dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    adam_mk

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.218

    Domyślnie

    Rada dobra i jak widzisz jest też spec.
    Warto choć pogadać (mnie się tak wydaje).
    Pozdrawiam Adam M.

  2. #22

    Domyślnie

    Jakiś kontakt do fachowca mógłbym otrzymać?

  3. #23

    Domyślnie

    Muszę przedewszystkim wiedzieć gdzie miałby się udać,bo zdjęcie to jedno a stan faktyczny to druga sprawa.Podasz mi okolice gdzie to jest.Pojadę do niego ,albo się jakoś umówię-mieszka poza Lublinem i pokażę mu zdjęcie.Kontakt z nim przez internet nie wchodzi w rachubę.Wiesz muszę z nim pogadać ,pewnie w życiu jeszcze będzie mi potrzebny.Musi wyrazić zgodę żeby podać jego namiary.

  4. #24

    Domyślnie

    Jest to mała wioska oddalona ok 40 km. od Siedlec. Zdjęcia przedstawiają stan faktyczne jak trzeb to mogę wysłać więcej.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie


  6. #26

    Domyślnie

    Rozumię że nie chcesz podać swoich namiarów.ale przwślij na mój adres internetowy w jakim kierunku te 40 km od Siedlec ,wsch,zach. Może lepiej będzie jak napiszesz ile km od Lublina.Jak to ma wygłądać,pojadę lub spotkam się z gościem pokażę mu zdjęcie,on spyta gdzie to jest,a ja mam mu powiedzieć że koło Siedlec.TROSZKĘ BY TO NIEPOWAŻNIE WYGLĄDOŁO.Jak mu powiem ile km.od Lublina będzie to już inaczej wyglądalo.Trzeba siię modlić żeby znalazł dziurę, jest poumawiany z rocznym wyprzedzeniem.

  7. #27

    Domyślnie

    Na zdjęciu to możesz ocenić czy dziewczyna jest ładna .To jedno wystarczy,stan faktyczny to jakie fundamęty w tym drugim budynku z czego są zrobione czy nie przypadkiem 3-1, 3 wiadra piachu 1wiadro wody ,jakie grube.To jest poważna sprawa.Nikt ci na podstawie zdjęcia nie powie ,jaki dwuteownik jakie zbrojenie ,a przede wszystkim jak się zakotwiczyć.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszek_26
    Obecnie stoi na drewnianych balach ale czas wymiany nadszedł i problem sie zrobił...
    a dlaczego nie chcesz debowych bali ?
    pytam , bo ratowalem drewniane konstrukcje starych mlynow
    i najwazniejsze dla mnie bylo zachowanie oryginalnego wygladu

    nawet w tym tygodniu recznie przecieram belki ,
    coby wygladaly na 100 lat

  9. #29

    Domyślnie

    fundamenty w drugim budynku sa z kamienia i betonu. na nich stoi młyn wiec są solidne. Jest to wieś, która nazywa sie Ruda i znajduje sie jakieś 200 km. od Lublina. A co do grubości to nie jestem pewien, dowiem sie i napisze.
    Co do drewnianych bali, myślę, że fundament będzie solidniejszy i wytrzymalszy.
    Jeśli jeszcze coś trzeba podać to piszczcie.

  10. #30

    Domyślnie

    Postaram się w następnim tygodniu z nim skątaktować,Dam odpowiedź.Wiesz młyn może sobie stać.A w fundamięcie nie da się zakotwiczyć,tylko trzeba będzie jakoś inaczej kotwiczyć w drugim miejscu,napewno będzie p. Felek chciał zobaczyć.

  11. #31

    Domyślnie

    wystarczy włożyćdo wody rurę pvc o wymaganej srednicy np. 200mm i nie wypompowujac wody wlac beton dosć gęsty. Oczywiście należy zazbroic rury prętami woda zostanie wyparta przez cięzszy beton. Nie raz zalewałem tak podstawę pod silosy. Przyd się też zawibrować beton. Powodzenia

  12. #32

    Domyślnie

    Silosy stawia się z dokumentacją techniczną i z pewnością jest tam powiedziane na jakiej głębokości jest grunt nośny. Bez tej wiedzy w tak trudnych warunkach żaden szanujący się budowlaniec nie podejmie się budowy

  13. #33

    Domyślnie

    zgadza się. Przychodzi Pan geodeta i bada grunt. Jeśli to ma byc domek toteż jakies plany sa potrzebne. Chyba że toma być jakaś chatka lekka to można siepokusiś o samowolkę. A moze niech pływa zamiast staćna słupach

  14. #34

    Domyślnie

    Byłem dzisiaj u rzemiochy niestety nie jest zainteresowany,za daleko i nie umie pływać Tak poważnie mówi że ma już swoje lata. Rozmawiałem znim jak technicznie to rozwiązać.Ogólnie żecz biorąc w środku młyna on by zalał fundament do wiązania stropu na zewnątrz,czyli kotwiczenie do drugiego budynku.Jego propozycja jest taka,żebyś zasięgną opini kilku inżynierów budowlanych,bo jak on mówi każdy może mieć inne rozwiązanie.Wybrać najrosądniejsze. Jak rozwiążesz problem napisz strasznie jestem ciekaw.

  15. #35

    Domyślnie

    Planuje to zrobić na początku wiosny, więc wtedy napisze jak to wykonałem. Kilka wizji już mam teraz trzeba wybrać najlepszą.

  16. #36
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dudek1977

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    1

    Domyślnie jaz i komora do remontu

    Cytat Napisał Tomaszek_26 Zobacz post
    Planuje to zrobić na początku wiosny, więc wtedy napisze jak to wykonałem. Kilka wizji już mam teraz trzeba wybrać najlepszą.
    Mam podobny problem chciałbym odrestaurować stary drewniany jaz z komorą turbiny, chce wykorzystać wszystko co zostało i zachować pierwotny kształt jazu i komory, myślę nad drewnianą komorą gdyż pozostały pale drewniane w bite wodzie po komorze , które można by wykorzystać, oprócz tego drewniana ściana szczelna podwójna z bardzo solidnych desek na których bym usadowił jaz albo z betonu i stali albo drewniany w tym wszystkim poszukuje doradztwa miejsce znajduje się kolo Płocka na rzece Skrwa, posiadam cała dokumentacje jazu i komory projekty itp.sprawa ma charakter prestiżowy bo młyn i jaz należy do mojej rodziny od 200 lat jak będzie zainteresowanie tematem prześle zdjęcia itp.

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Tramp

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Mysle ze powiniennes skontaktowac sie ze specjalista od konstrukcji wodnych.Nie wiem jak z biurami projektowymi ale zadzwon do ktorejs z politechnik (Bialostocka ,Warszawska czy ktoras blizej twoich okolic ) gdzie maja wydzial konstrukcji wodnych i jestem pewien ze znajdziesz kogos kto Ci pomoze.Dla zwyklego inzyniera budownictwa to troche egzotyczny temat.

  18. #38

    Domyślnie

    Prace związane z wylaniem fundamentów zostały ukończone. Jeśli jest ktoś zainteresowany w jaki sposób zostało to "cudo" stworzone służą pomocą

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony