Cytat Napisał racer
Cytat Napisał franzkru
Ja kupiłem odkurzacz "przemysłowy" firmy Matrix. I uzywałem go juz kilka razy do odkurzania popiołu w kominku (wciagał tez większe kawałki tj 1-2cm). Nic się nie wydostawało z worka.
Odkurzałem nim też wszelkiego typu pyły na budowie (np po szlifowaniu gipsu) i filtr sie dosyć czybko brudził. Przy czym nigdy mi sie nie zatkał tak zeby nie było ciągu. Więc chyba separator sobie odpuszcze.
I to jest twój błąd, bo nie ma odkurzacza którym można sprzątać pyły budowlane. Frakcje są tak drobne, że zawsze jakaś część dostanie się do silnika. Co innego jeśli nie zależy Ci na gwarancji, wtedy hulaj dusza... A'propo worka, żar w popiele może utrzymywać się nawet i ze dwa dni, nie zawsze widac gołym okiem.
Ten odkurzacz kupiłem własnie po to żeby odkurzać nim pył na budowie. I jak narazie nic sie z nim nie dzieje. Cena nie byla powalajaca bo bodajże <200zł. Worek wytrzymał jeszcze bez wymiany (wytrzepuje pył przez otwór wlotowy).
Oczywiście co jakiś czas czyszczenie filtra i komory silnika (2-3min pracy).

W kominku odkurzam po wybraniu "grubych" frakcji więc nie ma szans żeby został tam jakiś żar.

Dodatkowo ma możliwośc wpięcia urządzenia zewnetrznego więc podczas szlifowania/cięcia wpinam do niego urządzenie, podpinam rurę do wyrzynarki i sam się załacza więc jak dla mnie bomba