dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie KABE - farba, farby: rodzaje, opinie, malowanie, kolory

    Szukam opinii o farbach KABE. Chce się tylko upewnić, że dokonałem dobrego wyboru gdyż zakupiliśmy już te farby, a konkretnie Aquatex i Perfectę. Jak na razie pomalowaliśmy rozcieńczonym Aqatexem sufity i skosy na poddaszu. Krycie niezłe nawet w łazience gdzie jak wiadomo stosuje się zielone płyty k-g. Ciekaw jestem efektu na ścianach bo jako jedni z nielicznych zastosowaliśmy gładzie wapienne...
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar aga&piotr
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    cały dom przemalowałam perfectą, no prawie, uważam że jest ok, zresztą polecił mi ją znajomy zajmujący się wykończeniami, ładnie się tym maluje
    w jednym pomieszczeniu użyłam też zmywalnej (kolor dosyć wyraźny), ale nie pamietam jak to sie nazywało, z tym było gorzej, malowanie szło tragicznie - dziwna papka , słabe krycie, jednak efekt końcowy wyszedł satysfakcjonująco, mimo to na zmywalną się nigdy nie zdecyduje, zastąpie ją tapetą

    Aga

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam pomalowane ściany na szaro na podkładzie Aquatex. Zdaniem malarzy farba ok. Niestety problem był z odcieniem - wybrałam bladoszary kolor z próbnika a wyszedł grafik. Ratowałam się dokupując mnóstwo białego aquatexu. Efekt końcowy ok, ale mam pełno farby jeszcze na stanie.
    >> Wszyscy chcą naszego dobra. Nie pozwólcie go sobie odebrać<<

    Urządziłam się. Teraz tylko piszę: Powieść w odcinkach

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Coobah
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Teresin / Paprotnia
    Posty
    410

    Domyślnie

    Heja!

    Ja mam wymalowane ściany farbą Akrylatex W w półmacie...
    Dla mnie rewelacja! Farba świetnie kryje, łatwo się nakłada na tynkach gipsowych, szorowalna szczotą
    Ściany wyglądają fantastycznie... Farba po zaschnięciu na np. rancie wiaderka ciągnie się jak guma
    Ja mogę szczerze polecić!

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Na razie pomalowałem na gotowo sufity Aquatexem w dwóch pomieszczeniach. Bardzo ładnie kryje. No i wyszła piękna matowa biel na lekko szorstkich gładziach wapiennych. Zobaczymy jak będzie z kolorami...
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  6. #6

    Domyślnie

    Cały dom (280 m2) pomalowany farbami Kabe: pokój dziecka, schody i kotłownia akrylateksem, reszta aquatexem - obydwie świetne ale akrylateks lepszy (i droższy). Pies mi bardzo pobrudził ścianę (jasny beż,aquatex), zamalowałem ten fragment i nie widać żadnej różnicy.Pozdrawiam.
    JERZYSTAR

  7. #7

    Domyślnie KABE

    malujemy tymi farbami juz nie jeden dom efekty sa naprawde bez zarzutu. Polecam

  8. #8

    Domyślnie farby kabe

    czy ktoś z Was używał tych farb, jakie wrażenia?

  9. #9

    Domyślnie

    farby sa spoko dobrze kryją w większości używałem optimy na sufity, aqatexu na sufit w łazience i jedną kolorowa z mieszalnika. ta kolorowa super pokryła i miała fajny efekt po pierwszym malowaniu. malowałem też dekoralem gotowymi kolorami i tego nie polecam, spróbowałem również Nobilesa pory roku i tu zaskoczenie muszę przyznać pozytywne fajnie kryją i można faktycznie zabrudzenia zmywać.
    Andriu

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    U mnie w całym domu Kabe Aquatex. Jak na razie żadnych zastrzeżeń...
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  11. #11

    Domyślnie

    dziekuje za odp. teraz jestem pewna, ze to dobry wybór

  12. #12

    Domyślnie

    warto zastosować do gruntowania budogrunt na 'swieży' tynk CW i płyty GK czy raczej malować rozcieńczonym aquatexem??
    pozdr
    Piotr

  13. #13

    Domyślnie

    w firmie która zajmuje się dystrybucją tych farb kobieta poleciła mi perfecta do gruntowania za 15l. 94 zł mozna rozcieńczyc 1do1. a z 1m wydajność to 8m. budobrunt 10l kosztuje 48zł; wydajnośc 5m z 1l i tego już się nie rozcieńcza

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Ramot
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    okolice Jaktorowa
    Posty
    484
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    165

    Domyślnie Kabe Novalit we wnętrzu

    Witam,
    sporo jest o Novalicie na forum, ale wszystko o elewacji zewnętrznej. Mi natomiast chodzi po głowie położenie Novalitu T, ew. Permuro (faktura wiejska) wewnątrz. Takie rozwiązanie podpowiedział mi architekt.
    Czy ktoś ma doświadczenia z tym materiałem? Czy trudno jest położyć ten tynk samemu? Jaką farbą malować?
    Dzięki, pozdrawiam

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr_ok
    warto zastosować do gruntowania budogrunt na 'swieży' tynk CW i płyty GK czy raczej malować rozcieńczonym aquatexem??
    pozdr
    Piotr
    pod aquatex nie wolno stosować gruntów. gruntuje się rozcieńczonym aquatexem. tak jest w ulotce i takich samych informacji udzielił mi przedstawiciel kabe. dodatkowo dowiedziałam się że nie wolno malować pierwszej warstwy emulsją (co mają w zwyczaju robić panowie od gładzi żeby wykryć niedoskonałości powierzchni)

  16. #16

    Domyślnie

    Pomalowałam własnoręcznie Aquatexem cały dom. Dobrze się maluje, daje matową , ale nie szorstką powłokę. Mieszkam od 9 m-cy, dwoje dzieci, zabrudzenia schodzą bez problemu-czyli farba ok. Pozdr.

  17. #17

    Thumbs up anty reklama

    Cytat Napisał magdaCIESZYN Zobacz post
    w firmie która zajmuje się dystrybucją tych farb kobieta poleciła mi perfecta do gruntowania za 15l. 94 zł mozna rozcieńczyc 1do1. a z 1m wydajność to 8m. budobrunt 10l kosztuje 48zł; wydajnośc 5m z 1l i tego już się nie rozcieńcza
    zgloszona zostala rekalamacja do produktu firmy KABE Aquatex - pomieszczenie pomalowane ta farba w Cieszynie smierdzi juz miesiac, jak zwykle zrzucono cała wine na firme która wykonywala usługe, klient rzada powtornego malowania, oczywiscie gratis, kto zaplaci za zdzieranie starej farby i gipsu i na nowo wykonanie calej uslugi? nie polecam wiec KABE Aquatex

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Km29

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Pomorze
    Kod pocztowy
    76-200
    Posty
    3

    Domyślnie

    Unikajcie śmierdzących amoniakiem " po czasie " farb KABE !!!
    Moja przygoda,niestety śmierdząca zaczęła się w lipcu 2015,mamy grudzień 2015 i ignorancja ze strony KABE jak była tak pozostała.
    Zleciłem pomalowanie domu,zajęła się tym profesjonalna firma po raz kolejny.
    Zaproponowanao mi farbę KABE jako,że posiadam kominek pwinna pokryć idealnie.Zapoznawaliśmy się z opiniami w sieci i wśród malarzy,pojawiał się wątek smrodu po farbach KABE,mimo to zdecydowaliśmy,że stawiamy na cenę a co za tym powinno być -jakość.Gó..o nie jakość jak się okazało,smród był tak uciążliwy jakbym miał zaniedbaną kocią hodowlę -fetor nie do zniesienia,wyobraźcie sobie latem,zajebiście.....Przyszedł czas na reklamację,stek bzdur jaki usłyszałęm powalał do łez,są lepsi niż "Ci" z Wiejskiej w Warszawie.
    robioną zdjęcia,pobierano próbki,serie a wiaderka ach czegoż to nie było .....i cisza na kilka miesięcy.
    Postanowiłem działać niczym Emil-łowca fotoradarów i namierzyć winnego zaniedbania klienta.wysłuchiwano mnie na linii tel,przekierowywano od Zdzisi do Kazi od Keyaccounta do managera aż chyba trafiłem w CEO a tu znów tzw "sied" Mamy grudzień,rocznica Stanu wojennego a w Kabe cisza w głębokim poważaniu mają klienta i jego problem jaki jest smród z farb KABE,zainteresowanym wyślę próbki-zaznaczam nie stosować w pomieszczeniach farby KABE .
    Morał z tego taki .....nie kupuj u papudraki a dołóż i zakup coś porządnego nie ulegaj namowom malarzy itp a kieruj się rozsądkiem.


    Szanowny kliencie ,przestrzegam przed farbami KABE chyba,że lubisz koci smród w swoim domu

    Krzysztof

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał karisma Zobacz post
    zgloszona zostala rekalamacja do produktu firmy KABE Aquatex - pomieszczenie pomalowane ta farba w Cieszynie smierdzi juz miesiac, jak zwykle zrzucono cała wine na firme która wykonywala usługe, klient rzada powtornego malowania, oczywiscie gratis, kto zaplaci za zdzieranie starej farby i gipsu i na nowo wykonanie calej uslugi? nie polecam wiec KABE Aquatex
    Mozesz okreslic czym smierdzi? czy jak koci mocz czy po miesiascu czuc ze bylo malowane? Bo ja malowalem silikatową Caparola i pol roku juz czuc w pokoju ze bylo malowane. To chyba taki urok farb silikatowych. Stosowalny byl jakis grunt albo gladz?

  20. #20

    Domyślnie

    Mocno zastanawiam się nad zakupem białej farby Kabe Aquatex. Równie mocno zastanawia mnie technologia malowania bez konieczności stosowania gruntu. Widzę różne opinie jednak mam dużo wątpliwości czy to dobry pomysł malować świeże ściany nie zabezpieczając ścian uprzednio gruntem (ściany pokryte tynkiem cementowo wapiennym oraz gładzią)? Grunt stosowany był od zawsze.... Jakie jest Wasze zdanie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony