dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 60
  1. #21

    Domyślnie

    W temacie:

    polecam BK zdecydowanie - mam BK(600 szary) 24 cm plus 16 cm styro.

    O przenikalności nie mówię, inni powiedzieli. Ale jest super łatwa obróbka, instalacje, przeróbki, wycinki itp. Wszystko można szlifować, przycinać, pasować bez używania pylącej kątówki z tarczą diamentową za 200 zł.

    Poza tym posiada pewną akumulacyjność cieplną, która również jest zaletą.

  2. #22

    Domyślnie

    Ja nie słuchając opinii na forum zrobiłem sobie ścianę jednowarstwową z BK grubości 36 .

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    I jeszcze się cieszy. Co za gość...
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  4. #24

    Domyślnie

    a ja tez będę kupowal BK 24 BIAŁY na ściany +min 15 styro- cena pustaka Solbetowskiego 7,4brutto!!! na paletach jednorazowych ofoliowanych!!! Pierowtnie też miała być ceramika porzyowana, później max później BK (szary) i na pogodzenie wszytskich wymagań skonczyło się właśnie na białym BK- no skonczy sie jak kupię i zaplace fakturę
    Pozdrawiamy Iw i Mar
    BUDUJEMY CODZIENNY C117aL!!!

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    wg mnie nie jest istotne z czego i ile to ma cm grubości - istotne jest żeby ocieplenie było odpowiednie
    nie ma sensu ładować pieniędzy w konstrukcję, bo to nie ona odpowiada za ocieplenie - tylko izolacja w postaci wełny lub styropianu.
    Teraz bym budował z czegoś najtańszego - a nadwyżki bym przeznaczył na na ocieplenie, bo to ono nam trzyma domek pod kołderką

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał glowac
    wg mnie nie jest istotne z czego i ile to ma cm grubości - istotne jest żeby ocieplenie było odpowiednie
    nie ma sensu ładować pieniędzy w konstrukcję, bo to nie ona odpowiada za ocieplenie - tylko izolacja w postaci wełny lub styropianu.
    Teraz bym budował z czegoś najtańszego - a nadwyżki bym przeznaczył na na ocieplenie, bo to ono nam trzyma domek pod kołderką
    Zgadzam się, że rodzaj materiału w ścianie 2W nie ma znaczenia (w granicach rozsądku-pierze odpada). Kryterium powinna być cena i projekt domu.
    Co innego przy ścianie 1W-ale tego nie rozwijam, bo to be.
    WARTO? WARTO!

  7. #27

    Domyślnie

    Czyli najtańszy materiał na ścianki i wełenka za zaoszczędzona kasę.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

  8. #28

    Domyślnie

    o tak, marzy mi się wełna na ocieplenie.
    Orientuje się ktoś jaka welna powinna byc na sciany, jaka jest róznica w cenie w stosunku styro FS15 wg starego zonaczenia?
    Pozdrawiamy Iw i Mar
    BUDUJEMY CODZIENNY C117aL!!!

  9. #29

    Domyślnie

    No chyba nie do końca tak że najtańszy materiał na ścianki. Jeżeli materiał konstrukcyjny ma lepszą termoizolacyjność to przy jego grubości ~20cm też daje jakieś oszczędności...

    Dla porównania policzyłem kalkulatorem ze strony http://www.styropiany.pl/index.cgi?o...kod=kalkulator

    dając 1 mm styropianu (niestety 0 kalkulator nie łyka).

    Współczynnik U:
    Max 19 cm = 1,6082
    Ceramika poryzowana 25 cm = 1,1738
    Beton komórkowy 600 24 cm = 0,5917
    Keramzyt 24 cm = 0,4427

    Docieplenie 15 cm wypaśnego styropianu w "ciepłe groszki " (lambda <= 0,031) zmienia wyniki następująco:

    Max 19 cm + 15 styropian = 0,1831
    Ceramika poryzowana 25 cm + 15 cm styropian = 0,1757
    Beton komórkowy 600 24 cm + 15 cm sytopian = 0,1532
    Keramzyt 24 cm + 15 cm styropian = 0,1409

    Współczynnik U ma jednostkę W/m2 x K czyli ile wat energii przechodzi przez 1 metr kwadratowy ściany przy różnicy temperatur 1 stopień.

    Poprawcie mnie jeśli się mylę ale... jeżeli różnica 0,1831 - 0,1409 = 0,0422 - niby nie dużo... ale oznacza to, że przy różnicy temperatur 30 stopni (-10 na dworze, +20 wewnątrz) przez KAŻDY metr kwadratowy ściany ucieka 0,0422 x 30 = 1,266 W.

    Wg przedmiaru mój dom ma 170 m2 elewacji - czyli różnica na materiale konstrukcyjnym daje 215 W energii wychodzącej non-stop przez ściany...

  10. #30

    Domyślnie

    piękne wyliczenia... Tyle, ze weź pod uwagę, że szukasz argumentów nie tam gdzie trzeba!!!!
    Zapomniałeś napisać że 15cm styropianu ma U=,27W/m2K. Porównaj to z U materiałów które podałeś wyżej. A oznacza to że izolacyjność cieplną ściany odpowiada przede wszystkim styropian.
    Różnice materiałowe, jak sam wykazałeś dają 0,02 różnicy. Tę różnicę bez trudu zniwelujesz 1-2cm styropianu.
    Koszt styropianu to ok 1zł za m2.
    Porównaj teraz cenę 1m2 materiału budowlanego ... i masz odpowiedź co bardziej się opłaca: zmienić materiał czy dodać 1cm styropianu.
    A teraz weź pod uwagę czy preferowany materiał budowlany (nie ważne jaki - każdy ma swoje plusy) warto go zmieniać na inny (mniej akceptowalny) tylko dlatego że U będzie mniejsze o ułamek??? czy nie prościej dodać 1cm styro????

    Naprawdę nie komplikujmy sobie budowy tam gdzie nie trzeba.
    Wybierając materiał na ścianę konstrukcyjną kierujmy się innymi kryteriami na pewno istotniejszymi niż przenikalność cieplna! Mam tu na myśli właściwości mechaniczne, łatwość obróbki, doświadczenie z materiałem, cenę.... a także własne upodobania i fobie...

  11. #31

    Domyślnie

    Temat bumerang .......
    Do przemyslenia:
    jak damy sciane 18 cm i styro 20 cm to sam klej do styro może byc za mało.
    Styro trzeba kołkowac, tak min. 3 kołki/m2 o glebokosci min 8 cm.
    Warstwy nosnej nam zostaje 10 cm grubosci + sitko podziurawione kołkami.
    Jak jeszcze od wewnatrz bedziech chciał w scianie dac jakąś rurke to uwazja by kujac bruzde na rurke nie dotrzec do kołkow od styro.
    O mostkach cieplnych nie wspomne - miloscnicy styropiany nie lubia tego tematu.
    Sciana 18 cm wiec odpada.
    Styro 20 i wiecej. W tabelkach wyglada to rewelacyjnie, ale czy wiecej ciepła nie traci sie poprzez wykusz, płyte balkonową, okna, drzwi, brzegi okien i drzwi oraz brame garażowa. Zwiekszajac styro z 12 do 20 cm można wiele zyskac ale na scianie ktora nie ma okien ani drzwi. Pewnie 12 cm styro to w obecnych czasach to minimum, ponadto warto pamietac o kupnie styro frezowanego (widziałem budynek obkładany styro 20 cm ale bez frezu, ciekawe czy bedzie to korzystniejsze od 12 cm frezowanego styro).
    Sciana. We wspolczesnych domach jako ogrzewanie dosc popularne jest ogrzewanie podłogowe. Ludzie pisza o korzysciach wynikajacych z bezwładnosci takiego ogrzewania. Tu pewna przewage ma ceramika nad BK jako materiał o wiekszej pojemnosci cieplnej.
    Niesmiało z własnego dowiadczenia polecam ceramike 25/29/30 - jaka sie komu uda kupic w korzystnej cenie + 15 cm styro z frezem.
    Zimno w domu nie bedzie i rachuneczki z grzanie beda niskie.

  12. #32

    Domyślnie

    mpoplaw wyjatek jak zawsze potwierdza regułe
    a blokow do tego nie mieszaj - przecietne mieszkanie ma sasiada pod sobą, nad sobą oraz z 3 stron sąsiadow. Ciepło praktycznie ucieka przez 50 m2. W wielu mieszkaniach przy mrozach mniejszych niz 5 stopni mozna miec 20 stopni przy zakreceniu wszystkich grzejnikow oprocz łazienkowych.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    mpoplaw wyjatek jak zawsze potwierdza regułe
    a blokow do tego nie mieszaj - przecietne mieszkanie ma sasiada pod sobą, nad sobą oraz z 3 stron sąsiadow. Ciepło praktycznie ucieka przez 50 m2. W wielu mieszkaniach przy mrozach mniejszych niz 5 stopni mozna miec 20 stopni przy zakreceniu wszystkich grzejnikow oprocz łazienkowych.
    Ja tak mam-20-21 stopni w 2 pok mieszkaniu, śmiga tylko kaloryfer w łazience. Koszt ogrzewania to ok 30pln/m-c.
    I w co ja się pakuję...
    WARTO? WARTO!

  14. #34

    Domyślnie

    Nie martw się. Zamiana mieszkania w bloku na dom i tak ci się opłaci. Nie zapominaj o tym że w bloku jest czynsz lub opłata na rzecz wspólnoty mieszkaniowej. Tak więc o ile masz większe mieszkanie niż kawalerka, to zamiana go na dom nie podniesie dramatycznie opłat za uzytkowanie. A a propos tematu to trzeba także wziąść pod uwagę coś takiego jak dokładność wykonania i twałośc materiału na ściany i tu chyba dobrym wyborem jest ceramika poryzowana np. Porotherm. Ja mam domek z PTH i nie mam (może na razie) problemów z wierceniem w nim i ciepłem w domu.

    Pozdr,

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    Styro trzeba kołkowac, tak min. 3 kołki/m2 o glebokosci min 8 cm.
    Warstwy nosnej nam zostaje 10 cm grubosci + sitko podziurawione kołkami.
    podobno przy ścianie o wysokości do 8m kołkować styropianu nie trzeba

    Ja kołkowałem tylko dół - gdzie być może będę kleił płytki cokołowe oraz rogi budynku

  16. #36

    Domyślnie

    Teraz jestem zwolennikiem białych BK, ale pamiętam kolejkę doradców, zarwane nocki z tabelami i porównaniami jak wybierałem materiał na dom.
    O ile nie jest to dziwne i mało popularne wśród budujących, że budowa utwierdziła mnie w przekonaniu o słuszności wyboru to znam kilka przypadków ludzi którzy mieli okazję budować z ceramiki i BK albo budując kolejny dom albo mieszając technologie w jednym i mają oni podobne opinie, że kolejny dom byłby właśnie z BK.
    A dlaczego? :
    -materiał duży a mimo to dość lekki, buduje się szybko i łatwo.
    -Najcieplejszy wśród popularnych technologii materiał na rynku, a cena mimo to dość konkurencyjna.
    -Jeden z najmniej szkodliwych materiałów na organizm człowieka. To nie argument, że wszystko promieniuje dzisiaj, bo tym bardziej trzeba trzeba świadomie wybierać materiały.
    -łatwość robienia bruzd i kładzenia instalacji, łatwa obróbka i minimalna ilość odpadów.

    Istotną wadą w stosunku do ceramiki jest mniejsza kompilacyjność cieplna.

    Co do maksymalnego występu ściany ponad fundament to tyczy się warstwy konstrukcyjnej a nie ocieplenia bo względy konstrukcyjne o tym decydują a nie estetyczne.
    Jeśli ktoś się boi, że na odbiorze się przyczepią to przecież można równolegle do ścian pogrubić izolacje na fundamencie i uzyskać stosunek 1/3, ale z tego co wiem większym problemem dla chcących pogrubiać izolacje jest obrys budynku którego nie można przekroczyć stąd tendencja do cieńszych i silniejszych materiałów np silikatów
    Właśnie silikatowe cegły bym wybrał gdybym miał większy budżet.
    Poza ceną są najlepsze: Cienka warstwa nośna i można dać więcej styro nie zwiększając bryły, bardzo wytrzymałe, akumulują doskonale ciepło, znikome promieniowanie, no może układanie instalacji kłopotliwe.

  17. #37

    Domyślnie

    link ciekawy, ale zestawienie nie wiem co wnosi do tematu.
    Ktoś ma wybierać materiały na podstawie ich popularności w dodatku w innych krajach?

  18. #38

    Domyślnie

    A nie dziwi Cię, że BK w bogatszych krajach nie jest tak popularny jak w Polsce? Daje to do myślenia...

  19. #39

    Domyślnie

    Dom z ceramiki duuuużo ładniej wygląda.

    W stanie surowym

  20. #40

    Domyślnie

    Na wybór materiału składa się wiele kwestii np:, tradycje budowlane, zasobność potwela, lokalne surowce, np w jeszcze bogatszych Stanach buduje się domki z drewna i co z tego dla nas?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony