chłodny powrót poniżej 45 st)
    -dłuższa żywotność kotła
    -mniejsze zarastanie kotła jak i wkładu sadza
    -brak skroplin kwasowych
    Obniżenie temperatury wejściowej na grzejniki ścienne poniżej 45 st bez obawy o korozję kotła
    Możliwość wyeliminowania głowic termostatycznych na grzejnikach bez obawy o przegrzanie pomieszczenia przy prawidłowym doborze mocy grzejników.




    Kuchnia
    Na forum znalazłem kolejna kuchnie ,chciał bym obie połaczyc w czałosc.
    -fronty zlizone do mich oczekiwan
    -okapu nie jestem pewien
    -lodówka w zabudowie
    -zmuwarka pod ociekaczem lub pod płyta indykcyjna(czesciej urzywana niz piekarnik)
    -piekarnik oraz mikrofala w słupku lub ukryte

    Czy ktos z forum moze sie podzielic swoimi rozwiazaniami(zasugerowac zmiany)
    Jak bedzie ustawiona wasza kuchnia?

    Ostatnio edytowane przez P:)apolinek ; 22-04-2011 o 14:29

  7. #247

    Domyślnie

    Trochę mnie nie było a tu proszę ile nowych postów. Forum wreszcie ruszyło.
    Apolinku co do kuchni to trudno mi się wypowiadać ponieważ się nad nią za bardzo nie zastanawiam niestety musze wstawić tam stare meble Nika BRW,
    takie
    chce je tak ustawić aby zlewozmywak był pod oknem, piec będzie po lewej stronie ponieważ tam mam komin wentylacyjny. Co do koloru to ten co mam mi się podoba ale on raczej nadaje się do jasnej kuchni (teraz mam właśnie kuchnię od południa) w nowym domu moja kuchnia będzie od północy i jak będę w przyszłości kupowała nowe meble to będą raczej jasne (biel, kość słoniowa, ecru). Jak znajdę chwilę to będę musiała sobie wrysować te moje meble w plan kuchni i zobaczymy co z tego wyjdzie. A nasza kuchnia w Sybilli faktycznie jest węższa.

    Co do ściany w salonie to mi także podoba się ten odcień na środkowym zdjęciu - bardzo ciekawie to wygląda.
    Ściany w piwnicy też mają jakąś strukturę prawda?


    maju_km - widzę ogromnie postępy w budowie. bardzo szybko Wam to idzie.

    U nas w pralni zostało tylko zafugować, niestety reszta piwnicy nie jest jeszcze wypłytkowana, ze względu na to że wkrótce będziemy musieli się przeprowadzić obecnie zaczęliśmy prace w łazience i wiatrołapie (może dziś będę na budowie to zrobię kilka nowych fotek), ścianka na piętrze przy schodach wymurowana (wyszła super). Poświętach mó mąż zabiera się za robienie kominka. U na prace idą wolno ponieważ praktycznie wszystko robimy sami. Gipsuje i płytkuje mój tata, mąż robi pozostałe rzeczy, do tego robią to po pracy.

    Potem pochwalę sie fotkami.

    Pozdrawiam
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  8. #248

    Domyślnie

    Witam.
    Znalazłem na forum muratora jeszcze jedną podobającą mi się kuchnię.



    Ściana w piwnicy jest wykonana inna technika niż ta w salonie.

    Salon
    Na uprzednio zagruntowana ścianę
    1 tynk gipsowy nakładany grzebieniem zaciągany paca do tynków elewacyjnych.
    2 gruntowanie dobrej klasy gruntem lub farba gruntującą
    3 nakładanie podkładu barwiącego o zbliżonym kolorze do warstwy wierzchniej (najlepiej średnio szerokim pędzlem technika podobna do nakładania stiuków)
    4 nakładanie bejcy wodnej -kolor(najlepiej średnio szerokim pędzlem, technika podobna do nakładania stiuków)
    5 nakładanie lakieru wodnego bezbarwnego (najlepiej średnio szerokim pędzlem, wzdłuż i w szerz)

    Korytarz
    Na uprzednio zagruntowana ścianę
    1 tynk gipsowy nakładany grzebieniem ,rozciągany pędzlem do malowania o długim włosiu wyłącznie w jednym kierunku
    2.3.4.5.identycznie jak w przypadki salonu

  9. #249

    Domyślnie

    ]"Czy mi się wydaje czy nie masz małego okna w kuchni? Patrząc na twoje zdjęcie zaczynam się zastanawiać czy nie zlikwidować u siebie tego okna, wtedy kuchnia byłaby bardziej ustawna. Jak planujesz ustawić meble? Czy płytki też masz w salonie?" - Tak Aniu, nie mam okna na lewej ścianie kuchni. Bo wtedy miałbym nieustawną kuchnię. Mam dużą lodówkę (side-by-side), którą wstawię właśnie na ścianie po lewej stronie oraz meble BRW Nika które ustawię wokół kuchni - w tym pod oknem. Zlew będzie w prawym rogu, obok niego - na prawej ścianie - piec gazowy z piekarnikiem oraz zmywarka. Nad piecem okap uchodzący do jednego z kanałów wentylacyjnych do których jest dostęp na ścianie po prawej stronie kuchni.
    Płytki które widać w kuchni (Balleno, 60cm x 60cm ok 40zł/m2 kupione w Castoramie) mam położone prawie na całym parterze tzn: kuchnia, salon, korytarz i wiatrołap. Tylko w łazience są inne płytki a w pokoju obok salonu będą panele.

    Teraz jestem na etapie wykańczania salonu. Czy macie już zbudowane swoje kominki? W jakim stylu planujecie je wykończyć? Ja mam prostą bryłę, wkład kominkowy obudowałem regipsem a na to przykleję płytki - takie same jakie leżą na podłodze. Z dodatków do tego kominka mogę wymienić to, że na piętrze mam położone kanały, z wyjściem w każdym pokoju (kratka 16x16) przez które aparat nawiewny dmucha ciepłym powietrzem. Zdjęcie kominka wstawię jak tylko go opłytkuję (może się to uda w najbliższy weekend)

    Papolinku - po so ci w salonie tyle kaloryferów?! Nie szkoda ci wyglądu i przestrzeni wykusza na te grzejniki? Ja w salonie mam jeden grzejnik pod oknem ale pod całą podłągą (także w kuchni) mam podłogówkę.

    MI* - piszesz "chce je tak ustawić aby zlewozmywak był pod oknem" - bierzesz pod uwagę że nie otworzysz wtedy okna? Będziesz musiała kupić specjalny "łamany" kran. Kosztuje taki dobrych kilka stówek...

  10. #250

    Domyślnie

    Cytat Napisał maju_km Zobacz post

    Papolinku - po so ci w salonie tyle kaloryferów?! Nie szkoda ci wyglądu i przestrzeni wykusza na te grzejniki? Ja w salonie mam jeden grzejnik pod oknem ale pod całą podłągą (także w kuchni) mam podłogówkę.
    Nie mam podłogówki w salonie dlatego do 90 m3 musiałem dobrać taka ilosć grzejników.Salon mam wysoki na 290 cm.
    Równiez w innych pomieszczenieach gdzie mam podłogówke mam przewymiarowana moc łaczna podłogówki oraz grzejników tak aby same grzejniki poradziły sobie z ogrzaniem domu w przypadku praku prądu.
    Z doswiadczeniea okolicznych mieszczańców wielokrotnie słyszałem iz zima czesto maja w domu mniej niz 10 st

    Jeśli chodzi o grzejniki na wykuszu nie stanowia utrudnienia,parapet łaczony ładnie je maskuje.
    Grzenik na scianie bocznej jest jakby zabezpieczeniem w przypadku czestych przerw w dostawie pradu przy oblodzeniu trakcji energetycznych.




    Cytat Napisał maju_km Zobacz post
    MI* - piszesz "chce je tak ustawić aby zlewozmywak był pod oknem" - bierzesz pod uwagę że nie otworzysz wtedy okna? Będziesz musiała kupić specjalny "łamany" kran. Kosztuje taki dobrych kilka stówek...
    Z tym wnioskiem nie zgodze sie .
    Usytuowanie kranu naprzeciwko słupka okiennego nie przeszkadza w otwietaniu okna (słupek okienny + około 5cm w obie strony)
    Pomysł jest realizowany ,a kilka dobrych stówek zostaje w kieszeni.

    Mam fajny projekt kominka z kamienia,postaram sie zamiescic następnym razem.

    Osobom rozoczynajacym po raz pierwszy budowe domu polecam lekturę murator 5.2011 str 62"Kupujemy materiał w hurtowniach"
    W ciekawy sposób opisane sa podejscia hurtowników do klienta,wnioski do wyciagniecia samemu również.
    Ostatnio edytowane przez P:)apolinek ; 26-04-2011 o 14:45

  11. #251

    Domyślnie

    No właśnie ja chcę tak ustawić meble aby kran był idealnie na środku słupka, ale oczywiście wszystko wyjdzie "w praniu". Nie chcę dokupować mebli, bo szkoda mi kasy, ewentualnie może dokupię stojącą szafkę rogową, bo tego mi brakuje.

    Co do kominka to już kiedyś pokazywałam jaki mi się podoba, wygląda tak

    mam nadzieję że uda nam się zrobić podobny,
    tyle że my będziemy mieć takie cegły jak na ściance nad schodami czyli takie:


    A tak wygląda zabudowany stelaż w łazience
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  12. #252

    Domyślnie

    A takie podobają mi się tralki do schodów:
    lub
    Schody będziemy mieć dębowe, poręcz też dębową.
    Co o tym sądzicie?

    A takie mamy płytki w wiatrołapie Cersanit Sfinks beige - gres szkliwiony


    Apolinku - ostatnia propozycja najbardziej mi się podoba.
    Ostatnio edytowane przez MI* ; 05-05-2011 o 17:36
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  13. #253

    Domyślnie

    Mi* czy między płytkami masz normalnej grubości fugi i jakiego koloru? Jeśli chodzi o tralki do schodów to podoba mi się ta z tulipanem, jest śliczna. Jeżeli to nie problem to podaj mi cenę twoich schodów z poręczą.

    U mnie powolutku pną się w górę mury piwnicy. Cieszę się, że już jest jakiś efekt pracy murarzy.

  14. #254

    Domyślnie

    Tulipan jest bardziej estetyczny,dodatkowo ma mniej zakamarków do gromadzenia sie kurzu.

    Jestem w trakcie prac w łazience,obecnie poszukuje kabiny prysznicowej ze srednim brodzikiem lub bez brodzika dobrych firm.
    Zdecydowałem sie juz na
    kompakt wc roca Dama Senso Compacto i Square
    umywalke nablatowa urbi 2 roca

    Znalazłem w necie fajne kabiny firmy koło
    akcent plus oraz niven
    ceny w przedziale 2000-3000 z brodzikiem
    Moze ktos zna podobnego typu kabiny w cenie niższej?
    Ostatnio edytowane przez P:)apolinek ; 08-05-2011 o 18:10

  15. #255

    Domyślnie

    Apolinku
    o ten kompakt Ci chodziło http://www.mizar.pl/Roca/33082 ? Jesli tak to fajny, podoba i się ponieważ nie ma zbyt dużo zakamarków do czyszczenia i ma fajną wąską spłuczkę.
    A umywalka super, bardzo mi się podoba.
    Co do kabin to bardziej podoba mi się ta Niven, taką chciałabym właśnie w łazience na górze, z bardzo niskim brodzikiem i bez tych "grubych profili"
    Co do cen to faktycznie dużo kosztują te kabiny, my mamy deante deep blue szroniona, ale ja taką kupowałam ze względu na kąpanie dzieci przez dłuższy czas będziemy bez wanny no i cena była kusząca - akurat była w promocji ok 1000zł.
    z deante kwadratowa jest taka http://deante.pl/kabiny_i_brodziki_k...na_cubic.xhtml ale nie widziałam na żywo

    Aniu fugę mam chyba na 2mm ale nie jestem pewna muszę zapytać, kolor wybierał mąż, nie wiem dokładnie jaki, ale jest koloru płytek całość wygląda tak (niestety zdjęcie jeszcze bez fug):

    Przestały mi się podobać kontrastowe kolory fug, u mnie będą wszędzie fugi raczej koloru płytek lub bardzo zbliżone, oczywiscie za wyjatkiem pralni, ale tam mi nie zależało na kolorach tylko na cenach.
    Co do schodów to trudno mi podać ceną bo sama nie wiem ile ostatecznie zapłacę, robi nam je znajomy z naszego dębu, więc teoretycznie powinien nam wziąć tylko za robociznę. Jak już zapłacę to Ci napiszę cenę.

    A ja obecnie szukam fajnych kratek do kominka, chciałabym aby w jakiś sposób nawiązywały do tych tralek, ale mój mąż nie chce kutych kratek, no i musiały by pasować do tej cegły z której jest murowany przód kominka.
    No i muszę wybrać tapetę do kuchni - płytki w kuchni bedę miała takie:

    fuga do tego mapei tytan
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  16. #256

    Domyślnie Kompakt wc/bidet hall roca

    Co sadzicie o kompakcie wc/bidecie hall firmy roca?
    Który waszym zdaniem ładniejszy
    dama senso compacto i square czy hall
    hall

    dama senso compacto i square

    Zastanawiam sie co wybrac do łazienki na górę.

    Pierwsza na jaka sie napotkałem.
    W innym odcieniu bedzie pasowac
    Ostatnio edytowane przez P:)apolinek ; 13-05-2011 o 14:34

  17. #257

    Domyślnie

    Apolinku - jeżeli ten Hall w rzeczywistości nie robi wrażenia bardzo dużego, to bardziej mi się podoba, oba sa fajne ja bym wybrała ten który jest zgrabniejszy.

    Co do kratki, to też tą oglądałam, ale zastanawiam się czy one mają tę kieszeń montażową a jeśli nie to jak je się montuje?

    Podobają mi się tez takie:

    nie wiem który ładniejszy kolor tylko nie bardzo by nawiązywały to tych moich tralek
    Znalazłam jeszcze coś takiego

    też fajna ale musiałaby chyba być w innym kolorze. Koszt 67,50zł na allegro.
    podoba mi się też taka: ale tej trochę cena wysoka, bo na stronie parkanex-u kosztuje 155,00zł, a te dwie poprzednie są po 77,00zł.
    Potrzebują min 3 a najlepiej 4 takich kratek.
    Znalazłam jeszcze taką: koszt 90,00zł na allegro) ale jak ja zamontować

    jest jeszcze taka
    ale koszt 210,00zł

    A teraz rozważania na temat tapety do kuchni:
    wytapetowane będą wszystkie ściany oprócz tej którą mam między salonem a kuchnią, do wysokości tak jak zaczynają się wiszące szafki, czyli ok. 1,5m
    co sądzicie do tej mojej szarej podłogi i tych mebli z BRW
    taka

    taka - o ile jest w szarościach, bo trochę przypomina brązy
    taka
    tylko że ta jest na białym tle i ma brokat - nie wiem jakby to wyglądało w rzeczywistości i czy do kuchni by sie nadawała.

    Widziałam fajną tapetę w leroy merlin, ale nie umiem jej znaleźć u nich na stronie ani na allegro - na etykiecie było napisane tapeta fliz celine szary 721010 ras
    mam zdjecie na komórce ale nie mam na razie jak zgrać.

    A ścianę którą mam pomiędzy salonem a kuchnią od strony kuchni pomalowałbym na jasny szary i przykleiła te naklejki z IKEI
    Ostatnio edytowane przez MI* ; 16-05-2011 o 17:56
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  18. #258

    Domyślnie

    Na stronie przedstawiony jest montaz kratki.
    Karzda kratka powinna posiadac kieszeń.
    http://www.kominki.ign.com.pl/?menu=produkt&id=485

    Nie wiem na który kompakt sie zdecydowac
    hall kosztje 1550
    dama senso compacto i square 1270

  19. #259

    Domyślnie

    Apolinku - wiem że te zwykłe ramki maja tę kieszeń ale nie wiem czy te kute też, ale już wiem ze kutych nie będzie mój mąż zrobił już otwory w obudowie kominka pod kratki z parkaneksu - te z tymi listkami.

    Co do kompaktu to trudno jest mi Ci tak jednoznacznie doradzić bo nie widziałam jakie są w rzeczywistości, ja bym wzięła ten który jest zgrabniejszy.

    Widze Apolinku że znowu zostaliśmy sami na forum.

    A ja byłam dziś chwilę na budowie i zrobiłam kilka fotek, niestety płytki sa strasznie zakurzone i brudne.
    Ale może coś zobaczycie
    łazienka


    kominek


    kuchnia
    Jesteśmy w połowie drogi do spełnienia marzeń!

  20. #260

    Domyślnie

    Kabina prysznicowa
    Nadal nie wubrałem kabiny prysznicowej do łazienki na dół.
    Zastanawiam sie teraz nad wyborem kwadrat-półokrągła.
    Zarówno kabina 90 cm półokrągła jak i prostokatna bedzie ustawiona czesciowo we wnęce 30 cm i bedzie równolegle wystawac wraz z kompaktem 60 cm.
    Z tym ze w półokrągłej wyjscie bedzie usytuowana nieporecznie na róg kibelka.
    Szukajac ciekawych rozwiązan znalazłem kika kabin firmy ravak.
    Jesli to mozliwe prosił bym o ocene ich funkcjonalnosci,wygladu , relacji ceny do jakości.


    Pierwsze z nich to Ravak ESKR2 ESKK2
    Modele te posiadaja mozliwosc otwierania drzwi do wewnątrz jak i na zewnątrz
    W tych modelach bedę musiał pozostawic przerwę miedzi zabudowa rury kanalizacyjnej a kabina w celu umozliwienia otwierania sie jednej z 2 połówek drzwi kabiny


    Kolejne kabiny to GSRV4 GSDPS
    GSRV4 Model ten posiada drzi narozne otwierane na zewnątrz.
    GSDPS natomiast posiada drzwi zabudowane na jednej ze scianek kabiny
    Zabudowa rury kanalizacyjnej moze prztlegac do czesci nieotwieralnej kabiny.


    Pora na kabiny półokragłe GSKK3 GSKK4.

Strona 13 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony