dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 123
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Ale..przeliczniki cenowe są lekko przerażające
    Chociaż, jeśli się marzyło "od urodzenia" o jakiejś odmianie, to...

  2. #42

    Domyślnie

    a ja ostatnio właśnie sprowadzałam róże z Niemiec o: www.rosen-goenewein.de/
    zastanawiałam się też nad: www.rosen-direct.de
    www.rosen-shop.com www.rosen-tantau.com

    cenowo ok, wcale nie powalało, oczywiście nie można porównywać z 2 zł za sztukę z allegro, ale kilka EUR za odmianę oznaczoną ADR, w wyborze o którym w kraju możemy tylko sobie pomarzyć..... plus kurier do Polski 20 EUR. To największy koszt...
    Miałam kilka wybranych odmian których nie da się u nas kupić i już w części je mam. W sumie kosztowało tyle co kilka małych iglaków. Na jesieni znów będę zamawiać, bo zabrakło "lovely green" i "lions rose".
    Jedyny minus tego sklepu w którym kupiłam (rosen-goenewein) to to, że płatność była przelewem, nie dało się zapłacić kartą. Poza tym wszystko OK.

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Oj, Słońce...
    a ja skusiłam się na piękny obrazek i kupiłam na allegro takie g**** :
    Cena niezbyt okazyjna, bo 22 zł z kosztem przesyłki.
    A rozczarowanie- STRASZNE.




    PRZESTRZEGAM więc przed zakupami u klombpl.

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Oj, fatalna ta sadzonka - próbowałaś reklamować?

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Yhmmm, na razie - CISZA!
    A za te słynne 1,50 zł, na allegro własnie !, kupiłam moje ukochane Sutters Gold'y. Krzaczaste i Cl. Amerykańska odmiana ostatnio kupiona w przez moją matke w latach 60-tych ubiegłego stulecia.
    I sadzonki przyszły wielgachne i zdrowe jak krzaki
    Więc na allegro , kupowanie to ryzyk- fizyk, warto sprawdzać komentarze i zadawać pytania przed kupnem...
    Będę to sobie teraz powtarzała jak mantrę.

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Ja też kupowałam róże na allegro, od dwóch różnych producentów, z tych taniutkich, i były ładne. No ale do głowy by mi nie przyszło, że za taką cenę jak ty Haniu zapłaciłaś, może przyjść takie g@wno

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ankalenka
    a ja ostatnio właśnie sprowadzałam róże z Niemiec o: www.rosen-goenewein.de/
    zastanawiałam się też nad: www.rosen-direct.de
    www.rosen-shop.com www.rosen-tantau.com

    cenowo ok, wcale nie powalało, oczywiście nie można porównywać z 2 zł za sztukę z allegro, ale kilka EUR za odmianę oznaczoną ADR, w wyborze o którym w kraju możemy tylko sobie pomarzyć..... plus kurier do Polski 20 EUR. To największy koszt...
    Miałam kilka wybranych odmian których nie da się u nas kupić i już w części je mam. W sumie kosztowało tyle co kilka małych iglaków. Na jesieni znów będę zamawiać, bo zabrakło "lovely green" i "lions rose".
    Jedyny minus tego sklepu w którym kupiłam (rosen-goenewein) to to, że płatność była przelewem, nie dało się zapłacić kartą. Poza tym wszystko OK.
    I jak zamawiałas jeszcze cos?Powiedz, przelewem, to przeliczałas złotówki wedlug jakiego kursu?Qrcze zupełnie nie wiem jak sie płaci przelewem za granice. Karta, to co innego. A, moze znacie sklepy z rózami z zagranicy, gdzie wysyłaja do Polski i karta mozna płacic?

  8. #48

    Domyślnie

    Robi się tak: wchodzisz na stronę, dokładasz interesujące Cię sztuki do koszyka, potem wypełniasz formularz z danymi kontaktowymi, i czekasz. Po około tyg dostałam mailem skan zamówienia z kwotą w EUR, nr rachunku i kosztem przesyłki. Zadzwoniłam do mojego banku że chcę zrobić przelew zagraniczny, powiedziano mi co i jak (zrobiłam przez internet - bez kosztów). Bardzo ważne jest zaznaczenie że koszty banku zewnętrznego pokrywasz Ty, po to żeby nie odcinali nic z przesyłanej kwoty. Akurat bank beneficjenta był łaskaw nie pobierać nic. Po kolejnym tyg od przelewu dostałam potwierdzenie mailem że płatność wpłynęła, plus skan faktury plus info kiedy wyślą przesyłkę. I już.

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gosia@
    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    3.846
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał ankalenka
    Robi się tak: wchodzisz na stronę, dokładasz interesujące Cię sztuki do koszyka, potem wypełniasz formularz z danymi kontaktowymi, i czekasz. Po około tyg dostałam mailem skan zamówienia z kwotą w EUR, nr rachunku i kosztem przesyłki. Zadzwoniłam do mojego banku że chcę zrobić przelew zagraniczny, powiedziano mi co i jak (zrobiłam przez internet - bez kosztów). Bardzo ważne jest zaznaczenie że koszty banku zewnętrznego pokrywasz Ty, po to żeby nie odcinali nic z przesyłanej kwoty. Akurat bank beneficjenta był łaskaw nie pobierać nic. Po kolejnym tyg od przelewu dostałam potwierdzenie mailem że płatność wpłynęła, plus skan faktury plus info kiedy wyślą przesyłkę. I już.
    Strasznie długo trwa ta operacja Dziękuję bardzo za wyczerpujące info Fajny wątek, dziewczyny, a może jeszcze gdzies zamawiacie?Pochwal się jakie róże zamówiłas?Zadowolona z przesyłki byłas?

  10. #50

    Domyślnie

    zamówiłam Ninettę, Isarperle, Golden cośtam (mam w domu). Zabrakło mojej wymarzonej Lovely Green, ale ma być na jesieni. Kupowałam oczywiście z odkrytym korzeniem, bo i taniej za różę i za transport.

  11. #51

    Domyślnie Róże - floribunda

    Czy ktoś z Was ma jakies doświadczenia z takimi różami - podam, że rosna one na długiej łodydze i u góry mają kwiaty. Czy ktoś ma może jakieś foto jak to wyglada po latach kiedy to można przyciąć jak pielegnować potrzbeuje porad.
    Pozdrawiam

  12. #52

    Domyślnie

    Nikt nic nie wie??

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lataren
    Nikt nic nie wie??
    Wie
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  14. #54
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    No jasne, że wie. Też możesz wiedzieć. Wystarczy poszukać. Obok masz cały wątek o różach. Nie chce się poczytać?

  15. #55
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sylwek55

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    4

    Domyślnie róże na mazurach

    Serdecznie witam wszystkich forumowiczów.
    Bardzo chętnie przyłączę się do Was - jeśli pozwolicie. Przeglądając wpisy jestem pełen podziwu dla wiedzy, którą posiadają niektóre "różane" Panie.
    Na wiosnę 2008 roku chciałbym rozpocząć przygodę z różami (obecnie chyba jest trochę za późno).
    Mam około 500 metrów kwadratowych pustego trawnika na Mazurach w okolicach Ełku i chciałbym założyć kącik z ławką i stolikiem, który byłby otoczony różami. Proszę na początek o bardzo ogólne - na razie podpowiedzi.

  16. #56

    Domyślnie

    Jak są małe można ocieplić na zimę. Później są kłopoty zwłaszcza z pnącymi. Po kilku latach gdy są piękne zazwyczaj wymarzają. Z niskimi nie ma większych problemów, ale trzeba osłonić. Pozdrawiam z Giżycka.

  17. #57

    Domyślnie róże okrywowe

    Pełnia zimy za oknem a ja rozpracowuję róże okrywowe mysląc juz o wiośnie
    Szczególnie interesują mnie odmiany o różowych lub białych kwiatach
    Niestety bardzo mało zdjęć w necie,a jak już to pojedynczy kwiat a nie całe rośliny
    Może ktos juz uprawia takowe i mógłby podrzucic fotki..bedę zobowiązana
    Pozdrawiam
    nat

  18. #58

    Domyślnie

    Wiem że to nowość, ale żeby tak nikt nie miał u siebie w ogrodzie-szkoda
    nat

  19. #59
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Wiele osób ma takie róze, ale...z zasady trzymamy się wątku tematycznego, by nie zaśmiecać forum takimi samymi postami.
    A wątek o rózach już jest i tam Ci odpowiedziałam
    http://forum.muratordom.pl/szukam-roz,t81443.htm

  20. #60

    Domyślnie

    co to za tematyczny wątek?-jak żywopłot to nie róże okrywowe...to dopiero bałagan... ale dzięki za instukcje
    i odpowiedż
    nat

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony