dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1

    Domyślnie Czy da radę wybudować 130mkw stan surowy zamknięty za 190tys

    Witam, jestem nowy na tym forum i jak wiadomo planuje budowe domu, 130 mkw powierzchni uzytkowej, parterowy, z dwuspadowym dachem, bez udziwnien Okolice gliwic. Rozpoczecie budowy w przyszlym roku. Jest mozliwe zamkniecie sie w 190 tys stan surowy zamkniety??? Jak wyglada to w 2008 roku? No i ile szacujecie bedzie drozej w przyszlym z materialami i robocizna??

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Stan surowy otwarty :

    między 700 (szczęściarz spoza W-wy) a 900 pln za metr otwartego. A więc się powinno zmieścić Przy założeniu, że zero pracy własnej.

    Za mało danych na zamknięty - powierzchnia dachu, ilość okien, wymiary...etc
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Dopiero jestem na etapie wyboru projektu i zastanawiam sie czy parterowy bez poddasza uzytkowego, czy z piwnica czy bez, co wychodzi drozej??
    Dwa przyklady:

    http://www.regional.pl/kbprojekt/pro...=120&spudo=130

    http://www.regional.pl/kbprojekt/pro...=130&spudo=160

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał miliarder
    Dopiero jestem na etapie wyboru projektu i zastanawiam sie czy parterowy bez poddasza uzytkowego, czy z piwnica czy bez, co wychodzi drozej??
    Dwa przyklady:
    http://www.regional.pl/kbprojekt/pro...=120&spudo=130

    na tej samej stronie : Koszt stanu surowego zamknietego: 197 120 PLN
    Koszt stanu deweloperskiego: 258 720 PLN


    http://www.regional.pl/kbprojekt/pro...=130&spudo=160

    Koszt stanu surowego zamknietego: 227 040 PLN
    Koszt stanu deweloperskiego: 297 990 PLN
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #5

    Domyślnie

    Widzialem, ale chcialem sie upewnic czy sa to ceny aktualne, choc tak tam pisza, ale w zyciu nigdy nie wiadomo

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar TMK
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    3.143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    Ja wybrałem inny projekt (rzuty masz w moim dzienniku), stan surowy zamknięty szacuję na 150tys w tym roku. Jak będzie w rzeczywistości zobaczymy, na razie mój kosztorys sprawdza się, ale dopiero robią zero i mam część zakupionych materiałów na kolejne etapy.
    Projekt wybierałem prawie 2 lata, w międzyczasie wiele zostało odrzuconych, w tym wszystkie z dachami kopertowymi, piwnicami, balkonami, parterówy itd. Oczywiście ekipa musi być niedroga, system gospodarczy, zakup materiałów w różnych hurtowniach, część można kupić bez 22%VATu itd.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    za 190 tys. zbudowałam 184m2 po podłogach, 165 użytkowej, projekt indywidualny z wysoką ścianą kolankową. "0" pracy własnej. Stan surowy zamknięty.
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Buduj. A jak Ci się nie uda, to przynajmniej będzie kolejny dom na sprzedaż na rynku.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar TMK
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    3.143
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    Trociu - nie strasz nowego forumowicza 190tys na stan surowy nie jest mała kwotą.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał TMK
    Trociu - nie strasz nowego forumowicza 190tys na stan surowy nie jest mała kwotą.
    No tak.
    Jeżeli będzie samo stawianie ścian i dach + prosta sekwencja okien - to się powinien zmieścić.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Okna typowe pcv i tam gdzie da radę fixy w skrzydle (nie wyróżniają się tak jak fixy w ramie).

    U mnie na 8 okien tylko 2 miały typowy wymiar.

  12. #12

    Domyślnie

    My budowaliśmy siłami własnej i zaprzyjaźnionej (rodzinnie powiązanej) firmy domek 140 całkowitej (ok. 120 użytkowej) i też wyszło nam niewiele mniej w zeszłym roku. Budowa też w okolicach Gliwic. Nie lubię ściemniać. A rozliczenia były oczywiście bez zysku i z udziałem pracy własnej. Wystarczy zrobić orientacyjny kosztorys materiałowy według projektu - i będzie widać czarno na białym czy da się to zrobić za np. 100 tys.
    Mąż dopilnowywał, wiele rzeczy robił sam, załatwiał materiały i transport - ale oczywiście musieliśmy przecież płacić pracownikom, bo trudno wybudować dom samemu dosłownie, nawet technicznie to nie jest możliwe. Ściany Ytong 36,5, (ale za to teraz nie ma konieczności szybkiego ocieplania), dachówka ceramiczna, ale średniej klasy, ceny dość korzystne (biorąc pod uwagę ten koszmar zeszłego roku), na pewno żaden z inwestorów indywidualnych takich cen by nie dostał, a i tak były wysokie.
    Ale trzeba pamiętać też o kosztach dodatkowych - woda na czas budowy (my wykopaliśmy studnię), prąd budowlany (skrzynka, doprowadzenie), utwardzenie terenu, aby można wjechać, ogrodzenie tymczasowe, jakaś buda lub blaszak dla schowania narzędzi, różne "dupsy" - węże do wody, pompa, przedłużacze, kable, proste narzędzia, rusztowania, deski itd, itp.). To nie sa małe kwoty, a ich nie unikniesz.
    Im więcej sam doglądasz budowy i załatwiasz, to nie tylko czynisz oszczędności, ale płacisz za telefon, benzynę, dni wolne w pracy podstawowej.
    Moim zdaniem na fiksach wiele nie oszczędzisz (zrób porównanie kosztorysowe), a mają też swoje wady (np. utrudnienia w myciu - nie tylko zimą - trudno jest zauważyć smugi i trzzeba latać w te i nazad)
    To jest wystarczajaca, realna kwota, ale nie sądzę, aby udało się wiele zaoszczędzić.

  13. #13

    Domyślnie

    Całkowicie zgadzam się z przedmówcą. Mądry, rzeczowy post nie owijający w bawełnę i rzetelnie informujący o prawdziwych całkowitych kosztach budowy.

    Pozdr,

  14. #14

    Domyślnie

    Budowałem w 2007 roku - czyli na tzw. gorce cenowej.
    Sporo rzeczy podobno ostatnio pataniało.
    Domek jest troche dziwny pod wzgledem metrażu bo ma 105 m2 p. uzytkowej + garaż, kotłownia i garderoba - powierzchnia po podłogach to 160 m2.
    Koszt budowy wyniosl 143.000 zl + 12.000 zl za stolarke okienna oraz 8.000 zl za drzwi wejsciowe wraz z bramą garażową segmentowa.

    Budowa byla prowadzona przez firme bo nie umiałem sie "rozdwoic".

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Zaczęliśmy w lipcu ubiegłego roku.
    Na stan surowy zamknięty wydaliśmy 160.000zł
    Ściany z PTH 44, strop wylewany,więźba impregnowana ciśnieniowo, dachowka cementowa Euronit, podwójna brama garażowa Wiśniowski, okna w dwustronnym kolorze z OknoPlastu z roletami zewnętrznymi, okna dachowe Fakro, drzwi wejściowe Cal (jeszcze nie są zamontowane, ale zapłacone). Dom ma 160 metrów, plus 35 garaż i tylez samo po podłodze pomieszcznie nad garażem.
    Aha, ścianka kolankowa wysoka na 140cm.
    System bardzo mocno gospodarczy.
    Czyli 160 tys : na 230m = 695zł za metr.
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  16. #16

    Domyślnie Re: Czy da radę wybudować 130mkw stan surowy zamknięty za 19

    Cytat Napisał miliarder
    Witam, jestem nowy na tym forum i jak wiadomo planuje budowe domu, 130 mkw powierzchni uzytkowej, parterowy, z dwuspadowym dachem, bez udziwnien Okolice gliwic. Rozpoczecie budowy w przyszlym roku. Jest mozliwe zamkniecie sie w 190 tys stan surowy zamkniety??? Jak wyglada to w 2008 roku? No i ile szacujecie bedzie drozej w przyszlym z materialami i robocizna??
    Ile będzie drożej to chyba nie wie nikt
    Według mojej opinii - dasz radę. Ja postawiłem w zeszłym roku 160m2 (220 całkowitej) SSZ za około 200 tys pln i nie kiwnąłem przy tym palcem. Dosłownie. Prosta bryła, dach dwuspadowy, thermopor, brass cementowy, okna budvar, połaciowe fakro.
    Lokalizacja jak Twoja.
    Dopiero od instalacji zacząłem działać sam (kupuję niektóre materiały, wybieram wykonawców itd)
    Pozdrawiam,
    Gep

  17. #17

    Domyślnie

    Za 190 tysięcy da się postawić stan surowy zamknięty... ale to dopiero początek budowy. Prawdziwe koszty zaczynają się przy wykończeniu.

    Pozdr,

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał arktyk
    Za 190 tysięcy da się postawić stan surowy zamknięty... ale to dopiero początek budowy. Prawdziwe koszty zaczynają się przy wykończeniu.
    Bo wykończeniówka jak sama nazwa wskazuje wykańcza wszystko

  19. #19

    Domyślnie

    ..... również inwestorów.... niejako rykoszetem

    Pozdr.

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    atena28

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    346
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ja buduję niedaleko, jakieś 50km od Gliwic. Koszt stanu surowego otwartego w przeliczeniu na 1m2 powierzchni użytkowej - 1850zł.
    Wszystko robi firma.
    Jest to dom parterowy z poddaszem mieszkalnym. W cenę wchodzi dach(dachówka) z ociepleniem i okna dachowe(7 sztuk Fakro).
    Kosztorys opiewa na 222tyś. na 120m2 powierzchni użytkowej a po podłodze z wszystkimi pomieszczeniami i garażem - 176m2. Do tego dojdą okna na parter - 11600zł i brama garażowa 3000zł i drzwi też coś między 3-4tyś(jeszcze nie mamy zamówionych). I wtedy będzie zamknięty w kwocie 234000zł mniej więcej. A potem instalacje (podobno ok.20000zł), ocieplenie zewn. z tynkiem 22000zł i wykończeniówka. Chciałabym zmieścić się w 300000zł ale nie wiem czy to będzie realne.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony