dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 66
  1. #41

    Domyślnie

    Nie ryzykowałbym sadzenia Ligustrum ovalifolium 'Aureum' w żywopłocie ze względu na jego małą wytrzymałość na niskie temperatury. Ostatecznie w południowo-zachodniej Polsce...
    Zadowoliłbym się zimozielonym (w łagodniejsze zimy) Ligustrum vulgare 'Atrovirens'.
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc w Poznaniu ładniej zimuje (w sensie pozostawania liści na krzewie) liguster o zółtopstrokatych lisciach niż czysty gatunkowo liguster.
    Bo jeszcze nie trafiła się zima, w której "Aureum" by przemarzło (w tym przedziale czasowym, w którym już potrafiłam rozróżnic gatunki krzewów, oczywiście ).
    Ale rzeczywiście, pisze z własnego doświadczenia. Geroma, jesli mieszkasz z innej strefie klimatycznej to bierz poprawki na moje słowa.

  3. #43

    Domyślnie

    Tak, mieszkam między środkiem a południem Polski. A żywopłot bedzie przy siatce na łysym polu, co prawda od strony południowej ale bedzie przewiewany. Jeszcze się waham

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    a chcesz go formować, czy pozostawić w stanie "naturalnym"? pytam, bo jeśli będzie formowany to przycinanie 80m co 1-2 tygodnie może być nieco męczące

  5. #45

    Domyślnie

    noo, formowany o kurcze nie pomyślałam no i znowu myślę ...

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mymyk_KSK
    ... bo jeśli będzie formowany to przycinanie 80m co 1-2 tygodnie może być nieco męczące
    Czy aby nie przesadzasz z tą częstotliwością przycinania ?
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinus
    Cytat Napisał Mymyk_KSK
    ... bo jeśli będzie formowany to przycinanie 80m co 1-2 tygodnie może być nieco męczące
    Czy aby nie przesadzasz z tą częstotliwością przycinania ?
    ..
    Iskierka nadziei... to jak często sie przycina liguster?

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinus
    Cytat Napisał Mymyk_KSK
    ... bo jeśli będzie formowany to przycinanie 80m co 1-2 tygodnie może być nieco męczące
    Czy aby nie przesadzasz z tą częstotliwością przycinania ?
    ..
    no wiesz, jeśli ma być taki idealnie "od sznurka" i żeby żadna gałązka sie nie wychylała..

  9. #49

    Domyślnie

    Witam
    Ja swój liguster przycinam raz w miesiącu. Nie wiem jaką mam odmianę bo to były pierwsze rośliny jakie sadziłam 5 lat wstecz, ale mój szpaler ma jeszcze liście i też jest od strony południowej która graniczy z polem.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał chopinetka Zobacz post
    Witam
    Ja swój liguster przycinam raz w miesiącu.
    raz w miesiącu

    wyciągam wątek z czeluści,jesteście zadowolenie ze swoich żywopłotów?
    czy mogę jeszcze sadzić w maju kopane,czy już nie bardzo?

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie bardzo

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Gdy mieliśmy żywopłot z ligustru w czasie cięcia co większe sztobry wsadzaliśmy w ziemię i naprawdę sporo ukorzeniało się

  13. #53

    Domyślnie

    Kurcze,na pewno nikt nie szkółkuje w doniczkach takiego zielska hmmmm
    Gosiek,normalnie ucięte z krzaka od razu wtykaliście w ziemię?

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    trochę obsmycz z liści i głęboko w ziemię wetknij, dobrze potem podlać i nie dopuszczać do wysuszenia ziemi (w razie potrzeby podlewać)

  15. #55

    Domyślnie

    To fajnie,bo można go na bieżąco zagęszczać

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał marynata Zobacz post
    raz w miesiącu

    wyciągam wątek z czeluści,jesteście zadowolenie ze swoich żywopłotów?
    czy mogę jeszcze sadzić w maju kopane,czy już nie bardzo?
    Właśnie o to chodzi - jak przypilnujesz się i przytniesz raz w miesiącu to masz niewiele roboty. Najgorzej jak się zaniedba, to dopiero robi się busz i roboty w huk.
    Ja tam bym sadziła tak jak pisze Gosiek. U mnie też tak było i rośnie z patyka. Tylko przypilnuj aby ziemia była wilgotna.
    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  17. #57

    Domyślnie

    A czy sztobry to można sadzić jeszcze,czy tak jak na kopane-za pózno już?

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Czekałabym raczej do letniego cięcia - jak już pędy będą mocne i będzie co w ziemię sadzić

  19. #59

    Domyślnie

    Się bierę do roboty miejsce pod ligustra szykować i tak jeszcze zapytam czy to zielsko może sąsiadować z brabantami w odległości ok metra,czy nie za bardzo?

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Może, ciąć możesz jak za bardzo się rozpanoszy...co ja gadam liguster musisz ciąć i za to już go nie lubię. I pomyśleć, że w innym klimacie są odmiany zimozielone, choć bywały łagodne zimy, że część liści i u nas utrzymywała się na krzakach

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony