dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Jakie macie fi pionu kanalizacyjnego łazienki(ek) ??

    Jestem ciekaw jakie macie średnice rur w pionach kanalizacyjnych, mam kolana fi 160, i zastanawiam się czy redukować już przed przejściem przez beton czy po wyjściu, czy może nie redukować i macie 160???
    Ale to chyba na pion za dużo.
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  2. #2

    Domyślnie

    ....110.... chyba że masz 4 piętra....

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    kiedyś uczono tak 1 Biały Brat = fi 110 dwóch braci fi 160 - ale to teoria - jak mieszkałem w bloku - 4piętra to piony były fi 110
    W starym piętrowym domu zrobiłem według powyższej teorii z piętra Fi 110 redukcja 110/160 trójnik 160 /110/160 dalej do POŚ-a fi 160 (w 110 Biały Brat)
    Działa od ponad 12 lat
    Teraz postawiłem parterówkę
    "...największym problemem tego świata jest to, że głupcy są absolutnie pewni, a mędrcy pełni wątpliwości."

    Zawsze można zrobić inaczej

  4. #4

    Domyślnie

    odcinek poziomy (leżak) fi160, dalej dwa kolana fi 160 45st do pionu, redukcja 160/110, rewizja i w górę 110, a w górze bedzie do tego podłaczone: 2x sedes, odpływ linowy garażu, 2x umywalka, 2x prysznic, jakaś pralak (t wszystko na trzech kondygnacjach: piwnica, pareter, poddasze)
    czyli poprawnie zredukowac na 110 za kolanami 160 i jazda do góry z setką

  5. #5

    Domyślnie

    W domu 110, poza domem 160
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    odcinek poziomy (leżak) fi160, dalej dwa kolana fi 160 45st do pionu, redukcja 160/110, rewizja i w górę 110, a w górze bedzie do tego podłaczone: 2x sedes, odpływ linowy garażu, 2x umywalka, 2x prysznic, jakaś pralak (t wszystko na trzech kondygnacjach: piwnica, pareter, poddasze)
    czyli poprawnie zredukowac na 110 za kolanami 160 i jazda do góry z setką
    Też tak myślałem właśnie zrobić, redukcje za kolanami, a powiedz jak masz dostęp do rewizji???
    Też chce mieć tzn. wiadomo lepiej mieć dostęp nigdy nic nie wiadomo, mam na parterze mikroskopijną łazienke bo ok 4 m2, na prysznic, wc i małą umywalke, i w tej łazience chciałem umiecić w rogu w pionie rewizje,
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  7. #7

    Domyślnie

    widzisz, ja mam rewizję w piwnicy... leżak pod chudziakiem, na ścianie piwnicy rewizja u dołu, zresztą udało mi się całą piwnice skanalizować także uzyskałem na przyszłość dowolność aranżacji

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    widzisz, ja mam rewizję w piwnicy... leżak pod chudziakiem, na ścianie piwnicy rewizja u dołu, zresztą udało mi się całą piwnice skanalizować także uzyskałem na przyszłość dowolność aranżacji
    NIewiem czy dobrze rozumie, masz kanalizacje pod piwnicą???
    Bo jak tak to jak zdołałeś z tak niskiego poziomu odprowadzić ścieki, uzyskałeś spad??
    JA mam podpiwniczone połowe domu, i miałęm zrobić kanalizacje przez piwnice ale nie w ząb mi to nei pasowało, gdyż rury musiałbym puścić koło komina i tak przez środek - kijowo.
    Dlatego puszcze pod częścią niepodpiwniczoną, lepiej dla mnie jest właśnie tak no i wypuszczam tylko piony bo nad częścią niepodpiwniczona bedą łazienki oraz kuchnia.
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  9. #9

    Domyślnie

    kanalizacje w ulicy mam na takiej glębokości (nie pamiętam coś 2,5-3m), że podciągnęliśmy z prawidłowymi spadkami do domu tak ze rura weszła do piwnicy pod ławą, te 40-50cm wystarczyło mi na spadki do rozprowadzenia kanalizy po piwnicy z pociągnięciem leżaka 160 na przeciwległa ścianę (jakieś niecałe 8 metrów)
    przyłacze i rozprowadzenia robiłem kilka miesięcy po wylaniu chudziaka (ten zrobiłem zaraz po ławach), wycinałem/kułem odpowiednie bruzdy, wykop, rura, piach, beton, wbrew pozorom nie było tak dużo roboty i zamieszania jak się spodziewałem

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    W domu 110, poza domem 160
    U mnie tak samo.
    Domek z poddaszem użytkowym, 2 łazienki z kibelkami (1 na górze i 1 na dole).
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigbeat
    Cytat Napisał zezo
    W domu 110, poza domem 160
    U mnie tak samo.
    Domek z poddaszem użytkowym, 2 łazienki z kibelkami (1 na górze i 1 na dole).
    poza domem macie piony (tego dotyczyło pytanie autora) ?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    kanalizacje w ulicy mam na takiej glębokości (nie pamiętam coś 2,5-3m), że podciągnęliśmy z prawidłowymi spadkami do domu tak ze rura weszła do piwnicy pod ławą, te 40-50cm wystarczyło mi na spadki do rozprowadzenia kanalizy po piwnicy z pociągnięciem leżaka 160 na przeciwległa ścianę (jakieś niecałe 8 metrów)
    przyłacze i rozprowadzenia robiłem kilka miesięcy po wylaniu chudziaka (ten zrobiłem zaraz po ławach), wycinałem/kułem odpowiednie bruzdy, wykop, rura, piach, beton, wbrew pozorom nie było tak dużo roboty i zamieszania jak się spodziewałem
    Szczęściarz , ja żeby uzyskać spad do studzienki na ulicy musiałbym wypuścić rure w połowie okna balkonowego w salonie , dlatego jestem zmuszony an szambo, a co za tym idzie też nie moge zabardzo głęboko go posadowić, bo zrobiłbym tak jak Ty,
    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    A jak macie ukryte piony w ścianach? Czy murarz musi zostawić bruzde podczas murowania ścian? Mam jeden pion na ścianie zewnętrznej, buduje z BK 24 cm. Czy to znaczy, że jeżeli rura ma np. 110 to ściana w tym miejdcu bedzie miala tylko 13 cm? Proszę o podpowiwdź.
    Zdjęcia z budowy Domu w Winorośli
    "Szczęście można znaleźć w działaniu, nie tylko w posiadaniu"

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał martek1981
    A jak macie ukryte piony w ścianach? Czy murarz musi zostawić bruzde podczas murowania ścian? Mam jeden pion na ścianie zewnętrznej, buduje z BK 24 cm. Czy to znaczy, że jeżeli rura ma np. 110 to ściana w tym miejdcu bedzie miala tylko 13 cm? Proszę o podpowiwdź.
    Ja nie planuje robić bruzd w ścianie, wypuściłem pion w narożniku łazienki i obuduje go płytami gipsowymi, dodatkowo obok bedzie kibelek pod zabudowe więc wszystko jakoś się wkomponuje, tai narzie plan, bo wykonanie wczesną wiosną.

    Pozdro !!!
    Podaj ceegłee, podaj ceegłee .....
    DZIENNIK BUDOWY
    KOMENTARZE DO DZIENNIKA BUDOWY

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    W domu 110, poza domem 160
    tak samo

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony