dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 30
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 586
  1. #161

    Domyślnie

    [quote="grigorios"]

    Trzy pustaki to sporo. Ułożenie dachu na pewno się zmieni, a na ile i czy "będzie to strasznie wyglądać" to chyba najlepiej zapytać architekta, który będzie robił adaptację projektu.

    Dzieki Grigorios za zdjecia.

    Przy podniesieniu scianki kolankowej prosze pamietac o obnizeniu dolnej krawedzi dachu, bo skonczy sie tak:



    (Z gory dziekuje autorowi zdjecia tego Faworyta, ktokolwiek nim jest).


    Jesli sciana kolankowa jest podniesiona to warto obnizyc dolna krawedz gdzies do wysokosci stropu. Wtedy niestety zwiekszy sie okap i trzeba tak wyposrodkowac 'aby czapka nie byla zbyt duza'.

    Jest to natomiast tylko efekt estetyczny (no i wiecej dachowek i drewna na dach) natomiast znacznie poprawi sie funkcjonalnosc poddasza - mozna nawet wsunac sofe pod skos.

    Tutaj wykonawca przy podniesieniu scianki kolankowej nie wydluzyl slupow, przez co kat dachu sie zmienil i dach stal sie bardziej plaski. W tym przypadku. po wydluzeniu krokwi okap bylby kolosalny.

    Aby okap nie był tak rozłożysty i dach zgrabny, trzeba zachować kat dachu (lub nawet lekko zwiększyć) aby okap zbyt daleko nie wyszedł poza pierwotny obrys.
    Wówczas cala wysokość budynku się zwiększa (co ma może kolidować z warunkami zabudowy).

    Z drugiej strony szerszy okap chroni tynki i podmurówkę przed zalewaniem deszczem.

    Pozdrawiam,
    Marcin

  2. #162

    Domyślnie

    Ktoś pytał o brązowy dach, więc wklejam zdjęcie naszego Fokusa z brązową dachówką Prodach


  3. #163

    Domyślnie

    Dzieki Grigorios,super wyglada z ciemną dachówką.Pozdrawiam

  4. #164

    Domyślnie

    Grigorios - gratulacje fajnego domku!
    Mam pytanie - czym spowodowana jest zmiana wygladu daszku nad wejsciem? Wyglada inaczej niz w orginalnym projekcie a z tego co wyczytalam nie podnosiliscie scianki kolankowej.

    My tez ostatecznie zdecydowalismy sie na ten projekt z kilkoma malymi zmianami:
    - zamiast lazienki do gory bedzie pokoj
    - z pokoju od frontu robimy garderobe i lazienke z pralnia (u nas jest to strona polnocna) - okno bedzie podzielone na dwie czesci tak jak w Faworycie)
    - zamiast garderoby przy duzej sypialni robimy łazienke

    Zastanawiamy sie takze nad podniesieniem scianki kolankowej o jeden pustak.
    Mam nadzieje, ze najpozniej na poczatku lipca ruszymy z budową

  5. #165

    Domyślnie

    Mam pytanie - czym spowodowana jest zmiana wygladu daszku nad wejsciem? Wyglada inaczej niz w orginalnym projekcie a z tego co wyczytalam nie podnosiliscie scianki kolankowej.
    Zadecydowały względy praktyczne. Najpierw weszła ekipa cieśli, która przygotowywała więźbę dachową. Przygotowali więźbę, zrobili deskowanie, położyli papę. Daszek wyglądał wtedy tak jak w projekcie. Weszła ekipa dekarzy i dekarze zanim zaczęli kryć dach, stwierdzili, że jeżeli położą dachówki, to końcówka będzie wystawała w otworze okna, bo daszek kończy się zbyt blisko linii okna. Jednocześnie stwierdzili, że cieśle wykonali swoją robotę zgodnie z projektem. Rzekomo projekt miał tu być winny. Zasugerowali zmianę kształtu daszku, tak żeby zmienił się jego kąt, dzięki czemu można by go było obniżyć o parę centymetrów w stosunku do linii otworu okiennego. Nie było rady, zgodziliśmy się na tą propozycję. Gdy już nam zrobili ten daszek, to uznaliśmy, że nawet dobrze się stało, bo w takiej wersji nam się bardziej podoba niż w oryginale

    Ciekawostka polega na tym, że kończąc nam kryć ten daszek, dekarze stwierdzili, że... znowu brakuje paru centymetrów! Trochę się na nich wkurzyliśmy. Tłumaczyli się znowu tym, że projekt był winny i gdyby nie zmiana konstrukcji daszka to by jeszcze więcej wystawało. Konstrukcja daszka nie pozwalała na kolejne jego przeróbki. Nie dało się zmienić jeszcze bardziej kąta jego nachylenia, żeby zaoszczędzić kolejne centymetry. Efekt jest taki, że musimy zamurować otwór okienny o 6 centymetrów.

    Jestem ciekaw jak ta sprawa wyglądała u pozostałych budujących osób - Kasfit i Hanki, które powinny mieć swoje Fokusy na podobnym etapie zaawansowania, co my, a może nawet jeszcze dalej. Niestety coś się nam nie odzywają na forum...

    Zmieniliśmy też murek przy schodkach wejściowych. W projekcie umiejscowiony on jest bliżej okien, tak że kolumny przytrzymujące daszek stoją całkowicie na schodach, zaś murek jest dalej. U nas, co widać po zdjęciach, kolumny wtapiają się w murek boczny tych schodów. Jest on umiejscowiony bliżej drzwi wejściowych. Zrobiliśmy tak, żeby schody mogły się w całości znaleźć pod dachem. Gdybyśmy zostawili jak w oryginale to byłoby ryzyko, że siąpiłby nam na nieosłoniętą część schodów deszcz, a tak będą one w całości ukryte pod dachem.


    Zastanawiamy sie takze nad podniesieniem scianki kolankowej o jeden pustak.
    Wszystko to naturalnie kwestia gustu, ale powiem tak z doświadczenie, oglądając swój własny domek, bez podniesionej ścianki kolankowej, to w niczym to nie przeszkadza. Wszystkie pokoje są bardzo ustawne. Na początku też się zastanawialiśmy na podniesieniem ścianki, ale teraz chodzimy po domu i wcale nie żałujemy, że tego nie zrobiliśmy. Nie wydaje się to specjalnie przeszkadzać. Może jedynie pokój nad garażem ma za duże skosy. Może jedynie tam bym troszkę podwyższył, ale poza tym, to nie zauważamy problemu. Dom jest dobrze zaprojektowany.

  6. #166
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maros76

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam
    Wszystkich .. miłośników i budowniczych Fokusa ...
    My też zdecydowalismy się na ten projekt ... a zaczęło się od benedykta ... ale jak zobaczylismy go na żywo - stwierdzilismy, że szukamy coś mniejszego ... znaleźlismy faworyta ale nie bardzo nam odpowiadał 4-spadowy dach i pojawił się fokus .. i to pewnych wahaniach - wybór padł na niego.
    Wprowadziliśmy masę zmian ... powiększyliśmy garaż (8x8m z dwiema bramami po 3m każda), zamiast daszku nad wejściem u nas będzie balkonik (coś na wzór benedykta), poszerzylismy drzwi wejściowe, zlikwidowalismy pseudo-tarasik i wykusz w jadalni, najważniejsza zmiana to zmiana poziomów garażu i parteru domu tak aby zlikwidować schody w pomieszczeniu nad garażem itp itp
    Własnie czekamy na pozwolenie na budowę ... myślę, że maju zaczniemy

  7. #167

    Domyślnie

    Witaj Maros76 w gronie budujących Focusa.Twój domek ciekawie sie zapowiada, to taki mix focusowo-benedyktowy.Pozdrawiam

  8. #168

    Domyślnie

    maros76 dlaczego likwidujecie wykusz? my zaczynalismy od benedykta, budujemy edyte a nie mam wykusza bo mi odradzili i zaluje strasznie .

    kurcze cos mi klawiatura zglupiala i liter nie zna .........

  9. #169

    Domyślnie

    Grigorios - dzięki bardzo za odpowiedz, domek wyglada naprawdę bardzo fajnie
    Zobaczymy co nasi dekarze wymysla (choc jeszcze ich nie mamy )
    Co do schodow to myslę, że skopiujemy od Ciebie bo to fajne rozwiązanie.
    My budujemy na odległośc i wiem, że nie będzie łatwo.
    Na razie mamy wstepnie umówioną ekipe murarzy SSO + więzba i deskowanie 35 tys

    Pozwolenie mamy dostac na dniach!
    Powoddzenia Fokusowicze!

  10. #170

    Domyślnie

    Witam, dzięki Wam za wszelkie dorady. Grigoris naprawde szybko się pnie Twój dom, gartuluje
    Mam do Was pytanie odnośnie stropów: jak macie wylany strop (na poddaszu) - wylewany, czy Terivy, itp.. dziękuję za informację POZDRAWIAM.

  11. #171

    Domyślnie

    No śliczny ten domek a ciemny dach wygląda rewelacyjnie. Czy można wiedzieć jakiej wielkości macie krokwie?
    Gdyż mąż uparł się aby zamówić 20 i ocieplić wełną mineralną 20cm, nie wiem czy to nie za duże, a poza tym czytałam że niby wełna powinna być mniejsza od krokwi aby była wentylacja. Co myślicie? Jakie macie krokwie na dachówkę? Dziękuję za odp.

  12. #172

    Domyślnie

    A jeszcze jedno pytanko, czy ktoś z was zmieniał wielkość okien w Fokusie? Bo wydawają się być małe. Dziękuję za odp.

  13. #173

    Domyślnie

    Czy można wiedzieć jakiej wielkości macie krokwie?
    Mamy dokładnie takie jak w projekcie. Dach pokryty dachówką cementową. Całość wygląda bardzo solidnie.

  14. #174

    Domyślnie

    Mam do Was pytanie odnośnie stropów: jak macie wylany strop (na poddaszu) - wylewany, czy Terivy, itp.. dziękuję za informację
    Pomiędzy parterem, a poddaszem zrobiliśmy strop wylewany. Natomiast nad garażem mamy Terivę.

  15. #175

    Domyślnie

    Na razie mamy wstepnie umówioną ekipe murarzy SSO + więzba i deskowanie 35 tys
    Bardzo dobra cena! My za sam SSO, ale bez więźby i deskowania zapłaciliśmy 39 tyś.

  16. #176
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maros76

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał agnie-cha
    maros76 dlaczego likwidujecie wykusz? my zaczynalismy od benedykta, budujemy edyte a nie mam wykusza bo mi odradzili i zaluje strasznie .

    kurcze cos mi klawiatura zglupiala i liter nie zna .........
    Nam odradzili ze wględu na koszta, ciężko to zaizolować (duże straty) a po za walorami estetycznymi jest naszym zdaniem niepraktyczne, to samo tyczyło sie tego tarasiku ... zresztą po likwidacji tarasiku - stół w jadalni ustawimy od kuchni w strone ogrodu ... więc ten wykusz wogóle nie ma u nas sensu.
    Za to mamy ładny przeszklony narożnik w miejsce tarasiku i powiększoną powierzchnię salonu i jadalni.

  17. #177
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maros76

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał malinka.k
    A jeszcze jedno pytanko, czy ktoś z was zmieniał wielkość okien w Fokusie? Bo wydawają się być małe. Dziękuję za odp.
    Zmienilismy wymiary okien ... zresztą to widać na rysynku wyżej ... w oryginalnym projekcie od frontu okna były wyzsze jak szersze my mamy szersze jak wyższe ... znaczy sie powiększone itp

  18. #178

    Domyślnie

    Witam serdecznie

    Kieruje pytanie do osób które budują Fokusa z podpiwniczeniem (może być częściowym). Interesuje mnie w którym miejscu są schody na dół do piwnicy, czy z tego względu zmienił się układ bądź powierzchnia pomieszczeń na parterze?

  19. #179

    Domyślnie

    Grigorios,
    w moich podziękowaniach z 11/03/10,wkradł się chochlik i pokazał język-miał być uśmiech. Przepraszam,ale nie wiem jak to się stało....
    lunia2010

  20. #180

    Domyślnie

    Grigorios powiedz mi jakiej grubości masz deski na deskowaniu więźby dachowej, bo moi dekarze chcą mi dać 2,5 cm. Czy nie będą za grube??

Strona 9 z 30

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony