dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21

    Domyślnie

    Mam mozliwosc taniej cieplej wody (pompa ciepla), interesuja mnie konkretne modele ktore mozna podlaczyc do cwu - zmywarka 45 cm
    dzieki!

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    bosch srs45t62 woda na zasilaniu do 60C

  3. #23

    Domyślnie Podbijamy temat

    Czy ktoś zna pralkę lub zmywarkę, które miałyby dwa przyłącza na ciepłą i zimną wodę?

    Pozdrawiam

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie Re: Podbijamy temat

    Cytat Napisał Kasia i Michał
    Czy ktoś zna pralkę lub zmywarkę, które miałyby dwa przyłącza na ciepłą i zimną wodę?

    Pozdrawiam
    Ja u siebie zrobiłem do zmywarki i ciepłą i zimną do wyboru

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  5. #25

    Domyślnie

    Wg mnie trochę za dużo z tym kłopotu. No, ale gdy nie będzie wyjścia trzeba się będzie nad tym zastanowić.
    Pytanie wciąż aktualne, czy ktoś zna pralkę lub zmywarkę do której można podłączyć jednocześnie dwa wejścia na wodę ciepłą i zimną.

    Pozdr

  6. #26

    Domyślnie

    Jestem zainteresowana tematem...

    Pralkę znalazłam: Daewoo DWF750M - tylko że to daewoo..... szukam dalej

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Ja od stycznia 2007roku użytkuję pralkę HOOVER HF/130M. Posiada ona 2 wejścia: na wodę ciepłą i na wodę zimną. Podłączone są oba, w tym ciepła woda jest z bojlera zasilanego kolektorem słonecznym.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Szanowni Pracze!
    Pralka, która nie ma fabrycznie przewidzianej opcji pobierania ciepłej wody, ma skrócony czas prania, bo po prostu opuszcza ten czas prania, kiedy woda się grzeje. W zwiazku z tym należałoby trochę zmienić ustawienia programatora, aby taka opcję uwzględniał, bo czasami można się rozminąć z oczekiwaniami co do jakości prania.
    Dlatego wg mnie lepszym rozwiazaniem jest inwestycja w proszki piorące w 30 czy 40 stopniach. I po bólu.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  9. #29

    Domyślnie

    można zastosować tzw. mieszacz termostatyczny ciepłej wody użytkowej - ok. 300zl

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Dlatego wg mnie lepszym rozwiazaniem jest inwestycja w proszki piorące w 30 czy 40 stopniach. I po bólu.
    Lepszym od czego? Podłączenie ciepłej wody ma za zadanie zmniejszyć zużycie prądu latem, gdy wody z kolektora jest zbyt dużo. Lepsze proszki zmniejszą zużycie prądu, ale nadmiaru wody z kolektora nie zagospodarują.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Co do tego zagospodarowania wody z kolektora w pralce, jakoś nie widać aby wiele temp. ubywało z zasobnika. Może dlatego że obecnie większość prania robi się w 30-40stopniach a tylko nieliczne w 60. Żałuję, że nie mam zmywarki z 2 podłączeniami wody - gdy kupowałam pralkę takowe były, lecz gdy w końcu zdecydowałąm się na zmywarkę - nie mogłam już takiej nigdzie znaleźć
    Wodę z kolektora zagospodarowuję więc dodatkowo do gotowania, np. zamiast lać do czajnika zimną wodę, wlewam gorącą 50-80 stopni - w zależności jak słońce dogrzało

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Moi rodzice mają zwykłą pralkę, która podłączona została na czas pierwszego rozruchu testowego do baterii umywalkowej jednouchwytowej. I tak juz została.... Woda jest odkręcana przy włączeniu pralki, a zakręcana przy jej wyłączeniu. Nikt nie stoi przy pralce i nie zmienia ciepła - zimna ponieważ baterię ustawiono na wodę ciepłą/letnią i taka jest i do prania (pralka podgrzewa wodę nie od kilku stopni, lecz od 20 czy 20-kilku do zadanej temp.) i do płukania.

    Marcin_Pe ma dobry pomysł z mieszalnikiem - woda nie byłaby zbyt gorąca jak na pranie delikatne, ale też i nie tak zimna jak z wodociągu. Pralka/zmywarka mogłaby zaoszczędzić co nieco prądu i czasu na podgrzewaniu wody. Na Allegro można kupić taki mieszalnik za 130zł (Honeywell)

  13. #33
    Guest

    Domyślnie Re: Podbijamy temat

    Cytat Napisał Kasia i Michał
    Czy ktoś zna pralkę lub zmywarkę, które miałyby dwa przyłącza na ciepłą i zimną wodę?

    Pozdrawiam
    a po co Ci dwa ?

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2
    Cytat Napisał retrofood
    Dlatego wg mnie lepszym rozwiazaniem jest inwestycja w proszki piorące w 30 czy 40 stopniach. I po bólu.
    Lepszym od czego? Podłączenie ciepłej wody ma za zadanie zmniejszyć zużycie prądu latem, gdy wody z kolektora jest zbyt dużo. Lepsze proszki zmniejszą zużycie prądu, ale nadmiaru wody z kolektora nie zagospodarują.
    lepszym od "niedopierania". napisałem wyraźnie.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bolko20

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam a ja podłączyłam 7 lat temu zwykłą zmywarkę whirlpool do ciepłej wody którą mam z kotła co przez 7 lat użytkowania nic zmywarce się nie stało ani naczyniom też nie ) nie zauważyłam też różnicy w błyszczeniu po umyciu ) Czasem gdy nie ma ciepłej wody w bojlerze np latem to zmywarka pobiera taką jak jest czyli zimną ale różnica w wyglądzie naczyń żadna a oszczędność ogromna szczególnie zimą kiedy co chodzi 24h na dobę Dodam że czasem woda w zbiorniku ma 70-80 stopni i to też jak na razie nie zaszkodziło zmywarce

  16. #36
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigbeat
    Cytat Napisał ek1977
    /.../
    Do prania wstępnego i pobrania wody do prania głównego ustawiam wodę ciepłą, a do płukania przestawiam na zimną (jednym ruchem ręki).
    /.../
    Oczywście nie zawsze mam możliwość kontroli (np. pranie podczas nieobecności w domu).
    No i właśnie tutaj problem.
    Zwykle pranie wstawia się raczej na noc albo jak wychodzisz do pracy.
    tak jak nie ma problemu ze zmywarką
    tak od wielu lat mam podłączone pralki / wczesniej inna teraz inna/ do ciepłej wody - i nie miałem z tym kłopotu ...

    pralka pierze w ciepłej wodzie i zuzywa zapas ciepłej z bojlera
    pierwsze płukanie wody robi już w letniej, wężownica/grzałka/ nie nadązy nagrzac wody w czasie prania !
    następne płukania sa juz w bardzo letniej lub wręcz zimnej wodzie

    dwa podejścia dla pralki są mi niepotrzebne - bo i po co ?
    dla ozdoby ... ?

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał theodolit Zobacz post
    no nie tak do konca chyba sa np pralki, ktor maja 2 przyłącza wody - ciepłą i zimną conajmniej np kiedys Wiatki rosyjskie miały - pralka czerpała wode ciepła jak była potrzebna/dostepna - a jak nie to zimną ;p

    teraz w sumie nie wiem czy sa takie pralki jeszcze ...
    No właśnie kiedyś moi rodzie zakupili taka pralkę i były 2 przyłącza na ciepłą i zimną wodę. A czy teraz są takie pralki. Ruscy to jednak pomysłowi byli!
    Ostatnio edytowane przez fenix2 ; 15-06-2013 o 18:46 Powód: literówka
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Witam

    Mastercook Ecotermic PFD-1437ET

    Pozdrawiam

    Pratchawiec

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Podaje prali z podwójnym przyłączem:
    Mastercook PFD 1437 ET

    MASTERCOOK PFD-3427ET
    Mastercook PFD 1426 ET
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony