dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie wiertarko-wkrętarki

    WItajcie

    Chcę kupić jedno urządzenie. Nie będę robił poważnych otworów więc myślę, że wiertarko-wkrętaarka udarowa się sprawdzi. Co Wy na to? Mam dom z pustaków. Czy takie wiertarko-wkrętarki mają udar?

    Co polecacie?

    dzieki

  2. #2

    Domyślnie

    Kup sobie najlepiej wkrętarkę za 200zł do tego wiertarkę za 100zł i będziesz bardziej zadowolony jedno drugiego nie zastąpi no właśnie kwestia ceny pozostaje nie podałeś ??

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie Re: wiertarko-wkrętarki

    Cytat Napisał petrus65
    WItajcie

    Chcę kupić jedno urządzenie. Nie będę robił poważnych otworów więc myślę, że wiertarko-wkrętaarka udarowa się sprawdzi. Co Wy na to? Mam dom z pustaków. Czy takie wiertarko-wkrętarki mają udar?

    Co polecacie?

    dzieki
    Wszystko zależy co rozumiesz pod pojęciem "poważnych otworów" i co bardziej potrzebujesz: wiertarki, czy wkrętarki. Mam jedno i drugie i powiem, że dobra wiertarka (np Makita) może być użyta jako wkrętarka, ale kiepska wkrętarka jako wiertarka to nieporozumienie. Jeśli dobra wkrętarko-wiertarka z udarem to powinna wystarczyć. Problemem może być cena.

  4. #4

    Domyślnie

    A ile watów szukać? 500 wystarczy? Czy jednak potrzeba więcej w razie czego w domu.

    dzieki

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    bosch PSB500 wiertarka z udarem
    bosch IXO wkrętarka

    zlego słowa nie moge powiedzieć, i tak od dłuższego czasu
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał petrus65
    A ile watów szukać? 500 wystarczy? Czy jednak potrzeba więcej w razie czego w domu.

    dzieki
    Zależy do czego chcesz ją używać. Do wiercenia po amatorsku otworów od czasu do czasu 500W wystarczy. Jeśli takiej wiertarki chcesz używać czasami jako wkrętarki to wg mnie nie mniej jak 500W i dobra jakość.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał petrus65
    A ile watów szukać? 500 wystarczy? Czy jednak potrzeba więcej w razie czego w domu.

    dzieki
    Podobno tanie narzędzia są w rzeczywistości drogie bo szybko się psują i trzeba kupować nowe, potwierdzam, że nieporozumieniem jest np. tani wkrętak - trzeba kupić markowy
    Co do wiertarki to osobiście zdecydowałem się 5 lat temu albo więcj na tanią wiertarkę Renner ma 700 W, udar, obroty lewo-prawo, płynną regulację oraz oczywiście udar no i do tego uchwyt szybkozaciskowy. Przez wiel lat wywierciłem nią setki otworów - autentycznie bez ściemy, a niedawno wierciłem małe otwory fi 1,5 mm w delikatnym materiale. Maszyna nadal chodzi jak złoto - to wręcz niewiarygodne, ale prawdziwe. A jako wkrętarka też się sprawdza ale tutaj trzeba mieć dobre bity (tanie odpadają)
    Jedyna niewygoda używania jej jako wkrętarki to kabel - czasem przeszkadza.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał popolg
    Kup sobie najlepiej wkrętarkę za 200zł do tego wiertarkę za 100zł i będziesz bardziej zadowolony jedno drugiego nie zastąpi no właśnie kwestia ceny pozostaje nie podałeś ??
    ja kupilem wiertarke z udarem za 80

    wkretarke za 50

    i tez jestem zadowolony
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    podstawowa sprzeczność. wkrętarka nie potrzebuje udaru. wiertarka potrzebuje dobrego udaru. to się nie da pogodzić w dobrym sprzęcie. trzeba dwa oddzielne, albo badziewie.
    nie widziałem wkrętarki z SDSem
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  10. #10

    Domyślnie

    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=470787626
    chyba najtańsza markowa za te pieniądze kupisz wkrętarkę, wiertarkę i młot udarowy i na piwo zostanie albo dwa

  11. #11

    Domyślnie

    Cokolwiek nie napisać na temat narzędzia,a spierać się można długo na argumenty,tutaj ważnym o ile nie najważniejszym kryterium powinna być dwuletnia gwarancja.
    Usługi remontowe.
    Wrocław.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyot
    Cokolwiek nie napisać na temat narzędzia,a spierać się można długo na argumenty,tutaj ważnym o ile nie najważniejszym kryterium powinna być dwuletnia gwarancja.
    No to kup sobie narzędzia z firmy "Ferm". Gwarancja 3 lata. Pracowałem młotowiertarka, wyrzynarką, wkrętarką tej firmy.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Cytat Napisał pyot
    Cokolwiek nie napisać na temat narzędzia,a spierać się można długo na argumenty,tutaj ważnym o ile nie najważniejszym kryterium powinna być dwuletnia gwarancja.
    No to kup sobie narzędzia z firmy "Ferm". Gwarancja 3 lata. Pracowałem młotowiertarka, wyrzynarką, wkrętarką tej firmy.
    No ale pyot napisał, że gwarancja powinna być dwuletnia
    Akurat z narzędziami Ferm miałem kilka razy do czynienia i mogę wyrazić opinię, że nie jest to złom w porównaniu do taniego chłamu marketowego, ale niestety nie sięga poziomem jakości do urządzeń markowych i to nawet nie tylko z tej najwyższej półki.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    No ale pyot napisał, że gwarancja powinna być dwuletnia
    Akurat z narzędziami Ferm miałem kilka razy do czynienia i mogę wyrazić opinię, że nie jest to złom w porównaniu do taniego chłamu marketowego, ale niestety nie sięga poziomem jakości do urządzeń markowych i to nawet nie tylko z tej najwyższej półki.
    No to ja dorzuciłem z 3 letnią.

    Tak na marginesie , kto w takich pieniądzach da 3 letnia gwarancję?
    Szczerze mówiąc nie spotkałem się (może mało szukałem)
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  15. #15

    Domyślnie

    Inaczej...
    Jakiś czas temu kupiłem młot udarowy z dwuletnią gwarancją,firmy Bosch.
    Gwarancję przedłużyłem poprzez rejestrację elektronarzędzia drogą on-line o kolejny rok.
    Zakupione w różnych okresach czasu poziomica laserowa i dalmierz, nie podlegają takiej procedurze,niestety.
    Narzędzia służą przyzwoicie.
    Dwa miesiące temu kupiliśmy egzemplarz Młot pneumatyczny-EINHELL do dokuwania bruzd pod przewody elektryczne w wielkiej płycie .Po tygodniu intensywnego użytkowania,dusza odeszła
    Oddaliśmy go do Castoramy aby ponownie odebrać po trzech tygodniach przyszedł...,nowy (patrz ważność gwarancji).

    Młot został kupiony,ponieważ nagle Hilti odmówiło posłuszeństwa co przyczyniło się do pożegnania z mej strony z tą firmą,zbyt awaryjny.

    Nie ma reguły w tym temacie, znam dobrych fachowców pracujących na no name z kilku powodów i absolutnie z nimi się zgadzam,choć osobuiście nie żałuję inwestować w narzędzia.
    Nie należy oszczędzać tam,gdzie warsztat a co za tym idzie narzędzia służą do prac precyzyjnych,gdzie odstęp rzędu 1-2mm to odstępstwo od sztuki.
    Pozdrawiam.

  16. #16

    Domyślnie

    Witam! dobrze sprawdza się wiertarko/wkrętarka zielona "Bosch" 1000W, tłukę się z nią po swojej budowie już 3lata a ona dalej działa. Nie ćwiczę jej na zbity pysk tylko daję jej odpocząć-napewno nie jest to narzędzie profesjonalne. Na pewno nie kupię TOYA lub innych wynalazków!

  17. #17

    Domyślnie

    A my dostaliśmy rok temu w prezencie chyba taką http://einhell.pl/upfiles/pdf/c3d398...f32ba95d_1.pdf i jesteśmy bardzo zadowoleni. Ściany z białego pustaka - wiercenie bez najmniejszego problemu. Nią była zrobiony cały sufit podwieszany na 160 m kw domu i sporo innych rzeczy więc trochę już popracowała. Nie możemy złego słowa powiedzieć. Akumulator mozna ustawiać w dwóch położeniach żeby np. nie przeskadzał przy dokręcaniu czegoś "w kącie", jest poziomnica, wskaźnik naładowania akumulatora. Fakt że dokupiliśmy sobie nowe wkręty i wiertła - troche mocniejsze ale to drobiazg.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał BarPe
    Akumulator mozna ustawiać w dwóch położeniach żeby np. nie przeskadzał przy dokręcaniu czegoś "w kącie".
    a co przez to rozumiesz ? bo mam taką samą, ale tego to nie rozumiem....
    BOHO
    Warszawa

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    podstawowa sprzeczność. wkrętarka nie potrzebuje udaru...
    I tu się mylisz!
    Udar we wkrętarce nie służy do szybszego wiercenia np. w betonie, służy do odkręcania "trudnych" śrub czy wkrętów, to tak jak grzechotka w pneumatycznych zakrętarkach (chyba słyszałeś jak odkręcają koła w aucie?). Dalej masz rację, do wiercenia w ścianach trzeba oczywiscie udaru " z kablem" a wkrętarka przydaje się swoją drogą.
    Niestety te najtańsze wkretarki poniżej 100zł mają bardzo słabe akumulatory, maja małą pojemność i trwałość, dla majsterkowicza jednak na parę lat wystarczą, polecam modele z dwoma akumulatorami.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    Cytat Napisał BarPe
    Akumulator mozna ustawiać w dwóch położeniach żeby np. nie przeskadzał przy dokręcaniu czegoś "w kącie".
    a co przez to rozumiesz ? bo mam taką samą, ale tego to nie rozumiem....
    Nie wiem jak by Ci to wytłumaczyć. Na tej fotce w "moim" linku akumulatorek jest podłączony powiedzmy "wzdłuż" - w tą samą stronę co np. wiertło. A u mnie można je dodatkowo przekręcić tak żeby było ułożone "bokiem".
    Tylko jedna uwaga - nie dam 100% gwarancji, że to dokładnie ten model. Symboli nie pamiętam ale na pewno jest z tej "linii" i tej firmy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony