dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 203
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 4055
  1. #161

    Domyślnie

    Cytat Napisał majki
    Cytat Napisał monikaa13
    Nadia nie możesz nam tego zrobić. Nie wiem co się stało ale nie przestawaj pisać. Nam bardzo pomagasz i pewnie wielu innym też.
    Niech Cię ręka Boska broni przed zakończeniem pisania dziennika !
    Już czuje jak dacie czadu od wiosny, to czytać będę namiętnie

    serdeczne pozdrowienia, majki
    Powitać

    Tak mnie naszło. I już przeszło (chwilowe takie zwątpienie mnie naszło) .
    Do wiosny się szykujemy. Stary mła już odlicza: jeszcze dwa tygodnie, jeszcze dwa tygodnie - ja już z nim nie mogę .

    Mam do Ciebie pytanko - mogę?

    Gdzie kupiłeś rurki PCV do CO i tubę szalunkową do słupa? I za wiela?

    Będę wdzięczna.

    Pozdrawiam serdecznie.

  2. #162
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Zawsze możesz walić, o każdej porze dnia i nocy ...
    "Staremu" nic nie mów ...

    PCV - do CO, a raczej PP kupował hydraulik, nie wiem gdzie ...
    Tuba szalunkowa - sa namiary na firmę w pierwszym moim poście na tablicy ogłoszeń

    pozdrawiam, majki

    PS. Wytrzymacie te 2 tygodnie, spokojnie ...
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  3. #163

    Domyślnie

    No cóż,
    Pomimo, że nie wierzę iż uda się Wam wybudować i częściowo umeblować taki dom za 200000, to jednak oddaje Wam, a szczególnie Twojemu Mężowi honor. Należy się Wam szacunek. Naprawdę dużo zrobiliście sami. Jestem pod wrażeniem po przeczytaniu dziennika. Na pewno wybudujecie znacznie taniej niż Ja.

    pozdr,

  4. #164

    Domyślnie

    Nadiart może zajrzysz na wątek GRUPA BUDUJĄCYCH DOM BEZ FACHOWCÓW, widziałm że coś takiego powstaje może tam się uda pogadać o rozwiązaniach dla budujących tanio taniej lub jeszcze taniej

  5. #165

    Domyślnie

    Cytat Napisał majki
    Zawsze możesz walić, o każdej porze dnia i nocy ...
    "Staremu" nic nie mów ...

    PCV - do CO, a raczej PP kupował hydraulik, nie wiem gdzie ...
    Tuba szalunkowa - sa namiary na firmę w pierwszym moim poście na tablicy ogłoszeń

    pozdrawiam, majki

    PS. Wytrzymacie te 2 tygodnie, spokojnie ...
    Dzięki

    D...pa ze mnie do kwadratu.
    Dla mnie rurki - (jeszcze) bez różnicy Dawno nie zaglądałam na tablicę. Jak ładnie wszyściutko wypunktowałeś. A przy okazji - miałeś świetny pomysł z tą tablicą. Naprawdę super sprawa .

    A staremu nic nie powiem

  6. #166
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nadiaart
    Cytat Napisał majki
    Zawsze możesz walić, o każdej porze dnia i nocy ...
    "Staremu" nic nie mów ...

    PCV - do CO, a raczej PP kupował hydraulik, nie wiem gdzie ...
    Tuba szalunkowa - sa namiary na firmę w pierwszym moim poście na tablicy ogłoszeń

    pozdrawiam, majki

    PS. Wytrzymacie te 2 tygodnie, spokojnie ...
    Dzięki

    D...pa ze mnie do kwadratu.
    Dla mnie rurki - (jeszcze) bez różnicy Dawno nie zaglądałam na tablicę. Jak ładnie wszyściutko wypunktowałeś. A przy okazji - miałeś świetny pomysł z tą tablicą. Naprawdę super sprawa .

    A staremu nic nie powiem
    To była kiedyś wspólna decyzja grupy, tylko ja się za to wziąłem
    Ale wiesz co ? Sprawdza się
    Ja korzystałem już i ludzie z grupy do mnie piszą, że budują ekipa po ekipie z tej tablicy ... i to jest fajne ...
    To cieszy, daje satysfakcję współtworzenia czegoś przydatnego ...

    trzymajcie się, majki

    PS. Już tylko "tydzień" tak ? Dacie radę
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  7. #167

    Domyślnie

    Cytat Napisał arktyk
    No cóż,
    Pomimo, że nie wierzę iż uda się Wam wybudować i częściowo umeblować taki dom za 200000, to jednak oddaje Wam, a szczególnie Twojemu Mężowi honor. Należy się Wam szacunek. Naprawdę dużo zrobiliście sami. Jestem pod wrażeniem po przeczytaniu dziennika. Na pewno wybudujecie znacznie taniej niż Ja.

    pozdr,
    Witaj,

    Mamy zamiar zrobić jeszcze więcej. Dokończymy zero, postawimy mury, strop .
    Dziękuję za uznanie. Bardzo się staramy. I tu faktycznie zasługa męża.

    Czy się nam uda zobaczymy.

    pozdrawiam

  8. #168

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetik
    Nadiart może zajrzysz na wątek GRUPA BUDUJĄCYCH DOM BEZ FACHOWCÓW, widziałm że coś takiego powstaje może tam się uda pogadać o rozwiązaniach dla budujących tanio taniej lub jeszcze taniej

    Witam,

    Dziękuję za info. Poszukam tego wątku.


    pozdrawiam

  9. #169

    Domyślnie

    Witaj Nadia :]

    Nie przejmuj się często głupimi uwagami ze strony innych. Każdy ma inne podejście do różnych spraw... Buduj dla siebie i pisz dziennik dla siebie...
    Pamiętaj o tym, że jest i tu na tym forum wielu ludzi o podobnych poglądach do Twoich, którzy wierzą że Ci się uda...
    Ja wierzę i dlatego życzę Wam wytrwałości i dalszego zapału do pracy.

    Pozdrawiam
    Na razie marzenia o domu...
    ale przecież dla marzeń warto żyć :]

  10. #170

    Domyślnie

    Cytat Napisał enines
    Witaj Nadia :]

    Nie przejmuj się często głupimi uwagami ze strony innych. Każdy ma inne podejście do różnych spraw... Buduj dla siebie i pisz dziennik dla siebie...
    Pamiętaj o tym, że jest i tu na tym forum wielu ludzi o podobnych poglądach do Twoich, którzy wierzą że Ci się uda...
    Ja wierzę i dlatego życzę Wam wytrwałości i dalszego zapału do pracy.

    Pozdrawiam
    Fakt. Redakcja postawiła pytanie nie dość jasno sprecyzowane. Chyba celowo. JA pod pojęciem dom rozumiem budynek w stanie developerskim. Nadal uważam, że kwota jest realna.

    A ponieważ moja budowa to ledwie początek wiec już się nie wychylam. Pożyjemy, wybudujemy, zobaczymy.

    Serdeczne dzięki za życzenia.

    Zapał i wytrwałość jest!!!

    Już my są gotowi do boju

  11. #171

    Domyślnie

    Nadiaart nie wiem za bardzo o co chodzi z "nagonką" na ciebie, ale trzymam kciuki za was i waszą budowę.

    Proszę nie przestawaj pisać - namiętnie studiuję i uczę się na waszym dzienniku. Jestem na etapie szukania ekip i mam dość - historia jak z architektami, obojętnie jakie okoliczności różne drogi a końcowa suma jaką ekipy wołają oscyluje wokół tych samych astronomicznych kwot. czyli ok 45-60 tys za budowę od fundamentów po dach (domek o pow użytkowej 124,7m2 w tym garaż).
    Coraz bardziej przymierzam się do zrobienia chociaż fundamentów z rodziną. Szukałam samodzielnych murarzy ale ciężko takich znaleźć.

    No nic mam nadzieję że wkrótce ruszycie z ocieplanime - oczywiście jak ziemia wyzwoli się spod puchowej pierzynki.

    Pozdrawiam
    Caramba

  12. #172

    Domyślnie

    Cytat Napisał caramba4u
    Nadiaart nie wiem za bardzo o co chodzi z "nagonką" na ciebie, ale trzymam kciuki za was i waszą budowę.

    Proszę nie przestawaj pisać - namiętnie studiuję i uczę się na waszym dzienniku. Jestem na etapie szukania ekip i mam dość - historia jak z architektami, obojętnie jakie okoliczności różne drogi a końcowa suma jaką ekipy wołają oscyluje wokół tych samych astronomicznych kwot. czyli ok 45-60 tys za budowę od fundamentów po dach (domek o pow użytkowej 124,7m2 w tym garaż).
    Coraz bardziej przymierzam się do zrobienia chociaż fundamentów z rodziną. Szukałam samodzielnych murarzy ale ciężko takich znaleźć.

    No nic mam nadzieję że wkrótce ruszycie z ocieplanime - oczywiście jak ziemia wyzwoli się spod puchowej pierzynki.

    Pozdrawiam
    Caramba

    Witam Cię

    Wdałam się z pewnymi ignorantami w zupełnie nie potrzebną dyskusję (teraz już wiem). W dyskusji tej koś napisał, że tacy jak ja kłamią. Zabolało mnie to, ponieważ pisząc dziennik (oprócz pisaniny dla siebie i do siebie) miałam małą nadzieję, że się komuś przyda. Nie myślę tu o samym budowaniu. Myślałam raczej o kosztach. I dlatego też myślałam o przerwaniu dziennika albo też o pisaniu go wyłącznie dla siebie.
    Ale tego nie zrobię.


    P.S Wyślę Ci cosik na pw.

    Dzięki i pozdrawiam serecznie

  13. #173

    Domyślnie

    Nadiaart mam nadzieję że nie chcecie sie poddać.
    Wies zże w razie watpliwości slużymy fachową pomocą.
    Na razie zbierajcie siły na wiosnę.
    Bardzo się przydadzą

  14. #174
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Nie wiem kto i jaką przykrość Ci zrobił ale nie przejmuj się głupolami, przeglądając różne wątki widzę że zawsze znajdzie się jakaś wesz która często w chamski sposób wtrąca się do wszystkiego i oczywiście wszystko wie najlepiej Z przyjemnością oglądam Wasze zdjęcia poglądowe, porównuję z tym co działo się u mnie czyli co już zdążyli mi sp... fachowcy

  15. #175

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilko
    Nadiaart mam nadzieję że nie chcecie sie poddać.
    Wies zże w razie watpliwości slużymy fachową pomocą.
    Na razie zbierajcie siły na wiosnę.
    Bardzo się przydadzą
    Dziękuję Ci bardzo. Pomoc fachowa zawsze mi się przyda . Dzięki że można na Ciebie liczyć. Z czasem zacznę pytać.

    A zbieramy siły, zbieramy. Każde z nas po 10 kg uzbierało więc się wiosny już doczekać nie możemy.

    Jeszcze raz serdeczne dzięki.

    Pozdrawiam

  16. #176

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amelia 2
    Nie wiem kto i jaką przykrość Ci zrobił ale nie przejmuj się głupolami, przeglądając różne wątki widzę że zawsze znajdzie się jakaś wesz która często w chamski sposób wtrąca się do wszystkiego i oczywiście wszystko wie najlepiej Z przyjemnością oglądam Wasze zdjęcia poglądowe, porównuję z tym co działo się u mnie czyli co już zdążyli mi sp... fachowcy
    Dziękuję za miłe słowa. Tak sobie myślę, że "z grupą trzymającą władzę" lepiej nie zaczynać
    Aż tacy dobrzy jesteśmy?

    Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

  17. #177
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    margos3

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    56
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    48

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    W wolnych chwilach przeglądam dzienniki i czerpie inspiracje...korzystam z doświadczeń innych i tak natknęlam się na Twój dziennik. I zobaczyłam nas...
    My budowę Kasztanka rozpoczęliśmy wiosną 2007, wprowadziliśmy się w październiku 2008, oczywiście jest jeszcze wiele do wykończenia, głównie drobne prace w domu i ogród. Domek zbudowaliśmy sami, mieliśmy może o tyle lepiej że murował mój tata, który jest murarzem, on też tynkował,ocieplał, położył płytki itp. Ja i mój mąż robiliśmy dosłownie wszystko od zbrojenia do hydrauliki, elektryki (mąż jest elektrykiem) Cały wolny czas poświęcaliśmy na budowę, oczywiście kosztem wielu wyrzeczeń, odpoczynku ale coś za coś.
    Wybieraliśmy takie rozwiązania, które mogliśmy sami wykonać np pokrycie dachowe zrobiliśmy z gontu bitumicznego, wcześniej sami zrobiliśmy więźbę, płyty osb papa i na to gont, Dobrze że nie mam lęku wysokości wiec pomagałam mężowi... Przed zakupem materiałów sprawdzałam ceny w wielu sklepach i na tym tez można było zaoszczędzić,
    I tak po wielu trudach zamieszkaliśmy w własnym domku
    a według kosztorysu na budowę domu wydalimy o 40% mniej-to nasza praca
    Może nie jest wszystko wykonane bardzo idealnie ale jest nasze
    Trzymam za Was kciuki i życzę powodzenia, Gorąco pozdrawiam. M.

  18. #178
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zibi5
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    108
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Witam was serdecznie i cieszę się że nie jesteśmy sami mamy podobną budowę do waszej możecie się tego dowiecie z naszego dziennika wiemy bardzo dobrze co to znaczy budować samemu jak długa i ciężka jest to droga ale jeśli się czujemy na sile i wiemy na co nas stać to czemu nie trzeba tylko uparcie dążyć do celu i nie poddawać się życzę dużo samozaparcia .

  19. #179
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    "Co robić?"

    Nadia jak to co? Czekać jak my

  20. #180

    Domyślnie

    Cytat Napisał margos3
    Witam serdecznie
    W wolnych chwilach przeglądam dzienniki i czerpie inspiracje...korzystam z doświadczeń innych i tak natknęlam się na Twój dziennik. I zobaczyłam nas...
    My budowę Kasztanka rozpoczęliśmy wiosną 2007, wprowadziliśmy się w październiku 2008, oczywiście jest jeszcze wiele do wykończenia, głównie drobne prace w domu i ogród. Domek zbudowaliśmy sami, mieliśmy może o tyle lepiej że murował mój tata, który jest murarzem, on też tynkował,ocieplał, położył płytki itp. Ja i mój mąż robiliśmy dosłownie wszystko od zbrojenia do hydrauliki, elektryki (mąż jest elektrykiem) Cały wolny czas poświęcaliśmy na budowę, oczywiście kosztem wielu wyrzeczeń, odpoczynku ale coś za coś.
    Wybieraliśmy takie rozwiązania, które mogliśmy sami wykonać np pokrycie dachowe zrobiliśmy z gontu bitumicznego, wcześniej sami zrobiliśmy więźbę, płyty osb papa i na to gont, Dobrze że nie mam lęku wysokości wiec pomagałam mężowi... Przed zakupem materiałów sprawdzałam ceny w wielu sklepach i na tym tez można było zaoszczędzić,
    I tak po wielu trudach zamieszkaliśmy w własnym domku
    a według kosztorysu na budowę domu wydalimy o 40% mniej-to nasza praca
    Może nie jest wszystko wykonane bardzo idealnie ale jest nasze
    Trzymam za Was kciuki i życzę powodzenia, Gorąco pozdrawiam. M.
    Witam

    Dzięki za miłe słowa.
    Tak naprawdę to dzięki Takim ludziom jak Wy mamy nadzieję, że nam się uda zrealizować nasz plan.
    Na początku nie chciałam wierzyć mężowi, że zrobimy sami fundamenty. A jednak. Całkiem niedawno pukałam się w czoło na myśl o stropie. A teraz wiem, że sobie poradzimy. Lekko przeraża mnie dach. Ale mamy jeszcze sporo czasu.
    Już nie mogę się doczekać pierwszych widocznych efektów naszej pracy.
    Satysfakcja z budowy samemu jest ogromna. Choć to ciężka praca, nie przeraża nas. Bardzo nas "to" budowanie cieszy. Pomimo, że czasem naprawdę jest bardzo ciężko zorganizować powszedni dzień z samo-budową w tle.

    Pozdrawiam serdecznie

Strona 9 z 203

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony