dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 23
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 442
  1. #421

    Domyślnie

    Też jestem za JOWami, ale to nie wszystko. Jeśli pójdą tam znowu ludzie którzy chcą się tylko wzbogacić to nic się nie zmieni. Problem leży w polskiej mentalności, ten kraj nigdy nie był taki słaby. Ludzie zostali zniszczeni komuną, nie potrafią działać na korzyść państwa. Wystarczy porównać elity II RP i elity, które wyrosły w PRL i stworzył III RP. Jest to po prostu przepaść ;]

  2. #422
    Banned
    luntrusk

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    353
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Polska jest piękna - przede wszystkim dlatego, że nie jest przeludniona. Po co narzekać na coś na co się nie ma wpływu?

    Ja na wybory nie chodzę od kilku lat (może nawet kilkunastu). Nie interesuje mnie, który Polak wygra, który przegra. Uważam, że najlepsze głosowanie to głosowanie nogami. Jest źle to szukam miejsca gdzie jest lepiej Płacimy z mężem 30% podatki... mam powody do narzekań bo Państwo zabiera mi i mężowi sporo tego co wypracowujemy razem i nic nie daje w zamian - bo nic nam się nie należy przy naszych dochodach. Najpóźniej za dwa lata wyjeżdżamy z Polski i przenosimy swoje zarobki tam gdzie podatki są 11%. Do Polski będziemy przyjeżdżać, pomieszkiwać i inwestować tutaj. Ale niczym się już nie podzielimy z rodakami i Państwem

    Od wieków zauważalny jest trend, że tam gdzie polityka miesza się w gospodarkę, gdzie Państwo jest socjalistyczne (30% w posiadaniu Państwa) tam gospodarka jest hamowana przez Państwo.
    Ostatnio edytowane przez luntrusk ; 01-03-2014 o 12:03

  3. #423
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    każdy żyje jak mu się podoba i to mi się najbardziej podoba w dzisiejszych czasach.
    Kiedyś tak nie było
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  4. #424

    Domyślnie

    takiego dziadostwa jak jest teraz,to nawet za komuny nie było.....

  5. #425
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    babostwa takiego - babostwa! Jak dzisiaj słuchałem Ewy Kopacz w radio - to twierdzę że za komuny rzeczywiście.
    Takiego babostwa - nie było
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  6. #426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobiczek Zobacz post
    babostwa takiego - babostwa! Jak dzisiaj słuchałem Ewy Kopacz w radio - to twierdzę że za komuny rzeczywiście.
    Takiego babostwa - nie było
    I Ty tej Pi...ndy słuchałeś...nie wierzę!!!
    Urodziłem się zmęczony-więc żyję by odpocząć

  7. #427

    Domyślnie

    polecam Stepy Akermańskie Mickiewicza czytane w Białogrodzie nad Dniestrem. Dzisiejszy Krym na Ukrainie choć może już Rosji. Tylko przeczytać nie w domu, ale Tam na Wschodzie. Nie trzeba tak daleko już Lwów i okolice ładnie od Nas odstają.
    Oj wielu przejdzie niechęć do ojczyzny po wizycie tam! Oj wielu.

    Bo wielu Polaków było w Niemczech, Austrii, Francji, Anglii u znajomych lub za pracą. Oj nawet na wakacje się jechało nad morze do Włoch, Hiszpanii, Grecji. Ja się najdalej na zachód na pół roku do USA wybrałem. Na wschodzie (nie przejazdem, ale docelowo) najdalej byłem w Turcji - Egipcie lub Jordanii zależny jakie miejsce, ale już w Polsce to na Pradze w Warszawie. Morał z tego taki, że pół Europy znamy dobrze, ale tylko zachodniej!

    I jakoś nie przypadkiem ta Europa Zachodnia rożni się od Centralnej a ta Centralna od Wschodniej! Książki do reki: historia, myśl polityczna, kilka socjologicznych i zobaczycie, że ten zachód to budują od stek lat inaczej niż My i w 20 lat tego nie przeskoczymy! Tak jak Wschód budują inaczej niż My. Kiedyś problem był mniejszy bo Polak czy Słowak tak nie mógł podróżować, internetu nie miał. Teraz świadomość i chęci rosną szybciej niż realia gospodarcze.

    Poza sztucznym tworem jak Moskwa pasiona w 50% PKB pochodzącego z eksploatacji złóż co się kiedyś a może nawet dość szybko zakończyć CAŁY WSCHÓD leczy z kompleksów biednego Polaka i złej ojczyzny!
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  8. #428
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    lukasza - Polska należy do Europy Zachodniej mentalnie. Dodatkowo to dla sporej części Polaków - USA to wzór.
    Gonimy Zachód tak jak potrafimy - startowaliśmy od zera czyli z biedy. Nasz maraton odbywa się ze zmienną predkością, która jest wprost proporcjonalna do jego organizatorów czyli rządzących - osobiście uważam aktualną ekipę za najgorszych zarządzających krajem.
    Porównując demoludy to w mojej opinii idzie nam nieźle versus Rumunia, Bułgaria, Litwa, Słowacja, Węgry nie mówiąc o Ukrainie - rekordziście w korupcji w każdym obszarze. Krymczanie tylko dlatego wybrali Rosję bo mieli tego ukraińskiego systemu absolutnie dość. Przykład - pozwolenie na budowę domu na Krymie bez 1500 USD łapówki nie było w ogóle możliwe. Za podstęplowanie paszportu na wjeździe z Polski ( Dorohusk ) to 20 USD łapówki.
    Mniejszość rosyjska ( większość ?) w Estonii siedzi cicho zadowolona z realiów. Ciekawe jak chciałby zająć Estonię Putin jak tamtejsi ruscy nawet nie chcą słyszeć o nim
    Ja nie czuję niechęci do Ojczyzny tylko do Państwa - jego systemu politycznego, podatkowego i prawnego.
    Do aktualnego rządu RP czuję największe z mozliwych obrzydzenie - obłuda, arogancja, głupota to elementy jakimi za parę lat będę kojarzył Tuska, Komorowskiego, Rostowskiego, Arłukowicza, Kamysza, Kluzik Rostowską, itp...
    Pies ich j...ł.
    Ostatnio edytowane przez Charlie ; 26-03-2014 o 20:58
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #429

    Domyślnie

    Cytat Napisał charlie Zobacz post
    tuska, komorowskiego, rostowskiego, arłukowicza, kamysza, kluzik rostowską, itp...
    Pies ich j...ł.
    amen.......!!!!!!!

  10. #430
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał jea Zobacz post
    I Ty tej Pi...ndy słuchałeś...nie wierzę!!!
    Czyli co proponujecie? Komuno wróć, Jarosław zbaw nas, czy idee panslawizmu pod egidą Władimira ?
    Tylko błagam nie mówcie o utopizmie jegomościa o inicjałach JKM.

  11. #431
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.214

    Domyślnie

    Czemu?

    Arianie, na ten przykład, jakiś czas sobie nieźle radzili.
    Padli nie dla tego, że przestali sobie radzić, tylko dlatego, ze się nie podobali tym innym, co sobie inaczej radzili...

    Jakby tak JKM zaczął wprowadzać to, co głosi byłoby z pewnością inaczej, może śmieszniej ale nie gorzej.
    Byłby to ciekawy eksperyment.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #432
    Pepeg z Gumy
    Guest
    Pepeg z Gumy

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Czemu?

    ..........................
    Byłby to ciekawy eksperyment.
    Rozumiem Adamie Twoją chęć do eksperymentów, która świadczy nie tylko o dużej otwartości umysłu ale także o sporym poczuciu humoru.
    Podejrzewam jednak ,że gdyby doszło do takiego abstrakcyjnego zwycięstwa jego partii, to mielibyśmy prawdopodobnie 2 scenariusze.
    Program JKM byłby okrutnie zweryfikowany przez rzeczywistość i zostałoby z niego praktycznie niewiele albo, przy jego wdrożeniu, 80% obecnych zwolenników JKM byłaby strasznie rozczarowana i wieszała psy na nim przez długie lata .

  13. #433
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.214

    Domyślnie

    Nieszczęśni!
    Macie czegoście chcieli?


    Ale byłoby fajnie zobaczyć, jak ta banda urzędasów (to są jakieś obłędne tysiące sztuk!) szuka sposobu na życie!


    Wiem...
    Trzeba by sporo samozaparcia , aby doprowadzić "rzecz do końca".
    Ma rację gadając, że większość to jednostki mało inteligentne, tak jak rządy większości...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #434
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.214

    Domyślnie

    Masz sporo racji twierdząc, że życie by zweryfikowało wiele...
    Jego program jest dla LUDZI a nie dla idiotów.
    A idiotów jest więcej...
    Więcej nawet niż SAMI myślą!

    Sam nie wiem w której grupie bym się znalazł, jakby się spełniło...
    Chciałbym, oczywiście - między ludzi się zaliczyć.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #435
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Nieszczęśni!
    Macie czegoście chcieli?


    Ale byłoby fajnie zobaczyć, jak ta banda urzędasów (to są jakieś obłędne tysiące sztuk!) szuka sposobu na życie!

    .
    podobno 450 tysięcy sztuk.

    Tyle w LWP było żołnierzy swego czasu. Teraz coś koło 80 tysi.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  16. #436
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Czytałem że ochotę na wyjazd mają już nie tylko Ci którzy poszukują pracy jak to było daaawno temu. Coraz częściej o wyjeździe myślą osoby które nieźle zarabiają, ale marzą o stabilizacji i w perspektywie egzystowania w kraju który zapewnia perspektywę, pewność na przyszłość.........

    A to już jest jeszcze bardziej ponure niż emigracja zarobkowa która tylko do tej pory istniała.
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  17. #437
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.214

    Domyślnie

    Znaczy...
    Chcą IM zostawić taki piękny kraj?!!!
    A nie lepiej zabrać go dla siebie?. Dla nas?
    Wybory idą!
    Trzeba DOBRZE wybrać!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  18. #438

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie Zobacz post
    obłuda, arogancja, głupota to elementy jakimi za parę lat będę kojarzył Tuska, Komorowskiego, Rostowskiego, Arłukowicza, Kamysza, Kluzik Rostowską, itp...
    Pies ich j...ł.
    ooo to to.. mam tak samo, tylko nazwiska inne: Hofman (jak to ktoś określił w którymś z komentów na gazeta.pl "amorficzna bryła wazeliny" ), Błaszczak, Macierewicz, Kaczyński, Zero, Kempa, Kurski, Brudziński, Wojciechowski, Czarnecki...
    ..i reszta, którą pomijam przez litość, bo wielka ich obfitość... że się tak Tuwimem podeprę

    Kosiniak-Kamysz akurat dość sprawnie sprząta burdel po pani Fedak
    a Tusk... daleki od ideału, ale czy był lepszy premier od czasów Mazowieckiego? który?
    szkoda, że nie można tworzyć bliskich rzeczywistości polityczno-gospodarczych bytów równoległych..
    zobaczylibyśmy, jak sobie pisiate radzą z kryzysem, z katastrofą lotniczą która nie ma precedensu, z zagrożeniem wojną za wschodnią granicą, z kompletnie nieodpowiedzialną opozycją..
    Ostatnio edytowane przez ponury63 ; 16-04-2014 o 16:16
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  19. #439
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Ponury _ PiS jak wróci do władzy to się pewnie powiesisz z rozpaczy. Wal się sam z tym szambem jakie te dwie partie stworzyły i bądź wzorowym lemingiem nie widzącym żadnych alternatyw w dniu wyborów.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  20. #440
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Bangladeszcz
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-333
    Posty
    72

    Domyślnie

    Wal się sam z tym szambem jakie te dwie partie stworzyły i bądź wzorowym lemingiem nie widzącym żadnych alternatyw w dniu wyborów.
    Polać wiadro wódki temu Panu !!

Strona 22 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony