dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie śmieci w lesie i .....nie tylko:(

    Kochani, jak sobie radzicie, bądż słyszeliście o sposobach na ten męczący problem.
    Chodzi o wyrzucanie smieci do lasu przez niezidentyfikowanych osobników.
    Ide sobie spacerkiem , cieszę się nadchodząca wiosną, lecz sniegi stopniały i wylazły smieci. Po prostu serce sie kraje, usiłuje odwrócic wzrok od ziemi, ale nie potrafię. Wczoraj znalazłam zdechłą świnię wrzuconą w krzaki.
    O świni zawiadomiłam sołtysa, obiecał że zareaguje. Ale te sterty smieci?
    Zamierzam zrobic zdjecia i przedstawic je..., no własnie- komu? No bo kogo to interesuje?
    Lesniczego? Wójta?
    jakas akcja ze zbieraniem smieci?
    płakac sie chce
    Koh3 (1) Wszystko ma swój czas i każda sprawa pod niebem ma swoją porę

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie Re: śmieci w lesie i .....nie tylko:(

    Cytat Napisał joaniko
    Kochani, jak sobie radzicie, bądż słyszeliście o sposobach na ten męczący problem.
    Chodzi o wyrzucanie smieci do lasu przez niezidentyfikowanych osobników.
    Ide sobie spacerkiem , cieszę się nadchodząca wiosną, lecz sniegi stopniały i wylazły smieci. Po prostu serce sie kraje, usiłuje odwrócic wzrok od ziemi, ale nie potrafię. Wczoraj znalazłam zdechłą świnię wrzuconą w krzaki.
    O świni zawiadomiłam sołtysa, obiecał że zareaguje. Ale te sterty smieci?
    Zamierzam zrobic zdjecia i przedstawic je..., no własnie- komu? No bo kogo to interesuje?
    Lesniczego? Wójta?
    jakas akcja ze zbieraniem smieci?
    płakac sie chce
    My zgłaszamy w gminie. Oni sprzątają a przy okazji sprawdzają, czy nie da się przypadkiem zidentyfikować właściciela (czasem zdarzają sie dokumenty, koperty z adresem itp).
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q
    można też zrobić zdjęcie

    Oo,gdybym takiego dorwała to...śrutem go!Śrutem!
    W naszych okolicach (Kaszuby) jest jeszcze zdumiewająco czysto i mam nadzieję,że nie "na razie"
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał iza mama gabora
    ...W naszych okolicach (Kaszuby) jest jeszcze zdumiewająco czysto i mam nadzieję,że nie "na razie"
    fotka właśnie na Kaszubach zrobiona, gmina Linia.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q
    Cytat Napisał iza mama gabora
    ...W naszych okolicach (Kaszuby) jest jeszcze zdumiewająco czysto i mam nadzieję,że nie "na razie"
    fotka właśnie na Kaszubach zrobiona, gmina Linia.
    Ożesz w mordę,nie wierzę
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  7. #7

    Domyślnie

    osoba zidentyfikowana, zdjęcia dobrej jakości - przekazałem komu trzeba i... nic. W tamtej wiosce wszyscy za wszystkimi, tamta osoba znana jako trochę niespełna... ten ktoś, kogo odwiedzałem wtedy powiedział mi, że nie będzie się w to mieszać bo mu chałupę spalą albo psy wytrują (element napływowy, czytaj: "nie-swój") - ręce opadają.. .

  8. #8

    Domyślnie

    Dziekuje za rady, ano własnie- do gminy!!! Problem w tym, ze najwiecej smieci jest w lesie przy drodze, która jest granicą między gminami.
    Wystartowac do obydwu?

    nie wiem co bym zrobiła, gdybym dorwała, jam chucherko. Nakrzyczec? i kamieniami? a potem w nogi
    Koh3 (1) Wszystko ma swój czas i każda sprawa pod niebem ma swoją porę

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q
    osoba zidentyfikowana, zdjęcia dobrej jakości - przekazałem komu trzeba i... nic. W tamtej wiosce wszyscy za wszystkimi, tamta osoba znana jako trochę niespełna... ten ktoś, kogo odwiedzałem wtedy powiedział mi, że nie będzie się w to mieszać bo mu chałupę spalą albo psy wytrują (element napływowy, czytaj: "nie-swój") - ręce opadają.. .
    Współczuje.
    Koh3 (1) Wszystko ma swój czas i każda sprawa pod niebem ma swoją porę

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q
    osoba zidentyfikowana, zdjęcia dobrej jakości - przekazałem komu trzeba i... nic. W tamtej wiosce wszyscy za wszystkimi, tamta osoba znana jako trochę niespełna... ten ktoś, kogo odwiedzałem wtedy powiedział mi, że nie będzie się w to mieszać bo mu chałupę spalą albo psy wytrują (element napływowy, czytaj: "nie-swój") - ręce opadają.. .
    Czyli jednak śrutem go!

    Pisałam "na razie" w moich okolicach jest czysto ale widzę,że to "na razie"jest zagrożone.Element napływowy psuł jak ,świat szeroki, wiele i to nadal trwa.Sranie we własne gniazdo,eh -dokąd ten świat zmierza?
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  11. #11

    Domyślnie

    Jak za rękę nie złapiesz, to nic nie zrobisz niestety. Możesz co prawda w śmieciach pogrzebać, żeby jakiś rachunek, pocztówkę z adresem, albo zdjęcie znaleźć. W obu przypadkach możesz też pobawić się w policjanta osobiście, albo zgłosić o tym gdzie trzeba. Szansa, że delikwent dostanie za swoje ( czytaj: po kieszeni ) jest przy tym dość duża, ale nie stuprocentowa. Jeżeli tylko zgłosisz, że leży, to przeróżne urzędy, zgodnie z właściwością miejscową lub rzeczową, będą słać pisma odsyłające tak długo, aż ta kupa śmieci zgnije lub zarośnie.

  12. #12

    Domyślnie

    Trudno się z tym walczy w ogóle ; ja tylko ograniczyłem ten proceder na swojej działce - metoda dość drastyczna tj. wykop o głębkości 30-40 cm w miejscach gdzie "towarzystwo" wjeżdżało do lasu i pozostawiało wszystkie możliwe wytwory naszej cywilizacji . Teraz już nie muszę zbierać śmieci na całej działce ale tylko wzdłóż drogi , oczywiście marne to pocieszenie. Nie miałem nigdy nic przeciwko temu, jak ktoś zatrzymywał się u mnie na działce czasie podróży i wśród drzew odpoczywał ; niestety wśród tych zatrzymujących jeden na stu przy okazji urządzał sobie zapewne porządki w samochodzie, tudzież zebrane śmiecie na swojej działce rekraacyjnej postanowił zostawić u mnie , żeby się ze mną altruistycznie podzielić! albo chciał mnie poinformować , że moja działka doskonale nadaje się na seks na łonie przyrody . Trochę też powycinałem drzew tak, że teraz jest więcej "przeciągów" a mniej pozostawionych kup .
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony