dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 94 z 94
  1. #81
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar martek1981
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Słupsk, Bydlino
    Posty
    615

    Domyślnie

    Cytat Napisał Afrodyta
    To zależy od tego co możesz zrobić "sama".

    My nie zrobiliśmy wytyczenia działki , osadzenia domu na działce i podłączenia wody. Pozostałe czynności robiliśmy we troje ja Duży i mój szanowny Tato.

    Nasze dzieło to:
    -wykopanie 60 m fundamentów W GLINIE (wykop pod piwnicę robiła koparka, zrobiłaby i fundamenty, ale nie były wytyczone)
    -wytyczenie fundamentów
    -zbrojenie fundamentów
    -zalanie fundamentów - tu prosiliśmy o pomoc rodzinę i sąsiada
    -wymurowanie ścian zewnętrznych piwnicy z M-ek
    -ocieplenie + 1 i 1/2 cegły pełnej od wewnątrz
    -ściany nośne -podwójna cegła pełna (własnoręcznie rozebraliśmy stodołę, aby mieć tą cegłę 33 palety po ok 250 szt)
    -ustawienie belek i pustaków terriva na 111 m2
    -zalanie terrivy + 15 m2 taras - tu prosiliśmy o pomoc rodzinę i sąsiada
    -izolacja, ocieplenie i wylanie posadzki
    -montaż bramy garażowej 200/300, okien 140/100 oraz drzwi garażowych i gospodarczych
    -wykop i zasypanie kanału doprowadzającego wodę
    -Duży zbił przęsła wywiązki z drzewa modrzewiowego

    Koszty materiałów do tej pory to kwota 35 286 zł
    W tym należy policzyć ok.70m2 modrzewia na podłogi, bo kupione razem z drewnem na wywiązkę
    Koszty dodatkowe tj. np wkrętarka, betoniarka, sipa, szpadel, młotki, rękawice, pędzle, krajzega, plandeka do nakrycia domu na zimę, picie i jedzenie, to kwota 11 225zł

    Podłączenie prądu to koszt 2098zł połowa wpłacona linia podziemna.

    Razem jest tego 46 521. Gdyby zamienić terrivę na blachę to + 8 000 na okna i drzwi zew. i moglibyśmy ciągnąć instalacje i wykończeniówkę. A tak mamy dopiero piwnice 112m2
    Dodam jeszcze, że poczynając od ścian, całość powstała w szalonym 2008 roku!!!
    Zaoszczędziliśmy na murarzach 30-40 tys., na cieśli 4 tys.,na gruszkach 6 tys.
    Można? MOŻNA!!!!!

    Duży szacunek za własny wkład pracy, jednak do końca jeszcze bardzo daleko a teraz koszty dopiero sie zaczną
    Zdjęcia z budowy Domu w Winorośli
    "Szczęście można znaleźć w działaniu, nie tylko w posiadaniu"

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie

    Cytat Napisał martek1981

    Duży szacunek za własny wkład pracy, jednak do końca jeszcze bardzo daleko a teraz koszty dopiero sie zaczną
    Dziękuję bardzo za słowa uznania, aż się zarumieniłam

    Nie piszę tego jako przechwałki, ale jako przegląd co można zrobić samemu i zaoszczędzić.
    Mam świadomość, że jeszcze dużo przed nami, jednak wiele z tych rzeczy zrobimy sami (tynki, gładź lub płyty gk, płytki, pokrycie dachowe, stolarka drzwiowa, schody, kanalizacja, elektryka, oczywiście postawienie części mieszkalnej) Na pewno nie zrobimy, instalacji CO i CWU oraz kominka, jaki by nie był. Okien też nie będziemy osadzać, chyba,że Duży wybije mi z głowy rolety. Malowanie to już pryszczyk.


    Największy stres jest przy zakupach materiałów Od tego jaki jest ich standard zależy ostateczna kwota za jaką wybudujemy nasze ukochane domki.

    Mam w rodzinie dom, 98m2+garaż i kotłownia, postawiony i wykończony za 120 000-130 000. Jednak nawet dla mnie jest to poniżej jakichkolwiek standardów, a było to w 2007 roku. Tyle, że właściciel nie kiwnął palcem.

  3. #83
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie

    Jak przeczytałam już wklejony post, to doszłam do wniosku, że na prawdę sami budujemy dom

  4. #84
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar anetina
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    8.948
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Afrodyta
    Jak przeczytałam już wklejony post, to doszłam do wniosku, że na prawdę sami budujemy dom

    i tu jest duża satysfakcja

    ja też mogę powiedzieć, że powiedzmy, ze sami
    bo mąż pomagał murarzom
    wieźbę kładą panowie - reszta póki co samodzielnie, fundamenty, strop całkowicie sami zrobiliśmy - może akurat moje rączki najmniej pomagały, ale głowa ciągle pracuje


    a dalej zobaczymy, ile wkładu będzie naszego
    nasz skrawek ziemi ♥ 06.09.2008 r. - wytyczenie fundamentów ♥ 05.03.2009 r. - murarze ruszyli ♥
    a rok póżniej już mieszkanie i ... na nowe progi nowe nogi

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    skonczylem

    dom jak w podpisie za kwote, za ktora wydawalo Ci sie ze wybudujesz
    piotrulex jesteś mi solą w oku z kosztami swojej budowy

    ale Twój wyjątek tylko potwierdza regułę....................... że się nie da

  6. #86

    Domyślnie

    No cóż, Piotrulex budował w specyficzny sposób, no i miał ... szczęście
    Ale za 100000 zł to nawet taki mistrz taniego budowania jak on domu nie zbudował. Za 100.000 zł zbudować i wykończyc dom to byłby cud. A ja już w cuda raczej nie wierzę.

    Pozdrawiam,

  7. #87
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek

    piotrulex jesteś mi solą w oku z kosztami swojej budowy

    ale Twój wyjątek tylko potwierdza regułę....................... że się nie da
    ciesze sie ze w pozytywnym tego slowa znaczeniu

    za 100 bym nie dal ale jakim maly, bez piwnicy, parterowy, tylko kuchnia, lazienka, 1 pokoj + mala kotlownia. wszystko najtansze, biale okna, kocil bez podajnika, rury alupex, dach blacha itd - kto wie ...

    jak bedziesz w okolicach Torunia daj znac a przy dobrej herbatce na niewykonczonym jeszcze tarasie moze sol wyskoczy
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  8. #88
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał arktyk
    No cóż, Piotrulex budował w specyficzny sposób, no i miał ... szczęście
    Ale za 100000 zł to nawet taki mistrz taniego budowania jak on domu nie zbudował. Za 100.000 zł zbudować i wykończyc dom to byłby cud. A ja już w cuda raczej nie wierzę.

    Pozdrawiam,
    sposob specyficzny czyli prawie calkiem gospodarczo ale za to w 2007 roku gdzie ceny rosly 10% w ciagu kazdego tygodnia

    dzis w skarbowce bylem dowiezc fakture i oddadza nam niebawem troche VATu w ilosci nieco ponad 6 tysi - bedzie akurat na 2 tygodnie w chorwacji i nieco jeszcze zostanie

    dom wyszedl mi tanio a ostatnie prawie 2 tygodniowe wakacje we wloszech i chorwacji spedzilismy z zona za niecale 3,5 tysia robiac autem prawie 5tys km - podobno tez tanio . dodam ze spalismy na drogich campingach gdzie za dobe placilismy kolo 20-25 euro
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  9. #89

    Domyślnie

    mi oststnio 107 000 PLN krzyknęli za meble kuchenne W tym raczej nie pomieszka

  10. #90

    Domyślnie

    wiem że to wygląda nieciekawie ale tu chodzi o stan surowy zamknięty za te 100tys no może za 120tys.(projekt MARYSIA firmy IGN PROJEKTY DOMÓW)może ktoś ma jakieś pozytywne zdanie na ten temat?

  11. #91

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Chciała bym się poradzić was... często zaglądam na to forum ale dziś postanowiłam się zarejestrować i poprosić was o opinie.
    Posiadam działkę, która na jesieni będzie działką budowlaną, mam na niej kanalizacje i dostępne media u przyjaznego sąsiada. Od 3 lat z mężem myślimy o domu ale czekaliśmy aby działkę przekształcili bo poszedł plan zagospodarowania i tak z roku na rok, teraz jak okazało się ze działka we wrześniu będzie budowlana ogarnia mnie przerażenie, czy damy rade. Uzbieraliśmy 260tys. myślimy o domu parterowym 130m k lub z poddaszem, raczej budowa nie bedzie odbywać się systemem całkowicie gospodarczym bo nie mamy na to czasu , natomiast będziemy próbować szukać niskich cen całkiem niezłych materiałów . Chcę was zapytać czy w tej kwocie uda mi się wprowadzić do domu? (tzn. wykończyć salon, kuchnie sypialnie i łazienkę?)

  12. #92
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  13. #93

    Domyślnie

    dzięki za link

    to faktycznie lipa....
    pozdrawiam

  14. #94
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kal_b_E

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał MdziaCara Zobacz post
    Witam serdecznie
    Chciała bym się poradzić was... często zaglądam na to forum ale dziś postanowiłam się zarejestrować i poprosić was o opinie.
    Posiadam działkę, która na jesieni będzie działką budowlaną, mam na niej kanalizacje i dostępne media u przyjaznego sąsiada. Od 3 lat z mężem myślimy o domu ale czekaliśmy aby działkę przekształcili bo poszedł plan zagospodarowania i tak z roku na rok, teraz jak okazało się ze działka we wrześniu będzie budowlana ogarnia mnie przerażenie, czy damy rade. Uzbieraliśmy 260tys. myślimy o domu parterowym 130m k lub z poddaszem, raczej budowa nie bedzie odbywać się systemem całkowicie gospodarczym bo nie mamy na to czasu , natomiast będziemy próbować szukać niskich cen całkiem niezłych materiałów . Chcę was zapytać czy w tej kwocie uda mi się wprowadzić do domu? (tzn. wykończyć salon, kuchnie sypialnie i łazienkę?)

    Na takie pytanie możesz sobie odpowiedzieć sama obliczając koszt budowy na specjalnym kalkulatorze - http://kb.pl
    To bardzo proste jeżeli znasz podstawowe wymiary swojego domu, potem możesz również obliczyć koszt wykończenia poszczególnych pomieszczeń. Zapraszamy, oczywiście bezpłatnie

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony