dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 42 z 70
Pokaż wyniki od 821 do 840 z 1395
  1. #821

    Domyślnie

    Słońce na dobre operuje od 11ej do 18ej myśle, że według twojej teorii to za długo. Może dosadzić coś szybko rosnącego co stworzyłoby cień np. sosne, brzoze. Wkleje zdjęcia to sam zobaczysz o co chodzi. Może jeszcze poradzisz, czy nie potrzeba im jakiejś dodatkowej kuracji. Pod koniec tygodnia przymierzam się do zasilenia przefermentowanym krowim obornikiem nigdy tego nie robiłem na forum przypomnieliście mi o tej starej metodzie. Myślałem o takiej proporcji 1l obornika na 10l wody.

  2. #822
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Byle nie brzozę. Większy wodopijca to chyba tylko eukaliptus.

  3. #823
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    http://www.azalia.pl/galeria/ogrod_p..._kawiarni.html
    www.azalia.pl
    te linki to rh i azalie w Pisarzowicach u E. Pudełko, rosną w pełnym słońcu,
    jedyną osłoną jest od wschodniej strony żywopłot z żywotników, rosna w pełnym słońcu, fakt jest to już w górach, wilgotno, wczoraj lało
    zrobiłem wiele zdjęć postaram się wkleić

  4. #824

    Domyślnie

    W szkółkach różanecznikom nigdy nic nie brakuje, chodzi mi o nawożenie i podlewanie, dlatego ładnie rosną i obficie kwitną.
    Wyobraźmy sobie sytuację gdy tylko jednego elementu z tych dwóch podstawowych zabraknie i co wtedy?
    A przecież ważna jest jeszcze jakość wody, jej odczyn i jakość gleby i jej odczyn.
    Wystarczy, że coś nie będzie tu jak należy i klapa.
    Pełne nasłonecznienie nie szkodzi krzewom, którym nic nie brakuje.
    Tam gdzie dla tych roślin stworzymy namiastkę środowiska z którego pochodzą nadmiar padającego słońca nie będzie miał takiego znaczenia jak w naszym ogrodzie, gdzie często możemy o czymś zapomnieć, albo czegoś na czas nie dopatrzyć. Wtedy okresowy cień może być zbawienny dla kondycji tych krzewów.
    I nie dotyczy to tylko różaneczników, choć te należą i słusznie do roślin trudnych w uprawie. Ale gdy poznamy ich potrzeby i potrafimy je na czas zaspokajać to będziemy mogli cieszyć się pięknem ich obfitego kwitnienia.
    .
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  5. #825
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    zygmor ja wierzę w to co piszesz, nawet .....ufam
    szukam trochę usprawiedliwienia dla mojego słabego zacienienia ,
    tylko od wschodu dwa modrzewie i sosna od sąsiada i moje metrowe smaragdy
    od południa i zachodu niestety pustynia, znaczy się na razie jeden nie za duży
    świerk i buk tricolor z 10m od Rh
    coś jeszcze dosadzę, ale kiedy to urośnie
    no i powstanie (na Euro2012 zdążę ) taki mini strumyk

  6. #826

    Domyślnie

    Kiedy najlepiej nawozić różaneczniki obornikiem? Można po kwitnieniu czy tylko wczesną wiosną przed kwitnieniem?
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  7. #827
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Nawożenie obornikiem , to głównie zasilanie w azot, którego rośliny potrzebują do budowy nowych tkanek.
    Można więc dać go jesienią , jako uzupełnienie ściółki - wtedy większa jego część zostanie z woda wmyta do głębszych warstw gleby, niedostepnych dla Rh.
    Wiosenne ściółkowanie pomaga szybko pozbierać się roślinie po ziemie i daje jej łatwo przyswajalny azot, na wiosenny start i budowę nowych liści i pędów.
    Po kwitnieniu, roślina potrzebuje raczej siarczanów potasu, fosforanów, by wiązać nowe pąki kwiatowe...
    Ale skoro lato przed nami, to zaryzykowałabym teraz podlewanie gnojowicą
    Cieplutko - hanka

  8. #828

    Domyślnie

    Dziękuję, Haniu.
    ---------------------------------------
    mój dom http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90007

  9. #829
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    kilka zdjęć z Pisarzowic
    były nie podpisane

  10. #830
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    według życzenia

  11. #831
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Zygmorku, poratuj. Ta ciemniejsza, jeśli się nie mylę, to Home Bush. A ta jaśniejsza? Trochę szersze płatki i jakby pełniejsza. Cosik mam, ale nie wiem co.

  12. #832

    Domyślnie

    Zygmor,
    Ładne te zamieszczane przez Ciebie obrazki ale proszę podawaj nazwy odmian to będzie z tego większa korzyść .
    Pozdrawiam
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  13. #833
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Rh. Pink Mimosa?
    ******
    Co to za odmiana azalii?




    *******
    Juz znalazłam sama
    Rh. Rosebud.
    http://www.paghat.com/azalearosebud.html
    Cieplutko - hanka

  14. #834

    Domyślnie

    Kochani z braku internetu w domu odpowiadam dopiero dziś.


    Zygmorku, poratuj. Ta ciemniejsza, jeśli się nie mylę, to Home Bush. A ta jaśniejsza? Trochę szersze płatki i jakby pełniejsza. Cosik mam, ale nie wiem co.
    Mirku ta azalia o ile jest ona dubeltowa podobna jest do Canno's Double potrafi zmieniać kolor podczas kwitnienia. Homebush to właściwa nazwa tej drugiej kwiaty różowe, płatki wąsko zakończone, kwiatostany kształtne kuliste.

    Zygmor,
    Ładne te zamieszczane przez Ciebie obrazki ale proszę podawaj nazwy odmian to będzie z tego większa korzyść.
    Ja swoje fotki podpisuję, ta uwaga powinna zostać skierowana do agakz
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  15. #835
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Dzięki.
    I właśnie, w zdjęciach agakz są dwie o podobnej budowie kwiatu jak Homebush- żółta i czerwona. Żeby nabyć, trzeba by znać nazwę odmiany. Pomożesz? Jakoś dziwnie je lubię.
    A ta jasna faktycznie zmienia barwę.

  16. #836
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agakz
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2.471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygmor
    Ja swoje fotki podpisuję, ta uwaga powinna zostać skierowana do agakz
    Przykro mi bardzo, ale nie zanotowałam wszystkich nazw podczas spaceru Zresztą nie wszędzie były tabliczki. Chodziło mi raczej o doznania estetyczne. Jesli to problem, to usunę zdjęcia.

  17. #837

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygmor
    Zygmor,
    Ładne te zamieszczane przez Ciebie obrazki ale proszę podawaj nazwy odmian to będzie z tego większa korzyść.
    Ja swoje fotki podpisuję, ta uwaga powinna zostać skierowana do agakz
    Przepraszam Cię zygmor ale ten wątek i obrazki (także te ponadwymiarowe ) wywołują u mnie oczopląs i dlatego pomyliłem autorów. Myślę, że wybaczysz staremu człowiekowi

    Wobec tego uwagę i prośbę kieruję do agakz !
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  18. #838
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Link do zdjęcia niby na forum z fotosika. Mea culpa, ale nie wiem czemu rozepchało. Poprawione, przepraszam.

  19. #839

    Domyślnie

    ...
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  20. #840

    Domyślnie

    Czy znacie taką roślinkę o nazwie pernecja? Niewiele znalazłam informacji na temat jej uprawy, kwaśnolubna ale jak bardzo nie wiem. Rośnie u mnie od jesieni, przezimowała, kupiłam ją na wystawie Zieleń to życie od faceta, który słowa po polsku nie mówił.
    Jeszcze mam jedno pytanie - jeżeli mnie nie przegonicie -potrzebuję posadzić jakąś niezbyt wysoką roślinkę by zapewnić cień różanecznikom. Max do 4m wysokości i taką, która korzystnie wpływałaby na sąsiadów. Doczytałam, że modrzew odpada, igły odkwaszają glebę. Miejsce jest blisko tarasu, cyprysik nutkajski Pendula, pewnie za dużo cienia nie da, brak mi pomysłów

Strona 42 z 70

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony