dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 93
  1. #1

    Domyślnie Z jakiego drewna macie schody wewnętrzne?

    Interesuje mnie czy można zastosowac dwa rodzaj drewna na schody ażurowe tzn. stopień np. jesion zaś balustrada np. sosna.
    A ja dam radę ....

  2. #2

    Domyślnie

    Można, tylko po co?
    Będziesz miał(a) różnicę koloru drewna, a zwłaszcza jego słojów. Bejcowanie sosny ma jesion też moze nie dać pożądanych rezultatów.

  3. #3

    Domyślnie

    witam od kilku lat zajmuję się produkcją tylko schodów drewnianych,

    rozumiem że chodzi ci o oszczędności
    odradzam łączenie jesionu z sosną .
    generalnie oszczędzasz tylko na różnicy w wartości materiałów (robocizna jest ta sama, a największy koszt w schodach to właśnie robocizna) zaoszczędziś na takich schodach około 300- 600 zł, czy warto?
    Na schody będziesz patrzył przez kilka lat...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie Z jakiego drewna zrobić schody ażurowe...

    ...żeby było ładnie, dobrze i nie za drogo? Cieśla proponuje sosnę, ale IMHO to trochę za miękkie drewno, co proponujecie?
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam brzozowe. Może bym o niej nie pomyślała, ale drewno dostałam "w prezencie", a więc darowanemu koniowi...

    Mimo, że niektórzy twierdzili, że brzoza na schody jest zbyt miękka, to u mnie sprawuje się super. Co prawda to dopiero trzeci sezon, alewidzialam schody brzozowe niemal 30-letnie i uważam, że wyglądają bardzo dobrze. Ważny jest dobry lakier.

    A ten kolor .... jest niepowtarzalny. Ale oczywiście ... de gustibus ...

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dorot6

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,
    Ja mam schody z jesionu, i jestem bardzo zadowolona.
    Zobaczymy jak będą się zachowywać po paru latach, na razie mam je dwa sezony i nic się nie dzieje.
    Ponadto na twardość drewna bardzo wpływa lakier.
    Jak dasz porządny lakier, przeznaczony do malowania schodów to dodatkowo utwardzi drewno.

    Pozdrowienia
    Dorot

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Nam w zeszłym roku zrobił stolarz bukowe, właśnie ażurowe. Malowałem sam, bo zamowiłem surowe. Zapłaciłem 6000 z montażem plus lakier we własnym zakresie. Drewno LUX!

  8. #8

    Domyślnie SCHODY BRZOZOWE

    WITAM.
    MAM DO WYBORU SCHODY BRZOZOWE LUB JESIONOWE.KTÓRE WYBRAĆ.RÓŻNICA W CEBIE TO 500 ZŁ.MOŻE KTOŚ MA SCHODY BRZOZOWE I CHĘTNIE PRZEŚLE MI ZDJĘCIA NA MEILA,BYŁBYM BARDZO ZADOWOLONY.
    POZDRAWIAM KWIOTM

    [email protected]

  9. #9
    Guest

    Domyślnie Re: SCHODY BRZOZOWE

    oba gatunki naleza do jasnych (pod wpływem promieni uv - ściemnieja)
    oba ładne
    twardszym gatunkiem jest jesion

    p.s.

    wyłacz caps locka

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie czy drewno świerkowe nadaje się na schody?

    Witam.
    Przeszukałam wzdłuż i wszerz forum i znalazłam bardzo mało wpisów ludzi którzy posiadają schody wewnętrzne z drewna świerkowego.
    Już czas obłożyć moje schody betonowe drewnem ... znalazłam bardzo ciekawą ofertę na stopnie i podstopnie świerkowe.
    Czy ktoś ma takie schody? Jak się sprawują? Czy drewno świerkowe nadaje się na schody?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    chyba trochę za miękkie.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  12. #12

    Domyślnie

    nadaje sie tak samo jak sosnowe czyli wcale, ale kilka razy widzialem sosnowe stopnie, bylo tanio reszta jest milczeniem

  13. #13

    Domyślnie

    Stanowczo NIE POLECAM!!! w obecnym domu obłożyliśmy betonowe schody sosną -ale z góry zakładaliśmy, że to rozwiązanie "chwilowe" -wiedzieliśmy że po 4ech latach się wyprowadzimy (czyli jesienią tego roku). Schody BARDZO się niszczą! jak coś upadnie -od razu wgłębienie -a nie daj boże wejśc na nie w butach na obcasach! Widziałam zresztą dom z 10letnimi schodami z drewna sosnowego -totalna porażka -przez środek jest wydeptana jakby "ścieżka" -po prostu tam powstało wgłębienie, a nawet drzewo lekko szczerniało. W nowym domu będą schody dębowe. Sosna to tylko pozorna oszczędnośc -za 5-6 lat będziesz musiała te schody wymienic -no chyba że nie będziecie po nich chodzic

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    oki-dziękuję za rady, przyjęłam do wiadomości

    a co myślicie o bukowych?
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    daguś też miałem schody świerkowe i też odradzam.
    Faktycznie to zbyt miękkie drewno i wgniata się od byle czego.
    Podłogę z desek w pokoiku jeszcze można przeboleć ale schody absolutnie nie.

    Co do buku to dobre drzewo na schody.
    Ma tą zaletę że ładnie się barwi na dowolny kolor (czego nie można powiedzieć o dębie).
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    bardzo dziękuję...czyli zaczynam rozglądać się za bukowymi
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  17. #17

    Domyślnie

    Aktualnie użytkuję schody murowane obłożone zwykłą deską sosonową (jeden stopień to 2-3 deski złożone do kupy). Schody robione w czasach kiedy nie było składów budowlanych (może i były ale puste). Schody maja już prawie 20 lat. przetrzymały już mnie (byłem dzieckiem) i teraz testują je moje dzieci. wg mnie po tylu latach intensywnego uzytkowania nie wyglądaja źle. Zresztą w budowanym właśnie domku zdecydowałem sie na schody sosnowe (dokładnie udało mi się kupić parapetyo gr. 4 cm za 33 zł 1metr bieżący szer., 30 cm). Uważam, że spełnia swoje zadanie i będą służyły długie lata. Cena czyni cuda. mnie nie stac na dąb i tyle.

  18. #18

    Domyślnie

    Jest prosta zasada: do wnętrz które nie są w stylu "folklor" stosuje się drewno liściaste lub egzotyczne, wyjątkiem jest drobnosłoista sosna na niektóre meble. Schody wyłącznie z twardego drewna liściastego lub twardego egzotyka.

  19. #19

    Domyślnie

    Myślę że powinniście sie rozejrzeć za jesionem to naprawdę wdzięczny materiał i dość wytrzymały wiem coś na ten temat bo mam brata co użytkuje takie schody.

  20. #20

    Domyślnie schody drewniane dębowe czy bukowe - oto jest pytanie

    jak w temacie, nie patrząc na cenę
    jakie schody proponujecie - macie u siebie

    stolarz dokonał wyceny - bukowe na 8.500 a dębowe na 11.500

    część mieszkalna na poddaszu użytkowym, rodzinka 4 - osobowa

    proszę o podopowiedź wykonawców i osoby posiadające takowe schody u siebie

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony