dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie jaka wielkość telewizora przy zadanej odl. do kanapy?

    U nas wychodzi, że głowa osoby oglądającej będzie ok. 330cm od ekranu już wiszącego TV plazmowego. (przyjmuję ok.10cm grubosci). Jakiej wielkości najlepszy będzie telewizor: 42, 46 czy może 50 cali?

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jamaju
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    154

    Domyślnie

    Wydaje mi się że raczej mniejszy - max 37'

    "Zaleca się zachowanie proporcji od 4 do 5 długości przekątnej. Np. dla przekątnej 26' będzie to od 2,6m do 3,2m (1 cal to ok. 2,5 cm). Ponieważ zależność ta jest stała, wystarczy wstawić przecinek między cyfry oznaczające przekątną, aby uzyskać minimalną odległość oglądania, np. 32' – 3,2m, 36' – 3,6m itd."

    Źródło: http://www.topmarket.pl/porady_telewizory_lcd/

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar vendea
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    285

    Domyślnie

    bardzo zalezy jakiej jakosci bedzie to co bedziecie na tym tv ogladali. jesli zainwestujecie w telewizje HD i duzo planujecie ogladac filmow na DVD, to polecam wiekszy ekran. my ogladamy 42" z 2.5 m. programy HD i DVD - poezja, jak w kinie. TVN24 - smutek... ale ja jestem optymistka i licze, ze oferta HD bedzie sie powiekszac.

    zasada 1' = 10cm dystansu byla stworzona za czasow odbiornikow CRT, gdzie piksele sa gigantyczne.

    najlepiej wybierzcie sie do duzego sklepu i sprobujcie z jakiej odleglosci czujecie sie komfortowo.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ghost34
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    prosto z termopil
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    11.424

    Domyślnie

    Ja patrze z 3,5 m na 37 cali..i na poczatku jak przeszedłem z 29tki..szok za duze ..po dwóch trzech dniach zaczołem sie przyzwyczajać..(i oczka nie bolą)..
    Tera mi to pasuje ale gdzieś w srodku ...siedzi kurcze mógłby byc 5 cali wiekszy na twoim miejscu 37-42 cale..wiekszy juz nie..
    i niebo gwiaździste nade mną i ład moralny we mnie

    [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Trochę też zależy od telewizora, w nowych soniaczach przy 46 calach wystarczy 2m odległości... dla porównania gdyby był to standardowy crt to wtedy maxymalnie 32 cale przy takiej odległości. Nie wiem jak to jest przy plazmach

  6. #6

    Domyślnie Re: jaka wielkość telewizora przy zadanej odl. do kanapy?

    Cytat Napisał bisia
    U nas wychodzi, że głowa osoby oglądającej będzie ok. 330cm od ekranu już wiszącego TV plazmowego. (przyjmuję ok.10cm grubosci). Jakiej wielkości najlepszy będzie telewizor: 42, 46 czy może 50 cali?
    Oto tabela z Audio Video pokazująca odległość z jakiej powinno się oglądać obraz TV:
    http://hdtv.com.pl/forum/attachment....1&d=1189068723

    Tabela przedstawia zależność pomiędzy przekątną obrazu, jego fizycznymi rozmiarami, odległością środków pikseli oraz maksymalnej odległości widza od ekranu, przy założeniu, że ma on dostrzec wszystkie szczegóły widoczne na ekranie.

    Wynika z niej, że jeśli używasz telewizora SD, to przy odległości 320 cm od ekranu nie powinien być on mniejszy niż 42 cale, jeśli telewizora HD Ready (z rozdzielczością 720p), to powinien on mieć ok. 58 cali, a jeśli telewizora Full HD (z rozdzielczością 1920x1080), to optymalny byłby 80 calowy

  7. #7

    Domyślnie

    Czy dla odległości 4.5 metra telewizor LCD/LED o przekątnej 55 cali wystarczy?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony