dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 62
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dzonline

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Dziękujemy za gratulacje .

    My też już zdecydowaliśmy, że jednak kładziemy tynki cementowo wapienne.

    Co do hydrauliki to Teść jest hydraulikiem, może troszkę od większych powierzchni niż nasz domek , ale najprawdopodobniej z kolegą od domków jednorodzinnych nam ją zrobią.

  2. #22

    Domyślnie

    Witam zwolenników M20

    dzonline
    mam pytanie odnośnie okien. Czy mógłbyś napisac cos wiecej o nich? Chodzi mi o to jak rozwiązaliście kwestie tych górnych lufcików.
    Ile ich szyba ma wysokości?
    Czy są one otwierane czy to jest z całym skrzydłem?

    dzieki
    N

  3. #23

    Domyślnie

    podciągnę bo szalenie odpowiedź mnie ciekawi

    N

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dzonline

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Novatino górne lufciki o które pytasz to szpros konstrukcyjny o grubości 6cm, lufciki te nie są uchylne, otwiera się całe skrzydło(tarasowe również). Co do "małej" szybki to musiałbym sprawdzić ile ona ma, środek szprosu jest w odległości 50cm od góry okna czyli ma gdzieś w okolicy 35-40cm. Trzeba uważać z jego umiejscowieniem aby np nie ograniczał widoczności jak się stanie przy oknie.

  5. #25

    Domyślnie

    gratuluje domku.bardzo ladny.a budowa swietnie zorganizowana.widac dobra jakosc wykonanej pracy.czysto i fajnie.na pewno bede do was zagladac czesto.pozdrawiam

  6. #26

    Domyślnie Pozdrawiam...

    Zajrzałem bo tez mam dylematy tynkowe... i też wybrałem cem. - wap.

    Fajnie bo jestem na podobnym etapie - elektrycy własnie kończą...

    Natomiast u mnie będzie tytank cynk na dachu i niestety nie dałem rady skończyć dachu - mam zadeskowany i opapowany i dekarz czeka na wiosnę...

    Pozdrawiam i życzę wytrwałości i dobrych wykonawców.

    Pozdrawiam
    Mariusz
    Nowe wyzwanie...

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Janusz75
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Widzę, że nie czekacie na wiosnę

    My schody też podmurujemy ale nie od góry, a od dołu, żeby jakiś schowek pod nimi urządzić.

  8. #28

    Domyślnie

    witam
    chcialem zapytac ile wynosi grubość ścian zewnetrznych?
    i czy lepiej je stawiac z porotherm'u czy ytong'u?tzn dlaczego Wasz wyborl tak padł..
    pzdr

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dzonline

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    aga1401 dzięki za gratulacje

    gierad my budowaliśmy ściany zewnętrzne z porothermu o grubośći 25cm.
    Jest mi troszkę ciężko stwierdzić z czego lepiej stawiać, jeden i drugi materiał ma swoje wady i zalety. Czemu wybraliśmy porotherm, to chyba bardziej subiektywne odczucia o tym zadecydowaly, wydawał nam się "solidniejszy" "trwalszy" może bardziej tradycyjny (bo gdzieś w korzeniach to cegła) wypalany. Niektórzy wolą blondynki a niektórzy rude . No i jeszcze ekipa którą mieliśmy też może i pod swoje upodobania była za porothermem, widzieliśmy ich ostatni dom jaki stawiali, też był wzniesiony z tego materiału.
    Daj znać na co padł wybór.
    Pozdrawiam
    Darek

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    TTASZT

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    210
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    w dzienniku cały czas końcówka marca, może jakieś małe sprawozdanie z kwietnia Pozdrawiam serdecznie.
    U mnie projekt nabiera ostatecznych kształtów u architekta. Może w przyszłym tygodniu złoże wniosek o pozwolenie na budowę. Taką mam nadzieję.

  11. #31

    Domyślnie schody

    ja się gubię na forum muratora, nie jestem tu często i za każdym razem zastanawiam się gdzie wpisywać komentarze, żeby trafić tam gdzie zamierzam, nie zawsze wychodzi, za bardzo to skomplikowali, w każdym razie chciałem napisać, że na schodach bym ścianki nie murował, to zepsuje cały dół.

  12. #32

    Domyślnie

    Nareszcie nowy wpis w dzienniku Zagladałam, zaglądałam i długo nic nie było

    Przy okazji, ponieważ jesteśmy na podobnym etapie mam pytanka:
    1. ile dajecie styropianu i wylewki na górze? ile przewidujecie na posadzke docelowa? bo u nas w sumie 13cm to max ...
    2. na górze też dajecie folię pod styropian, dobrze widzę na zdjęciu?
    3. w jaki sposób izolujecie miejsce pod drzwiami tarasowymi?
    Dziennik i komentarze to już historia

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dzonline

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    Elena76

    na górze dajemy 4cm styropianu i około 5cm wylewki no i później zobaczymy jeszcze 1cm bądź 1,5 czyli całość około 10cm więcej dać nie możemy bo ostatni schodek i tak wychodzi nam troszkę wyższy niż pozostałe będzie trzeba tą wysokość rozbić na pozostałe schodki.
    no daliśmy folię? czy popełniliśmy jakiś błąd?
    te miejsca i ich izolacja pod oknami tarasowymi to mi spać po nocach nie dawały (śledziłem wątek w którym też widziałem, że uczestniczyłaś o izolacji przy drzwiach tarasowy) i tak okna tarasowe na górze mamy pod listwę parapetową styrodur obpiankowany czyli wydaje się że jest dość szczelnie.
    Na dole jest troszkę inaczej ze względu na to, że okna te są pokaźnej wielkości i mamy w nich szyby antywłamaniowe ciężar ich jest konkretny i nieporównywalny z normalnymi szybami, więc ze względów bezpieczeństwa by ramy pod ciężarem się nie wypaczyły mamy podlany do listwy parapetowej beton. Z jednej strony zewnętrznej jest to obłożone styrodurem a w środku pionowo styropianem troszkę za listwę parapetową okna. Mam co do tego rozwiązania troszkę obaw tyle się człowiek naczytał o mostkach termicznych itp .

    TTASZT a Ty też będziesz budował m20?

  14. #34

    Domyślnie

    My na górze daliśmy 5cm styropianu, bo tak wylewkarz radził, że lepiej będą ukryte rurki. U nas niestety dużo rur się krzyzuje i wysoko to wychodzi, bo ok 8-9cm w niektorych miejscach i boimy się, ze wylewki tego nie przykryja. Na gorze chcemy dac parkiet 19mm i jest po prostu na styk - ledwie sie drzwi balkonowe otworza. Parkiet powinien wejsc pod oscieznice, a tymczasem bedzie dochodzil do oscieznicy.

    O folie pytalam bo my tez dalismy jedna warstwe na poddaszu, chociaz w projekcie nie bylo. Tylko jak pozniej podnosilismy styropian to folia byla wilgotna. Nie wiem, czy to dobrze, czy normalne ze cos tam paruje

    No i do piątku musimy jakos te drzwi tarasowe zaizolować... Oby wyszlo lepiej niz dekarzowi obrobki blacharskei komina, bo zaciekal po niedzielnym deszczu...
    Dziennik i komentarze to już historia

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    TTASZT

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    210
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Wywołany odpowiadam że 21.05.2009 złożyłem w starostwie powiatowym wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Prawdę mówiąc ja będę budował EM20 czyli wersję energooszczędną M20. Pomału się przymierzam do założenia własnego dziennika ale poza zdjęciami działki nie ma co oglądać. Szukam kredytu i ekipy do budowania. Po cichu liczę że w sierpniu/wrześniu zacznę moja przygodę z budowaniem wymarzonego miejsca na ziemi .
    Poczynania budujących na forum muratora M20 i EM20 oglądam codziennie i powiem Wam że zawsze coś ciekawego znajdę, nie koniecznie w nowych wpisach. Teraz szczególnie interesuje się fundamentami.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał TTASZT
    Wywołany odpowiadam że 21.05.2009 złożyłem w starostwie powiatowym wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Prawdę mówiąc ja będę budował EM20 czyli wersję energooszczędną M20. Pomału się przymierzam do założenia własnego dziennika ale poza zdjęciami działki nie ma co oglądać. Szukam kredytu i ekipy do budowania. Po cichu liczę że w sierpniu/wrześniu zacznę moja przygodę z budowaniem wymarzonego miejsca na ziemi .
    Poczynania budujących na forum muratora M20 i EM20 oglądam codziennie i powiem Wam że zawsze coś ciekawego znajdę, nie koniecznie w nowych wpisach. Teraz szczególnie interesuje się fundamentami.
    TTaszt, na podstawie naszych doświadczeń w temacie fundamentów mogę zwrócić uwagę na następujące kwestie:
    - pilnuj wykonania izolacji pionowych i poziomych
    - nie pozwól zasypywać piaskiem fundamentów, jeśli ściany fundamentów zostały świeżo wymurowane (u nas piach wypchnął ściankę bo oczywiście zaprawa nie zdążyła się w ciągu kilku godzin związać, na samo wspomnienie ciśnienie mi się podnosi , oczywiście wg majstra to żaden problem, przy pomocy koparki i kilku desek wyprostował ściankę )
    - nie pozwól zrobić takiej niecki jak u nas - to znaczy chudziak nie jest na równi z ostatnią warstwą bloczków fundamentowych, tylko o jedną warstwę niżej - przez to mamy na chudziaku gory i doliny (w niektórych pomieszczeniach trzeba bylo dac 18cm styropianu, w innych nie weszło wiecej niż 12cm), a druga rzecz - w miejscu otworów na drzwi powstają niepotrzebne progi - mostki termiczne gwarantowane
    - i na koniec, bo nie wiem, na jakiego majstra trafisz - zanim zaleją fundamenty sprawdz z miarą, czy odległości między ścianami są zgodne z projektem, bo u nas fundament pod scianke podtrzymującą schody wylądował jakimś cudem w wiatrołapie...
    Dziennik i komentarze to już historia

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    TTASZT

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    210
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Coś mi mówiło aby zajrzeć tu jeszcze raz i proszę tyle cennych uwag odnośnie fundamentów. Bardzo dziękuję za rady i na pewno będę się odzywał jeszcze bo sądzę że jak już zacznę budowę to dopiero będę miał pytań i wątpliwości. Życzę powodzenia w dalszej budowie.

  18. #38

    Domyślnie

    Dzięki TTASZT, może to oczywiste, o czym pisałam, ale dla nas budowa to duża szkoła W każdym razie, jeśli mogę w czymś pomóc to wal śmiało

    Cytat Napisał TTASZT
    Coś mi mówiło aby zajrzeć tu jeszcze raz i proszę tyle cennych uwag odnośnie fundamentów. Bardzo dziękuję za rady i na pewno będę się odzywał jeszcze bo sądzę że jak już zacznę budowę to dopiero będę miał pytań i wątpliwości. Życzę powodzenia w dalszej budowie.
    Dziennik i komentarze to już historia

  19. #39

    Domyślnie

    Dzonline, no to mamy wylewki (znaczy i Wy i my )

    A ja tymczasem z pytaniem o temat wybiegajacy w przyszłość. Myśleliście już o elewacji? My się mocno zastanawiamy, czy robić zgodnie z projektem i dawać drewno na elewację, czy sobie darować? Bardzo nam się podobają domy z elementami drewna na elewacji, ale czy to praktyczne? Jak to będzie wyglądało za 5 lat? I pewnie trzeba często konserwować....
    Dziennik i komentarze to już historia

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dzonline

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    36

    Domyślnie

    TTASZT co do fundamentów to tak jak Elena76 napisała nic dodać nic ująć najważniejsza jest ich izolacja i solidność wykonania nie ma co na nich oszczędzać, może jeszcze tylko bo ostatnio prawie po roku zauważyłem, że rure z doprowadzeniem powietrza do kominka mam od strony wschodniej a powinna być od strony zachodniej.

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony