dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Co jest bardziej ekologiczne

Głosujących
35. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • futro z norek

    27 77,14%
  • futro sztuczne

    8 22,86%
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 72 z 72
  1. #61
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Ja mieszkam w Żyrardowie, pracuję w Warszawie.

    Jeżdżę najpierw samochodem na dworzec PKP (ok. 4 km). Później pociągiem do Warszawy. A potem pieszo do metra i stamtąd do pracy.

    Jeździłbym autobusem MZK albo prywatnym busem, gdyby bilet jednorazowy nie kosztował 2,40 PLN. Szkoda mi pieniędzy, bo samochodem w obie strony wypalam nie więcej jak litr paliwa (zimą!), więc po prostu mi się to nie opłaca.

    Pomijam już fakt, że oszczędzam na tym 5-7 minut, bo o tyle później mogę wyjść do pracy.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  2. #62
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał ZW
    Abstrahując od wygody - dłuższy czas dojazdu przekłada się na krótszy czas na wykonanie innych spraw, ważniejszych od dojazdu.
    Ha ha ha... Znów się obśmiałam jak norka. Tak się składa, że najczęściej komunikacją miejską dojeżdża się szybciej niż stojąc i smrodząc samochodem w korkach. A pisząc, że "Wygoda jest bardzo ważna..." zaprzeczasz postawionej przez Ciebie wcześniej tezie, że to nie smutna konieczność... Ja twierdzę, że nie konieczność a wygoda.
    ...
    Wygoda = konieczność. Jeśli uważasz inaczej wyrzuć pralkę i zmywarkę i pierz popiołem w rzece. Czysto, ekologicznie, niewygodnie. To samo dotyczy wszystkich urządzeń domowych.

    Czy samochód to inna "konieczność" niż pralka ?


    pozdr


    PS: gratuluję lokalizacji - zamieszkania i pracy przy PKP. Ale nie wszyscy tak mają a ja właśnie o tej większości.

  3. #63
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZW
    Wygoda = konieczność. Jeśli uważasz inaczej wyrzuć pralkę i zmywarkę i pierz popiołem w rzece. Czysto, ekologicznie, niewygodnie. To samo dotyczy wszystkich urządzeń domowych.
    Pralka pierze nie tylko bardziej ekologicznie (lepiej dopiera niż pranie ręczne), szybciej (oszczędza więc czas) i skuteczniej.

    Cytat Napisał ZW
    Czy samochód to inna "konieczność" niż pralka ?
    Jeśli masz wybór samochód vs komunikacja miejska, to jest to zupełnie inna konieczność. Można by to było porównać najwyżej do pralki z suszarką vs pralka z rozwieszaniem prania na balkonie. Jazda KM jest bardziej upierdliwa.

    Jeśli masz wybór chodzić pieszo lub jeździć samochodem, to w zasadzie nie masz wyboru.

    Cytat Napisał ZW
    PS: gratuluję lokalizacji - zamieszkania i pracy przy PKP. Ale nie wszyscy tak mają a ja właśnie o tej większości.
    No ale przepraszam, przecież nikt nikogo nie zmusza do osiedlania się w miejscu, gdzie ptaki zawracają a komunikacja miejska to furmanki z mlekiem do mleczarni.

    Albo ktoś się przeprowadza w miejsce, w którym jest KM albo nie, i liczy się ze wszystkimi tego kosztami, prawda?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  4. #64
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZW
    Wygoda = konieczność.
    I tu się z Tobą nie zgadzam.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  5. #65
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2
    ...
    Pralka pierze nie tylko bardziej ekologicznie (lepiej dopiera niż pranie ręczne), szybciej (oszczędza więc czas) i skuteczniej.
    ale fajna dyskusja się robi
    Pralka nie jest bardziej eko niż pranie w rzece. Ciągnie nieekologiczny prąd i wyrzuca masę chemii. A gdzie koszty (ekologiczne) jej wytworzenia, transportu i utylizacji.
    Cytat Napisał KrzysztofLis2
    ...
    Jeśli masz wybór chodzić pieszo lub jeździć samochodem, to w zasadzie nie masz wyboru.
    Jak to nie ? Pieszo też dojdzie, tylko musi trochę wcześniej wstać.
    Jak już ustaliliśmy wygoda to nie jest konieczność.

    Cytat Napisał KrzysztofLis2
    ....
    Albo ktoś się przeprowadza w miejsce, w którym jest KM albo nie, i liczy się ze wszystkimi tego kosztami, prawda?
    Zauważ, że to nie ja narzekam na moje dojazdy. Mój samochód przeszkadza ekologicznie myślącemu JoShi.

    Żeby było śmieszniej - mam niezły dojazd KM i z niej często korzystam .
    Ja tylko nie toleruję nietolerancji. Gdy ktoś żałuje na prawo jazdy czy na samochód więc wszyscy mają nie używać. Plus jakaś dorobiona teoria.

    pozdro

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZW
    Zauważ, że to nie ja narzekam na moje dojazdy. Mój samochód przeszkadza ekologicznie myślącemu JoShi.
    1. Myślącej a nie myślącemu
    2. Nie przeszkadza mi Twój samochód, tylko uważam, że sprawy powinny być uczciwie nazywane po imieniu. Jeździj sobie jak chcesz i czym chcesz, tylko uczciwie przyznaj, że to wygoda a nie smutna dla Ciebie konieczność.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  7. #67
    ZW
    Guest
    ZW

    Domyślnie

    No proszę, wyszedłem na męskiego szowinistę

    Uczciwie przyznaję, że wybierając transport kieruję się wygodą. Jeśli mam taką możliwość - wolę czytać gazetę niż uważać na TIRy.

    Nie widzę też żadnego celu w zrywaniu dzieci godzinę wcześniej żeby w imię ekologii rozwieźć je autobusem. Jest to dla mnie równie absurdalne jak pranie w rzece zamiast w pralce.

    Logistyka kompletowania 4-oosobowej załogi w moim przypadku jest całkowicie nierealna, szybciej dojechałbym rowerem. Tak też bywa.

    Punkt widzenia jak zwykle zależy od punktu siedzenia.

    pozdro

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZW
    Nie widzę też żadnego celu w zrywaniu dzieci godzinę wcześniej żeby w imię ekologii rozwieźć je autobusem. Jest to dla mnie równie absurdalne jak pranie w rzece zamiast w pralce.
    I to jest właśnie uczciwe postawienie sprawy... A o punkt widzenie mi nie chodzi bo każdy ma swój...
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  9. #69

    Domyślnie "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz"

    Cytat Napisał KrzysztofLis2
    Ja mieszkam w Żyrardowie, pracuję w Warszawie.

    Jeżdżę najpierw samochodem na dworzec PKP (ok. 4 km). Później pociągiem do Warszawy. A potem pieszo do metra i stamtąd do pracy....
    Kurcze Krzyś, to o Tobie

    http://www.youtube.com/watch?v=fBfQgcLvg-c

    "Wstaje rano za 15 trzecia,w lecie to juz widno,za 15 trzecie jestem ogolony,bo
    gole sie wieczorem,sniadanie jadam na kolacje tylko wstaje i wychodze.
    -no,ubierasz sie pan?
    -w plaszcz,jak pada.oplaca mi sie rozbierac po sniadaniu?
    -ee,fakt.
    -do PKS mam 5 kilometry.o 4 za pietnascie jest PKS.
    -i zdazasz pan?
    -(kiwajac glowa na tak)nie.ale i tak mam dobrze bo jest przepelniony i nie
    zatrzymuje sie.
    -he,he,he,he.
    -przystanek ide do mleczarni,to jest godzinka,potem szybko wioza mnie do
    Szymanowa.mleko,wic pan,ma najszybszy transport,inaczej sie zsiada.w Szymanowie
    zsiadam,znosze banki i lapie EKaTe.na ochocie w elektryczny do stadionu.a potem
    to juz mam z gorki,bo tak,sto dziewietnascie,przesiadka w trzynastke,przesiadke
    w trzysta czterdziesci piec i jestem w domu,znaczy w robocie.i jest za
    pietnascie 7,to jeszcze mam kwadrans,to sobie obiad jem w bufecie,to po
    fajrancie juz nie musze zostawac zeby jesc tylko prosto do domu,i gora 2250
    jestem z powrotem.gole sie,jem sniadanie i ide spac."

  10. #70
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie Re: "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz"

    Cytat Napisał Stalker Greg
    Kurcze Krzyś, to o Tobie
    Zupełnie poważnie mówiąc, dojazd do pracy naprawdę mam niezły.

    Z domu wychodzę o 6:40. Idę na parking. Jak jest zima, wychodzę 5 minut wcześniej. Bo odśnieżyć trzeba.
    Ok. 6:52 jestem na parkingu przy dworcu.
    O 6:55 odjeżdża pospieszny.
    Około 7:28-7:30 jestem na Centralnym.
    Kilka minut pieszo spacerkiem do Metra Centrum.
    Około 7:40 odjeżdżam metrem.
    Około 7:50 jestem na przystanku Metro Marymont.
    I mniej więcej ok. 7:55 jestem w pracy.

    Niewiele lepiej jeździło mi się z Ursusa (czyli dzielnicy Warszawy) na ten sam Marymont.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  11. #71
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Beholder

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    Zagłosowałem na sztuczne futro gdyż w teorii jest to produkt przewidziany na wiele lat, a nie do wyrzucenia jak torebka jednorazowa. Natomiast sprawa może przedstawiać się podobnie jak w przypadku zmywania ręcznego i maszyny do zmywania naczyć.

    Ta druga w teorii zużywa mniej energii, jest wydajniejsza. Ale jest oddziaływanie na środowisko zaczyna się w momencie produkcji, dotyka specjalnej chemii, a kończy na utylizacji.

    Brak chyba jakiegoś naprawdę racjonalnego modelu kalkulacji, co jest mniejszym złem. Dotyczy to też żarówek, świetlówek etc.

    Rezygnując z naturalnego futra nie przykładam się bezpośrednio do cierpienia zwierząt. I tyle.

  12. #72

    Domyślnie

    patrząc po wynikach sądy- ludzie zaczynają logicznie myśleć

    nie to eko, co się nazywa eko!

    Cytat Napisał ZW
    Cytat Napisał Martynaa
    ... złe jest to, jak w szafie wisi 50, a kobieta stoi i zastanawia się które dzisiaj ubrać. ....
    Martynaa
    Czy Ty jesteś pan a nie pani ?

    pozdr
    Pani, Pani, to było poetyckie uogólnienie, przynajmniej miało takie być
    Martynaa

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony