dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 75 z 203
Pokaż wyniki od 1.481 do 1.500 z 4055
  1. #1481

    Domyślnie

    Cytat Napisał amstrong89 Zobacz post
    Dodatkowy bufor ciepła...... Dobre urządzenie żeby nie przegrzać kotła- zabierze nadmiar ciepła i nie trzeba ładować kasy w zawór bezpieczeństwa który tylko doleje nam zimnej wody do pieca marnując energię. Jak zbiornik akumulacyjny jest nagrzany to można go użyć do ogrzewania domu nocą i dnia następnego(nie trza bawić się z rana w palacza)
    Witam.
    Przypominam próbujemy pomóc właścicielowi koment NETbetowi. Rady ,jeśli ktoś raczy, dostosowujemy rady do kryteriów zatwierdzonych przez NETbeta w poscie # 1461.
    Chłop wynajmuje mieszkanie, jak najszybciej chce zamieszkać we własnym domu. W pierwszym roku kasy starczy mu na kominek z płaszczem wodnym. Chce samoróbnie, prosto i TANIO zbudować C.O. by po jakimś czasie podłączyć do niego kocioł na węgiel ( pewnie z podajnikiem).
    Amstrong 89 bardzo Cię proszę nie pisz już więcej że można mając bufor nie ładować kasy w zawór bezpieczeństwa. Jeszcze ktoś Ci uwierzy i będziesz mógł mieć kogoś na sumieniu. A co jak bufor jest właśnie całkiem naładowany i nie przyjmuje już ciepła a my zaoszczędziliśmy na bezpieczeństwie? BUM?
    Każda otwarta instalacją C.O z kotłem czy kominkiem na paliwo stałe musi być zabezpieczona naczyniem wzbiorczym i zaworem bezpieczeństwa na zasilaniu.Amen. Układy zamknięte z np.wymiennikiem czy sprzęgłem hydraulicznym zabezpieczone zaworem z wężownicą schładzającą nie wchodzą u NETbeta w rachubę bo są DROGIE!!!!.
    Pozdrawiam.

  2. #1482
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał amstrong89 Zobacz post
    Mam Kostrzewe 200Ceramik pale drzewem i węglem(
    Witam w klubie
    Ile Ci "ciągnie" na drzewie, jak załadujesz cąłą komorę ? - oczywiście suche, sezonowane, u mnie sosna.

    NetBet, sorki za OT

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  3. #1483
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Witam.
    rady do kryteriów zatwierdzonych przez NETbeta w poscie # 1461.
    Chłop wynajmuje mieszkanie, jak najszybciej chce zamieszkać we własnym domu. W pierwszym roku kasy starczy mu na kominek z płaszczem wodnym. Chce samoróbnie, prosto i TANIO zbudować C.O. by po jakimś czasie podłączyć do niego kocioł na węgiel ( pewnie z podajnikiem).
    wszytko się zgadza..poza kominkiem.. nie planuję płaszcza wodnego...nie wiem jak Maja pionowa z kratek.pl , ale kornak FL6 na bank tego nie ma...

    co do kominka - ma być pionowy....bo mi się taki podoba

  4. #1484

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    wszytko się zgadza..poza kominkiem.. nie planuję płaszcza wodnego...nie wiem jak Maja pionowa z kratek.pl , ale kornak FL6 na bank tego nie ma...

    co do kominka - ma być pionowy....bo mi się taki podoba
    Bez płaszcza wodnego???????????? No to rozwaliłeś mnie kolego, to po co Ci instalacja wodna C.O ? myślisz że ogrzane powietrze bez rur i wentylatorów same rozprowadzi po parterze? jak niby chcesz grzać w zimie wodęCWU , prądem????. Przemyśl ,najwyrażniej trzeba poprawić założenia.
    pozdrawiam.

  5. #1485
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    poprawiam...podstawowe parametry:
    kominek - tak.... ale tylko do ogrzewania...w sezonie "przed grzewczym i lekko po nim )
    piec - tak ....ale pewnie jesienią ...pytanie jaki piec?? (nie zakładam że w przyszłą zime pozostanę z samym kominkiem ... rodzaj paliwa - groch )
    instalacja otwarta ... wymogi pieca na paliwo stałe.
    element grzewczy.... kalafio czy podłogówka?? ..nie wiem...

    mączy mnie tracenie energii którą zużyłem do podgrzania wody przez piec ...i wpuszczenia tego o 30oC niżej do obiegu podłogówki....

    kur@#$ .. nie znam się na tym..znacay wiem że dzwonią , tylko szukam kościła gdzie....

  6. #1486
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    mączy mnie tracenie energii którą zużyłem do podgrzania wody przez piec ...i wpuszczenia tego o 30oC niżej do obiegu podłogówki....
    Dlatego powinieneś zrobić bufor - gadałeś z Piczmanem jak to u niego funkcjonuje ?
    Wtedy puszczasz sobie te 30-35 w podłogówkę i działa tak przy dobrych wiatrach 2-3 dni i znów palisz, dogrzewasz bufor na maxa i tak dalej ...
    Bodjaże na naszym spotkaniu "Milek" też opowiadała o tym, ze tak będzie miała ...

    A moze zajrzysz do mnie kiedyś, pooglądasz sobie co nieco ?

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  7. #1487
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał majki Zobacz post
    A moze zajrzysz do mnie kiedyś, pooglądasz sobie co nieco ?

    pozdrawiam, majki
    a ty tak na serio serio .. bo jak tak to zadzieram kiece i lece....

  8. #1488

    Smile

    Netbet, są dwie sprawy, które uproszczą Ci życie...
    Jeśli chcesz mieć podłogówkę to najrozsądniej połączyć ten temat poprzez bufor (ciekawym tematem jest wykorzystanie bufora C.W.U. jako bezwładnościowego, ale tutaj automatyka i zabezpieczenia, żeby bateria przy zlewie nie poparzyła, poza tym rozłożenie instalacji w stosunku do siebie), jego bezwładność zapewni Ci bezpieczeństwo użytkowania.
    A czym będziesz ładował bufor traci na istocie, bo wystarczy go ładować, a zawór mieszający będzie pilnował podłogówkę...
    Wtedy do takiego bufora możesz podłączyć wszystko co daje energię przez instalacje wodne (lub grzałki wmontować)...

    Jeśli chcesz mieć grzejniki to w pierwszym rzucie potrzebujesz rurki, grzejniki i piec....

    Podłogówki bez bufora mają sens przy źródłach ciepła niskotemperaturowych - pompa ciepła, piece gazowe sterowane itd...
    Piec na paliwo stałe pomimo wszystko jest uważany za źródło wysokotemperaturowe / średniotemperaturowe... bo aby dobrze działał potrzebuje utrzymywania temp. powyżej ok. 55 st. C, ale to zależy od producenta....
    Poza tym zawsze problemem jest zrzut ciepła z takiego pieca jak się w niekontrolowany sposób rozchajcuje...

    Powiem jeszcze, że powietrzem ogrzewanym z kominka bez wymuszenia przepływu będzie trudno Ci ogrzać chałupę, jeśli jej jeszcze nie ocieplisz.....
    Ale nie jest to niemożliwe.... po prostu będziesz musiał dobrze dawać do kominka... sam jestem ciekaw

  9. #1489

    Domyślnie


    tomraider
    Jeżeli masz 1.5 m3 wody w zapasie i jest ona ogrzewana tylko po przekroczeniu np 85C no to wybacz ale chyba jednak nie jest potrzebny zawór bezpieczeństwa. 1,5m3 do 95C- To chyba trza by było z cały dzień palić na max żeby taką temperaturę uzyskać. Ogrzewasz dom i bufor! Zastanów się co piszesz. Poza tym kto rozpala w piecu jak jest bufor nagrzany!
    Netbet napisł że chce kominek do palenia a nie do ogrzewania domu - jak tak to zrozumiałem i są to moje rady a nie wskazówki nakazane jak ty to wypisujesz. Napisałem bo może Netbet zmieni zdanie. Moim zdaniem to lepiej grzać w dobrze zaizolowanym domu prądem i dozbierać kasy na dobrą i przemyślaną instalację.
    Tomraider Jak chcesz być bardziej dowartościowany niż tylko wytykaniem każdemu błędów i swoich narzuconych sugestii to załóż dziennik budowy swojego domu.

  10. #1490

    Domyślnie

    majki o co chodzi ci z tym ile "ciągnie' ? Przez całą zimę?

    Inż. dobrze gada- dać mu wódki

  11. #1491

    Domyślnie

    gdzie ta wódka? gdzie - zdrówko amstrong89...

  12. #1492

    Unhappy

    Cytat Napisał amstrong89 Zobacz post

    tomraider
    Jeżeli masz 1.5 m3 wody w zapasie i jest ona ogrzewana tylko po przekroczeniu np 85C no to wybacz ale chyba jednak nie jest potrzebny zawór bezpieczeństwa.......
    Tomraider Jak chcesz być bardziej dowartościowany niż tylko wytykaniem każdemu błędów i swoich narzuconych sugestii to załóż dziennik budowy swojego domu.
    Witam.
    Nie musisz się zgadzać i czytać moje poglądy, to wolny kraj , jak NETbet da mi znać że już nie chce to przestanę pojawiać się w jego komentarzach, nie dowartościowuję się bo nie muszę , rada o założeniu dziennika słuszna także dla Ciebie.
    Pozdrawiam.
    PS. jestem ciekaw czym i jak uzyskujesz 85 C do załadowania bufora?

  13. #1493
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał amstrong89 Zobacz post
    majki o co chodzi ci z tym ile "ciągnie' ? Przez całą zimę?

    Inż. dobrze gada- dać mu wódki
    Nie no jeeeeeeesssssooooooo ile ciągnie na jednym załadunku całej komory ... 2-3-5 godzin ?
    Bo u mnie n asuchym opale pojadę na jednej komorze przez 2,5-3 h i potem dokładka.

    Inż. też moge dać wódki

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  14. #1494
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał netbet Zobacz post
    a ty tak na serio serio .. bo jak tak to zadzieram kiece i lece....
    Namiary znasz, daj tylko dzień wcześniej znać i wpadaj z Dyrektorką

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  15. #1495
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar SSN774
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Łódź
    Posty
    152

    Domyślnie

    Wy o wódzi a ja z kobitą oglądam Ojca Chrzestnego Tyż bym się napił Na jutro power do kucia potrzebny

    EDIT:

    Moja mała podczas oglądania Waszego dziennika dzisiaj Aż ślinka jej poleciała

    Ostatnio edytowane przez SSN774 ; 06-01-2011 o 23:15

  16. #1496
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    cholera - nie pomyślałem o udarze...

    no i ... nie wbijam gwoździ a kotwy... te idą w miarę dobrze młotkiem..
    tak czy siak wbjanie czegokolwiek w sufit jest mało fajne..

  17. #1497
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Witam.
    Nie musisz się zgadzać i czytać moje poglądy, to wolny kraj , jak NETbet da mi znać że już nie chce to przestanę pojawiać się w jego komentarzach, nie dowartościowuję się bo nie muszę , rada o założeniu dziennika słuszna także dla Ciebie.
    Pozdrawiam.
    nikogo stąd nie wywalę.. to wolny kraj...a dziennik i komenty nie są moje.. ino Matki Dyrettorki.

    im więcej poglądów - tym lepiej... ja zielony jestem - na razie - w kwestii ogrzewania... wiec można mi na razie wszytko zaaplikować i połknę jak ryba kit..

    kominek.... płaszcz wodny... kiedyś o tym myślałem, bo spięcie kominka z kotłownią to u nas moment... dwa kawałki rury 2m i jestem w kotłowni... jak na razie brak decyzji o wyborze wkładu...znaczy jest jedna - kominek ma być. no i ma być DGP... ale tylko na piętrze... w kominie jest na to przygotowany jeden kanał.. zaczyna sie w komorze nad wkładem i wyjście będzie miał nad jętkami ... powietrze zrzucane od góry... czy będzie turbina.. nie wiem... jak grawitacja nie popchnie - pewnie będzie...

    dlaczego nie myślę intensywnie nad płaszczem wodnym... nie mam przekonania do jego długoletniej bezawaryjnej pracy.. a co będzie jak już zabudowany ślicznie wkład pierdol#$% i zacznie przeciekać? demolować chatę..??

    poza tym - chce potraktować komin jako odbiornik ciepła z kominka i nie izolować komory wkładu wewnątrz a pozwolić nagrzewać się obudowie. czy ma to sens i jak dlugo będę nagrzewał - nie wiem.. pewnie długo...

    z tymi wyborami sposobów i rozwiązań to masz rację...musze się w wakacje przeprowadzić do jakiegokolwiek stanu... czy będą wszystkie ściany " na gotowo" czy nie.... czy będzie wszystko skończone - na 100 procków nie.
    muszę miec wylewkę... wiec i muszę w niech upchać wszytkie rury... niestety te - od jakie by nie bylo - ogrzewania też..

    nie wiem ile osób ma takie podejście do tematu przeprowadzki "do czegokolwiek" ale męczy mnie już wywalanie kasy na wynajmowanie mieszkania... niby tylko 1,5k , ale przez 4 miesiące MAM PIEC! następne 4 miesiące i MAM PODDASZE! ( traktuję tą kasę jak "oszczędności" i dodatkowe do tych wkładanych na bieżąco w budowę... ) poza tym odpadną mi męczące dojazdy w ta i z powrotem...no i zawsze będę mógł posiedzieć nad czymś tam nawet całą noc i walnąc się spać nad ranem, a nie zbierać się i wracać..

  18. #1498
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał SSN774 Zobacz post

    Moja mała podczas oglądania Waszego dziennika dzisiaj Aż ślinka jej poleciała
    ...pewnie zobaczyła co koza wcina...

  19. #1499
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEMODERATOR FORUM Avatar netbet
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.302

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    NETbet już wiesz że dobrze zrobiłeś przewidując na wierzchu ściany szczytowej 12 cm styropianu, ale czy pamiętasz o styropianie na tym małym trójkącie u samej góry ściany szczytowej , powyżej izolacji sufitu poddasza, który trzeba zaizolować 12cm styro TAKŻE OD WEWNĄTRZ !!!!!!!!!!!.
    Po co? By połączyć izolację góry ściany szczytowej i sufitu poddasza.
    Zastosuj drugą metodę z wyobrażnią a na pewno uwierzysz.
    Pozdrawiam.
    PS. zalączam rysunek przedstawiający typowy błąd w sztuce, widok ,wewnątrz poddasza, na wprost ściany szczytowej, na czerwono są obszary możliwego zawilgocenia ściany dla przypadku kiedy muruje się ścianę szczytową aż do deskowania i nie ociepla ,,małego szarego trójkąta” nad sufitem.
    ..chyba tak mam w projekcie.. łaczenie izolacji poddasza z izolacją tego "trójkąta"od wewnątrz ...ma to sens.. bo bez tego jest szansa że ciepło będzie spieprzało na strych krawędziami ściana/sufit...niewiele bo niewiele , ale zawsze coś...

  20. #1500

    Domyślnie

    majki
    Na sosence tak z 3 h jak u ciebie a na węglu to nie próbowałem bo po 3 h w domu już mam 21C.
    Aha.. Jaki masz przekrój komina majki? Dobrze ci ciągnie przy rozpalaniu?(sorry Netbet ale tak przy okazji)

Strona 75 z 203

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony