dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Dylemat ! Kosta granitowa czy betonowa ?

    ... oto jest pytanie. Mam poważny dylemat co do materiału z którego chciałbym wykonać podjazd do garażu oraz podejście do domu.
    Podoba mi się kostka granitowa jej koszt to około 50 zł/m2 (8/11) więc cena jest podobna do kostki betonowej - różnica to koszt robocizny - za układanie granitu trzeba zapłacić więcej.
    Czy jednak granit jest praktyczny przy użytkowaniu np. goście w butach na obcasach, odśnieżanie, czyszczenie itp.
    Podobają mi się kostki z tzw. kruszywem - chyba nazywają się płukane - mają podobną strukturę jak granit - ale jak zauważyłem są na ogół grubości 6cm - więc czy można wykładać nimi podjazd ?
    Proszę o radę - szukałem w innych tematach ale nie znalazłem tematu, który by porównywał granit z betonem
    Silkroad

  2. #2

    Domyślnie

    kupiłem w niemczech taka płytke 40*40 z posypanym na wierzchu granietem u nas jest to drogie z w niemczech 13 euro m2 mam tego troche z a duz o wiec moge sprzedac po 40 zł m2.samemu mozna połozyc na drobnym piasku za rok jak sie dobrze ułozy to mozna zdiac wyrównac drobny piasek i ułozyc na nowo 6 płytek to m2.bardzo antyposlizgowe iestetycznie wyglada 1 m2 wazy 120 kg i jest robione z specjalnego betony.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    elvis

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    114
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Osobiście polecam granit - może i trudniejszy w użytkowaniu (bardziej nieróny) ale efekt bez porównania lepszy. Co naturalny materiał to jednak naturalny.
    Powodzenia ...

  4. #4

    Domyślnie

    mnie też b. podoba granitowa, ale zawsze była droższa od betonowej.

  5. #5

    Domyślnie

    ersste - podaj mi ile masz m2 tej płytki i jakieś zdjęcia.

    a dzieci ... nie wybiją sobie ząbków jak będą biegać po granicie ?

    Szczerze to mi też bardziej podoba się granit a przywieziony np. ze Strzegomia cała "łódka" 24 tony to wychodzi 48 zł do 50 zł za m2. Za kolorowy trzeba zapłacić trochę więcej.

    Zastanawiam się tylko nad względami praktycznymi i jak to jest z tą nierównością ?
    Silkroad

  6. #6

    Domyślnie

    chodzi sie po tym bezpieczniej niz po kostce łupanej kamyczki granitowe sa srednicy ok 5 mm przywiozłem tego 2 tiry ijeden mi wystarczy bo dokupiłem kratek jomba zeby podwórko nie wygladlo zbyt szero to troche trawy musi byc .aby było ok to nie mozna połozys sobie tylko przed wejsciem do domu bo błoto z reszty podwurka wejdzie w ten granit u mnie wszystko gdzie sie jezdzi i chodzi w tej płytce bedzie i nic sie nie bedzie brudziło .40 zł to jest taniej niz w hurtowni w niemczech bo tam 13 euro plus palety i transport ,a w polsce to koszt 70-90 zł m2 ale jakosc kiepska.odstapie 600 płytek czyli jakies 100 m2.mozliwosc załatwienia transportu płatne w jedna strone

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    są betonowe 2 x droższe od granitowej

    to tylko co się komu podoba
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  8. #8

    Domyślnie

    Granit to granit.
    Na lata i pięknie wygląda.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rybkin
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Stawiam na Polbruk. Jak zachcem pochodzic po nieruwnasciam odwiedze zamek w Malborku

  10. #10

    Domyślnie

    Czy granit jest aż tak nie równy ? Przecież kostka betonowa też ma nierówności - no chyba że ktoś chce taką jak na parkinku pod sklepami
    Silkroad

  11. #11

    Domyślnie

    Wybierz najtańsze rozwiązanie albo w ogóle wstrzymaj się z wykonaniem podjazdu... Idzie kryzys, bankructwa banków i fabryk, niepokoje społeczne... Kup za te pieniądze zapasy żywności nie psującej się a za resztę złoto...

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    Idzie kryzys, bankructwa banków i fabryk, niepokoje społeczne...
    ...szarańcza, pomór bydła, muchy, wrzody, grad, ciemność, komary a wisłą będzie płynąć spitytus.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał revalidon
    Kup za te pieniądze zapasy żywności nie psującej się a za resztę złoto...
    za reszte warto wybudowac schron atomowy klasy CORNEX L24. jesli nie starczy kasy, mozna zakupic zestaw przescieradel bialych. w przypadku ataku jadrowego nalezy owinac sie w przescieradlo i czolgac do najblizszego cmentarza...

  14. #14

    Domyślnie

    no to chyba się to zaczeło bo jak widać to trzeba się chronić przed takimi jak wy ... szkoda że takie plagi docierają na to forum
    Silkroad

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Moim zdaniem kostka betonowa jest bezpieczniejsza dla dzieci. Jeśli masz małe dzieci, to wiadomo że będą biegały - cudów nie ma. Mój się ostatnio przewrócił na granitowej - nieźle sobie poszarpał kolano. U mnie zdecydowanie betonowa będzie. A wzorów i kolorów jest tyle, że każdy dobierze coś co mu pasuje. No i j jest jeszcze bruk klinkierowy (70-80 pln/m2).

  16. #16

    Domyślnie

    te schrony i zarazy to uwagi w strone postu powyzej... a w temacie - oczywiscie granit. dlaczego? bo jest kamieniem a nie betonem, jest ladniejszy (rzecz gustu? hmm...), ma mniejsza nasiakliwosc, latwiej go umyc w przypadku np. zabrudzenia olejem, jest trwalszy i kosztuje mniej od szkaradnej kostki lub podobnie (wliczajac robocizne). wady typu utrudnione odsniezanie czy chodzenie w szpilkach, pomijalne moim zdaniem. co do przewracania sie, nalezy uzyc odpowiedniego materialu, tu juz moze kamieniarze sie wypowiedza. dzieci potrafia sie przewrocic na rownej drodze, zreszta nie tylko dzieci... upadek jednakowo bolesny

    groteskowo wygladaja wielkie polacie dzialki pokryte rozowawym, zoltawym i szarawym betonem, w przypadku granitu jest nieporownanie lepiej, nawet przy duzych powierzchniach. jak kolega wyzej zauwazyl, kostka betonowa moze kosztowac znacznie wiecej od granitowej, widzialem beton za 200zl/m2 (!) udajacy... kamien

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    z ta niższą ceną to nie przesadzaj
    za położenie kostki w Poznaniu wołają już 80-100 zł / m2 ( sama robocizna)
    za betonową 35-50
    kostki granitowe kolorowe kosztują majątek

    a tak na marginesie - może by tak warto zamieszkać w jaskini, sam naturalny kamień
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  18. #18

    Domyślnie

    Jest jeszcze kostka granitowa cięta,albo jak kto woli szlifowana.
    Pięknie wygląda ale też pięknie kosztuje.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  19. #19

    Domyślnie

    szlifowana - chyba taką widziałem u nas na starówce w Toruniu duża i bardzo równa powierzchnia zapakowana przed położeniem na paletach jak klocki.
    ciekaw jestem ile kosztuje.

    Do położenia można wykorzystać głównie tanszą a do podkreślenia brzegów czy dekorów kolorową .
    Silkroad

  20. #20

    Domyślnie

    witam, ja mam u siebie kostke granitowa tzw. kocie lby ktore kupilem z rozbiorki. bardzo ladnie wyglada. co prawda ciezej do polozenia i troche wiecej robocizna kosztuje ale granit to granit

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony