dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 99
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 1973
  1. #861

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławek... Zobacz post
    ... w sterowniku E3 po zwarciu funkcja działa 30 min
    możesz opisać jak chcesz podłączyć ten automat żeby zewrzeć bezpotencjałowo ten styk?
    Pisałem już Sławek, że ja będę korzystał z funkcji użytkownika za pomocą przekaźnika pośredniczącego, a nie styku bezpotencjałowego. Może Kangaxx wytłumaczy to lepiej, ponieważ naocznie uczestniczył w procesie konfigurowania okablowania centrali. Mój kabelek do tej funkcji mogę podpiąć pod 230V - wtedy centrala pracuje w trybie użytkownika. Dołożyłem do tego automat czasowy i mogę w zakresie automatu ustawić czas pracy trybu.
    Przy okazji pozdrawiam Marek.

  2. #862

    Domyślnie

    pozdro karol
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  3. #863
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz.janowski

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rudna Wielka/Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    30

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Chciałem wyjaśnić jednoznacznie zasadę działania wejscia dodatkowego do aktywacji tzw. funkcji użytkownika.
    W sterowniku E2/E3 wystarczy jednorazowe zwarcie styku np. wyłacznikiem dzwonkowym do aktywacji funkcji użytkownika. Dostępne są 3 tryby: 1: wyciąg max, nawiew max, 2:nawiew stop, wyciag max, 3: nawiew min, wyciag min. Po aktywacji centrala wraca do normalnego programu po 30 min, lub poprzez ponowne zwarcie styku,
    W sterowniku E5 - funkcja jest aktywowana zwarciem styku i jest aktywna dopóki styk jest zwarty. Dostępne są 3 tryby: 1: nawiew i wyciag max, 2:nawiew stop wyciag max, 3: nawiew min wyciag min.
    W centralach produkowanych od około 4.05.12 w sterowniku E5 będzie jeszcze czwarty tryb dodany: 4:nawiew max, wyciąg wył. - do zrobienia nadciśnienia w domu ułatwiającego rozpalenie kominka - funkcję tę dodajemy po sugestiach klientów.
    W razie jakichkolwiek pytań, indywidualnej adaptacji sterowania służę pomocą.

  4. #864

    Domyślnie

    no i pięknie
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  5. #865
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Panie Łukaszu - a jak wygląda sprawa zamontowania siłownika do bypassu - chcemy go podłączyć do sterownika dedykowanego na 12v, jakie w gre wchodzą koszty ?

  6. #866

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz.janowski Zobacz post
    ... W centralach produkowanych od około 4.05.12 w sterowniku E5 będzie jeszcze czwarty tryb dodany: 4:nawiew max, wyciąg wył. - do zrobienia nadciśnienia w domu ułatwiającego rozpalenie kominka - funkcję tę dodajemy po sugestiach klientów.
    W razie jakichkolwiek pytań, indywidualnej adaptacji sterowania służę pomocą.
    To się pośpieszyłem z zakupem . Czy jest jakaś możliwość update`u oprogramowania? Sterownik E5 - świeży

    Kangaxx - Ty to masz siłę sugestii .

  7. #867
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    sterownika dedykowanego na 12v
    Konrad ten sterownik ma oddzielne zasilanie przekaźników z dowolnym napięciem ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #868
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz.janowski

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rudna Wielka/Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    30

    Domyślnie

    Upgrade sterownika w wersji E5 jest możliwy jak najbardziej, szczegóły do ustalenia, wyślemy nowy sterownik na zamianę albo obecnemu możemy upgrade zrobić.
    Do innego wątku: sterowanie by-passem jest możliwe też przy innych (obcych) sterownikach, możemy zainstalować siłownik na 24V (standardowo) lub na 230V. W oby przypadkach po zastosowaniu odpowiedniego przekaźnika (~15-20 zł) będziemy mogli go sterować dowolnym napięciem w zależności od przekaźnika.
    Przed zastosowaniem modyfikacji proszę o kontakt ze mną, to doradzę odpowiednie rozwiązanie aby było dobrze.

  9. #869

    Domyślnie

    ...nie rozumiem dlaczego w nowych sterownikach funkcja użytkownika nie przełącza się do zadanego programu po upływie jakiegoś czasu (np tych 30 min jeżeli nie ma możliwości ustawiania czasu przez użytkownika)
    może jeżeli chodzi o współpracę z alarmem czy jakimś czujnikiem np dymu czy wilgotności rzeczywiście ma sens działanie funkcji tylko wtedy gdy wejście zwarte, ale dla tzw przewietrzania to znaczy załączenia centrali na max w przypadku chwilowej potrzeby o której decyduje sam użytkownik jest to niewygodne bo trzeba pamiętać o przełączeniu łącznika w drugie położenie...
    żeby wilk był syty i owca cała pomyśl drogi Łukaszu może o wejściu 6 które będzie dedykowane do przewietrzania, a wejście 5 do współpracy z rozmaitymi czujnikami...
    ...

  10. #870

    Domyślnie

    Podzielam zdanie Sławka. Przecież wystarczy do bezpotencjałowego styku dołożyć funkcję (ustawianą za pomocą E5) czasu pracy w trybie użytkownika. Wspomniany tryb 4:nawiew max, wyciąg wył. - brakuje możliwości ustawienia czasu pracy - tu wystarczyłoby ustawić np. 2 min - każdy zdąży dołożyć do kominka .

  11. #871
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    a jaki jest koszt takiego siłownika?

  12. #872
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz.janowski

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rudna Wielka/Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    30

    Domyślnie

    Wszelkie sugestie mile widziane, jesteśmy do tego przychylni, będziemy mieć na uwadze przy nowej wersji softu tak żeby zrobić drugie wejście na "kliknięcie" z możliwością ustawienia czasu, tak żeby były 2 "funkcje użytkownika".
    Na razie pracujemy nad interface do zdalnego zarządzania i nadzoru centralą z komputera, jeszcze nie wiem czy to będzie w postaci web servera, czy interface do USB.

  13. #873
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz.janowski

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rudna Wielka/Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    30

    Domyślnie

    Siłownik kosztuje 250 zł, tyle co dopłata pomiędzy by-pass ręczny i automatyczny.

  14. #874
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukasz.janowski

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rudna Wielka/Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-054
    Posty
    30

    Domyślnie

    W następnym sofcie będą 2 wejścia na funkcje użytkownika - pierwsza taka jak obecnie a druga czasowa z regulacją czasu aktywowana zboczem (kliknięciem)

  15. #875

    Domyślnie

    ...wow co za szybka reakcja, jestem pod wrażeniem
    ...

  16. #876
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mikusb

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,

    serdecznie zapraszam użytkowników, którzy od dłuższego czasu (np kilka lat) używają rekuperatory tej firmy do wyrażenia opinii w temacie awaryjności tych urządzeń tzn czy zdarzały się jakieś awarie, usterki jak kosztowne były naprawy, jak się współpracuje z serwisem gwarancyjnym?

  17. #877

    Domyślnie

    ...a co niby ma się tu psuć Twoim zdaniem?
    wentylatory masz dobre, reszta się nie psuje z definicji chyba że zaczniesz rzucać urządzeniem o ziemię....
    ...

  18. #878

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz.janowski Zobacz post
    W następnym sofcie będą 2 wejścia na funkcje użytkownika - pierwsza taka jak obecnie a druga czasowa z regulacją czasu aktywowana zboczem (kliknięciem)
    Kiedy możemy spodziewać się "następnego" softu? Czy w tym przypadku również możliwy będzie upgrade? Proszę o więcej szczegółów - póki nie zakupiłem automatu schodowego.
    W kwestii upgrade - czy będzie oficjalna informacja, czy indywidualnie za pośrednictwem poczty internetowej dokonujemy ustaleń?

  19. #879
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Witam.

    A jak się ma sprawa z reku na prąd zmienny i z najprostszym sterownikiem (E1)? Można za pośrednictwem klawisza dzwonkowego włączyć reku na najwyższy bieg?

    Jestem przed wylewkami, tak więc mogę jeszcze jakiś przewód poprowadzić

  20. #880

    Domyślnie

    ...e1 nie ma takiej opcji (chyba że coś się zmieniło)
    ...

Strona 44 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony